بهترین زمان خرید و فروش سهام وامید در بورس ایران با تضمین سود

وامید1

در خصوص شناخت وامید ( شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید ) باید گفت این شرکت توانسته است با اخذ مجوز شماره 1026 مورخ در تاریخ بیست و نهم آذر ماه در سال 1380 از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تاسیس شده است. با این مقاله از دسته بندی نماد بورس در خدمت شما هستیم.

معرفی شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید یا نماد وامید

معرفی شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید یا نماد وامید

شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید در ابتدا در سال 1380 در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری تهران به صورت سهامی خاص تأسیس شده است و آغاز به فعالیت کرده است.

در نهایت این شرکت در سال 1384 به استناد صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام تصمیم گرفته شد که نوع شرکت را از سهامی خاص به سهامی عام تغییر دهند و در تاریخ سوم مرداد ماه در سال 1384 بعنوان چهار صد و سی و هشتمین شرکت در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شود و سهام آن در بازار بورس خرید و فروش شود.

زمینه های فعالیت نماد وامید در خصوص سرمایه‌ گذاری و صنعت نفت و گاز و صنعت ساختمان و صنعت سنگ آهن فولاد و صنعت نیروگاه و صنعت سیمان و صنعت واسطه‌ گری مالی می باشد. این شرکت توانسته است با وجود مدیران دل سوز و کار آمد گام بزرگی در عرصه فعالیتی خود در سطح کشور بردارد و حتی با رقیبان خود در خارج از کشور نیز رقابت داشته باشد.

لیست هیئت مدیره وامید

لیست هیئت مدیره وامید

مدیران شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید در تلاش می باشند تا با ایجاد طرح تکریم نیرو انسانی در شرکت خود یک فضای رقابتی و شاد را برای کارکنان خود به وجود آورند تا کارکنان آن ها بدانند در این محیط اگر فعالیت خود را بیش تر نمایند و بیش تر به کار و فعالیت خود اهمیت دهند ارتقا شغلی پیدا می کنند.

این اصل مدیریت در بسیاری از کشور های پیشرفته دنیا قابل اجرا می باشد و نتیجه پخش نیز بوده است ولی اگر کارکنان یک شرکت ببینند که مقام هایی که در شرکت به افراد داده می شود بر اساس لیاقت و شایستگی نیست دیگر نا امید شده و تمام توان جسمی خود را در شرکت به کار نمی گیرند و این باعث کاهش راندمان کاری شرکت می شود که برای شرکت و مدیران آن بسیار بد می باشد.

از این جهت مدیران شرکت با طرح تکریم نیرو انسانی سعی دارند تا بازنده شرکت را افزایش دهند و سهامداران خود را راضی نگه دارند.

سهامداران وامید

سهامداران وامید مانند تمامی نماد های دیگر شامل سهام داران حقوقی و سهام داران حقیقی می باشد که در این این جا ما قصد داریم که سهام داران حقوقی این شرکت را به شما معرفی کنیم:

 1. بانک سپه: این بانک با 3.30 درصد از سهام شرکت بزرگ ترین سهام دار حقوقی شرکت محسوب می شود و نقش به سزایی در تعیین سیاست های کلی شرکت ایفا می کند.
 2. موسسه صندوق بازنشستگی: این شرکت با دارا بودن 3.25 درصد از سهام شرکت دومین سهام دار حقوقی شرکت محسوب می شود.
 3. موسسه رفاه و تامین آتیه کارکنان بانک سپه: این شرکت با 3 درصد سهام شرکت سومین سهام دار شرکت محسوب می شود.
 4. شرکت سرمایه گذاری سپه: این شرکت که سهامی عام نیز می باشد با 1.42 از سهام شرکت آخرین سهامدار حقوقی شرکت به حساب می آید.

باقی سهام شرکت در دست اشخاص حقیقی می باشد که در روز های فعال بازار بورس سهام این شرکت را خرید و فروش می نمایند.

ارزش بازار شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید

ارزش بازار شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید

ارزش بازار نماد وامید روزانه در روز های فعال بازار بورس تغییر پیدا می کند روز های تعطیل بازار بورس که شامل روز های پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی کشور می باشد ارزش هیچ نمادی در این روز ها تغییر پیدا نمی کند. البته شاید در این باب شما سود دهی و ضرر دهی های بیش تر از پنج درصد را نیز مشاهده کرده باشید و این سوال برایتان پیش بیاید که اگر کف و سقف سود و زیان 5 درصد است پس این اعداد چه معنایی می دهند؟

در حقیقت این امر زمانی رخ می دهد که سهم مورد نظر به هر دلیلی به مجمع رفته است و برای مدتی متوقف بوده است. برای مثال اگر سهمی به مجمع برود و برای دو روز نماد مورد نظر بسته باشد، زمانی که می خواهند ان را بازگشایی کنند، سود و یا ضرر ان دو روز محاسبه می گردد و به یکباره بر روی سهم مورد نظر اعمال می شود و به همین دلیل است که گاهی مشاهده می شود سهامی 15 تا 20 درصد رشد و یا ضرر داشته است.

میزان تغییرات در بازار بورس حداقل منفی 5 و حداکثر مثبت 5 می باشد که این تغییرات بسته به میزان حجم خرید و فروشی است که در یک سهم رخ می دهد. اگر یک سهم صف فروش آن بیش تر از سهم خرید باشد سهم در شیب نزولی فرار می گیرد ولی اگر این اتفاق بر عکس رخ دهد یعنی صف فروش بیش تر از صف خرید باشد سهم در شیب صعودی قرار می گیرد.

خرید سهام وامید

خرید سهام وامید

اگر شما قصد خرید سهام شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید را دارید باید در زمانی اقدام به خرید نمایید که سهم در قیمت مناسبی قرار داشته باشد حال اگر بخواهید بسنجید که سهم در چه محدوده ای در قیمت مناسب خود قرار دارد یا باید خودتان تحلیل گر بازار بورس باشید یا باید از تجربه افراد مجرب بهره بگیرید.

در نتیجه شما باید بفهمید یک سهام در چه قیمتی مناسب خرید و ورود می باشد این نکته که شما سهم را با چه قیمتی خریداری می کنید نکته بسیار مهمی می باشد زیرا شما با ورود و خرید یک سهم وارد جمع سهام داران حقیقی یک شرکت می شوید و در روز های آتی در سود و زیان شرکت همراه هستید. پس اگر سهم را در قیمتی بالا تر از ارزش ذاتی آن سهم خریداری کنید احتمال این که در روز های منفی سهم همراه ان باشید بسیار زیاد است و ریسک سرمایه گذاری شما را افزایش می دهد.

دانستن نقطه خرید و فروش نماد از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا شما زمانی که اقدام می کنید و سهامی را از مجموعه ای می خرید، به هیچ وجه نمی دانید که بازار قرار است به کدام سمت برود و ممکن است فردای خرید سهم مورد نظر با بازاری منفی رو به رو شوید و سرمایه اصلیتان نیز کاهش یابد.

در طرف مقابل نیز ممکن است که امروز یک سهام مانند وامید را بخرید و از فردا سود دهی های عالی ان شروع شود و رفته رفته پول شما افزایش بیابد. تمامی این موارد به تحلیل های شما بستگی دارد و این که ایا در زمان مناسبی اقدام به خرید سهم کرده اید یا خیر! شما در این رابطه می توانید از ابزار های تحلیل گری موجود در بازار نیز بهره ببرید که یکی از این ابزار ها اندیکاتور ها هستند. اندیکاتور ها به خوبی می توانند به شما کمک کنند که درک بهتری از روند بازار داشته باشید بتوانید تشخیص دهید که در هر برهه از زمان باید چه اقداماتی بکنید.

اهمیت ریسک پذیری

هر چه ریسک سرمایه گذاری شما کاهش پیدا کند اضطراب شما از سرمایه گذاری که می کنید کم تر می شود و این سهام داری را برای شما لذت بخش تر می نماید. برای همین منظور است که به افراد تازه کار در این زمینه توصیه می شود که تمام سرمایه زندگی خود را در بورس قرار ندهند و در کنار ان سرمایه گذاری امن تری را نیز داشته باشند.

در حقیقت شرط تداوم در بازار بورس ریسک پذیری فرد است و هر چه در این بازار ریسک پذیری بالا تری را داشته باشید بیش تر سود خواهید کرد که البته این کار فقط با تحلیل و بررسی های درست امکان می پذیرد. در مقابل اگر شما ریسک پذیری کمی را دارید ما این بازار سرمایه گذاری را به شما پیشنهاد نمی کنیم و در عوض می توانید از دیگر روش های سرمایه گذاری مانند بازار طلا و ارز، مسکن و … بهره مند شوید.

فروش سهام وامید

فروش سهام وامید

اگر قصد فروش سهام شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید را دارید باید در قیمتی مناسب که اوج قیمت باشد سهام خود را به فروش بگذارید با فروش سهام شما از جمع سهامداران شرکت خارج می شوید. در این جا تصمیم داریم تا تمامی راه و روش های فروش خوب یک سهام را برایتان شرح دهیم تا با دید باز و با اگاهی کامل سهام خود را بفروشید.

همان طور که می دانید فروش سهام نیز مانند خرید ان از اهمیت بالایی برخوردار است و گاهی تحلیل گران این حوزه معتقدند که حتی فروش سهم از خرید پر اهمیت تر است. ایا می دانید دلیل این همه تاکید و اهمیت دادن به فروش چیست؟ در واقع باید بگوییم که دانستن نقطه فروش به منزله دانستن نقطه سود است. اما این حرف به چه معناست؟

زمانی که شما سهمی را خریداری می کنید، از ابتدا با سود و زیان شرکت مربوطه همراه خواهید بود و در طول این مدت متوجه می شوید که سود دهی و زیان شرکت نوساناتی را همراه دارد و شما به طور قطع به یقین نمی توانید بگویید که در کدام روز شرکت سود دهی دارد و در کدام روز صد در صد منفی می شود. با توجه به همین موضوع شما باید بدانید زمانی که می خواهید سهام خود را بفروشید در سیر نزولی قرار دارید و یا در سیر سبز و صعودی حرکت می کنید.

دانستن این موضوع از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا اگر در روند نزولی باشید و سهم خود را برای فروش بگذارید، مسلما سود ان روز را از دست داده اید و سهامتان با مبلغ کم تری فروش خواهد رفت. نکته دیگری که در این خصوص مطرح می شود ان است که اگر در زمانی که تمام سهام داران سهم خود را به فروش گذاشته اند، این اقدام را انجام دهید سهم شما هیچ گاه فروش نخواهد رفت زیرا صف فروشندگان شلوغ است.

زمانی سهم شما بدون مشکل به فروش می رود که صف فروشندگان در حد مطلوبی باشد و از ان طرف هم خریداری برای سهام ها وجود داشته باشد. زمانی که صف فروشندگان شلوغ باشد شرکت به روند زیان دهی خود ادامه می دهد زیرا سهام داران ان می خواهند سرمایه خود را از ان شرکت خارج کنند و در مقابل اگر صف خریداران شلوغ باشد شرکت روند سود دهی خود را اغاز می کند زیرا در این صورت افراد زیادی تمایل دارند تا در ان شرکت سرمایه گذاری انجام دهند. دانستن این نکات ریز در بازار بورس می تواند به شما بسیار کمک کند.

زمانی که شما سهم مورد نظر خود را می فروشید مبلغ ان به حساب کار گذاری شما باز خواهد گشت. در این مواقع می توانید در صورت نیاز پول را از حساب کار گذاری خود برگشت زده تا به کارت بانکیتان واریز شود و یا می توانید ان را در حساب کار گذاری خود نگه داشته و سهامی دیگر را خریداری نمایید. تمامی این اقدامات به نظر شخصی شما بستگی دارد و هیچ کس نمی تواند برای دیگری نسخه بپیچد.

اطلاعات تماس شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید

اطلاعات تماس شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید

شما می توانید از طریق مراجعه به سایت طراحی شده برای این شرکت و همچنین تماس با تیم مدیریتی این شرکت اطلاعات کامل تر و بهتری را از روند فعالیت شرکت به دست آورید. در حقیقت وبسایت هر شرکتی به شما این امکان را می دهد که ماهیت دقیق مجموعه را درک کنید و ما نیز دقیقا به همین منظور ادرس وب سایت این شرکت را در این جا برایتان قرار داده ایم.

آدرس شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید: خیابان آفریقا خیابان طاهری نبش ایثار 3 پلاک2

تلفن تماس با وامید: 26203011

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. نام نماد شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید در بازار بورس چیست؟

  نام نماد این شرکت در بازار بورس وامید است.

 2. بزرگ ترین سهام دار حقوقی شرکت چه شرکتی می باشد؟

  بانک سپه بزرگ ترین سهامدار حقوقی شرکت می باشد.

 3. این شرکت در چه سالی تاسیس شده است؟

  در سال 1380 این شرکت به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *