بهترین نماد بورس ایران برای سرمایه گذاری در سال 1399 و 1400 کدام است؟

بهترین نماد بورس امروز

امروز می خواهیم در این مقاله به شما عزیزان کمک کنیم که با استفاده از راه های مختلف بهترین نماد بورس را بشناسید و در این بازار متضرر نشوید. همیشه با استفاده از تحلیل راهی برای شناخت سهام برتر وجود دارد. هر چند که بعضی از این مواقع با توجه به بازار و اتفاقات جامعه، تحلیل هم دچار اشکال می گردد. در این جا تمام سعی خود را می کنیم تا شما را بیش تر با این محیط آشنا کنیم و در حد امکان به راهنمایی شما در مورد نماد های معاملاتی بپردازیم.

بهترین نماد بورس امروز

بهترین نماد بورس امروز

بعد از تمام این قرمزی بازار و ریزش 50 درصدی اکثر سهام شرکت ها در بازار سرمایه، خبر هایی از بهبود اوضاع به گوش می رسد که اکثر سهام داران به آن بی توجه هستند. بعد از تمام وعده وعید هایی که به سرمایه گذاران داده شد تا در بورس ایران بیشتر فعالیت داشته باشند و سرمایه خود را به این بازار وارد کنند، ریزش 90 درصدی سهام ها را شاهد بودیم و ضرر های جبران نا پذیری به سهام داران وارد شد. دقیقا به همین دلیل است که اکنون هیچ یک از سهام داران کلان و خرد، به آینده بورس خوش بین نیستند. همچنین لازم به ذکر که وضعیت امروز بورس از این لینک قابل تماشا می باشد.

در این بین برخی از نماد های بازار بورس بسیار آینده دار و مثبت دیده می شوند و سهام داران در حال تحیلیل های اولیه برای سرمایه گذاری بر روی آن ها هستند. نماد هایی هم چون کپشیر، شپنا، فملی و … آینده دار دیده می شوند و برای آشنایی بیشتر با ان ها تا انتها همراه ما باشید.

روش های انتخاب بهترین سهام برای خرید در بورس چیست؟

برای این که بتوانیم بهترین سهام را در بورس شناسایی و خریداری کنیم، چند فاکتور را باید در نظر بگیریم. در ابتدا بهتر است بدانید که عوامل بسیار زیادی بر سود دهی و موفقیت یک شرکت تاثیرگذار است و پیش بینی دقیق و بی کم و کاست در مورد نماد های موجود در بورس، کاری غیر ممکن است. نکته بعدی این است که برخی از دیتا ها و داده های موجود قابل اندازه گیری نیستند و فقط بعضی از موارد مانند سود یک شرکت را می توان حساب کرد و به آن دسترسی داشت و عوامل دیگری مثل مزیت های رقابتی، کیفیت کارکنان و … به هیچ وجه قابل مقایسه و اندازه گیری نیستند. در وهله بعدی به دلیل برخی از عوامل محیطی و انسانی، ممکن است بازار نوسانات ناگهانی را تجربه کند و ان طور که شما می خواهید پیش نرود. این اتفاقی است که در طی روز های اخیر برای بازار بورسی ما رخ داده است و مردم به جای اعماد به ان بیشتر می ترسند.

زمانی که این اتفاق رخ دهد، بورس به باتلاقی ترسناک بدل می شود که همگی فقط به فکر سود خود هستند و خرید و فروش های کورکورانه انجام می دهند. متاسفانه بورس ایران به شکل بدی اعتماد مردم را از خود سلب کرد و اکنون به فکر راه چاره است که باید دید آیا دوباره می توان اعتماد این جماعت زخم خورده را جلب کند یا خیر.

به صورت کلی یکی از عواملی که در سود شخصی و بازار تاثیر بسزایی دارد، آشنایی سرمایه گذار با بازار های مالی است. بدون تردید با استفاده از تجزیه و تحلیل های خوب و کاربردی می توان درصد زیان را به حداقل رسانید و سود خوبی از این بازار برداشت کرد. برای این که بهترین سهام را برای خرید بشناسید، ما سه راه کار کاربردی را به شما معرفی خواهیم کرد:

 • روش بنیادی (Fundamental)
 • روش تکنیکال (Technical)
 • روش تئوری مدرن پرتفولیو (MPT)

در این جا روش تکنیکال را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد زیرا تجربه نشان داده است که این روش بازخورد بهتری دارد.

انتخاب بهترین نماد بورسی برای خرید به روش تکنیکال

به صورت کلی برای تحلیل تکنیکال یک سهم، باید نمودار های قیمتی و روند نزولی و یا صعودی ان را در نظر بگیرید. در این روش شما تاریخچه قیمتی سهم را مورد بررسی قرار می دهید تا رفتار ان در اینده را حدس بزنید. شما رفتار های بازار را حدس می زنید و حجم معاملات و الگو های به وجود امده را به دقت زیر ذره بین قرار می دهید تا به نتیجه دلخواه برسید. در این روش ما سه اصل اساسی را مد نظر قرار می دهیم:

 • همیشه قیمت بر اساس روند بازار حرکت می کند
 • تمامی فاکتور ها در قیمت خلاصه می شود
 • جمله کلیشه ای تاریخ تکرار خواهد شد در این روش به خوبی صدق می کند و این بدان معنی است که روند و الگو ها دوباره در طی یک بازه زمانی تکرار می شوند و این چرخه ادامه دار است.

با توجه به فاکتور اول، همیشه قیمت بر اساس روند بازار حرکت می کند پس در این روش کاربردی، اصول شناخت روند بازار و یا همان ترند قیمت یکی از مهم ترین کار هایی است که تحلیلگران باید انجام دهند. زمانی که ما روند اصلی حرکت را تشخیص دهیم، احتمال بروز خطا در خرید و فروش های خود را به کف خواهیم رساند. دلیل این امر هم مشخص است زیرا زمانی که با روند نزولی مواجه شدیم خریدی انجام نمی دهیم. برای درک بهتر روند قیمتی لازم است دو مفهوم بسیار مهم را فرا بگیرید که در ادامه به معرفی کامل انان خواهیم پرداخت.

فاکتور های مهم در شناخت ترند قیمتی(روند شناسی)

فاکتور های مهم در شناخت ترند قیمتی(روند شناسی)

در اینجا فاکتور هایی که در این راه کلیدی و مهم هستند را شرح می دهیم:

سقف قیمتی

برای روند شناسی اولین نکته مهم، شناخت سقف قیمتی است و در تعریف این فاکتور می توان گفت: زمانی که در مسیر رشد، دو روز پشت سر هم منفی (دو کندل منفی) و با ریزش بیشتر از 7% ایجاد گردد.

کف قیمتی

زمانی که در مسیر ریزش، دو روز پشت سر هم مثبت(دو کندل مثبت) و با رشد بیشتر از 7% ایجاد گردد.

روند مثبت

پس از ان که تغییرات قیمتی را زیر نظر گرفتیم و توانستیم سه کف قیمتی را به هم وصل کنیم، بدان شکل که به ازای هر کف یک سقف بالاتر وجود داشته باشد و کف و سقف سوم از کف و سقف دوم بالاتر و دومی هم نسبت به اولی بالاتر باشد، روند مثبت را شاهد خواهیم بود. زمانی که برخورد ها یا همان تاچ ها با کف قیمتی بیشتر باشد، روند مورد نظر ما از قدرت و اعتبار بیشتری و بالاتری برخوردار است. زمانی که یک روند شکسته شود و در ان تعداد تاچ های زیادی به چشم بخورد، باید بدانید که به احتمال بسیار زیاد تغییرات اساسی در ان سهم را شاهد خواهیم بود.

پولبک (Pullback)

زمانی که آخرین تاچ قیمت روند شکسته قبل از پیشرفت کاهش قیمت سهام انجام شود.

حجم معاملات

حجم معاملات روند را تایید می کند و به صورت کلی در روز پولبک حجم معاملات کاهش می یابد.

روند منفی

پس از ان که تغییرات قیمتی را زیر نظر گرفتیم و توانستیم سه سقف قیمتی را به هم وصل کنیم، بدان شکل که به ازای هر سقف یک کف پایینتر وجود داشته باشد و کف و سقف سوم از کف و سقف دوم پایینتر و دومی هم نسبت به اولی پایینتر باشد، روند مثبت را شاهد خواهیم بود.

Throwback

زمانی که آخرین تاچ قیمت روند شکسته قبل از افزایش قیمت سهام انجام شود.

بهترین نماد بورس برای خرید

بهترین نماد بورس برای خرید

همان‌ طور که می دانید متاسفانه رشد بیش از 71 درصدی شاخص کل که از ابتدای سال بر بازار سرمایه حاکم بود، به این معنی نیست که این سود توسط تمام سهام داران کسب می شود و همه سود می برد. اتفاقا در عمل بسیاری از بورس ‌بازان عمده و خرد به چنین سود های شگفت ‌انگیزی هرگز نرسیده اند و بیش تر شبیه به خواب و رویا بوده است. بررسی‌ های انجام شده در این زمینه نشان دهنده آن است که از 90 درصد نمادی که در معاملات آخرین روز هفته گذشته در بورس و فرابورس و بازار پایه فعال بودند، فقط نزدیک به 10 درصد آن نماد ها رشدی برابر یا بیش تر از شاخص کل بورس داشتند و بهترین نماد بورس 1400 هنوز ناشناخته است.

البته از این میزان 396 نماد که نزدیک به 73 درصد نماد های فعال بازار سرمایه را تشکیل می دادند، از شاخص کل عقب ماندند. یک نکته ای که در این نماد ها به چشم می خورد بسیار جالب توجه است. امسال در این بازار نماد هایی که زیان دادند و سود چشم گیری نداشتند و از رشد باز ماندند، همان نماد هایی بودند که در سال قبل خود به عنوان سهام هایی بودند که رشد های چند درصدی داشتند و حتی بعضی مواقع تا 10 درصد نیز رشد کرده بودند.

پر بازده ترین ها در سال 1399

هم چنین نماد ثفارس با رشد بیش از 167 درصد بیش ترین سود در سال 99 را به خود اختصاص داده است و در جایگاه‌ های بعدی هم نماد های وبانک، خبهمن، تبرک و وسدید با رشد های بیش تر از 150 درصدی قرار دارند و به نظر می رسد این نماد ها بهترین نماد برای خرید حداقل در شش ماهه امسال باشد.

در سمت دیگر بازار بیش تر نماد های بازار پایه ‌ای خود نمایی می کنند. این طور که دیده می شود ایجاد صف های فشار فروش گسترده و پر تراکم در بسیاری از این دسته نماد ها به چشم می خورد. در لیست نماد ها با کمترین سود و بیش ترین سود نماد معیار با بازدهی منفی نزدیک به دوازده و نیم درصدی در رتبه اول قرار گرفته و بعد از آن نماد غگل، جهرم، بایکا و دهدشت نماد هایی هستند که بیشترین ضرر و زیان را به سهام داران خود وارد کرده ‌اند. در این بین سهام های دیگری نیز وجود دارند که در طی ماه های گذشته ضرر های بسیار زیادی به سهامداران خود وارد کرده اند و به همین دلیل علاوه بر بی اعتمادی مردم به این شرکت ها، در صورت ارائه مجدد سهم های مشابه نیز استقبال خوبی از ان ها صورت نخواهد گرفت و تمامی این رفتار های سهام داران نشات گرفته از سیاست های نادرست شرکت های بورسی است.

بهترین نماد بورس برای سرمایه گذاری

بهترین نماد بورس برای سرمایه گذاری

در این روز های پر تلاطم بازار بورس، همه تحلیل گران و فعالان این حوزه بر این باورند که رشد بالای بازار سهام در این زمان، صرفا به خاطر ازش بالای آن نماد نیست بلکه به خاطر مقدار قابل توجه نقدینگی است که به این بازار تزریق شده است. برای همین منظور نیز شما جدیدا شاهد رکورد های عجیب و غریب در معاملات و هم چنین حجم بالای شرکت کنندگان در عرضه های اولیه شرکت ها هستید. خب طبیعتا این اعداد و ارقام نشان می دهد که مردم دوست دارند که بیش از پیش در این بازار به خرید و فروش بپردازند.

بهترین نماد برای سرمایه گذاری بستگی به اوضاع کشور دارد و باید دید در چه برهه ای از زمان، چه شرکت هایی بیشتر روی بورس هستند و خرید سهام انان آینده خوبی دارد. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید با تیم ایران بورس در تماس باشید و مشاوره های لحظه به لحظه دریافت کنید.

حقوقی ها

البته در بازار بخش عمده ‌ای از این معاملات توسط بورس ‌بازان حقیقی انجام می‌ شود. به‌ طوری‌ که تقریبا این دسته از افراد حقیقی در هفت روزی که گذشت هم به عنوان خریدار ظاهر شدند و مالکیت حدود بالای 6 هزار میلیارد تومان سهام را به دست گرفتند. در هفته ای که گذشت حقیقی ها بیش ترین تمایل خود را به فراورده های نفتی، محصولات شیمیایی و خودرو و قطعات آن نشان دادند.

بهترین نماد بورس سال 99

بهترین نماد بورس سال 99

در حالی که دلار به بیش از 24 هزار تومان رسیده، قیمت طلا و سکه بعضا به بیش از 11 میلیون و افزایش قیمت ملک و … و قیمت ماشین ها از جمله پراید نزدیک به 100 میلیون، اما عده ای گویا بازار سرمایه که حتی اگر به بدبینانه ترین حالت نگاه کنیم، بازاری است که تورم زا نیست و از نظر روانی تاثیر گذاری خاصی ندارد.

از جمله دو فایده مهم دارد که اولا کمک می کند به جلوگیری از نقدینگی به سمت بازار هایی نظیر دلار و طلا که برای اقتصاد کشور سم است و دوما این که می تواند مثل بقیه دنیا تامین مالی بنگاه ها را انجام دهد و سرمایه و نقدینگی را به سمت تولید ببرد.

تزریق نقدیگی

اما گویا عده ای به بهانه رشد شتاب بورسی که سال ها مهجور بود و بالاخره توانست همانند همه کشور های دنیا جایگاه خود را پیدا کند و البته آن به توفیق اجباری برای کسری بودجه، ولی گویا عده ای این مهم را یا با منافع خود در تضاد دیدند و یا از روی کج فهمی حرف هایی زدند که در نهایت باعث التهاب آفرینی بازار و بی ثباتی آن شدند. البته عده ای نیز نقد دلسوزانه داشتند در خصوص رشد سریع آن که در این خصوص می توان تامل و تفکر و بعضی اوقات واقعا وارد دانست.

اما در هر صورت تا وقتی که دلار در این قیمت ها یا رو به رشد باشد تاثیر خود را در همه بازار ها خواهد گذاشت. اتفاقا شاید بازار سرمایه ضربه گیر خوبی برای افزایش قیمت دلار و طلا باشد البته اگر مسئولین به درستی آن را هدایت و مراقبت کنند. ضمن این که با این همه رشد نقدینگی می توان با هدایت به سمت تولید، باعث جهش تولید نیز شد.

در این جا نیز عرض می کنیم که گویا مجددا قرار است در بازار توسط حقوقی ها حمایتی این هفته صورت پذیرد. البته امیدواریم که مانند دفعه قبل حقوقی ها تو زرد از آب در نیایند و به طوری شاهد ثبات بازار و رشد بازار و سبزی آن باشیم و شاهد بهترین نماد بورس ۹۹ نیز باشیم.

بهترین نماد بورس برای سرمایه گذاری بلند مدت در سال 1400

بهترین نماد بورس برای سرمایه گذاری بلند مدت در سال 1400

سهام دارانی که در خصوص ریزش بازار، دست کاری و یا هر موضوعی که به نظرشان می رسد مهم باشد، با ما در میان بگذارید. امیدواریم به زودی شاهد پاک سازی و برخورد با متخلفانی باشیم که یا اهمال کاری کردند یا حرف با عملشان یکی نبوده است. لازم به ذکر است که تا این لحظه سازمان بورس یا شرکت بورس تهران در خصوص فروشندگان حقوقی روز چهار شنبه دو هفته پیش شستا که خود مسئولین سازمان نیز از عملکرد آن حقوقی نا خشنود بودند، که با آن کار حقوقی باعث ترس و به هم ریختگی بازار شد، به مطالبه سهام داران پاسخی نداده اند.

دکتر دلخوش نماینده صومعه سرا نیز اعلام کرد که تحقیق و تفحص از سازمان بورس کلید خورده و سهام داران نگران نباشند. سرمایه سهام داران کوچک و خرد نباید در سایه بی کفایتی برخی مدیران نابود شود. با توجه به عملکرد نا مناسب سازمان بورس، طی مدت اخیر طرح تحقیق و تفحص در این سازمان در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

فملی

نماد فملی نیز یکی از سهام های خوب در این زمینه به شمار می رود و این روز ها صف های خرید ان بسیار شلوغ است و روز های خوبی را سپری می کند. با توجه به این که سرمایه گذاران در حال سرمایه گذاری بر روی این شرکت هستند، سود دهی بالایی نیز نصیب معامله گران خواهد شد. این سهام به یکی سهام های پر بازده در بازار بورس بدل شده است که هیچ گاه سهام داران خود را ناامید نکرده و هر روز تلاش دارد تا به گونه ای ان ها را از خود راضی نگه دارد.

سهام فملی با روند این روز های بورس همراهی نکرده و سعی کرده است تا در بین ضرر و زیان های به وجود امده، روز هایی را نیز سود بدهد تا صف های فروش شلوغ نشود و سرمایه گذاران پول خود را از این شرکت خارج نکنند. این نماد هم اکنون در حال افزایش سرمایه می باشد و باید صبر کنیم تا ببینیم اینده ان چگونه خواهد شد.

خراسان

سهام خراسان که متعلق به مجموعه پتروشیمی می باشد، یکی از سهم های است که برای سرمایه گذاری بلند مدت شما عزیزان بسیار مطلوب بوده و شما می توانید با تحلیل های مثمر ثمر نقطه خرید ان را بیابید و مطمئن شوید که این سهم از سری سهم های بنیادی است و شما می توانید با خیال راحت ان را بخرید و منتظر بمانید که سود های خوبی را به دست اورید.

این سهم یکی از سهم های حمایت شده است اما خرید ان نیز کاملا به خود شما بستگی دارد زیرا این حرف ما به منزله سیگنال دهی نیست و فقط اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان می دهیم زیرا تصمیم با خودتان خواهد بود. سهم خراسان یکی از سهم هایی است که چند ماه پیش افزایش سرمایه خورد و با این کار سهام داران قدیمی خود را بسیار خوشنود ساخت زیرا هر سهم ان نزدیک به 50 درصد افزایش قیمت یافت و سرمایه سهام داران را به طرز چشم گیری افزایش داد.

زمانی که این سهم برای افزایش سرمایه خوردن در مجمع به سر می برد، شروع به منفی دادن کرد و عده ای به صورت هیجانی تصمیم به فروش ان گرفتند و بعد ها متوجه شدند که چه اشتباه بزرگی را مرتکب شدند. زمانی که یک سهم منفی می دهد نباید با روند بازار همراه شد و هر کاری که بقیه سهام داران انجام می دهند را انجام داد زیرا فقط با این کار خود را از استراتژی شخصیتان دور ساخته اید و در مردابی گرفتار می شوید که نجات از ان بسیار سخت خواهد بود. هم اکنون سهم خراسان با روند کلی مثبت و رو به رشد مورد توجه عده ای از سهام داران است و هر روزه نیز مقدار این سهم را اضافه می کنند تا سود بیش تری را ببرند.

کگاز

کگاز یکی از سهم های با اینده روشن برای سرمایه گذاری در سال 1400 دیده می شود که شما عزیزان می توانید با روش هایی که در بالا نام بردیم به تحلیل ان بپردازید و اقدام به خرید کنید.

شلعاب

این سهم در زمینه محصولات شیمیایی فعال است و تقریبا می توان گفت که شرکتی کوچک در بورس محسوب می شود. این نماد از نظر ارزش شرکت در مقام پنجاهم گروه خودش قرار دارد و کوچک بودن شرکت دلیل بر نا معتبر بودن ان نیست. این شرکت کوچک به خوبی توانسته است از فاکتور های مد نظر تحلیل بنیادی، 5 مورد از 7 مورد را به خوبی رد کند و همین موضوع باعث می شود تا بگوییم این ماد از نظر بنیادی در سطح قابل قبولی قرار دارد. در این حالت که شرکت موردنظر از نظر بنیادی در جایگاه متوسطی است، بهتر است تحلیل تکنیکال را روی ان پیاده کنید.

خگستر

همان طور که می دانید چند ماه پیش این نماد به عنوان عرضه اولیه وارد بازار سرمایه شد و در رده شرکت های متوسط قرار دارد. این شرکت در زمینه صنعت خودرو و ساخت قطعات خودرویی فعالیت می کند و در گروه خود رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است. با توجه به روند این روز های کشور و صحبت از برداشته شدن تحریم های خودرویی و ورود خودرو های خارجی به بازار ایران، احتمال می رود که این سهم آینده خوبی را پیش رو داشته باشد.

شپنا

این سهم یکی از شرکت های قوی در زمینه صنعت فراورده‌ های نفتی، کک و سوخت هسته‌ ای است که یکی از شرکت های بزرگ در بورس ایران محسوب می شود که در گروه خود تواسنته است جایگاه اول را از آن خود بکند. این شرکت در تاریخ هفدهم آذرماه سال 99 افزایش قیمت خورد که این افزایش قیمت از محل سود های انباشته شکل گرفت و همان طور که می دانید اگر شرکتی از محل سود انباشته افزایش سرمایه هدف نشان از فعالیت سود آور شرکت دارد.

کپشیر

این نماد از شرکت های فعال در حوزه محصولات کانی غیر فلزی به حساب می آید که یکی از شرکت های کوچک در بورس اسران محسوب می شود اما به خوبی توانسته است رتبه ششم در گروه خود را از آن خود کند و در جایگاه 338 بازار قرار گیرد. اگر بخواهیم این سهم را از نظر بنیادی مورد بررسی قرار دهیم باید گفت که نسبت قیمت به درآمد این سهم عددی نزدیک به 58 است که عددی جالب برای این جایگاه به شمار نمی آید زیرا این قیمت معرف آن است که سهام مورد نظر در قیمتی بیشتر از قیمت واقعی معامله شده است. نسبت P/B این نماد نیز هم عددی نزدیک به 42 را نشان می دهد که این عدد هر چه کمتر باشد بهتر است. در اخر باید گفت نسبت قیمت به فروش این سهم عددی 12.5 را نشان می دهد که نسبتی معقول به شمار می رود. البته توصیه ما به شما عزیزان این است که برای گرفتن نتیجه بهتر در این زمینه، حتما از تحلیل تکنیکال استفاده کنید.

زفکا

زفکا

سهم زفکا با روند نزولی و کاهشی خود زیاد مورد پسند سهام داران نبوده اما باید بدانید که این شرکت متعلق به لبنیات و فراورده های لبنی است و امروزه در صدد ان است که ضرر های تحمیل شده به سهام داران خود را جبران کرده و با افزایش سرمایه صد در صدی دوباره رونق خود را باز پس گیرد. اکنون چند هفته ای است که این سهم رنگ سبز به خود گرفته است و ضرر های پیشین خود را با قدرت جبران می کند اما با این حال باید منتظر بود تا دید ایا روند صعودی ان ادامه دار خواهد بود یا خیر؟

زگلدشت

یکی دیگر از سهام های وابسته به شرکت های لبنی نیز زگلدشت نام دارد که عملکردی مشابه با زفکا داشته و تقریبا در روز هایی که یکی از ان ها شروع به زیان دهی می کنند، دیگری نیز همان روال را در پیش می گیرد اما با این تفاوت که سهم زفکا جزو سهام های میان رده بوده اما سهم زگلدشت در زمره سهم های تقریبا پایین رده قرار دارد.

بهترین نماد دارویی در بورس

گزارش صورت‌ های مالی حساب رسی ‌نشده شرکت‌ های بورسی نشان دهنده آن است که اکثرا شرکت ‌های دارو سازی توانسته ‌اند سود خوبی به ازای ارائه هر سهم به دست آورند.

در این بین شرکت دارو سازی اکسیر با نماد دلر توانسته است که به طور قاطع سودی معادل 4667 ریالی را به ثبت برساند که 208 درصد بیشتر از سود سال گذشته خود بوده است. هم چنین دارو سازی ابوریحان توانسته سودی 2777 ریالی را برای 9 ماه اول سال جاری از خود نشان دهد که در مقایسه با مشابه سال قبل رشد 129 درصدی را نشان می‌ دهد. هم چنبن نماد دکوثر بهترین و بیش ترین سود را نصیب سهام داران خود کرده و با سودی حدود 764 ریالی رشد عالی 656 درصدی را در مقایسه با سال قبل ارائه کرده است.

بهترین نماد سیمان در بورس

در بین تمامی های نماد های مربوط به بازار سیمان، بهترین نماد بورس در زمینه سیمان، نماد و سهم با ارزش سیتا به چشم می خورد. این نماد در ابتدا با سود چند درصدی سبز و بسیار خوب، در این بازار خود نمایی می کرد. اما بعد از ارائه سود بالا، مدتی در مجمع بود و در اصلاح به سر می برد.

هم اکنون این نماد چند روزی است که روز های قرمز خود را سپری می کند و سهام داران این نماد روز های خوبی را سپری نمی کنند و تمام صف های فروش پر می باشد. بیانیه هایی مبنی بر این که روز های سبز سیتا نیز باز می گردد، در حال انتشار است اما چیزی که هم اکنون مشخص است این است که این سهم فعلا در شیب نزولی قرار گرفته و اگر این سهم را دارید، بهتر است فعلا ان را نفروشید زیرا با این کار نه تنها سودی نمی کنید بلکه به ادامه روز های قرمز ان نیز کمک خواهید کرد.

سوالات متداول در مورد بهترین نماد بورس

سوالات متداول در مورد بهترین نماد بورس

 1. سهم سیتا هم اکنون در چه وضعی است؟

  این نماد در ابتدا با سود چند درصدی سبز و بسیار خوب، در این بازار خود نمایی می کرد. اما بعد از ارائه سود بالا مدتی به مجمع رفت و به فاز اصلاح وارد شد.

 2. نماد غگیلا با جه قیمتی عرضه شد؟

  این نماد 40 میلیون سهم با قیمت 1251 تومان بین متقاضیان توزیع شد و با شکستن رکورد در تمام خرید عرضه های اولیه رو به رو شد.

 3. نماد های کم بازده چه نماد هایی هستند؟

  غگیلا در لیست نماد ها با کم ترین سود و بیش ترین سود نماد معیار با بازدهی منفی نزدیک به دوازده و نیم درصدی در رتبه اول قرار گرفته و بعد از ان نماد غگل، جهرم، بایکا و دهدشت نماد هایی هستند که بیش ترین ضرر و زیان را به سهام داران خود وارد کرده اند.

 4. واکنش بانک مرکزی به سرمایه اندک مردم در بورس چیست؟

  بانک مرکزی از توسعه بازار سرمایه و نقش بورس در نظام تامین مالی کشور حمایت خواهد کرد. بازار سازان اعک از سهام داران عمده و صندوق های سرمایه گذاری و حقوقی ها و بازیگران سهام، به صورت جدی و خیلی زود از سرمایه مردم در برابر نوسانات حفاظت کرده و نقد شوندگی بازار سرمایه را حفظ و مراقبت کنند.

4.6/5 - (20 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *