پیش بینی قیمت طلا چگونه است؟

Gold price forecast

در این مقاله به پیش بینی قیمت طلا در آینده خواهیم پرداخت. همان طور که به خوبی می دانید طلا یکی از فلزات اساسی می باشد که از زمان های گذشته تا به امروز همواره مورد توجه بسیاری از کشورها بوده است زیرا این فلز گران بها از کاربردهای مختلف بسیاری برخوردار است به عنوان مثال هر کشوری که بتواند طلای بیشتری را در خزانه های ذخیره نماید از آن کشور در بحران های جهانی به عنوان قدرت اقتصادی یاد می شود. به عبارتی طلا می تواند پشتوانه پولی یک کشور محسوب شود به همین علت بسیاری از کشورها در تلاش هستند تا طلای بیشتری را در خزانه های خود ذخیره کنند، بنابراین پیش بینی قیمت طلا در آینده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

امروزه شاهد نوسانات بسیار قیمت دلار هستیم و به دنبال آن قیمت طلا و سکه هم با نوسان رو به رو خواهد بود و این موضوع باعث شده که بسیاری از افراد نگران این موضوع بشوند که سرمایه ای که دارند بی ارزش بشود به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفتیم تا به چگونگی پیش بینی قیمت طلا در سال 1400 و همچنین در روزهای آینده بپردازیم پس با ما همراه باشید.

پیش بینی قیمت طلا به چه صورت است؟

پیش بینی قیمت طلا به چه صورت است؟

از زمان های دور تا به امروز یکی از گران بها ترین فلزات در میان بشر طلا بوده است، ویژگی های خاص و گوناگون این فلز گران بها همچون اکسیده نشدن در مقابل هوا، قدرت نقد شوندگی، مقبولیت عمومی، هزینه پایین نگهداری از آن، تقسیم پذیری بدون از دست دادن ارزش و ارزش ذاتی که دارد باعث شده که از آن به عنوان پول کالایی و پشتوانه ارزی یاد شود بنابراین در بازارهای بین المللی علاوه بر نفت، طلا هم جزو کالاهای استراتژیک محسوب می شود عوامل متعدد بسیاری وجود دارد که بر قیمت آن تاثیر گذار خواهد بود.

کارشناسان با توجه به سیاست های کنترل تورمی دولت افزایش قیمت طلا را پیش بینی کرده بودند و اما امروزه به علت تحریم های یکجانبه کشور آمریکا در حوزه محدودیت تبادلات تجاری ایران با دلار باعث شده تا یکی از مهم ترین مباحث اقتصادی و سرمایه گذاری بحث قیمت طلا باشد و به گفته اتحادیه طلا و جواهر کشور بازار ارز تاثیر بسیار زیادی را بر بازار طلا دارد و هر نوع اتفاقی که در بازار ارز اتفاق بیافتد بر روی قیمت طلا هم تاثیر مستقیمی را خواهد داشت.

پیش بینی قیمت طلا در سال 2022

پیش بینی قیمت طلا در سال 2022

طبق گزارشات پایگاه خبری و تحقیقات صورت گرفته در طی سال های 2018 تا 2020 تولید طلا با افزایش کمی قیمت و با قدرت مالی شرکت های معدنی با رشد رو به رو خواهد بود. تولید جهانی طلا طبق پیش بینی بازار فیتچ سولوشنز در سال 2018، 104 میلیون اونس بوده است و این رقم تا سال 2022 پیش بینی می شود که به 115 میلیون اونس برسد و میانگین رشد تولید سالانه نیز 2.6 درصد باشد و در سال 2018 قیمت هر اونس 1275 و در سال 2022 به 1400 دلار نیز برسد.

طبق تحقیقات و پیش بینی های این بازار به علت راه اندازی 19 پروژه تولیدات کشور روسیه نیز در بلند مدت رشد کند، علاوه بر این تولیدات کشور آمریکا هم به رشد مستمری رو به رو باشد و از قیمت 8 میلیون اونسی که در سال 2018 داشته به 8.6 میلیون اونس در سال آینده رشد پیدا خواهد کرد. طبق تحقیقات صورت گرفته عواملی که باعث رشد این فلز گران بها می شود می تواند شامل مواردی چون پروژه های جدید و قدیمی، معدن کاران کوچک، بهبود قیمت ها و … نیز باشد.

البته این نکته را هم باید اضافه کرد که در طی سال جاری نوسان قیمت طلا بیش از حد طبیعی نیز بوده است که حدود پنج درصد می باشد و نکته دیگری که حائز اهمیت است نرخ ارز و تقاضا هم از جمله عواملی می باشد که بر قیمت طلا بستگی خواهد داشت پس در صورتی که در سال جدید قیمت دلار همچنان با نوسان افزایش قیمت رو به رو باشد حتی اگر ارزش اونس هم کاهش پیدا کند، قیمت سکه و طلا همچنان افزایش پیدا خواهد کرد.

پیش بینی قیمت طلا در هفته آینده

پیش بینی قیمت طلا در هفته آینده

به گفته بازرس هیات مدیره اتحادیه طلا تهران بازار طلا آرام بوده و خریداری برای این فلز گران بها نیست. به گفته ایشان چون نزدیک عید بوده است بسیاری از مردم پول های خود را خرج کرده اند علاوه بر این همه ما از وجود ویروس منحوس کرونا و اثری که بر اقتصاد کل جهان و کشور ایران داشته است آگاهی داریم و می دانیم به علت وجود این ویروس و قرمز شدن وضعیت بسیاری از شهرها در کشور ایران به خصوص شهر تهران این موضوع باعث شده میزان تقاضا کاهش پیدا کند و این گونه به نظر می رسد این قیمت همچنان ثابت بماند.

علت کاهش یا ثابت ماندن قیمت طلا

بسیاری از مردم به علت ترس از بیماری کم تر به بازارهای طلا مراجعه کرده و به همین علت خرید طلا هم افت کرده است علاوه بر این به علت ایجاد محدودیت ها و تعطیل شدن بازارهای بزرگ و همچنین بازار طلا قیمت طلا همچنان به صورت ثابت باقی مانده است.

کانال پیش بینی قیمت طلا

به طور معمول پیش بینی هایی که در رابطه با بازارهای مالی و پولی صورت می گیرد شباهت بسیار زیادی به پیش بینی های بازی های فوتبال دارد و همان طور که افراد انتظار دارند آن تیمی که هزینه بیشتری را خرج می کند بتواند در بلند مدت عملکرد بهتری را از خود نشان دهد و تبدیل به یک تیم بهتر شود در رابطه با ارزش پولی یک کشور هم به همین صورت است به گونه ای که هر چه نرخ تورم بیشتر باشد با گذشت زمان ضعیف تر خواهد شد اما این ادعا که فردی بتواند نوسانات روزانه بازارهای مالی را پیش بینی کند حقیقت ندارد. امروزه با پیشرفت علم و گسترش تکنولوژی در بستر اینترنت شبکه های مجازی مختلف همچون اینستاگرام، تلگرام و … به وجود آمده اند که در آن سیگنال خرید و فروش در یک بازار را ارائه می کنند، یکی از این کانال های ایجاد شده کانال تلگرام پیش بینی قیمت طلا می باشد و شما با عضویت در کانال ایران بورس می توانید به راحتی از قیمت طلا و سکه آگاه شوید.

پیش بینی قیمت جهانی طلا

پیش بینی قیمت جهانی طلا

بسیاری بازرگانان و تحلیل گران با کاهش پیش بینی های خود در رابطه با طلا همچنان منتظر این هستند که قیمت طلا روند بهبودی را داشته باشد. همان طور که می دانید طلا فلزی گران بها می باشد که به عنوان جایگاهی امن برای ذخیره ثروت به شمار می رود. اگرچه به علت شیوع ویروس همه گیر کرونا قیمت طلا به رکود 2072 دلار و 50 سنت رسید اما به علت ساخت و در دسترس قرار دادن واکسن این بیماری قیمت این فلز با کاهش 1850 دلاری مواجه بوده است پس با دسترسی واکسن بسیاری از سرمایه گذاران به این فکر خواهند افتاد تا پول بیشتری را روانه بازارهای مختلفی همچون سهام کرده و با استفاده از آن از رشد اقتصادی سود کسب کنند.

طبق پیش بینی های به دست آمده از نظرات مختلف چهل بازرگان و تحلیل گر در سه ماه ژانویه تا مارس قیمت هر اونس طلا 1900 دلار، پیش بینی قیمت طلا در سال 1400 هر اونس 1925 دلار، و در سال 2022، این قیمت 19908 دلار خواهد بود. آن چه که مورد انتظار است این می باشد که سال 2021 برخلاف سال گذشته عملکرد خوب و آرام تری داشته باشد

پیش بینی سکه و طلا در هفته آینده

با جست و جو در اینترنت و مشاهده قیمت روز طلا و سکه و مقایسه آن با هفته گذشته به این نتیجه رسیدیم که قیمت طلا به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده است و سکه هم توانسته است کانال دوازده میلیون تومان را فتح کند چرا که در روزهای گذشته قیمت دلار افزایش پیدا کرده و در بازار آزاد حدود بیست و شش هزار تومان به فروش رسید و به دنبال آن قیمت انس طلا، سکه و طلا نیز با افزایش قیمت رو به رو بود.

در ابالت متحده به دلیل وجود داده های ضعیف، کاهش شاخص دلار، افزایش تورم و کاهش خزانه داری آمریکا باعث شده قیمت انس طلا افزایش پیدا کند و قیمت دلار نیز به علت تنش های سیاسی که میان دو کشور ایران و آمریکا باعث شده قیمت دلار هم با افزایش رو به رو باشد بنابراین و با وجود این عوامل پیش بینی می شود در هفته های آتی نیز قیمت طلا و سکه هم افزایش پیدا کند.

دلایل افزایش و یا کاهش قیمت طلا

طبق تحقیقا صورت گرفته عوامل مختلف بسیاری بر افزایش یا کاهش قیمت این فلز گران بها تاثیر گذار خواهد بود به عنوان مثال نرخ سود های بانکی، متغیرهای قیمت نفت، نرخ ارز، متغیرهای تورم و همچنین قیمت جهانی طلا از جمله عواملی هستند که در کوتاه مدت و یا بلند مدت باعث افزایش یا کاهش قیمت طلا و سکه خواهند شد.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. چرا پیش بینی قیمت طلا برای هر کشوری از اهمیت زیادی برخوردار است؟

    هر کشوری که بتواند طلای بیشتری را در خزانه های خود ذخیره کند در زمان بحران های جهانی از او به عنوان قدرت اقتصادی جهان یاد می شود به همین منظور پیش بینی قیمت طلا برای هر کشوری حائز اهمیت است.

  2. مهم ترین عاملی که بر میزان افزایش یا کاهش قیمت طلا تاثیر گذار می باشد چیست؟

    میزان عرضه و تقاضا از جمله عواملی است که بر قیمت طلا بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

  3. چگونه می توان به پیش بینی قیمت سکه و طلا پی برد؟

    شما می توانید با مراجعه به اینترنت و جست و جو در سایت های مربوطه، دنبال کردن اخبار و همچنین عضویت در کانال های تلگرامی و یا شبکه های مجازی دیگر به راحتی از پیش بینی قیمت طلا و سکه در روزهای آتی آگاه شوید.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *