معرفی کامل نماد ولساپا (شرکت لیزینگ رایان سایپا) در بورس ایران و آینده اش

ولساپا1

ولساپا ( شرکت لیزینگ رایان سایپا ) از سال ۱۳۸۰ در زمینه فروش اقساطی خودرو به همراه دو شرکت زیر مجموعه به صورت هلدینگ رسما کار خود را آغاز نمود. این شرکت در سال ۱۳۸۳ وارد بازار بورس ایران شد و از آن پس مردم توانستند تا سهام این شرکت را خریداری کنند و به سهام داران این شرکت بپیوندند. این شرکت هم اکنون به عنوان اولین شرکت لیزینگی مجوز دار از بانک مرکزی در بازار بورس می باشد که یک امتیاز بزرگ برای این شرکت و سهام داران آن محسوب می شود.

معرفی شرکت

معرفی شرکت

از زمانی که این شرکت در بازار بورس ایران پذیرفته شد با نماد بورس ولساپا مشغول به فعالیت می باشد و هم اکنون نیز با همین نام به کار خود ادامه می دهد و سهام آن با همین نام در بازار بورس مورد خرید و فروش قرار می گیرد.

در سال ۱۳۹۴ یک همایشی برگزار شد که مربوط به پانصد شرکت برتر ایران بود و شرکت لیزینگ رایان سایپا رتبه ۱۶۶ را در بین ۵۰۰ شرکتی که در این همایش حضور داشتند به خود اختصاص داد. شما می توانید با مراجعه به سایت شرکت در قسمت افتخارات شرکت می توانید افتخاراتی را که این شرکت طی سالیان فعالیت خود بدست آورده است را مشاهده نمایید و بیش از گذشته به این شرکت برای عقد قرار داد خرید های خود اعتماد کنید.

این شرکت در راستای رضایت مشتری و به منظور بهبود مداوم اثر بخشی و دست یابی به اهداف کلان سازمان‌ استاندارد ایزو ۹۰۰۱ را کسب کرده است و همواره فعالیت های خود را با این استاندارد منطبق می سازد تا بهترین را به مشتری خود تحویل دهد تا هم رضایت مشتری را به همراه داشته باشد و هم نام شرکت بدرخشد. چشم اندازی که این شرکت برای خود ترسیم نموده است این است که به عنوان برترین شرکت لیزینگی ایران و حتی خاور میانه شناخته شود و در این راستا تمام تلاش خود را مدیران شرکت بکار گرفته اند تا به این مهم دست یابند.

کارکنان شرکت نیز با همراهی مدیران شرکت در این راستا سهم به سزایی در موفقیت های شرکت ایفا نموده اند و مدیران شرکت نیز به پاس زحماتی که کارکنان شرکت برای موفقیت شرکت انجام داده اند سعی دارند تا با رفع نیاز های آنان و ایجاد یک محیط شاد کاری زحمات آن ها را پاسخ داده باشند تا کارکنان با روحیه ای مضاعف به فعالیت های خود ادامه دهند.

این شرکت نیز مانند تمام شرکت های دیگر برای اینکه به موفقیت برسد قبل از هر چیز باید برای خود یک سری اهداف ترسیم کند تا برای خود برنامه ریزی کند تا به این اهداف برسد، زیرا هیچ موسسه و شرکتی بدون هدف موفق نخواهد شد زیرا اگر هدفی نباشد برنامه ای نیست و  بدون برنامه نیز تمام تلاش ها بی فایده خواهد بود از این رو شرکت برای خود یک هدف تعیین کرده است و این هدف نیز رسیدن به بهترین شرکت لیزینگ در ایران و خاورمیانه است.

یکی دیگر از اهداف شرکت لیزینگ رایان سایپا احترام به خواسته و سلیقه مشتری می باشد از این رو در تنوع محصولات و خدماتی که ارائه می دهد سعی دارد تا بهترین خود باشد و در این کار نامی خوش از خود بر جای بگذارد.

ارزش بازار شرکت لیزینگ رایان سایپا

ارزش بازار شرکت لیزینگ رایان سایپا

برای آنکه از ارزش بازار نماد ولساپا اگاه شوید باید از طریق بورس اقدام کنید و ارزش این سهام را ببینید زیرا هیچ گاه ارزش سهامی ثابت باقی نمی ماند و روزانه تغییر می کند البته در روز های تعطیل مانند پنجشنبه و جمعه و همچنین روز های تعطیل که بازار بورس غیر فعال است، ارزش بازار هر نمادی ثابت باقی می ماند، یکی از دلایل دیگری که ممکن است قیمت یک سهام ثابت باقی بماند و نسبت به رور قبل تغییری نکند این است که سهم تعلیق شده باشد و دیگر خرید و فروشی در آن صورت نگیرد.

در حقیقت ارزش بازار شرکت لیزینگ رایان یا همان ولساپا به عوامل بسیار مختلفی بستگی دارد که یکی از این عوامل می تواند بالا رفتن قیمت خودرو باشد زیرا در این موارد تقاضای مردم برای خرید خودرو به صورت لیزینگ بسیار بالا می رود و تمایل دارند که خودروی خود را لیزینگی بخرند. خب در این صورت طبیعی است که ارزش سهام این گونه از شرکت ها رشد چشم گیری خواهد داشت و سود اوری بالایی خواهند داشت.

یکی دیگر از عواملی که بسیار در کاهش و یا افزایش شرکت های لیزینگی موثر است این است که تحریم های خارجی ایا بر روی قطعات مختلف خودرو ها نیز اعمال شده است یا خیر. با توجه به وضعیت کنونی کشور ما تمام مسائل تحت الشعاع تحریم های یک جانبه قرار گرفته است و از این رو شرکت ها و مجموعه های تولیدی و صنعتی بسیار زیادی نمی توانند همانند قبل به فعالیت خود ادامه دهند. اگر این تحریم ها بر روی قطعات مختلف خودرویی نیز اعمال شده باشد، در نوسانات قیمت و ارزش سهام هر یک از انان بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

از عوامل موثر بر ارزش بازار شرکت های لیزینگ و هم چنین ولساپا می توان به استقبال معامله گران و سهام داران ان اشاره کرد. به طور معمول اگر تمامی شرایط برای اعتماد سهام داران و معامله گران مطلوب باشد و از یک سهم حمایت کنند، خرید و فروش ان بالا رفته و به طبع بستر خوبی برای سرمایه گذاران دیگر خواهد بود. در حقیقت با این کار دیگران به این شرکت کمک خواهند کرد که رونق بیش تری بگیرد و از ان سو معامله گران نیز سود اوری خوبی داشته باشند.

در صورتی که تعداد معاملات بسیار بالا برود، به احتمال زیاد سهم افزایش سرمایه می خورد اما این به چه معنی است؟ این کار برای این منظور انجام می شود که از محل های سرمایه گذاری پول مورد نیاز تامین شود و ارزش هر سهم در بازار بورس و اوراق بهادار بیش از پیش بالا برود اما ایا می دانید که این کار چه سودی برای سهام داران در پی خواهد داشت؟ برای روشن شدن این موضوع مثالی را برای شما عزیزان بیان می کنیم تا بهتر درک کنید.

فرض کنید که شما سهام شرکت ولساپا را 1000 تومان بر اساس هر سهم می خرید و مدتی با نوسانات بازار همراه می شوید و در سود و زیان ان شریک می شوید. حال اگر بعد از مدتی این شرکت تصمیم بگیرد که افزایش سرمایه را اعمال کند و هر سهم 1500 بشود، شما هر تعداد سهمی که دارید 50% به ان افزوده می شود و در نهایت سرمایه شما نیز به دنبال ان بالا می رود. یعنی شما با همان تعداد سهم، سرمایه بیش تری نصیبتان خواهد شد.

خرید سهام ولساپا

خرید سهام ولساپا

برای خرید سهام شرکت لیزینگ رایان سایپا سعی کنید تا با افراد مجرب در بازار بورس مشورت کنید تا در زمانی مناسب وارد سهم شوید تا دچار ضرر نشوید، شما با خریداری هر سهامی به جمع سهام داران حقیقی شرکت می پیوندید و در سود و زیان شرکت همراه خواهید بود، پس در خرید سعی کنید تا وارد سهامی ارزنده شوید تا به سود دهی خوبی برسید. برای پیدا کردن یک سهام ارزنده در بازار بورس باید سهامی که می خواهید وارد آن شوید تحلیل کنید و یا از تجربه افراد مجرب استفاده کنید.

در حقیقت زمانی که شما می خواهید وارد بازار بورس شوید ابتدا باید کد سجامی خود را با ثبت نام در سامانه سجام به دست اورید و زمانی که احراز هویت شدید کد بورسی شما اماده است و می توانید با ان سهام شرکت های مختلف مانند ولساپا را خریداری کنید. در حقیقت داشتن کد بورسی به منزله کلیدی است که شما می توانید به دنیای معاملات بورس و فرا بورس وارد شوید.

برای مثال شما می خواهید سهامی مانند ولساپا را بخرید اما نمی دانید که باید از کجا شروع کنید. در ابتدا بهتر است که اطلاعات بورسی خود را در زمینه های عمومی بالا ببرید یعنی بدانید که خرید و فروش هر سهام چه معانی دارد و چگونه انجام می شود. در قدم اول بهتر است که فاز های تحلیلی را فرا بگیرید. یعنی با استفاده از وسایل و نمودار ها و اندیکاتور های مختلف روند رو به رشد یا نزول هر سهم را زیر نظر بگیرید و با استفاده از ان ها حدس بزنید که در چه نقطه ای بهتر است سهام مورد نظر را بخرید و در کدام نقطه بهتر است که سهام خود را بفروشید.

بعد از این که تمامی این نکات طلایی را فرا گرفتید اکنون زمان ان است که با دید باز و حساب شده اقدام به معامله در این بازار بگیرید. شما می توانید تحرکات و بالا و پایین رفتن های سهم مورد نظر خود را در یک بازه مشخص برای مثال یک ماهه تا یک ساله بررسی کنید و با توجه به این که می خواهید سرمایه گذاری بلند مدت داشته باشید و یا کوتاه مدت، معامله خود را انجام دهید.

دید بلند مدت یا کوتاه مدت؟

دید بلند مدت یا کوتاه مدت؟

در این باب باید نکته ای را خدمتتان عرض کنیم و ان این است که با توجه به اوضاع بازار بورس در این روز ها، به نفع شماست که نگاه کوتاه مدت را کنار بگذارید و برای سرمایه گذاری در این بازار نگاه بلند مدت داشته باشید و به دید یک سرمایه گذاری به ان نگاه کنید زیرا با این نگاه سود اوری شما بیش تر خواهد بود و اگر در طی این مدت هم بازار ریزش داشته باشد و پول شما کم شود، با نگاه بلند مدتی که داشتید دوباره سرمایه از دست رفته تان باز خواهد گشت و حتی سود اوری نیز در کنار ان خواهید داشت.

تمامی این موارد را می توانید با اموزش های انلاین فرا بگیرید و از این روز های قرنطینه نهایت استفاده را ببرید. اگر باز هم نیاز به راهنمایی بیش تر داشتید، مشاوران زبده ما در تیم ایران بورس اماده هستند تا تکنیک های طلایی و راه و روش کسب درامد در بازار بورس را به شما عزیزان بیاموزند و کافی است همین حالا با ما تماس بگیرید.

فروش سهام ولساپا

فروش سهام ولساپا

در فروش سهام شرکت لیزینگ رایان پارس سعی کنید تا از عجله کردن بپرهیزید و سهام ارزنده خود را ارزان از دست ندهید در فروش سعی کنید تا در نقطه ای از سهم خارج شوید که سهم در اوج خود قرار داشته باشد و بعد از آن دیگر رشدی را نداشته باشد.

لیست هیئت مدیره ولساپا

لیست هیئت مدیره ولساپا

مدیران شرکت لیزینگ رایان سایپا در تلاش اند تا با انداختن شرکت در مسیر موفقیت سهام داران شرکت را که بر روی این نماد سرمایه گذاری کرده اند و سهام آن را خریداری کرده اند به سود برسانند و از طرفی دیگر بتوانند نامی درخشان را برای شرکت پدید آورند و این شرکت را به عنوان برترین شرکت لیزینگی در ایران تبدیل کنند، هیئت مدیره شرکت شامل پنج عضو می باشند :

 1. مجید باقری خوزانی: ایشان رئیس هیئت مدیره می باشند و مدرک تحصیلی ایشان دکتری می باشد.
 2. عبدالله بابائی: ایشان نائب رئیس هیئت مدیره می باشند و مدرک تحصیلی ایشان دکتری می باشد.
 3. سعید فرج زاده بی بالان: ایشان عضو هیئت مدیره می باشند و مدرک تحصیلی ایشان کارشناسی می باشد.
 4. حمید ابدالی: ایشان یکی از اعضای هیئت مدیره می باشند و مدرک تحصیلی ایشان کارشناسی ارشد است.
 5. محمود خاشعی: ایشان نیز یکی از اعضای هیئت مدیره می باشند که مدرک تحصیلی ایشان کارشناسی ارشد است.
سهامداران شرکت لیزینگ رایان سایپا

سهامداران شرکت لیزینگ رایان سایپا

سهامداران ولساپا به دو بخش سهام داران حقوقی و سهام داران حقیقی تقسیم می شود که مهم ترین سهام دار حقوقی شرکت، شرکت سایپا می باشد که ۱۶.۵۹ درصد از سهام این شرکت را دارا می باشد. در حقیقت هر چه سهام داران حقوقی بیش تر باشند و حمایت خود را در این باره اعلام کنند، معامله گران بیش تری برای ورود به ان تمایل پیدا خواهند کرد.

اطلاعات تماس

تلفن تماس با ولساپا: 23053000

آدرس شرکت لیزینگ رایان سایپا: خیابان میرداماد پلاک ۲۰۹

تماس شرکت لیزینگ رایان سایپا

سوالات متداول

 1. ایا سهم ولساپا سهمی قابل رشد است؟

  در حقیقت این سهم یک سهم قوی در بازار بورس به شمار می رود.

 2. سهم ولساپا حمایت حقوقی ها را داراست؟

  این سهم حمایت حقوقی ها را نیز همراه خود داشته و دارد و از این نظر حاشیه امنی را برای معامله گران به وجود اورده است.

 3. برای شروع خرید و فروش سهام ابتدا باید چه اقداماتی انجام داد؟

  در ابتدا شما باید در سامانه سجام ثبت نام کرده و کد بورسی دریافت کنید.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *