آموزش انتخاب بهترین لوریج برای فارکس با نحوه محاسبه آن

بهترین لوریج برای فارکس چگونه مشخص می شود؟

بهترین لوریج برای فارکس، در واقع همان ضریب اهرمی اعتباری می باشد که از سوی بروکر به معامله گران اختصاص داده می شود. با این اعتبار و یا اهرم، معامله گر می تواند بیشتر از موجودی حساب خود سرمایه گذاری و معامله انجام دهد. در این جا قصد داریم که به صورت دقیق در رابطه با بهترین لوریج برای فارکس صحبت کنیم و اطلاعات دقیق و جالبی را به شما ارائه دهیم. در ادامه می توانید با خواندن این پست از اطلاعات مفیدی پیرامون بهترین لوریج برای فارکس بهره مند شوید.

بهترین لوریج برای فارکس چگونه مشخص می شود؟

برای این که یک لوریج مناسب انتخاب شود، تنها به یک عامل و یک فاکتور لوریج بالا نمی توان بسنده کرد. این عامل به تنهایی نمی تواند نشانه یک معامله استاندارد باشد. شما برای معاملات بهتر است که از لوریج استفاده نمایید، چرا که از ضرر بیشتر در معامله ها جلوگیری می کند. از مهم ترین مواردی که در تعیین بهترین لوریج برای فارکس، بسیار تاثیر گذار می باشد، حفظ سطوح پایین است. تریدر های فارکس باید برای خرید و فروش سطح لوریجی را انتخاب کنند که راحتی بیشتری را با آن دارند.

از دیگر موارد انتخاب بهترین لوریج برای فارکس می توان به سطوح ضرر متحرک اشاره کرد که این امکان را به تریدر ها می دهد تا از ضرر های بزرگ و هنگفت پیشگیری نماید. هرچه در لوریج ها از سطوح پایین تری برای معاملات استفاده کنید، خرید و فروش بهتری را خواهید داشت. مهم است که بدانید که لوریج های پایین تر، بهتر و امن تر می باشند و لوریج های بالا، ریسک پذیری بسیار زیادی را دارا می باشند.

بالاترین لوریج در فارکس

اگر شما از افرادی هستید که لوریج بالا برای کارتان مناسب می باشد، پیشنهاد ما به شما این است که از لوریج 1.3000 بروکر FBS استفاده نمایید. البته باید دقت داشته باشید که لوریج بالا، همان طور که باعث سود شما می گردد، می تواند ضرر ها و ضربه های بزرگ اقتصادی را به شما وارد کند. پس به این ترتیب باید دقت زیادی را در انتخاب لوریج های بالا داشته باشید. در ادامه می خواهیم نام چند لوریج بالا در فارکس و بهترین لوریج برای فارکس را به شما معرفی کنیم.

 • لوریج 1.3000 بروکر FBS مناسب برای اکسپرت ها. به خصوص اکسپرت های مارتینگل
 • لوریج 1.300 بروکر FBS مناسب برای معامله گران بر روی اخبار اقتصادی
 • لوریج 1.300 بروکر FBS مناسب برای معامله گران با استراتژی اسکلپ و حجم های بالا
چگونه از لوریج استفاده کنیم؟

چگونه از لوریج استفاده کنیم؟

حتما تا به حال اصطلاح لوریج به گوشتان خورده است. لوریج یا همان اهرم، باعث می شود که معامله گران بتوانند مقدار های بزرگ تری از بازار ارز یا سهام را با ارزش کم تری خریداری و در حساب خود معامله کنند. لوریج یا اهرم ها نمی توانند درصد سود بازگردانده شده سرمایه را تغییر دهند. به عنوان مثال شما فرض را بر این بگیرید که 100 دلار پول به همراه خود دارید. هزار و پانصد دلار وام را از بانک می گیرید و سپس 1600 دلار سرمایه خود را در یک مکان سرمایه گذاری می کنید.

تصور کنید که این مقدار پس انداز و سپرده، به صورت سالانه نزدیک به 15 درصد سود را به شما می دهد. در پایان سال که همه موجودی شما 1840 دلار می باشد، 1590 دلار را به عنوان پول اصلی و سود پول، به بانک بر می گردانید. در آن زمان سودی که برای شما باقی می ماند 250 دلار می باشد که نزدیک به 150 دلار به سرمایه اولیه شما اضافه شده است. اگر بتوانید این مثال را به خوبی درک کنید، در واقع توانسته اید مفهوم لوریج یا اهرم را بدانید.

چرا باید از لوریج کمتری استفاده کنیم؟

با توجه به این که در حال حاضر بازار جفت ارز های دیحیتالی در شرایط خوبی قرار ندارد، کارشناسان و اقتصاد دانان، استفاده از اهرم و لوریج کم تر را به شما توصیه می کنند. لوریج های پایین به معنای ضریب اهرمی کم تر از 10 می باشد که در بازار امروزه بسیار مناسب واقع شده است. هرچه شما از لوریج های بالا تری استفاده کنید، میزان تراکنش ها و نوسانات حساب شما بیشتر خواهد شد. این نوسانات هم در سود و هم در ضرر می تواند تاثیر کذار باشد. اگر از لوریج ها یا اهرم های بالا استفاده کنید، به سرعت کمر نوسانات حساب شما در بازار شکسته خواهد شد. شما با انتخاب یک لوریج پایین مناسب و یا همان بهترین لوریج برای فارکس، ممکن است که در حال حاضر سود کمی داشته باشید، اما در آینده می تواند باعث موفقیت بیشتری در مقایسه با اهرم یا لوریج بالا داشته باشد. همچنین باید گفت از سیگنال فارکس رایگان سایت ایران بورس می توانید استفاده کنید تا عملکرد بهتری داشته باشید.

چرا افراد به واسطه لوریج جذب فارکس می شوند؟

چرا افراد به واسطه لوریج جذب فارکس می شوند؟

سوالی که ممکن است ذهن افراد زیادی را به خود درگیر کند این است که به چه دلیل افراد به واسطه لوریج، به فارکس جذب می شوند؟ یکی از بزرگ ترین دلایلی که افراد زیادی در مقایسه با سایر بازار های ارز دیجیتالی، به فارکس جذب می شوند این است که در بازار فارکس معمولا می توانید به مقدار بسیار بیشتر و بالا تری اهرم نسبت به سهام داشته باشید. در استفاده از اهرم ها هیچ گونه اجباری وجود ندارد، اما آشنایی با مفهوم آن و روش های مفید موحود، می تواند یکی از دلایل جذب افراد به بازار فارکس می باشد. اگر هم هنوز به این بازار وارد نشده اید، مقاله راهنمای ورود به فارکس را برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

برای تغییر اهرم چه کاری باید انجام داد؟

شاید شما از افرادی هستید که به تغییر اهرم علاقه مند باشید. شما می توانید میزان لوریج را در حساب کاربری شخصی خود، کاهش و یا افزایش دهید. شما فرض را بر این بگیرید که 10000 هزار USD در حساب کاربری شما موجود می باشد. در این هنگام شما می توانید با دیدن آموزش های لازم، از طریق پیپ ها و لات ها اهرم و لوریج خود را تغییر دهید و آن را کم یا زیاد کنید.

نحوه محاسبه بهترین لوریج برای فارکس

برای محاسبه لوریج یا اهرم احتیاجی به طی کردن مراحل سختی نمی باشد. شما می توانید با تقسیم سرمایه بزرگ بر سرمایه کوچک، ضریب اهرم یا لوریج را به دست آورید. به عنوان مثال برای خرید یک خانه 200 هزار دلاری که فقط می توانید 40 هزار دلار آن را پرداخت کنید، می توانید از لوریج یا اهرم استفاده کنید. مثلا 200 هزار را بر 40 هزار تقسیم می کنیم و عدد 5 برای شما به دست می آید. در این جا عدد 5 ضریب اهرم شما می باشد. همچنین از forex leverage calculator نیز می توانید استفاده کنید.

بهترین لوریج برای فارکس طبق چه پارامتر هایی شکل می گیرد؟

در حالت کلی برای این که یک لوریج یا اهرم مناسب انتخاب کنیم، باید پارامتر های خاصی را در نظر بگیریم. در این میان استفاده از اهرم پایین تر می تواند مهم ترین پارامتر برای انتخاب بهترین لوریج باشد.

نقش بهترین لوریج برای فارکس در سود روزانه

نقش بهترین لوریج برای فارکس در سود روزانه

اگر شما بتوانید از اهرم های پایین استفاده کنید، می توانید سود روزانه زیادی را داشته باشید. البته امکان این وجود دارد که در ابتدا سود روزانه شما بسیار کم و یا حتی صفر باشد، اما می تواند با گذر زمان سود آوری زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. این لوریج ها یا اهرم ها می توانند با نوسانات کمی که دارند، در مقایسه با اهرم های بالا سود بیشتری را به دست بیاورند.

تفاوت مارجین و لوریج چیست؟

اگر دوست دارید که تفاوت های مارجین و لوریج را بدانید، در این قسمت می خواهیم به تفاوت های این دو اشاره کنیم.

حاشیه سود

بهتر است بدانید که در واقع مارجین حاشیه سود در بازار فارکس می باشد، اما لوریج اهرم اعتباری معاملات این بازار است. البته تفاوت های این دو عامل، بسیار بیشتر از این موارد می باشد.

ودیعه

خوب است بدانید که مارجین می تواند یک ودیعه برای ضرر های احتمالی معاملات محسوب شود. این در حالی می باشد که لوریج اعتبار اولیه ای می باشد که با دارایی کم و سرمایه گذاری اندک نیز امکان ورود به بازار فارکس را داشته باشید.

ریسک

یکی از تفاوت های بزرگی که لوریج و مارجین با یک دیگر دارند در ریسک آن ها می باشد. لوریج در مقایسه با مارجین ریسک پذیری بسیار پایین تری را داشته و باعث سود آوری بیشتر می شود.

سوالات متداول درباره بهترین لوریج برای فارکس

سوالات متداول درباره بهترین لوریج برای فارکس

 1. از تفاوت های لوریج و مارجین چه چیز هایی می باشد؟

  لوریج و مارجین همان طور که در متن بالا نیز گفته شد، دارای تفاوت های زیادی می باشند. از تفاوت های این دو عامل در فارکس می توان به حاشیه سود، ریسک و ودیعه آن ها اشاره کرد.

 2. چرا اهرم های پایین تر برای استفاده بهتر می باشد؟

  اهرم های پایین تر به معنای اهرم های کم تر از 10 می باشند. این به آن معناست که هم سود آوری و هم ضرر و زیان در معاملات و خرید و فروش ها، پایین باشد. با استفاده از این اهرم، نوسانات حساب شما کم تر خواهد بود.

 3. کدام لوریج، برای استفاده از اکسپورت های مارتینگل مناسب می باشد؟

  لوریج 1.3000 بروکر FBS از مناسب ترین گزینه ها برای استفاده از اکسپورت های مارتینگل می باشد.

 4. نحوه محاسبه بهترین لوریج برای فارکس چگونه می باشد؟

  برای محاسبه بهترین لوریج شما می توانید سهام بزرگ تر را بر سهام کوچک تر تقسیم کنید و ضریب لوریج یا اهرم را به دست آورید.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *