پیش بینی قیمت لیر USD/TRY: افزایش تورم در سال 2023

پیــــش بیــــنی USD/TRY بانک مرکزی ترکیه انتظار دارد تورم افزایش یابد.

پیش بینی ارزش لیر برای سال 2023 کار دشواری نیست. به علت وجود و ادامه تورم تعیین نرخ دلار به لیر کار پیچیده ای نیست.
در بعد تکنیکال، نرخ ارز USD/TRY در این هفنه نوسانات جزئی را در نزدیکی بالاترین سطح قیمتی خود تجربه کرد. با اخبار فارکس فکتوری ایران بورس برای اخبار فارکس و تحلیل های روز همراه باشید.

سیگنال امروز برای جفت ارز دلار به لیر USD/TRY

ماکسیمم ریسک 1% سرمایه در نظر بگیرید.

بهترین نقاط ورود خرید دلار به لیر

  • قرار دادن سفارش خرید در سطح 18.70
  • یک دستور توقف ضرر برای بسته شدن زیر سطح حمایت 18.45 قرار دهید.
  • وقتی قیمت 50 پیپ حرکت کرد، استاپ ضرر را به منطقه ورودی و سود منتقل کنید. ادامه معامله را فری ریسک طی می کنیم.
  • نیمی از معامله باید با سود 70 پیپ بسته شوند، در حالی که مابقی قرارداد باید تا رسیدن به سطح مقاومت قوی 19.00 حفظ شوند.


بهترین نقاط ورود سفارش فروش دلار به لیر

  • از سطح 19.00، یک سفارش فروش پندینگ باز کنید.
  • حد ضرر باید نزدیک به بالاترین سطح 19.15 قرار گیرد.
  • بعد از حرکت معامله در جهت مورد نظر ما “سفارش فروش” استاپ ضرر را به ناحیه ورودی منتقل کنید و زمانی که قیمت حرکت کرد، سود را 50 پیپ دنبال کنید.
  • نیمی از معامله را با سودی معادل 70 پیپ ببندید و بقیه قرارداد را تا سطح حمایت 18.75 باز بگذارید.

پیش بینی ارزش لیر در سال 2023

در جریان معاملات صبح پنجشنبه، لیر ترکیه در برابر دلار آمریکا بدون تغییر عمده تثبیت شد. زمانی که رئیس بانک مرکزی ترکیه به آینده تورم خوشبین بود، سرمایه گذاران از آنچه شنیدند خوششان آمد.

به گفته شهاب کاوجی اوغلو، عواملی که قبلاً باعث افزایش قیمت ها در بازارها شده بود، دیگر وجود نداشتند و وی افزود که رشد اقتصاد کشورش در سه ماهه پایانی سال 2019 قبل از همه گیری، علیرغم رتبه اول در میان اقتصادهای گروه 20 قرار داشت. کاهش ارزش لیر در آن زمان رئیس کل بانک مرکزی در خصوص انتظارات تورمی کشور در سال جاری اظهار داشت: پیش بینی می شود تورم تا پایان سال جاری به 22.3 درصد و در پایان سال 2024 به 8.8 درصد کاهش یابد. نکته قابل توجه این است که تورم در ترکیه بر اساس آخرین آمار دولتی به 64 درصد رسیده است. در ماه نوامبر که نرخ تورم به 85 درصد رسید به بالاترین حد خود در 25 سال گذشته رسید. پیشبینی من از نرخ لیر به دلار برای سال 2023 ارقامی بالای 21 است که این مقدار قابلیت رسیدن به حد 30 را نیز خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال USD/TRY

در بخش تکنیکال ، USD/TRY نوسانات جزئی را در نزدیکی بالاترین رکورد خود ثبت کرد. در بازه زمانی امروز، این جفت به معاملات در سطوح کانال صعودی ادامه داد که منعکس کننده حرکت تدریجی صعودی جفت است. در یک بازه زمانی کوچکتر، این جفت به طور همزمان در یک مثلث متقارن معامله می شود. USD/TRY بالاتر از میانگین های متحرک دوره 50، 100 و 200 در هر دو بازه زمانی روزانه و چهار ساعته معامله می شود که نشان دهنده روند صعودی این جفت است.

تحلیل تکنیکال USDTRY
تحلیل تکنیکال USDTRY

در حال حاضر، دلار در برابر لیر بالاتر از سطوح حمایتی 18.70، 18.60 و 18.53 معامله می شود. این جفت همچنین در زیر سطوح مقاومت روانی در 19.20 معامله می شود. هر کاهشی در این جفت نشان دهنده یک فرصت خرید است. لطفاً با حفظ مدیریت صحیح سرمایه، اعداد توصیه شده را رعایت کنید.

با تحلیل های روزانه فارکس فکتوری ایران بورس مطلع و پر سود بمانید

5/5 - (1 امتیاز)

Navid Ramezaniمشاهده نوشته ها

من نوید رمضانی هستم و در دانشگاه تهران، مدیریت مالی خوانده ام. تجربه کاری من شامل مدیریت سبد سرمایه گذاری، مشاوره سرمایه گذاری و برنامه ریزی مالی در شرکت های مختلف است. من با بازار سرمایه، تحلیل سودآوری و ریسک، طراحی استراتژی های سرمایه گذاری و ارائه مشاوره به مشتریان آشنا هستم. هدف من پیشرفت حرفه ای و گسترش دانش و تجربه در زمینه مدیریت مالی است. از طریق ایمیل: [email protected] و تلگرام: Navidrmz@ و اینستاگرام Nowwheat@ می توانید به صورت مستقیم با من در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *