صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان؛ 0 تا 100 این صندوق

Lotus Parsian Investment Fund

در این مقاله به چگونگی سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان خواهیم پرداخت. امروزه افراد بسیاری برای آن که بتوانند ارزش دارایی های خود را حفظ نمایند و هم قدمی برای رشد خود نیز بردارند سعی می کنند تا سرمایه خود را در جای معتبری قرار داده و سرمایه گذاری کنند. در حال حاضر روش های سرمایه گذاری متنوعی وجود دارد که یکی از آن ها بورس می باشد و در صورتی که بتوان با اطلاعات کافی و مهارت در آن سرمایه گذاری کرد آنگاه می توان به نتیجه مطلوبی دست یافت اما هستند کسانی که نسبت به آن آگاهی کافی ندارند پس ترجیح می دهند به صورت غیر مستقیم در آن سرمایه گذاری کنند و به این ترتیب ارزش پول خود را حفظ نمایند و آن روش سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری موجود می باشد که با استفاده از آن می توان به بازدهی بیشتری نسبت به سود بانک دست یافت، یکی از این صندوق ها، صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان است که در ادامه به توضیح بیشتر آن خواهیم پرداخت.

صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان چیست؟

صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان چیست؟

صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان در واقع یکی از بهترین صندوق ها در جهت سرمایه گذاری درآمد ثابت و با پیش بینی سود به شمار می رود، این صندوق تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت خود را در سال هزار و سیصد و نود و یک آغاز نموده است. برای سرمایه گذاری در این صندوق ها بهتر است بدانید که به ازای هر واحد تنها کافی است مبلغ صد و ده هزار تومان پرداخت شود و نحوه پرداخت سود آن به این صورت است که در بیست و پنجم هر ماه واریز خواهد شد که بر طبق امید نامه مدیر صندوق موظف خواهد بود حداکثر دو روز کاری بعد از اعمال سود محاسبه و به حساب سرمایه گذار واریز شود.

این کارگزاری با ایجاد راه کارها باعث شده است تا با توجه به مبلغی که سرمایه گذار در اختیار دارد نسبت به دیگر بانک ها نرخ سود بیشتری را دریافت نماید. سرمایه صندوق در این صندوق های سرمایه گذاری به واحدهای سرمایه گذاری تبدیل شده و در صورت سرمایه گذاری در آن واحدی به نام شخص سرمایه گذار صادر خواهد شد و ارزش روز واحد ها متناسب با سرمایه گذاری انجام شده در صندوق به صورت روزانه تغییر خواهد کرد.

صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان معتبر است؟

صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان معتبر است؟

ممکن است برای بسیاری از افراد این سوال به وجود آمده باشد که آیا این صندوق های سرمایه گذای از میزان و اعتبار لازم برخوردار است؟ قبل از این که این صندوق ها تاسیس شوند باید مجوزهای متعددی را از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت کنند، علاوه بر این طبق ماده شماره دو قانون توسعه ابزارها و نهاد های مالی جدید ثبت صندوق در مرجع ثبت شرکت ها نیز الزامی می باشد همچنین صندوق هایی که با مشارکت بانک ها و موسسات مالی و اعتباری با اشخاص حقوقی مرتبط به بانک تاسیس می شوند باید مجوزهای مربوطه را از بانک مرکزی دریافت نمایند.

همان طور که در قبل اشاره کردیم برای تاسیس این صندوق های سرمایه گذاری فرآیندهای نظارتی و سخت گیرانه متعددی وجود دارد و تمامی فعالیت های صورت گرفته از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار به صورت داخلی و درون خود شرکت نیز انجام خواهد شد. بنابراین می توان گفت این صندوق ها بستری امن برای آن که شخص در آن سرمایه گذاری کند به شمار می روند و ریسک و اختلاس و کلاهبرداری در آن بسیار کم رخ خواهد داد.

صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان سهامدار

بررسی صورت مالی حسابرسی نشده 12 ماهه منتهی به 30 دی 1401 تامین سرمایه لوتوس پارسیان

لوتوس پارسیان یک شرکت تامین سرمایه است که در پایان سال مالی منتهی به دی ماه سال ۱۴۰۱ به جمع درآمد عملیاتی ۲۰۴۶.۴ میلیارد تومان رسیده است، که نسبت به دوره مشابه قبلی ۴۰ درصد بیشتر است. این شرکت سود عملیاتی خود را با افزایش ۳۵ درصدی برابر ۱۷۹۱.۴ میلیارد تومان گزارش کرده است. همچنین سود خالص شرکت نیز با رشد ۳۲ درصدی، برابر ۱۵۹۵.۹ میلیارد تومان ثبت شده است.

از اطلاعات ارائه شده در صورت مالی لوتوس پارسیان به نظر می‌رسد که این شرکت در دوره مالی مذکور عملکرد خوبی داشته است و درآمدهای عملیاتی آن افزایش یافته است. همچنین، سود عملیاتی و سود خالص شرکت با رشد قابل توجهی مواجه شده‌اند که نشان می‌دهد که این شرکت در حال گسترش است. در کل، این نتایج نشان دهنده پیشرفت قابل توجهی در عملکرد لوتوس پارسیان است و می‌تواند مورد توجه سرمایه‌گذاران و سایر علاقمندان به بازار سرمایه قرار بگیرد.

صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان سهامدار

شرکت سرمایه گذاری لوتوس پارسیان از سال 1390 با سرمایه 1100 میلیارد ریالی تاسیس شد و از سازمان بورس و اوراق بهادار مجوزهای لازم را دریافت نمود و تا به امروز توانسته است سرمایه شرکت خود را به 5000 میلیاد ریال برساند. تغییرات ترکیب سهامداری تامین سرمایه لوتوس پارسیان باعث شده است که ترکیبی هم جهت و هم فکر در راستای رسیدن به اهداف بلند مدت مجموعه ایجاد شود. ترکیب سهامداران این مجموعه به این صورت است که سرمایه گذاری سایپا، مخابرات ایران، سرمایه گذاری تدبیر هر یک 17.5 درصد و بانک پارسیان 12.5 درصد است.

صندوق سرمایه گذاری طلای لوتوس پارسیان

صندوق سرمایه گذاری طلای لوتوس به عنوان نخستین صندوق کالایی بازار سرمایه کشور محسوب می شود و از نوع صندوق های قابل معامله در بورس کالای ایران به شمار می رود. موضوع فعالیت این صندوق در سرمایه گذاری اوراق بهادار به صورت اوراق مشتقه مبتنی بر سکه طلا و گواهی سپرده طلا نیز می باشد. فعالیت این صندوق به گونه ای است که تنها قادر است که با توجه به دارایی های ریالی درون کشور سرمایه گذاری کند و هر گونه فعالیت و سرمایه گذاری خارجی (ارزی) مجاز نخواهد بود. سرمایه گذاری صندوق در اوراق مشتقه سکه طلا به این صورت خواهد بود که صندوق در بازار اوراق مشتقه سکه طلا برای پوشش ریسک قیمتی گواهی سپرده سکه طلا قادر است موقعیت خرید و فروش را اتخاذ کند.

صندوق سرمایه گذاری امید لوتوس پارسیان

صندوق بازار گردانی امید لوتوس فعالیت خود را از سال 1393 آغاز نمود و به عنوان صندوقی است که در جهت بازار گردانی مجموعه ای از سهام گروه ملی پارسیان به کار برده می شود، این صندوق از لحاظ عمر دومین صندوق فعالی است که در زمینه بازارگردانی مجموعه ای از سهام به شمار می رود.

صندوق سرمایه گذاری زرین لوتوس پارسیان

صندوق سرمایه گذاری زرین به عنوان یکی از بهترین صندوق هایی می باشد که برای سرمایه گذاری در سهام به اندازه کوچک به کار می رود. این صندوق فعالیت خود را در تاریخ بیست و دوم مهر ماه 1393 آغاز کرد. این صندوق از ریسک های خاص خودش برای سرمایه گذاری برخوردار است زیرا بخش عمده ترکیب دارایی این صندوق در سهام سرمایه گذاری می شود، این صندوق برای سرمایه گذاری در بلند مدت گزینه خوبی است.

در صورتی که قصد سرمایه گذاری در بورس را دارید و به دنبال سرمایه گذاری با سود بالا و به صورت کنترل شده می باشید این صندوق گزینه مناسبی است و نحوه پرداخت سود آن به این صورت است که پرداخت سود دوره ای ندارد و با توجه به نرخ روز تایید درخواست صدور و ابطال واحدها سود و یا زیان سرمایه گذار متفاوت بوده و حاصل می شود و زمان مناسب آن برای سرمایه گذاری کردن، سقف سود یا زیان قابل پیش بینی نخواهد بود.

مزایای صندوق زرین

از مزایای صندوق زرین لوتوس پارسیان می توان به نقد شوندگی بالا، معاف از مالیات، مناسب برای افراد ریسک پذیر، عدم وجود کارمزد صدور، دارای نظارت مستمر سازمان بورس و اوراق بهادار، متنوع سازی دارایی ها و برخورداری از مدیریت حرفه ای در راستای کسب بازدهی بالاتر از بازار سرمایه اشاره کرد.

تامین صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان

تامین صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان

جهت آشنایی با شرکت تامین صندوق سرمایه لوتوس پارسیان می توان گفت این شرکت فعالیت خود را از سال 1390 آغاز نمود و تا به امروز در سه حوزه مختلف مدیریت دارایی، تامین مالی و خدمات مالی نیز فعالیت های متععدی را اجام می دهد. از فعالیت های انجام شده در شرکت می توان به موارد مختلفی چون تامین مالی از طریق انتشار اوراق بهادار سرمایه ای که شامل افزایش سرمایه و انتشار سهام است، ادغام و تملیک، تحلیل و ارزشیابی، تاسیس و مدیریت و نیز بازار گردانی انواع صندوق های سرمایه، تامین مالی از طریق انتشار اوراق بدهی که شامل اوراق مشارکت و سایر انواع صکوک است، مهندسی مالی و مدیریت ریسک، تعهد پذیره نویسی و بازارگردانی انواع اوراق بدهی و سرمایه ای، مدیریت ثروت و سبد گردانی نیز اشاره کرد.

ثبت نام اینترنتی صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان

برای ثبت نام در پورتال صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان داشتن حساب سپرده کوتاه مدت در بانک پارسیان الزامی می باشد و برای آن که بتوانید از خدمات آن استفاده کنید در مرحله نخست از طریق صفحه ورود به صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان و انتخاب کردن گزینه ثبت نام حقوقی برای اشخاص حقوقی و یا گزینه ثبت نام حقیقی برای اشخاص حقیقی در پرتال عملیات ثبت نام را انجام می دهید.

سرمایه گذاران حقیقی به راحتی می توانند پس از مراجعه به سایت صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان و وارد شدن به صفحه ثبت نام، شماره کد ملی خود را وارد کرده و با بارگذاری مدارک هویتی کد رهگیری خود را از طریق پیامک دریافت کنند. پس از آن می توانند به یکی از شعب بانک پارسیان مراجعه کرده و با ارائه مدارک شناسایی خود (کارت ملی و شناسنامه) نام کاربری و کلمه عبور را دریافت نمایند.

سرمایه گذاران حقوقی هم نیز می توانند پس از ورود و فرایند ثبت نام با در دست داشتن مدارک هویتی خود به شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان مراجعه نمایند و کلمه عبور و نام کاربری خود را دریافت کنند.

مزایای این صندوق

از مزایای این صندوق می توان به مواردی چون پرداخت سود ماهانه، صدور گواهی با نام و معاف از مالیات برای سرمایه گذاران، سود بالاتر نسبت به سپرده بانکی، امکان توثیق گواهی های صندوق برای اخذ وام، امکان تمکن گواهی های صندوق، عدم اخذ کارمزد صدور و ابطال واحدهای سرمایه و … نیز اشاره کرد.

ابطال صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان

ابطال صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان

درخواست ابطال در صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان با توجه به نرخ ابطال روز قبل صورت می گیرد و در پایان همان روز به حساب سرمایه گذار نیز واریز خواهد شد. بهتر است بدانید که آن دسته از سرمایه گذارانی که تا ساعت 11 از طریق پرتال اقدام به ثبت درخواست می کنند پرداخت مربوط به ابطال قبل از ساعت 14 تایید شده و مبلغ موردنظر به حساب شخص واریز خواهد شد.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. آیا سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان معتبر است؟

    این صندوق علاوه بر آن که قبل از تاسیس باید مجوز های بسیاری را دریافت کند، فعالیت آن همچنان زیر نظر بوده و بررسی می شود بنابراین از میزان اعتبار و اطمینان کافی برخوردار است.

  2. صندوق سرمایه گذاری امید لوتوس پارسیان در چه سالی و در چه جهت شروع به فعالیت کرده است؟

    این صندوق فعالیت خود را از سال 1393 آغاز کرده و در جهت بازار گردانی مجموعه ای از سهام گروه ملی پارسیان نیز به کار می رود.

  3. سرمایه گذاری در صندوق زرین لوتوس لوتوس پارسیان چه مزایایی دارد؟

    برای افراد ریسک پذیر مناسب بوده، نقد شوندگی بالایی دارد، معاف از مالیات، از نظارت مستمر سازمان بورس و اوراق بهادار برخوردار بوده، عدم وجود کامزد صدور و … نیز از جمله مزایای سرمایه گذاری در این صندوق می باشد.

4.7/5 - (52 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *