نماد برکت در بورس ایران چه وضعیتی دارد؟ بررسی شرکت گروه دارویی برکت

برکت1

برکت ( شرکت گروه دارویی برکت ) که سهامی آن سهامی عام می باشد با دارا بودن تعداد بیش از 20 شرکت تابعه در سال 1389 بر اساس تحلیل و آینده نگاری صنعت دارویی ایران و با هدف پاسخ گویی به نیاز های جامعه تحت عنوان شرکت فناوری های نوين دارويی تدبير تاسیس گردیده است.

معرفی شرکت گروه دارویی برکت یا نماد برکت

معرفی شرکت گروه دارویی برکت یا نماد برکت

شرکت گروه دارویی برکت به عنوان يک مجموعه اقتصادی دانش‌ محور که رویکرد و عملکرد کاری خویش را تمرکز بر فرآورده هاي سلامت انتخاب نموده است بر این اساس فعالیت خود را در این عرصه آغاز کرده است.

کمک به گسترش عدالت اجتماعی و افزایش امکان دسترسی محرومین به فرآورده های جدید سلامت از طریق تولید دارو ها با قیمت ارزان تر از اهداف نماد برکت می باشد.

این شرکت و گروه آن بر این عقده می باشند تا از طریق تعامل سازنده با موسسات دانش بنیان و دانشمندان جهان بهره گیری از دانش و فناوری های حوزه دارو و سلامت و با به کار گرفتن بیش از صد ها نیروی متخصص و محقق گام های موثری را در عرصه دارویی کشور بر دارد و نقش مهمی را در درمان بیماران به ویژه بیماران صعب العلاج ایفا نماید.

در خصوص رویکرد این شرکت توضیحات مختلفی ذکر شده است که باید گفت در حوزه تولید دارو رویکرد شرکت برکت در دو جهت به صورت منطقه ای و نیز تمرکز بر نیاز های اصلی و اساسی کشور است تا با نگرش دو سویه بتواند علاوه بر کاهش ارز بری دارویی و ارائه دارو های با کیفیت به جامعه خود را وارد عرصه های صادرات نماید.

چشم‌ انداز بلند مدت شرکت که جز اهداف این تیم طراحی شده است عبارت است از کسب عنوان شرکت سر آمد و پيشتاز در صنعت دارو همگام با مرز هاي دانش و فناوري هاي نوين در منطقه می باشد.

ارزش‌ های شرکت بر پایه ارتقای کیفیت زندگی جامعه و افزایش دسترسی عادلانه به دارو و تجهیزات پزشکی و مسئولیت‌ پذیر بودن نسبت به سرمایه‌ گذاران شرکت و مشتریان و جامعه نهادینه شده است.

ارزش‌ های محوری شرکت در چهار دسته صنعت سبز، کسب و کار، حقوق جامعه و سهام داران و سرمايه های انسانی تفکيک و عملکرد شرکت بر این اساس تعیین شده است.

هر يک از اين دسته‌ های اصلي در بر دارنده تعدادی ارزش‌ هاي زير مجموعه می باشد که بر چشم‌ انداز و تمامي مأموريت هاي شرکت اثر گذار مي‌ باشند و اهداف اصلی شرکت را نیز تحت شعاع خود قرار می دهند.

در آخرين لايه شش مأموريت شرکت نهاده شده است که در اين شش مأموريت نياز ها و هدف های اين شرکت سرمايه گذاري و شرکت‌ هاي زير مجموعه آن مد نظر و مورد توجه قرار گرفته است و در راستاي چشم‌ انداز تنظيم شده است.

لیست هیئت مدیره برکت

لیست هیئت مدیره برکت

مدیران شرکت گروه دارویی برکت بر این باور می باشند که با به کار گیری گروهی مجرب و همچنین به روز ترین تجهیزات به روز موجود در دنیا می توانند گام بسیار موثری در عرصه ساخت و ساز دارویی کشور بر دارند و نیاز به واردات را در این عرصه به حداقل میزان خود برساند.

لیست هیئت مدیره این شرکت و اعضای تشکیل شده آن به شرح زیر می باشد.

 1. جناب آقای دکتر سعید عباسی به عنوان عضو هیات مدیره در این گروه فعالیت دارند.
 2. جناب آقای دکتر حسن جلیلی به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره همراه این گروه می باشند.
 3. جناب آقای دکتر اکبر برندگی به عنوان مدیر عامل شرکت فعالیت خود را ادامه می دهند.
 4. جناب آقای دکتر حمید رضا جمشیدی که رئیس و عضو هیات مدیره می باشند.
 5. جناب آقای نصر الله فتحیان به عنوان نایب رییس هیات مدیره می باشند که ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی می باشند.

همچنین قابل به ذکر می باشد که برخی از فعالیت ها هم چون نیاز سنجی تحقیقاتی مرکز تحقیقات مدیریت سلامت و ارائه چندین مقاله و سخنرانی در کنگره های ملی از جمله جامعه جراحان کشور و نظام پرستاران کشور و دانشگاه علوم پزشکی تهران-مشهد و اصفهان بخش اندکی از سوابق کاری ایشان می باشد.

در خصوص سهامداران برکت1 باید گفت قسمت بیش تر سهام شرکت های تابعه این شرکت از جمله شرکت سرمایه گذاری البرز و بخش عمده ای از شرکت های تابعه آن همچون شرکت سبحان دارو و ایران دارو و تولید دارو و البرز دارو در بورس اوراق بهادار تهران ثبت و عرضه شده اند و متعلق به عموم مردم در بازار بورس می باشد.

ارزش بازار شرکت گروه دارویی برکت

ارزش بازار نماد برکت 1 در بازار بورس به عنوان یکی از سهامی مناسب برخی طرفداران خاص خود را دارا می باشد.

اما نکته قابل توجه در بررسی ارزش سهام یک شرکت این می باشد که به درستی اطلاعات مربوط به آن شرکت را مورد بررسی قرار دهید.

شما حتی باید بررسی کنید که میزان دارایی مربوط به آن شرکت مورد نظر شما چه میزان می باشد.

فروش سهام برکت

فروش سهام شرکت گروه دارویی برکت نیز همانند سایر سهام موجود در بازار بورس صورت می گیرد که نکته قابل توجه آن توجه به قیمت مناسب برای فروش آن می باشد. در واقع شما زمانی باید این سهم را بفروشید که در سقف قیمتی واقع شده باشد. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که از کجا سقف قیمتی را پیدا کنیم؟ شما با استفاده از تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال و بررسی سوابق گذشته سهم، می توانید بهترین نقطه برای فروش پیدا کنید و با فروختن سهامتان، نهایت سود تا آن لحظه را ببرید و از ریسک های احتمالی بعدی در امان بمانید. پس بهترین موقع برای فروش سهم برکت زمانی است که شما همه تحلیل های خود را انجام داده باشید و با دید درست و اصولی برای فروش اقدام کنید.

خرید سهام برکت

خرید سهام برکت

خرید سهام شرکت گروه دارویی برکت نکات خاص خود را دارا می باشد که باید حتما به آن ها توجه داشته باشید. در حالت کلی شما زمانی باید این سهم را بخرید که در کف قیمتی واقع شده باشد. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که از کجا کف قیمتی را پیدا کنیم؟ شما با استفاده از تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال و بررسی سوابق گذشته سهم، می توانید بهترین نقطه برای خرید پیدا کنید و در آن جا سهم را با کم ترین قیمت بخرید و منتظر باشید تا سهم روند صعودی خود را طی کند و سهم های خریده شما چند برابر شود.

شما باید بدانید با خرید سهام یک شرکت یکی از سهامداران آن مجموعه به حساب می آیید و در سود و زیان پیش رو شرکت شریک خواهید بود و ممکن است سرمایه شما دچار ضرر شود. در نتیجه باید بسیار به این که ارزش سهام هر شرکتی چگونه می باشد توجه داشته باشید. همچنین اگر هم نمی دانید نماد بورس چیست این مقاله را بخوانید.

اطلاعات تماس شرکت

شما می توانید با استفاده از راه های ارتباطی موجود برای این شرکت با مسئولان و مدیران این شرکت در ارتباط باشید و سوالات متداول خود را مطرح کنید.

آدرس سایت برکت : www.bpharmed.com

آدرس شرکت گروه دارویی برکت :تهران خیابان شهید بهشتی خیابان احمد قصیر خیابان پنجم پلاک 11

تلفن تماس با برکت :88480161

نامه سهامداران برکت به معاون رئیس جمهور

عده ای از سهامداران برکت نامه ای به معاون رئیس جمهور نوشتند و در آن خواستار رسیدگی هر چه بیش تر و نظارت درست به بازار بورس شدند. در این نامه به موضوع پروژه ملی واکسن برکت نیز گریزی زده شد و با اشاره به این که تزریق این واکسن با هجمه های زیادی مواجه شده است، احتمال دارد برخی دست های پشت پرده در پی تیشه زدن به ریشه نظام باشند. آن ها اقدام شجاعانه رهبر معظم انقلاب را بسیار تحسین کردند و در همین راستا نوشتند که افرادی در کشور وجود دارند که نمی خواهند باور کنند که دانشمندان ایرانی می توانند به قله های بلند علم دست پیدا کنند. با توجه به تزریق گسترده واکسن برکت انتظار توجه بیش تر از این نماد می رود و تمامی سهام داران یک صدا این موضوع را گوشزد کردند.

آن ها در این نامه گفتند با توجه به آمار های بسیاری که به دست ما رسیده، مشخص شده است که از آن روزی که واکسن برکت توسط رهبر معظم انقلاب تزریق شد، هجمه های وسیعی در کشور شکل گرفت تا سهامدارانی که سهم برکت را خریدند را با دو دلی مواجه کنند. در پی این اقدامات نا پسند، صف های فروش بسیار سنگینی در مورد سهم برکت به وجود آمد که واقعا نا امید کننده بود. با فروش بی سابقه این سهم، شرکت با اوضاع بدی رو به رو شد و سهامداران کلان، نگرانی خود را از این طریق ابراز کردند. همین موضوعات باعث شد تا اعتماد مردم به بورس ایران از دست برود و اکنون با بی رغبتی در این بازار رو به رو باشیم. در ادامه برخی از سهام داران حقیقی خواستار این بودند که فعالیت های خرد و کلان سهام داران حقوقی مورد بررسی قرار گرفته و شفاف سازی شود تا از بروز این مشکلات در آینده جلوگیری به عمل آید.

بعد از این نامه دستور پیگیری های جدی در رابطه با مطالبات سهام داران برکت داده شد. در واقع عمده خواسته سهام داران برکت این بود که جلوی فعالیت های غیر قانونی حقوقی ها گرفته شود و تمامی کار های آنان را شفاف سازی کنند. عده زیادی از سهام داران معتقدند که اوضاع فعلی بازار بورس ایران به دلیل جولان حقوقی هاست و آن ها با بازی های کثیف خود سرمایه مردم را می بلعند و به اقتصاد کشور ضربه می زنند. در در جه بعدی خواستار کمک و پشتیبانی بیش تر از سوی دولت هستند تا با ورود واکسن برکت به بازار این حمایت ها بسیار ملموس تر از گذشته شود.

صف های سنگین خرید و فروش برکت

سهام گروه دارویی برکت، در بازار بورس امروز معاملاتی به ارزش 150 میلیارد را رقم زد و با 4.4 درصد افت قیمت پایانی 30.420 را به نمایش گذاشت. این موضوع نمایانگر آن است که روز بعد معاملاتی نیز با همین قیمت آغاز خواهد شد. در روز های گذشته این سهم صف فروش را تجربه کرد اما پس از مدتی معاملات در رنج منفی انجام شد و قیمت آن به 30.250 رسید. گفتنی است که در زمان پخش برگه های سهم برکت، 50 میلیون برگه بین حقیقی و حقوقی ها رد و بدل شد که از این بین، 88 درصد سهم حقیقی ها و 12 درصد سهم حقوقی ها شد. بعد از این اتفاق، حقیقی ها همه سفارشات فروش برکت را انجام دادند و سهم هر فرد حقیقی از این معاملات 14 میلیون تومان بود.

برکت در صدر فروش

برکت در صدر فروش

اگر بخواهیم آماری دقیق از صف خرید و فروش های امروز برای شما عزیزان ارائه دهیم باید بگوییم که جمع صف های خرید در حدود 160 میلیارد تومان و جمع صف های فروش به 520 میلیارد تومان رسید. در واقع خالص سفارشات فروش امروز را می توان 365 میلیارد تومان در نظر گرفت. امروز بیش ترین صف های فروش متعلق به برکت، وشمال، وگردش بود. در این بین سهام دارویی برکت 60 میلیارد تومان سفارش فروش را به خود دید و سنگین ترین صف فروش را به نام خود ثبت کرد.

شاید با نگاهی به این آمار و ارقام بتوان این موضوع را فهمید که گروه های دارویی مانند برکت، یکی از کم اقبال ترین سهم ها در بازار بورس و فرا بورس ایران هستند و همین موضوع باعث نگرانی شدید سهام داران این نماد دارویی شده است. البته شرکت دارویی برکت به عنوان دومین شرکت بزرگ دارویی در ایران شناخته شده است و با توجه به پشتوانه بزرگی که از پشت سر خود دارد، دیدن صف های فروش بسیار سنگین کمی غیر فابل هضم است و هر سهامداری را نگران می کند.

افزایش سرمایه این شرکت دارویی

شرکت دارویی برکت در پی فشار سهام داران، گزارش یک ماهه خود را ارائه داد و همراه آن زمزمه هایی از گرفتن مجوز افزایش سرمایه نیز به گوش رسید. به گزارش منتشر شده از سوی این شرکت مشخص شد که برکت از یک ماه گذشته بیش تر سرمایه گذاری خود را بر روی محصولات شیمیایی و دارویی انجام داده است. اگر بخواهیم در آمار دقیق شویم بهتر است بدانید که شرکت دارویی برکت 454 میلیارد تومان در بورس و 404 میلیارد تومان در بخش های غیر بورسی سرمایه گذاری خود را انجام داده است و در مجموع مبلغی نزدیک به 858 میلیارد تومان را به سرمایه گذاری های مختلف اختصاص داده است.

با توجه به آماری که به دست ایران بورس رسیده، مجوز افزایش سرمایه 26.5 درصدی برکت از محل مطالبات حاصل شده سهامداران و مبالغ نقدی به میزان 154 میلیارد تومان صادر شد. شرکت دارویی برکت دومین شرکت بزرگ ترین و معتبر ترین شرکت دارویی در ایران به حساب می آید و این اعداد ارقام دور از ذهن نیست. این شرکت در واقع 30 شرکت تابع خود را داراست و همان گونه که می دانید از سال 89 وارد بازار بورس شد و سهام خود را به قیمت 227 تومان برای عرضه گذاشت. با توجه به گذشت چندین سال، این سهم به قیمت 3600 تومان رسیده که بسیار قابل توجه است.

طبق آماری که خود شرکت منتشر کرده است، در سه ماهه نخست سال 1400، این شرکت بدهی به میزان 1483 میلیارد تومان داشته است که در مقایسه با بدهی این شرکت در سال گذشته افزایش 271 میلیارد تومان را شاهد بوده ایم. این سخن بدان معنی است که میزان بدهی های این شرکت به اندازه 22 درصد افزایش پیدا کرده است که جای بسی تامل است. دارایی های شرکت دارویی برکت با توجه به آمار ارائه داده شده، در سه ماه نخست سال جاری چیزی حدود 2434 میلیارد تومان برآورد شده است که در مقایسه با سال گذشته افزایش 12 درصدی را شاهد هستیم.

البته بهتر است بدانید که این شرکت در سه ماه منتهی به خرداد، چیزی در حدود 6 میلیارد تومان ضرر داده است. مانده موجودی نقد این شرکت در اواخر سالی که گذشت 131 درصد بیش تر شد.

سوالات متداول

 1. شرکت گروه دارویی برکت در چه سالی تاسیس شده است؟

  این شرکت فعالیت رسمی خود را از سال 1389 آغاز کرده است.

 2. هدف از تاسیس برکت چه بوده است؟

  پاسخ گویی به نیاز های جامعه تحت عنوان شرکت فناوری های نوين دارويي هدف اصلی این مجموعه بوده است.

 3. محل تاسیس این شرکت در کدام شهر می باشد؟

  این شرکت از همان ابتدا در شهر تهران تاسیس شد.

 4. چه زمانی این سهم را بخریم؟

  بهترین زمان برای خرید این سهم وقتی است که قیمت در کف قرار گرفته باشد و برای پیدا کردن کف قیمتی سهم، شما نیازمند تحلیل های تکنیکال، فاندامنتال و … هستید. اگر با تحلیل و بررسی جلو بروید می توانید بهترین نقاط برای خرید سهم را بیابید و بعد از یک خرید طلایی و موفق، منتظر سود دهی باشید.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *