شگل و خرید و فروش سهام شرکت گلتاش به همراه معرفی سهامداران

شگل1

معرفی شگل ( شرکت گلتاش ) به این صورت می باشد که این شرکت در تاریخ مرداد ماه سال 1361 هجری شمسی به عنوان یک شرکت وسایل و محصولات  آرایشی و بهداشتی به ثبت رسیده است و فعالیت خود را در این زمینه از این تاریخ آغاز کرده است و تاکنون موفقیت های چشم گیری را از ان شاهد بودیم. مقاله این نماد بورسی را مطالعه کنید.

معرفی شرکت گلتاش یا نماد شگل 1

معرفی شرکت گلتاش یا نماد شگل 1

حوزه فعالیت و کاری شرکت گلتاش عبارت اند از تهیه و ساخت انواع محصولات شوینده و پاک کننده بهداشتی و لوازم آرایشی و مواد صنعتی می باشد که این محصولات نشان دهنده مسیر فعالیت این شرکت می باشد.

محصولات نماد شگل در دسته بندی محصولات بهداشتی مورد استفاده برای مو و محصولات بهداشتی مربوط به نظافت و مراقبت از سلامت و بهداشت دهان و دندان و همچنین محصولات بهداشتی بدن و سایر محصولات صنعتی قرار گرفته است.

همان طور که گفته شد این شرکت در سال 1361 به شماره 3601 در اداره ثبت شرکت های اصفهان به ثبت رسیده است و بر اساس مبایعه نامه فی ما بین سهامداران قبلی این شرکت در تاریخ خرداد ماه سال 1374 خریداری شده و ابتدا به سهامی خاص و سپس به سهامی عام تبدیل شده است.

کارخانه مربوط به این شرکت دارای مساحتی حدود 42790 متر مربع و حدود 21200 متر مربع زیر مبنا می باشد که شامل ساختمان اداری و سالن های تولید و انبار است.

مسیر حرکت این شرکت در راستا انجام کلیه امور خدمات بازرگانی و انجام امور صادرات و واردات کالا های تولید شده شرکت و همچنین سرمایه گذاری در سایر شرکت ها و ایجاد شرکت های جدید می باشد همچنین دیگر اهداف این شرکت انجام امور مربوط به تامین مالی در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه و در جهت منافع شرکت است.

قابل به ذکر است که شرکت مربوطه در تاریخ 16 تیر ماه در سال 1380 به عنوان سیصد و یازدهمین شرکت در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است و با نماد مخصوص به خود مشغول به فعالیت می باشد.

شرکت مربوطه در حال حاضر انواع خمیر دندان و انواع شامپو و انواع مایع دستشویی و صابون های بهداشتی و انواع محصولات مورد استفاده برای مو و ضد عفونی کننده ها را تولید و عرضه می کند.

این شرکت با دارا بودن کادری مجرب و آموزش دیده سعی بر این دارد تا محصولات خود را با بهترین کیفیت تولید و وارد بازار کند تا بتواند رضایت مشتریان خود را جلب کند و همچنین سهمی در تامین مواد مورد نیاز مردم جامعه داشته باشد که با توجه به بررسی های انجام شده از این شرکت، گام های بزرگی را در این زمینه برداشته اند.

ماهیت شرکت گلتاش

ماهیت شرکت گلتاش

به طور کلی طبق اساس نامه تنظیم شده حوزه فعالیت شرکت بر تولید و تهیه تمام مواد اولیه شوینده و بهداشتی و آرایشی استوار بوده و تمامی امور و خدمات بازرگانی و صادرات و واردات کالاهای تولید شده توسط این شرکت را در دستور کار خود قرار داده اند. آن ها در بخش های مختلف سرمایه گذاری نیز موفق عمل کرده اند و با ایجاد شرکت های زیر مجموعه قوی و موفق زیر بنای آن را فراهم کردند و هم چنین در تامین مباحث مالی و حرکت در چارچوب های مورد نظر نیز طبق برنامه جلو رفته و از منافع شرکت نهایت حمایت را انجام داده اند.

همان طور که می دانید سهام داران بسیاری در این شرکت سهم دارند اما بزرگترین سرمایه گذار و سهام دار این شرکت، شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر است که مقدار 76.58% از سهام کل را در اختیار دارد و بعد از ان شرکت سرمایه گذاری سپه سهام 4.05% را به خود اختصاص داده است.

البته در معاملاتی که امروز انجام شد، چیزی نزدیک به 3 میلیون برگ سهم که ارزشی معادل با 8 میلیارد تومان داشتند، با قیمت 28960 ریال مورد خرید و فروش واقع شدند و اخرین خرید و فروش در این سهم با قیمت 28350 ریال انجام شد که نسبت یه قیمت اولیه کمی افت داشت.

تحلیل تکنیکال

بر اساس بررسی هایی که تیم ایران بورس از لحاظ تکنیکال بر روی این سهم انجام داد مشخص شد که این سهم بعد از رشد کردن صعودی قیمتش که به مقدار 4600 تومان هم رسید، روند کاهشی را به خود گرفت و به اصطلاح به روند اصلاح وارد شد.

اما این سهم هم اکنون در محدوده حمایتی 2845 تومان قرار دارد و در کف کانال صعودی قرار گرفته که در صورتی که خریداران و معامله گران به این عرصه ورود کنند روند کاهشی و ضرر این سهم متوقف می شود. در همین باب اگر عرضه ها در این سهم ادامه دار باشد، حمایت بعدی به احتمال زیاد بر روی قیمت 2450 تومان بسته خواهد شد.

لیست هیئت مدیره شگل

لیست هیئت مدیره شگل

لیست سهامداران شگل که بخش و سهم عمده ای را در این شرکت دارا می باشند به این شرح می باشد. اولین سهامدار عمده شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر با دارا بودن حدود 78 درصد سهام بیش ترین سهم را از این شرکت دارا می باشد.

دیگر سهامداران این شرکت شامل شرکت سرمایه گذاری سپه با چهار درصد سهم و شرکت سرمایه گذاری آتیه اندیشان مس با سه درصد سهم و آقای مرتضی نجیمی با دو درصد سهم و سیزده درصد باقی مانده شامل سایر سهامداران می باشد.

مدیران شرکت گلتاش و سهامداران این شرکت می توانند با پرتالی که برای آن ها بر روی سایت شرکت طراحی شده است وارد سیستم شرکت شوند و فعالیت مربوط و مورد نیاز خود را انجام دهند.

ارزش بازار شرکت گلتاش

با توجه به این که امروزه بازار بورس ایران توانسته است جایگاه ویژه ای در بین مردم پیدا کند و افراد زیادی در جامعه مشتاق به خرید و فروش و معامله بر روی بازار بورس باشند. باید گفت ارزش بازار نماد شگل که مدت طولانی حدود به نزدیک 20 سال است وارد بازار بورس ایران شده است ارزش ویژه و مناسبی دارد.

با توجه به وضعیت اخیر به وجود آمده در جامعه و شیوع بیماری و ویروس کرونا نیاز مردم به مواد شوینده و ضد عفونی کننده بیش تر از قبل شده است و طبیعی می باشد که در این بین شرکت ها و کارخانه هایی که تولید کننده این مواد و محصولات می باشند توانسته است سهام خود را دارای ارزش بیش تر و بالا تری کنند.

طبیعتا این شرکت نیز یکی از شرکت هایی می باشد که با افزایش تولید این محصولات ارزش سهام آن در بازار بورس توانسته است به صورت صعودی رشد داشته باشد و پیشرفت قابل توجهی را نیز داشته باشد.

خرید سهام شگل

خرید سهام شگل

اگر از آن دسته افرادی هستید که در بازار بورس فعالیت می کنند و به دنبال یادگیری یا یافتن راهی برای انجام خرید و فروش سهام شرکت های مختلف می باشید.

باید گفت خرید سهام شرکت گلتاش همانند سایر سهم های موجود بر روی بازار بورس ایران صورت می گیرد و شما می توانید با خرید سهام این شرکت با قیمتی پایین در بازار بورس و فروش آن با قیمت بالا تر سود قابل توجهی را برای خود به دست آورید. گفتنی است که سهام این شرکت نیز مانند سایر سهام شرکت های موجود بر روی بازار بورس دارای رشد و سود مناسب می باشند.

فروش سهام شگل

همان طور که می دانید بازار بورس یکی از بازار هایی می باشد که امروزه بسیار مورد توجه و علاقه افراد قرار گرفته است. فروش سهام شرکت گلتاش در بازار بورس ممکن می باشد و شما می توانید با فروش سهم های خریداری شده توسط خود سود مناسبی را به دست آورده و دریافت کنید.

افزایش سرمایه از دو محل سود و مطالبات و آورده

شرکت بزرگ گلتاش یا همان شگل در رابطه با افزایش سرمایه خود برنامه هایی را مطرح کرد که طبق ان این افزایش سرمایه از دو محل سود و مطالبات و آورده تامین خواهد شد و زمانی که نماد متوقف شود، فردای ان روز بازگشایی خواهد گردید.

طبق امار های به دست امده از ایران بورس، شرکت بزرگ گلتاش یا همان شگل با در نظر گرفتن موافقت نهایی معامله گران و سهام داران خود، برنامه نهایی افزایش سرمایه از دو محل سود و مطالبات و آورده انجام شد و طی بیانیه ای اعلام کردند: این شرکت برنامه بلند مدتی را مصوب کرده است که گزارش این افزایش سرمایه از این دو محل را و هم چنین درخواست های سهام داران را تا سقف مبلغ هفت و نه میلیارد تومان تهیه و تنظیم کرده اند و زمانی که به تصویت هیئت مدیره برسد و موفقت سازمان بورس را نیز به دست اورد، ان را اجرایی خواهیم کرد.

قیمت محصولات شگل ۲۰ تا ۲۵ درصد گران شد

قیمت محصولات شگل ۲۰ تا ۲۵ درصد گران شد

به تازگی شرکت گلتاش افزایش قیمت بیست تا بیست و پنج درصدی را بر روی تمام محصولات خود اعمال کرد و خبر داد که بعد از توقف نماد مورد نظر فردا بازگشایی خواهد شد. در همین راستا مدیر عمال این شرکت یعنی یزدان کرمی اعلام داشت که با توجه به این مجوز های رسمی در خصوص افزایش قیمت را به دست اورده اند، این شرکت مجاز خواهد بود قیمت فروش محصولات خود اعم از شامپو، خمیر دندان و صابون و … را تا سقف 25 درصد افزایش دهد و هم چنین میزان قیمت انواع مایع دست شویی را تا بیست درصد بالا ببرد.

با توجه به وضع فعلی کشور و هم چنین تورم موجود پیش بینی می شود که این افزایش قیمت ها از دو ماه بعد اعمال شود و فعلا با نرخ قبلی محصولات را وارد بازار کنند. در این راستا ارز مورد نیاز برای تهیه و تولید مواد مورد نظر از خارج کشور به درستی تامین شد و تمامی افزایش قیمت ها به همین دلیل خواهد بود و نهایتا تا دو ماه دیگر بر روی تمامی محصولات اعمال می شود.

شفاف سازی شگل موجب افت قیمت سهام شد

شرکت گلتاش یا همان شگل تعدیل منفی سود هر سهم خود را در سال 94 اعلام داشت و همین موضوع باعث شد که قیمت هر سهم اه به شدت افت کند. به گزارش سایت ایران بورس، این شرکت سرمایه زیادی در بازار دوم بورس دارد که تقریبا نزدیک به 20 میلیارد تومان می باشد و در همین خصوص شفاف سازی هایی را انجام داد که منجر به کاهش قیمت هر سهمش شد.

در این خصوص مدیر عامل این شرکت طی بیانیه ای به سازمان بورس مرکزی ایران اعلام داشت که عملکرد شش ماهه این شرکت که انتهایش به 30 آذر می رسد نشان دهنده این موضوع است و باید در این خصوص بازنگری هایی انجام شود زیرا با توجه به پیش بینی های انجام شده در سال ذکر شده نزدیک به 12 تعدیل منفی اتفاق خواهد افتاد.

او هم چنین افزود که پیشنهاد هیئت مدیره برای پرداخت سود نقدی افزایشی از 60 به 70 درصد می رسد و اطلاعات لازم در این خصوص تا هفته اینده به طور کامل منتشر خواهد شد. بر اساس این خبر با شفاف سازی این شرکت هر سهم با کاهش 2 درصدی مواجه شد.

اطلاعات تماس شرکت گلتاش

اطلاعات تماس شرکت گلتاش

شما می توانید برای شناخت بیش تر و کسب اطلاعات بیش تر از این شرکت وارد سایت اینترنتی طراحی شده برای آن شوید و اطلاعات دیگری چون تاریخچه این شرکت و  انواع محصولات تولیدی آن ها را بررسی کنید.

آدرس سایت شگل را می توانید سرچ کنید که بر روی گوگل برای دسترسی شما قرار گرفته است.

آدرس شرکت گلتاش که در اصلاعات مربوط به این شرکت به ثبت رسیده است طبق آدرس تهران کیلو متر هفت جاده قدیم کرج جنب شرکت پاکسان می باشد.

همچنین آدرس امور مربوط به سهامداران این شرکت تهران میدان فردوسی ضلع شمال غربی پلاک 21 ساختمان شهد طبقه 5 است.

تلفن تماس با شگل که در اطلاعات مربوط به این شرکت در شهر تهران به ثبت رسیده است شماره 02166184311 و همچنین شماره 02183849000 نیز می باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. سهام شگل جزو سهام های حمایت شده می باشد؟

    در واقع این سهم از سهم های حمایت شده نیست اما بنیاد خوبی دارد.

  2. سهام شگل متعلق به چه شرکتی است؟

    این سهم با نماد شگل متعلق به شرکت گلتاش می باشد.

  3. ایا سهام این شرکت افزایش سرمایه خورده است؟

    در این خصوص اطلاعات جامع تری را در این مقاله قرار داده ایم.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *