رئیس جدید بانک مرکزی ژاپن ? کازو اودا و اهداف اقتصادی ژاپن و ین

رئیس جدید بانک مرکزی ژاپن

Kazuo Ueda ، معاون سابق فرماندار و استاد اقتصاد ، به عنوان فرماندار بعدی بانک ژاپن معرفی شده است. پیش بینی می شود که وی چارچوب سیاست فعلی QQE را با YCC ادامه دهد ، اما ممکن است با افزایش اقتصاد و افزایش تورم ، به تدریج این سیاست را عادی کند. علاوه بر این ، او ممکن است نسبت به سیاست مالی دولت پاسخگوتر باشد و با همکاران خود در بانک های بین المللی ارتباط برقرار کند. بازار به نامزدی وی واکنش مثبت نشان داد ، زیرا ین تقویت شد و Nikkei 225 افزایش یافت ، اما بازار JGB با افزایش عملکرد 10 ساله ، فشار فروش را تجربه کرد.

ایران بورس مطمئن ترین منبع اخبار فارکس است. شما می توانید به روزترین اطلاعات و تجزیه و تحلیل را در مورد بازارهای جهانی ارز و عوامل اقتصادی که بر آنها تأثیر می گذارد ، پیدا کنید. در این مقاله در مورد اعلامیه اخیر رئیس جدید بانک ژاپن و پیامدهای آن برای اقتصاد ژاپن و بازار فارکس بحث خواهد شد. با ایران بورس همراه باشید.

کازو اودا کیست؟

معاون سابق فرماندار بانک ژاپن (BOJ) ، بانک مرکزی ژاپن ، کازوو اودا است. از سال 1999 تا 2004 ، وی مسئولیت اجرای سیاست تسکین کمی اتخاذ شده توسط BOJ برای مبارزه با تورم و تحریک اقتصاد را بر عهده داشت. او همچنین استاد اقتصاد در دانشگاه توکیو و عضو شورای سیاست اقتصادی و مالی است.

نخست وزیر Fumio Kishida Ueda، کازو اودا را به عنوان فرماندار بعدی بانک ژاپن معرفی کرد ، جانشین هاروهیکو کورودا ، که از سال 2013 مسئولیت آن را بر عهده دارد. نامزد UEDA ، که در 14 فوریه 2023 اعلام شد ، وی ابتدا باید توسط هر دو مجلس تأیید شود . به گفته رویترز ، کیشیدا اخیراً در مجلس تأکید کرد که نیاز دارد که فرماندار بعدی بانک مرکزی برای داشتن “مهارت های ارتباطی جهانی” و توانایی هماهنگی نزدیک با بانک جهانی کاملا متمرکز باشد.

پاسخ بازار چه بود؟

ین ژاپنی پس از اعلام نامزدی در صبح سه شنبه ، با 0.2 ٪ در برابر دلار آمریکا تقویت شد و با قیمت 132.13 دلار در هر دلار بسته شد. ین معمولاً به عنوان یک ارز ایمن و ایمن تلقی می شود که از غیرقابل پیش بینی ژئوپلیتیکی و گریز از خطر بهره می برد. بازار ممکن است نامزدی UEDA را به عنوان نشانه ای از استمرار و ثبات در سیاست بانک ژاپن و همچنین تغییر بالقوه به سمت موضع پرشور تر در آینده تعبیر کند.

Nikkei 225 با افزایش 0.8 ٪ به 32456.78 رسید زیرا سرمایه گذاران از چشم انداز عادی سازی تدریجی سیاست که می تواند از بهبود اقتصادی و درآمد شرکت ها پشتیبانی کند ، استقبال کردند. از طرف دیگر ، بازار اوراق قرضه دولت ژاپن (JGB) فشار فروش را تجربه کرد زیرا بازده 10 ساله JGB در انتظار کاهش احتمالی خریدهای امتیاز پایه را به 0.12 ٪ افزایش داد.

سیاست بانک مرکزی ژاپن BOJ با ورود رئیس جدید
سیاست بانک مرکزی ژاپن BOJ با ورود رئیس جدید، کازو اودا

سیاست بانک مرکزی ژاپن BOJ با ورود رئیس جدید

بانک ژاپن از جمله بانکهای مرکزی در جهان است ، زیرا از سال 2016 نرخ سود منفی -0.1 ٪ را حفظ کرده است و برای تزریق نقدینگی و پایین آمدن نرخ بهره بلند مدت ، مقادیر زیادی JGB و دارایی های دیگر را خریداری کرده است. واد ترازنامه BOJ اکنون بیش از 140 ٪ از تولید ناخالص داخلی کشور است که بالاترین آنها در بین بانکهای بزرگ مرکزی است.

چارچوب سیاست BOJ ، معروف به “تسکین پولی کمی و کیفی) با کنترل منحنی عملکرد (YCC) ،” با هدف دستیابی به هدف تورم 2 ٪ با حفظ نرخ سیاست کوتاه مدت در -0.1 ٪ و 10- عملکرد JGB سال نزدیک به 0 ٪ ، در محدوده 50 امتیاز پایه. برای حمایت از بازار سهام ، BOJ همچنین خریدهای انعطاف پذیر صندوق های مبادله ای (ETF) و اعتماد سرمایه گذاری در املاک و مستغلات (REITS) را انجام می دهد.

حتی هنگامی که اقتصاد جهانی از همه گیر بهبود یافته است و سایر بانک های مرکزی شروع به محکم کردن سیاست های پولی برای مهار تورم کرده اند ، BOJ تمایلی به تغییر موضع سیاست خود تحت رهبری کورودا ندارد. بانک ژاپن ادعا کرده است که تورم ژاپن پایدار و پایین است و مزایای سیاست تسکین آن از هزینه ها و خطرات آن بالاتر است.

با این حال ، UEDA ممکن است نظر متفاوتی در مورد سیاست BOJ داشته باشد ، زیرا وی ابراز نگرانی در مورد عوارض جانبی تسکین طولانی مدت ، از جمله تحریف بازار مالی ، فرسایش سودآوری بخش بانکی و از دست دادن اعتبار سیاست واد UEDA همچنین ممکن است با توجه به اینکه کیشیدا متعهد شده است هزینه های عمومی و سرمایه گذاری را به منظور تحریک رشد اقتصادی و رسیدگی به مسائل اجتماعی افزایش دهد ، نسبت به سیاست مالی دولت پاسخگوتر باشد.

تحقیقات جهانی Bank of America پیش بینی می کند که وی QQE را با سیاست YCC ادامه خواهد داد ، اما همچنین ممکن است به تدریج این سیاست را با بهبود اقتصاد و کاهش تورم شروع کند.

ایران بورس مطمئن ترین منبع اخبار فارکس.

5/5 - (2 امتیاز)

Navid Ramezaniمشاهده نوشته ها

من نوید رمضانی هستم و در دانشگاه تهران، مدیریت مالی خوانده ام. تجربه کاری من شامل مدیریت سبد سرمایه گذاری، مشاوره سرمایه گذاری و برنامه ریزی مالی در شرکت های مختلف است. من با بازار سرمایه، تحلیل سودآوری و ریسک، طراحی استراتژی های سرمایه گذاری و ارائه مشاوره به مشتریان آشنا هستم. هدف من پیشرفت حرفه ای و گسترش دانش و تجربه در زمینه مدیریت مالی است. از طریق ایمیل: [email protected] و تلگرام: Navidrmz@ و اینستاگرام Nowwheat@ می توانید به صورت مستقیم با من در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *