تالار مجازی بورس چیست و چگونه در آن سود کنیم؟ آموزش 0 تا 100

تالار مجازی بورس ایران

آیا می دانید تالار مجازی بورس ایران چیست؟ اگر تمایل دارید تا اطلاعاتی را پیرامون این موضوع کسب نمایید و علاقه مند هستید تا در این عرصه به فعالیت بپردازید، می توانید مقاله امروز را با صرف زمان اندکی مطالعه نمایید و امیدواریم که از خواندن آن احساس خوشایندی داشته باشید.

تالار مجازی بورس ایران

 تالار مجازی بورس ایران

جالب است بدانید که یکی از وظایف حیاتی سازمان بورس، فرهنگ سازی توسط تالار بورس ایران می باشد و این مؤسسه به منظور ارائه آموزش های علمی به افراد علاقه مند برای سرمایه گذاری در بورس، توسط شبیه ازی نمودن خریداری و فروش سهام و همچنین واحد های سرمایه گذاری مربوط به این صندوق های سرمایه در دنیای اینترنت طراحی و پیاده سازی شده اند.

قابل ذکر می باشد که خریداری و فروش به صورت مجازی برای انواع سهام در تالار بورس امکان پذیر می باشد و برای این که به فعالیت در این حوزه بپردازید کافی می باشد که ثبت نام نمایید و لازم به ذکر است که نیاز به هیچ مقدار اندوخته ای نخواهید داشت و ضرری را متحمل نخواهید شد و البته افراد و کاربران فعال می توانند به صورت ثانیه ای، مقدار بازدهی سرمایه گذاری خود را مشاهده نمایند. ارزش سهام، شاخص ها و مابقی اطلاعات مربوط به تالار در دنیای مجازی، واقعی، با شرایط واقعی بازار تطابق دارد، به طوری که گویا واقعاً شخص در حال سرمایه گذاری می باشد.

تالار مجازی بورس چیست؟ می توان از آن به عنوان کانون اصلی آموزش و فراگیری بورس و امورات مرتبط به آن یاد نمود. اما آیا چیزی از بورس اوراق بهادر می دانید؟ در حقیقت بورس اوراق بهادر معنای داد و ستد سهام در شرکت های پذیرفته شده در سازمان مربوط به اوراق بهادر می باشد و جالب است که بدانید جایی که این نمونه از معاملات صورت می پذیرد را به آن تالار بورس می گویند. قابل ذکر می باشد که در این تالار شما توانایی این را دارید که از طریق مانتیور های فعال در آن قسمت از قیمت دقیق و لحظه ای سهام تمامی شرکت ها و واحد های تجاری مطلع شوید.

تالار مجازی بورس ایران (irvex)

اگر بخواهیم از قابلیت ها و مزیت های تالار مجازی بورس به شما عزیزان اطلاعاتی را دهیم باید بدانید که یکی از قابلیت ها این است که می توانید بدون هیچ مقدار پولی و بدون از دست دادن دارایی خود و هیچ ریسکی اقدام به سرمایه گذاری نمایید و در واقعیت می توان از آن به عنوان ریسکی بدون هزینه و با هدف آموزش های بیش تر در این زمینه و هم چنین فرهنگ سازی سرمایه گذاری برای افراد تازه کار و تازه وارد شده یاد نمود. اشخاص فعال با ورود به هر یک از قسمت های تالار، می توانند به راحتی مطالب و پیام های آموزشی مرتبط با هر قسمت را دریافت نمایند و جالب می باشد که این پیام ها به منظور ارتقای کیفیت برای سرمایه گذاری به کار برده می شوند.

اگر می خواهید تا شما هم جزء یکی از افراد فعال در تالار بورس شوید باید در ابتدا به بخش ثبت نام در ایت تالار بورس بروید و در مرحله نخست اطلاعات خود را وارد کنید و پ از دریافت عضویت و ورود و تأیید هویت به صورت نهایی، به صفحه اصلی وارد شوید تا راهنمایی ها و آموزشات لازم در اختیارتان قرار بگیرد.

تالار مجازی بورس ایران آموزش

تالار مجازی بورس ایران آموزش

آیا از روال کلی معاملات در تالار مطلع هستید؟ اگر می خواهید تا از چگونگی انجام معاملات در بورس ایران آگاهی یابید کافی است تا از طریق تالار مجازی ایران تمامی آموزش های مرتبط را دریافت نمایید. در ابتدا شخص تازه وارد باید به عنوان کاربر در یکی از مسابقات اطلاعات خود را ثبت و شرکت نماید و در نتیجه می تواند در این مسابقه به خرید و فروش انواع سهام و واحد های سرمایه گذاری صندوق سرمایه موجود در تابلو اصلی مربوط به بورس اقدام نماید. بدین ترتیب وی می تواند عملکرد خود را در خرید و فروش مشاهده نماید و خود را با افراد دیگر مورد قیاس قرار دهد و وضعیت خودش را بررسی نماید و از این طریق می تواند مهارت های لازم را دنیای حقیقی بورس کسب نماید.

یک نکته بسیار مهم و در خور توجه راجع به آموزش تالار بورس مجازی این است که با این که ارز های دیجیتال در حال حاضر بسیار باب شد و پر متقاضی هستند، اما لطفا این مورد را به خاطر بسپارید که هیچ گاه ارز مجازی نمی تواند جای پول واقعی شما را بگیرد و شما در این موارد به هیچ وجه نباید به انان اعتماد کنید. به طور کلی این اوضاع را می توان به زمانی تشبیه کرد که برای اولین بار موفق شدید گواهینامه خود را بگیرید و به تنهایی پشت فرمان بنشینید! می توان گفت که در تالار مجازی بورس شما امتیاز خود را از دست می دهید اما در بازار بورس معمول، پول واقعی خود را از دست داده می بینید. پس اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید خواهشمندیم که با افراد خبره مشورت نمایید و سپس تصمیم به ورود در ان بگیرید.

همان طور که این روز ها بازار بورس و خرید و فروش در ان بسیار داغ است، حتما شنیده اید که کارشناسان این رشته به ما می گویند که باید دست از نگاه کوتاه مدت به سرمایه مان در بورس برداریم و به جای ان دید بلند مدت داشته باشیم. منظور از نگاه و دید بلند مدت گاه می تواند یک سال باشد و گاه می تواند تا نزدیک پنج سال نیز ادامه یابد. دلیل این کار چیزی جز این نیست که شما می توانید در زمان طولانی دید بهتری نسبت به بازار و خرید و فروش های مختلف پیدا کند و شناخت عمیق تری داشته باشید.

اما در این جا جای آن است که بگوییم که اگر قصد ورود به دنیای بورس دارید اما نمی خواهید نگاه بلند مدت داشته باشید، بهتر است بسیار حواستان را جمع کرده و هوشمندانه عمل کنید. به طور کلی نگاه کوتاه مدت در بازار بورس متعلق به معامله گران و سفته بازان می باشد که همیشه تمام تلاش خود را می کنند تا صف های خرید و فروش چند درصدی را راه بیندازند و سود های کلانی را در چند روز به جیب بزنند.

این افراد از دل شبکه های تلگرامی و فضای مجازی بیرون می آیند و به انان دسترسی کامل دارند و گاهی با ارائه یک سیگنال اشتباه مردم را وادار می کنند که فلان سهم را بخرند و از این طریق صف های خرید را مملو از خریدارانی می کنند که حتی نمی دانند چرا باید این سهم را بخرند و صرفا به خاطر این که از کانال های بورسی سیگنالی دریافت کرده اند دست به چنین کاری می زنند. باز هم توصیه ما به شما این است که اگر اطلاعات جامع و کافی در این زمینه هیچ گاه در این معرکه وارد نشوید چرا که ممکن است با خسارت های مالی بسیاری رو به رو شوید که جبرانش گاهی غیر ممکن است.

مسابقات تالار مجازی

شاید بد نباشد که بدانید مسابقه هایی در تالار بورس مجازی برگزار می شود و این بستر فضای بسیار سالم و مناسبی را ایجاد می کند که سهام داران در ان وارد شوند و به رقابت بپردازند. همان طور که از نام ان پیداست هر مسابقه همراه با جوایزی است و در این جا هم این مورد لحاظ شده است. روند کار به این گونه است که بعد از این که در ان جا عضو شدید و در چند مسابقه متوالی شرکت کردید، به شما اعتبار می دهند تا بتوانید با استفاده از ان به خرید و فروش سهام و صندوق های معاملاتی گوناگون بپردازید و با تشکیل دادن سبد های سرمایه گذاری، از آن سود ببرید که نکته قابل توجه در این جاست که تمامی این کار ها در تالار بورس مجازی انجام خواهد گرفت.

در تالار مجازی بورس شما می توانید فعالیت های گوناگون و جالبی را انجام دهید. برای مثال می توانید در ان جا در چند مسابقه تعریف شده شرکت کنید و تنها محدود به شرکت در یک مسابقه نیستید. برای مثال علاوه بر مسابقاتی که در سه رده کوتاه مدت، میان مدت بلند مدت تدارک می بینند، خود شما نیز می توانید مسابقاتی را ترتیب دهید. شما می توانید این مسابقات را با توجه به شرایط خود تعریف و پیاده سازی کرده و در این چارچوب به سرمایه خود اضافه کرده و کسب درامد کنند.

در این جا مثالی عینی را برای شما عزیزان شرح می دهیم تا بهتر با این ساز و کار اشنا شوید. مثلا فرض کنید که دانش آموزان یک مدرسه، دانشجویان یک دانشگاه و یا کارکنان یک صنف خاص، می‎توانند بر اساس شرایط خود و بررسی همه جوانب، مسابقه ای را ترتیب دهند که با میزان سرمایه گذاریشان، زمان شروع مسابقه و زمانی که می خواهند مسابقه پایان یابد هم خوانی داشته باشد. در این بستر امکان این نیز وجود دارد که هر شخص بتواند به صورت انفرادی و بدون نیاز به رقابت با دیگران، سرمایه گذاری انجام دهد و امتیاز خود را بالا ببرد و در هر لحظه بازدهی خود را نیز زیر نظر داشته باشد.

در طول تمام این فعالیت ها نیز شخص می تواند هر زمان که خواست بازه نوسانی قیمت، تعریف بازه مورد نظر برای سهام تعریف شده خود، امکان دریافت های مرتبط با این تعریف بازه و دریافت اخبار، اطلاعیه از شرکت های گوناگون . مشاهده اخرین وضعیت خود در تالار مجازی بورس، مشاهده تعداد خرید و فروش های کلی در این بستر، حجم و ارزش معاملات و … از قابلیت ها و حسن های این تالار مجازی است.

حال با توجه به این حجم از اطلاعات جدید شما فرض کنید که شخصی می خواهد با توجه به اموزش های موجود و بدون تجربه به بازار بورس وارد شود و سرمایه خود را در ان جا بگذارد. اگر بخواهیم صادق باشیم باید بگوییم که اموزش ها تا حد زیادی می توانند تاثیر گذار باشند اما به طور کامل نمی توان به ان ها اعتماد کرد چرا که تجربه داشتن در این زمینه حرف اول را می زند.

تالار مجازی بورس چیست

تالار مجازی بورس چیست

هر آن چه که می توانید در مورد بورس فرا بگیرید در تالار بورس به شما عزیزان آموزش داده می شود، اما شاید ندانید که چگونه می شود توسط بورس مجازی سودی واقعی را کسب کنید. فرض را بر این بگذارید که شما در حال حاضر هیچ اندوخته ای ندارید و سرمایه تان صفر می باشد ولی اگر در این میان کسی سرمایه 500 میلیونی خودش را در اختیار شما قرار دهد و به شما بسپرد که با این هزینه در بورس به فعالیت بپردازید و درصدی از سودش را برای خودتان بردارید و درصدی را هم به او بدهید.

شما نیز چه عکس العملی را خواهید داشت؟ باید ذکر شود که در این موقعیت این سرمایه موجود متعلق به شما نمی باشد و اگر تمایل داشته باشید تا در زمینه بورس به فعالیت بپردازید، آیا تلاش نمی کنید تا سطح دانش خود را در این عرصه بالا ببرید؟ اگر از تجربیات دیگران استفاده کنید و به خرید و فروش در مسابقات بپردازید و عملکرد دیگران و خودتان را بسنجید به طبع این موضوع سبب می شود تا توانایی بالایی را در این زمینه کسب کنید و در نهایت سود خوبی را در واقعیت به دست خواهید آورد پس در نتیجه قادر خواهید بود که سرمایه خود را چندین برابر کنید.

اما نکته ای که وجود دارد این است که هرچه سطح اطلاعات خود را در این عرصه افزایش دهید و سابقه خود بیش تر کنید، این تجارب خود سبب می شوند تا مدیریت مناسبی بر دارایی خود به دست آورید و این موضوع تنها با بورس مجازی برای شما امکان پذیر خواهد بود.

تالار مجازي بورس ايران

تالار مجازي بورس ايران

تالار مجازی به واسطه شرکت های اطلاع رسانی و خدمات ارائه شونده توسط بورس که وابسته به سازمان بورس و ارواق بهادر می باشند، با هدف آموزش کامل و میزان آشنایی و شناخت افراد علاقه مند در واحد سرمایه گذاری در بازار بورس ایران، این تالار را راه اندازی نموده اند. جهت فعالیت در این تالار اصلاً نگران نباشید، زیرا به هیچ میزان مبلغی احتیاج ندارید و ضرری را نیز متحمل نخواهید شد.

 از اهداف اصلی این سامانه آموزش علمی سرمایه گذاری در بورس ایران به اشخاصی که تمایل دارند تا در این عرصه فعالیت کنند، می توان اشاره نمود. تمامی اطلاعات مربوطه شامل، قیمت ها، شاخص و مواردی این چنین همگی در تالار مجازی موجود می باشند که واقعی و با شرایط کنونی بازار کاملاً مطابقت دارند، به نحوی که گویا کاربر به معنای حقیقی در حال فعالیت نمودن و سرمایه گذاری در بورس می باشد.

تالار مجازی بورس کالا امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. به نقل از واحد خبری و اخباری که به دستمان رسیده است، گویا آقای ناصر پور گفته است که با راه اندازی این سامانه مجازی مرتبط به معاملات مشتقه، راهی برای افراد فعال در بازار کالا و مالی باز شده است و این امکان فراهم گردیده تا افراد به صورت عملی و با آموزش های لازم به سرمایه گذاری در بورس اقدام نمایند، این خود می تواند سبب شود تا افراد کاملاً آگاه بینانه وارد بازار های مختلف کالا شوند و به سرمایه گذاری مشغول گردند.

همچنین وی بیان نمود که این تالار دقیقاً منطبق با شرایط واقعی موجود در بازار مشتقه است و هم چنین ثبت نام نمودن در این کانون مجازی نیاز به هیچ گونه پرداختی ندارد و می توانید به راحتی به تمرین و آموزش بنا بر قوانین موجود در بازار بپردازید و سرمایه گذاری بدون ریسک را به همراه داشته باشید.

قابل ذکر است که این سامانه قابلیت هایی همچون، مشاهده راحت سبد دارایی در لحظه، تخصص لازم جهت سرمایه گذاری در بورس و کالا، تفکیک سازی معاملات در موقعیت های باز و بسته را دارد. البته تشاهبهات و نمونه های جهانی زیادی را دارد که این موضوع خود ثابت می نماید که این فضا بستری مناسب برای یادگیری و آگاهی کامل اشخاص برای ورود به بازار بورس می باشد.

با ثبت نام در تالار مجازی بورس متوجه این موضوع خواهید شد که قیمت ها دائماً قرار نیست که روند صعودی داشته باشند و افزایش پیدا کنند، شما در این تالار با اصطلاح ریسک به خوبی آشنا می شوید و مفهوم ریسک در سرمایه گذاری را کاملاً متوجه خواهید شد و به جای این که سود و یا ضرر نمایید، امتیازی جایگزین به شما تعلق می گیرد. در پایان هم اگر موفق شوید تا امتیازات بالایی را از آن خود نمایید، نفر اول مسابقه محسوب می شوید. البته فراموش نشود که کسب رتبه بالا کار بسیار سختی می باشد و باید بدانید که در مهر 98 تعداد افراد در این تالار از مرز 500 هزار گذشته است.

همچنین در مجموعه آموزشی به افرادی که تاکنون سوابقی در خریداری و فروش سهام نداشته اند و اخیراً در بازار بورس وارد شده اند، توصیه می کنیم که حتما! در این تالار ثبت نام و تجربیات خود را ارتقا دهید و در این میان هم نیز از مربیان و افراد کارآزموده در جهت بهبود بیش تر استفاده نمایید. صحت این موضوع دقیقاً با آموزش رانندگی تشابه دارد، درست زمانی که برای آموزش نیاز به یک مربی دارید تا آموزش های لازم را به شما دهد و در نهایت به تنهایی قادر خواهید بود که بر اساس تمارین انجام شده شروع به راندن اتومبیل نمایید.

سایت تالار مجازی بورس

سایت تالار مجازی بورس

در این مقاله به صورت مفصل در مورد سایت تالار مجازی بورس به بحث و بررسی این موضوع پرداختیم. جهت آگاهی کامل در این زمینه وارد بهش ثبت نام شوید و از آوزش های لازم بهره ببرید.

سایت تالار مجازی بورس ایران چه کارایی دارد؟ در واقعیت باید به عرض شما عزیزان برانیم که یکی از برترین اقدامات سازمان بورس، راه اندازی و آماده نمودن این تالار می باشد که به اختصار irvex نامیده می شود و هدف از ایجاد این تالار این است که، اشخاصی که تمایل دارند تا در زمینه بورس به خرید و فروش سهام اقدام نمایند و هیچ اطلاعاتی را ندارند با وجود این سامانه اقدام به ثبت نام کنند و آموزش های لازم را ببینند و پس از تمرین و بدون هیچ گونه پرداختی تجربه خود را افزایش دهند و در نهایت به صورت واقعی به سرمایه گذاری مشغول شوند.

اما شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که نحوه پذیره نویسی چگونه است و شامل چه اشخاصی می باشد؟ در جواب باید بگوییم که مختص تمامی افراد می باشد و برای همگی امکان پذیر است و نیازی به مبلغ برای شرکت در مسابقه نمی باشد و به صورت آنی نیز می توانید مقدار بازدهی سرمایه گذاری را مشاهده فرمایید.

ثبت نام تالار مجازی بورس

ثبت نام تالار مجازی بورس

امروزه با وجود امکاناتی که سازمان بورس برای هموطنان ایجاد نموده است، افراد موفق شده اند تا به راحتی در تالار بورس مجازی ثبت نام کنند و بر میزان تجربیات خود در زمینه خرید و فروش هام بیفزایند. خوبی که این مکان دارد این است که اصلاً احتیاجی نیست تا مبلغی را سرمایه گذاری نمایید و ریسکی نخواهید داشت، بنابراین نگران این مسئله نباشید که سود و ضرری عایدتان شود زیرا در با شرکت در مسابقات این تالار امتیاز منفی و مثبت به شما تعلق می گیرد. این فضا مشابه واقعیت می باشد و منطبق با شرایط بورس است، در نهایت می توانید به خوبی مهارت خود را در کسب بازدهی و سرمایه گذاری در زمینه بورس افزایش دهید.

اما سوالی که تقریباً برای اکثر افراد پیش می آید این است که ثبت نام تالار مجازی بورس برای چه کسانی میسر می باشد؟ سازمان بورس این اقدام را برای تمامی افراد میسر نموده تا بتوانند آگاهی زیادی در زمینه بورس پیدا نمایند.

مسابقات تالار مجازی بورس بسیار هیجان انگیز می باشند. البته سعی نمایید که قبل از اقدام واقعی جهت سرمایه گذاری، حتماً آموزش های لازم را تهیه و مشاهده کنید تا بتوانید امتیاز بالایی را در این مسابقات کسب کنید، زیرا به دست آوردن امتیاز مثبت و نفر اول شدن کار آسانی نیست و لازمه آن تلاش و تجربه بالا می باشد.

برنامه تالار مجازی بورس ایران دقیقاً با حقیقت و شرایط کنونی بازار سرمایه هماهنگ می باشد و یکی از قابلیت های این تالار سرمایه گذاری کم ریسک یا بدون ریسک و هم چنین ارائه آموزش های کامل در این خصوص می باشد. افرادی که در سال 1398 در ماه مهر اقدام به ثبت نام در سامانه تالار مجازی بورس ایران نمودند، تعدادشان از مرز 450 هزار نفر گذشته است.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. تالار بورس چیست؟

    مکانی که می توانید با آسودگی خاطر و بدون پرداخت هزینه به آموزش بورس بپردازید را تالار بورس می گویند.

  2. چند نوع مسابقه در تالار بورس موجود می باشد؟

    اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم 3 نوع مسابقه در تالار بورس موجود می باشد که شامل، پیش فرض، عمومی و خصوصی می شوند.

  3. در صفحه اصلی بورس چه چیزی را می توانید مشاهده نمایید؟

    هم چنین لازم به ذکر است که در این صفحه تابلوی اصلی بورس، صندوق های موجود مربوط به سرمایه گذاری، نمودار های شاخص و دیگر موارد به صورت کامل وجود دارند.

 

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *