خرید و فروش سهام حکشتی (شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران) در بورس

حکشتی1

حکشتی ( شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ) در سال ۱۳۴۶ تأسیس گردید. این شرکت در زمینه حمل و نقل دریایی فعالیت می کند که فعالیت رسمی خود را از سال ۴۷ با فروند کشتی آغاز نمود و از آن زمان تا کنون به این فعالیت خود ادامه داده است و افتخارات زیادی را طی نیم قرن تجربه خود بدست آورده است که این تجربه ها در ادامه مسیر بسیار به کمک این شرکت خواهد آمد. همچنین پیشنهاد می کنیم برای موفقیت در بازار بورس مقاله اندیکاتور itm و همچنین مقاله آموزش تحلیل تکنیکال را مطالعه کنید.

معرفی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران یا حکشتی

معرفی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران یا حکشتی

شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران دارای یک تیم بین المللی قوی می باشد که باعث ارائه خدمات متنوع و حمل و نقل سریع برای مشتریان خود شده است و سعی دارد تا با ارائه خدمات نوین به مشتریان خود رضایت آن ها را جلب کند.

این شرکت با دارا بودن ناوگانی مقتدر و متنوع از انواع کشتی های اقیانوس پیما و همچنین شناور های خدماتی با ظرفیتی متناسب با نیاز بازار در کلیه مسیر های بین المللی مشغول به فعالیت می باشد و در بسیاری از بنادر مهم جهان تا کنون تردد نموده است.

حکشتی همواره برای کسب سهم مناسبی از بازار حمل و نقل دریایی تلاش های بسیار زیاد و ثمر بخشی انجام داده است که همه این تلاش ها تا کنون به بار نشسته اند، در واقع جایگاه این شرکت تجاری به سادگی بدست نیامده است بلکه حاصل نیم قرن تلاش مدیران و کارکنانی بوده است که در این شرکت تجاری فعالیت می کردند و همگی همدل با یکدیگر برای موفقیت شرکت هم قسم شده بودند.

یک شرکت برای موفقیت علاوه بر اینکه نیاز به یک برنامه عالی دارد، نیاز دارد تا تمامی اعضای آن از مقام های بلند پایه گرفته تا کارکنان شرکت همگی با یکدیگر برای موفقیت شرکت و رسیدن به آن برنامه تلاش کنند. در شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی نیز این همدلی دیده می شود و مدیران شرکت توجه بسیار زیادی به کارکنان و خانواده های آن ها دارد و کارکنان نیز این توجه آن ها را با  گذاشتن توان بیشتر در کار خود پاسخ می دهند در واقع یک رابطه برد برد بین مدیران و کارکنان شرکت در جریان می باشد و هیچ گاه یک طرفه نبوده و نخواهد بود زیرا یکی از اصول مدیریت در این شرکت توجه به نیروی انسانی می باشد.

گروه حکشتی در طی نیم قرن تجربه خود تمامی استاندارد ها و گواهی نامه های لازم را در زمینه فعالیت کاری خود کسب کرده است تا مشتریان با اعتماد بیشتری به پای امضای قرار داد با این شرکت بنشینند شما عزیزان می توانید از طریق مراجعه به سایت شرکت که در پایان این پست برای شما قرار می دهیم تمامی گواهی نامه ها و استاندارد هایی که این شرکت کسب کرده است مشاهده نمایید.

فعالیت های این گروه تجاری

فعالیت های این گروه تجاری شامل؛ حمل و نقل کانتینری، سوخت رسانی، حمل و نقل دریایی در حوزه دریای خزر، خدمات نمایندگی، مدیریت کشتی، جابه جایی بار و مسافر در حوزه خلیج فارس و دریای عمان، خدمات آموزش دریایی، عملیات بندری، حمل و نقل ترکیبی، تأمین ملزومات مصرفی، تعمیرات سفری کشتی، حمل مایعات و گاز های شیمایی، تأمین نیروی انسانی شناور و هزاران خدمات دیگر می شود.

این شرکت دارای دفاتر خارجی و دفاتر داخلی می باشد که شما برای مشاهده این دفاتر و اطلاع از مکان آن ها می توانید با مراجعه به سایت شرکت اقدام کنید، این را می دانید که هرچه تعداد نمایندگی های یک شرکت بیشتر باشد اعتبار آن شرکت نیز بیشتر می گردد. شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نیز این نمایندگی ها را برای رفاه حال مشتریان خود در جای جای جهان راه اندازی کرده است تا اعتماد مشتریان را بیشتر جلب کند و در این زمینه موفق نیز بوده است.

لیست هیئت مدیره شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

لیست هیئت مدیره شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

مدیران حکشتی وظیفه دارند تا با هدایت شرکت در مسیر موفقیت و پیشرفت سهام داران و مشتریان را راضی نگه دارند و از طرفی دیگر کارنامه مدیریتی خود را درخشان تر نمایند، هیئت مدیره این شرکت شامل پنج عضو می باشد که این پنج عضو عبارتند از :

 1. جناب آقای فرشاد شهباز: ایشان یکی از اعضای هیئت مدیره می باشند و مدرک تحصیلی ایشان فوق لیسانس فرماندهی دریایی می باشد.
 2. جناب آقای علی مسیبی بهروز: ایشان رئیس هیئت مدیره شرکت می باشند و مدرک تحصیلی ایشان فوق لیسانس حسابداری می باشد.
 3. جناب آقای محمدرضا مدرس خیابانی: ایشان نائب رئیس هیئت مدیره شرکت می باشند و مدرک تحصیلی ایشان فوق لیسانس مدیریت دولتی می باشد.
 4. جناب آقای علی اکبر غنجی فشکی: ایشان یکی از اعضای هیئت مدیره می باشند و مدرک تحصیلی ایشان فوق لیسانس مهندسی کنترل می باشد.
 5. جناب آقای محمد علی یزدان جو: ایشان نیز یکی از اعضای هیئت مدیره می باشند و مدرک تحصیلی ایشان فوق لیسانس سازه عمران می باشد.
سهامداران حکشتی چه کسانی هستند؟

سهامداران حکشتی چه کسانی هستند؟

سهامداران حکشتی1 که بر روی این نماد سرمایه گذارق کرده اند و سهام آن را خریداری نموده اند شامل اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد. آیا می دانید که تفاوت افراد حقیقی و حقوقی در چیست؟ در حقیقت افرادی که به صورت طبیعی و معمولی اقدام به خرید و فروش می کنند و برای مثال تصمیم می گیرند که سهامی از یک شرکت را بخرند و این کار را می کنند، جزو سهام داران حقیقی محسوب می شوند.

در مقابل نیز افرادی هستند که به ان ها حقوقی می گویند و دلیل ان هم این است که این افراد معمولا معاملات سنگینی با چند کد بورسی انجام می دهند. برای مثال تصور کنید که فردی با داشتن بیست کد بورسی مقداری از سهام یک شرکت مشخص را بخرد و یا بفروشد! طبیعی است که با این کار تاثیر زیادی را بر بازار می گذارد و دلیل این که انان را از حقیقی ها جدا می کنند هم همین موضوع است.

اما شاید بگویید که چگونه افراد حقوقی چندین کد بورسی را هندل می کنند و می توانند با انها به معامله بپردازند؟ با توجه به این که هر فرد فقط می تواند یک کد بورسی مخصوص به خود را داشته باشد! پاسخ سوال این است که کد های بورسی نام برده متعلق به خود او نیست و در واقع این افراد کسانی هستند که سبد گردانی هایی با مقیاس بزرگ را انجام می دهند. اما ایا می دانید که مفهوم سبد گردانی چیست؟

زمانی که شما به بازار بورس وارد می شوید ممکن است که اطلاعات لازم در خصوص خرید فروش سهم ها را نداشته باشید و برای همین موضوع بخواهید که کد بورسی خود را به فردی مطلع و حرفه ای بسپارید. در واقع کسی که مسئولیت سبد گردانی شما را بر عهده می گیرد فردی حقوقی به شمار می رود.

ارزش بازار شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران: شما برای اطلاع از ارزش بازار نماد حکشتی می توانید از طریق کارگزاری که در آن ثبت نام نموده اید اقدام کنید، دقت شود که ارزش هر نماد روزانه البته در روز های فعال بازار بورس تغییر می کند و هیچ گاه ثابت باقی نمی ماند.

این تغییرات بسته به میزان خرید و فروشی است که در آن سهم رخ می دهد، اگر تعداد خریداران بیشتر از فروشندگان باشد تغییرات سهم صعودی خواهد بود و برعکس.

خرید سهام حکشتی

خرید سهام حکشتی

اگر شما قصد خرید سهام شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را دارید باید این نکته را بدانید که باید در محدوده قیمتی مناسب اقدام به خرید نمایید تا ریسک سرمایه گذاری تان کاهش پیدا کند. هرچه ریسک سرمایه گذاری تان کم تر باشد شما بیشتر از سهام داری خود لذت خواهید برد. پیدا کردن نقطه خرید سهم از اهمیت زیادی برخوردار است و زمانی ما می توانیم ادعا کنیم که در خرید و فروش موفق بوده ایم که در ابتدای کار زمان مناسبی برای خرید سهام را انتخاب کنیم.

شما می توانید راه های مختلفی را برای پیدا کردن بازه خرید مناسب انتخاب کنید و بر اساس ان سرمایه گذاری خود را انجام دهید. در ابتدا بهتر است که برنامه ریزی شخصی داشته باشید و این بدان معناست که باید قبل از خرید سهم این مورد را مد نظر داشته باشید که تحلیل های خود را شروع کنید. شما باید از چندین ماه قبل نماد مورد نظر را زیر نظر بگیرید و نوسانات و بالا و پایین رفتن های ان را یادداشت کنید.

دلیل این امر ان است که معمولا سهام ها از یک روند مشخص پیروی می کنند و باید این مورد را به خاطر داشته باشید که در ماه های اینده ممکن است که رفتار سهام مورد نظر مانند چند ماه قبل خود باشد. البته این موضوع برای همه شرکت ها و مجموعه ها صدق نمی کند و ممکن است که روند یک شرکت بسیار متغیر و متفاوت با چند ماهه قبل خود باشد.

یکی دیگر از روش هایی که شما می توانید نقطه خرید را به درستی انتخاب کنید این است که از ابزار های تحلیلی موجود در بازار استفاده کنید. یکی از این ابزار های تحلیل اندیکاتور های معروف و مشهور در این زمینه است که پیش تر به طور مفصل هر یک از انان را توضیح دادیم و بیان کردیم که هر کدام برای چه منظوری استفاده می شوند.

به طور کلی ما دو نوع اندیکاتور داریم: مورد اول اندیکاتور های ساده اما کاربردی هستند، مورد دوم اندیکاتور های پیچیده و دقیق هستند. همان طور که از نام انان مشخص است افرادی که به تازگی وارد دنیای بورس شده اند و اطلاعات زیادی از ان ندارند، بهتر است که نوع ساده ان را استفاده کنند زیرا هم کار کردن با انان اسان تر بوده و هم نتیجه ای که بر می گرداند قابل فهم تر است و ارتباط بهتری را می توان با ان بر قرار کرد.

در مقابل کسانی که برای مدتی طولانی در این عرصه به معامله و خرید و فروش مشغول بودند به سمت اندیکاتور های پیشرفته ماند ایچیکومو می روند. دلیل این هم ان است که این اندیکاتور ها دقیق تر بوده و می توانند در معاملات سنگین بسیار راه گشا باشند. در مطالب قبلی به طور کامل اندیکاتور ایچیکومو را توضیح دادیم که از شما دعوت می کنیم ان را حتما مطالعه فرمایید.

فروش سهام حکشتی چگونه است؟

فروش سهام حکشتی چگونه است؟

با فروش سهام شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران شما دیگر از جمع سهام داران این شرکت خارج می شوید و در سود و زیان شرکت همراه نخواهید بود. پس در فروش سهام تان دقت کنید و هیچ گاه عجله نکنید. همان طور که می دانید پیدا کردن نقطه فروش نیز به همان اندازه که نقطه خرید حائز اهمیت بود، اهمیت دارد. دلیل این امر ان است که اگر شما سهامی را خریداری کرده باشید و مدتی نیز سود اوری به همراه داشته باشد و زمانی که می خواهید ان سهم را بفروشید در زمان اشتباه بفروشید، یعنی معامله شما هیچ ثمری نداشته است.

حتی می توان گفت که پیدا کردن نقطه فروش صحیح، از پیدا کردن نقطه خرید هم بیش تر اهمیت دارد زیرا با این کار شما تصمیم می گیرید که دیگر سهام دار ان شرکت نباشید و سرمایه خود را بیرون می کشید. یکی راه بسیار سنتی در این مورد وجود دارد و ان هم این است که توجه خود را به صف فروش متمرکز کنید و اگر دیدید که صف فروش سهام مورد نظر در حال شلوغ شدن است، شما نیز سهام خود را بفروشید که البته ما این کار توصیه نمی کنیم.

توصیه ما بر این است که یک استراتژی ثابت را برای خود وضع کنید و طبق ان حرکت کنید و به هیچ وجه با بازار همراه نشوید چرا که ممکن است زیان کنید.

اطلاعات تماس

تلفن تماس با حکشتی: 02123841

آدرس سایت حکشتی: www.irisl.net

آدرس شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران: تهران، خیابان پاسداران، برج آسمان شماره ۳۷

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. شرکت حکشتی در کجا قرار دارد؟

  این شرکت در تهران و در خیابان پاسداران واقع شده است.

 2. زمینه فعالیت حکشتی چه می باشد؟

  حمل و نقل دریایی اصلی ترین زمینه فعالیتی این شرکت می باشد.

 3. تاریخ تأسیس این شرکت به چه سالی بر می گردد؟

  این شرکت در سال ۱۳۴۶ تاسیس شده است.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *