معرفی ولصنم و ارزش سهام شرکت لیزینگ صنعت و معدن ایران در بورس

ولصنم1

ولصنم ( شرکت لیزینگ صنعت و معدن ) به منظور اجاره اعتباری دستگاه ها، ماشین آلات، تجهیزات و انواع خودرو اعم از سواری و کار با سرمایه گذاری تعدادی از بانک های ایرانی و بانک های فرانسوی تأسیس گردید. تأسیس این شرکت به سال ۱۳۵۶ بر می گردد که در همان سال جز شرکت های غیر تجاری تهران به ثبت رسید.

معرفی شرکت لیزینگ صنعت و معدن یا ولصنم

معرفی شرکت لیزینگ صنعت و معدن یا ولصنم

در سال ۱۳۶۱ نام شرکت از آریا لیزینگ به شرکت پی خرید ایران تبدیل گردید و در سال ۱۳۸۱ به منظور شفاف تر شدن فعالیت شرکت نام شرکت از پی خرید ایران به شرکت لیزینگ صنعت و معدن تغییر یافت. این شرکت با سرمایه ای بالغ بر ۴۰۰ میلیارد در بازار بورس پذیرفته شد.

ولصنم که با مجوز رسمی بانک مرکزی وابسته به بانک صنعت و معدن می باشد با سابقه ای حدود ۴۰ سال جزو خوش نام ترین شرکت ها در زمینه فعالیت خود می باشد. این شرکت در ۱۴ استان در مراکز آن ها شعب دایر کرده است تا ارتباط مشتری به خود را تسهیل بخشد، این امر مشتری سالاری این شرکت را می رساند و مدیران شرکت نیز در تلاش اند تا شعب خود را در سراسر کشور گسترش دهند تا اینگونه ارتباط مشتریان با شرکت راحت تر از گذشته شود.

شرکت لیزینگ صنعت و معدن در تلاش است تا سهم خود را در پیشرفت اقتصاد کشور ایفا کند و با پیشرفت در این زمینه می خواهد تا این امر را به سر انجام برساند از همین رو در تلاش است تا به یک شرکت لیزینگ حرفه ای تبدیل شود و هیچ گاه محدودیتی برای پیشرفت خود قائل نمی شود.

افتخارات این شرکت

افتخارات این شرکت

در این جا قصد داریم برخی از افتخاراتی را که این شرکت لیزینگی در طی سالیان فعالیت خود بدست آورده است را برای شما همراهان عزیز بازگو نماییم تا با اعتبار شرکت بیش از گذشته آشنا شوید :

 1. عضویت در انجمن لیزینگ و مالیه بین الملل: لیزینگ بین الملل در سال ۱۹۶۵ ایجاد شد و شروع به عضو گیری در بین شرکت های لیزینگی و مالی نمود، این شرکت بر اساس سیاست های خود در هر کشور یک شرکت لیزینگی را به عنوان نماینده خود در آن کشور بر می گزیند که افتخار آن به ولصنم رسید.
 2. مدیر برتر ایران: در سال ۱۳۹۰ کنگره ملی مدیر برتر ایران در محل همایش های بین المللی صدا و سیما جناب آقای دکتر جمالی که مدیر عامل شرکت می باشند را به عنوان مدیر برتر سال برگزیدند و ایشان تندیس بلورین مدیر برتر را از ریاست جمهور دریافت نمودند.
 3. حضور در بین ۴۰۰ شرکت برتر و بزرگ ایران: طی رتبه بندی شرکت های برتر که در سال ۱۳۹۰ به روی انجامید، این شرکت رتبه ۳۹۱ را به خود اختصاص داد.
 4. لیزینگ برتر و نوآور: در سالی که مقام معظم رهبری آن سال را الگوی مصرف نامگذاری کردند در بهمن سال ۸۸ یک همایش برگزار گردید که موضوع آن نوآوری بود و در همان همایش، این شرکت توانست لوح نوآور برتر را به خود اختصاص دهد.

این شرکت در راستای سیاست های اقتصادی کشور در تلاش است تا با افزایش توان خرید کالا های سرمایه ای برای اشخاص حقیقی و حقوقی نقش خود را در سیاست های اقتصادی دولت به خوبی ایفا کند و نامی درخشان را برای خود برجا بگذارد. این شرکت همچنین در تلاش است تا با استخدام افراد مجرب و متخصص در زمینه فعالیت خود بتواند نقشی پر رنگ را در زمینه اشتغال ایفا کند و از رشد بیکاری جامعه بکاهد.

لیست هیئت مدیره ولصنم

لیست هیئت مدیره ولصنم

مدیران شرکت لیزینگ صنعت و معدن در تلاش اند تا با پیاده سازی اهدافی که برای شرکت در نظر گرفته شده است، شرکت را در مسیر موفقیت هدایت کنند و از طرفی دیگر سهام دارانی را که بر روی شرکت سرمایه گذاری کرده اند را راضی نگه دارند، هیئت مدیره شرکت شامل پنج عضو می باشد که این پنج عضو عبارتند از ؛

۱ – جناب آقای علی زارعی: ایشان یکی از اعضای هیئت مدیره می باشند و مدرک تحصیلی ایشان فوق لیسانس مدیریت است.

۲ – جناب آقای علی اصغر قاسمیان: ایشان نیز یکی از اعضای هیئت مدیره می باشند و مدرک تحصیلی ایشان فوق لیسانس است.

۳ – جناب آقای محمدرضا محسنی: ایشان هم یکی از اعضای هیئت مدیره می باشند و مدرک تحصیلی ایشان دکتری مدیریت است.

۴ – علیرضا اسدپور کفاش: ایشان نائب رئیس هیئت مدیره می باشند و مدرک تحصیلی ایشان فوق لیسانس مدیریت است.

۵ – جناب آقای حسن احمدی: ایشان رئیس هیئت مدیره می باشند و مدرک تحصیلی ایشان فوق لیسانس می باشد.

مدیران ولصنم و سوالات سهام داران

بعضی از سهام داران بزرگ این شرکت یعنی لیزینگ صنعت و معدن درخواست پاسخ گویی سریع و منصفانه را از طرف مسئولان این شرکت داشتند و درخواست آنان این بود که به ابهامات موجود خاتمه داده شود اما نه تنها پاسخی دریافت نکردند بلکه اعلام کردند که به هیچ وجه تمایلی به پاسخ گویی به سهام داران را ندارند.

با توجه به بررسی های انجام شده از سوی سایت ایران بورس، میزان سرمایه این شرکت بزرگ یعنی لیزینگ صنعت و معدن چیزی در حدود 200 میلیارد تومان می باشد و با این میزان مبلغ به بورس وارد شده اند. این شرکت در سال 95 سود هر سهم خود در بورس را چیزی برابر با 302 ریال تخمین زد اما در حال حاضر هر سهم این شرکت با قیمتی حدود 172 تومان مورد خرید و فروش قرار گرفته است.

مدیر عامل این شرکت اقای علی رضا اسد پور در سال قبل با انتشار بیانیه ای در تاریخ ششم بهمن به سازمان بورس مرکزی اعلام کرد که حساب رسی های مستقل و هم چنین قانونی شرکت و به شور گذاشتن موضوع کم کردن ذخایر ارزش سرمایه گذاری ها که مبلغی در حدود سی و چهار میلیارد و 660 میلیون را به خود اختصاص می دهد، در دستور کار قرار دارد و سهام داران نباید نگران چیزی باشند و باید بدانند که همه چیز در جهت سود انان شکل گرفته است.

وی هم چنین ادامه داد که یکی از سهام داران بزرگ این شرکت که بانک صنعت و معدن نام دارد، قرار داد مهم و کاربردی با یک شرکتی که کار سرمایه گذاری را انجام می دهد و نحوه محاسبه سرمایه خالص و نا خالص را می داند، منعقد کرده و طبق ان تمامی کار ها و امورات مالی را به آن شرکت سپرده است که تا زمانی که این بیانیه اعلام نشده بود اطلاعاتی راجع به ارزش خالص و نا خالص این شرکت در دست نبود.

ایشان در ان زمان اعلام کرده بودند زمانی که اطلاعات مد نظر مشخص شد، اقدامات متناسب با ان نیز انجام خواهد شد. اما با این موارد هنوز هم بعضی از سهام داران قانع نشدند و از مسئولین این شرکت درخواست شفاف سازی بیش تری را داشتند.

در این خصوص چند سوال مطرح کرده بودند که در این جا به انان خواهیم پرداخت: اولین سوال این بود که علت شفاف سازی نکردن آزاد سازی ذخیره سی و پنج میلیاردی با توجه به رشد سه برابری ارزش بازار چه بوده است. سوال مطرح شده دیگر نیز در این خصوص ان بوده است که چرا این شرکت عملکرد های غیر شفاف و مبهمی را در پیش گرفته است. اما با تمامی این حرفا و با بررسی های انجام شده مشخص شد که مسئولین این شرکت از پاسخ دادن فرار می کنند و تمایلی برای ان ندارند.

اولین سود منفی هر سهم

اولین سود منفی هر سهم

حتما شما نیز تا کنون بیانیه این شرکت را در رابطه با بی اثر خواندن خرید خودرو با سود 16 درصد شنیده اید و با این کار امیدواری بی دلیلی را به سهام داران خود وارد کرد و در پی ان اولین سود هر سهم خود را در سال مالی اینده تخمین زد.

به گزارش سایت ایران بورس این شرکت یعنی لیزینگ صنعت و معدن خود را به عنوان اولین شرکت از شش شرکت لیزینگی معرفی کرد که درباره وام شانزده درصدی نظراتی را اظهار داشت و در این رابطه ادامه داد که با توجه به این موضوع که شرکت در زمینه های مختلفی اعم از ماشین الات سنگین و تجهیزات مربوط به انان گام های بزرگی را برداشته است، برنامه های بلند مدتی را تدوین کرده است که بر اساس ان کار بر روی ماشین الات سنگین پیشرفته مانند شناور ها، هواپیما ها و تجهیزات پزشکی در دستور کار قرار دارد.

با توجه به همین توضیحات و موارد موجی از امیدواری بازار را فرا گرفت که به دنبال ان با افزایش سرمایه گذاری سهام داران صف خرید به شدت شلوغ شد. این در حالی بود که این شرکت سود هر سهم خود را برابر با مبلغ 252 ریال تخمین زده بود اما امسال این شرکت سود هر سهم خود را برابر با 240 ریال پیش بینی کرد.

عرضه بلوک ۵ درصدی ولصنم

عرضه بلوک ۵ درصدی ولصنم

خبر هایی مبنی بر این که امروز بلوک 5 درصدی شرکت لیزینگ صنعت و معدن یا همان ولصنم عرضه می شود به گوش خورد تا با این کار سهام دار عمده با انجام معامله از جمع سهام داری بیرون برود. این خبر با اعلام قبلی قوت گرفت و طی این اقدامات، شرکت نو آوران مدیریت سبا با در دست داشتن 5.1 درصد سهام این شرکت بزرگ، سهام را به خرید و فروش خواهد گذاشت تا با انجام هر معامله سهام دار عمده از دور خارج گردد.

لازم به ذکر است که این بلوک 102 میلیون سهم را در خود جای داده است که قیمت هر سهم نیز 205 میلیون تومان براورد شده است و تمام ان به صورت یک جا عرضه خواهد شد.

ولصنم از مالکیت شرکت زیر مجموعه خارج شد

همان طور که گفته شد لیزینگ صنعت و معدن بلوک نزدیک به 5 درصد را واگذار کرد و با این کار از مالکیت شرکت زیر مجموعه بیرون امد و نماد برای فردا اماده بازگشایی خواهد بود. طبق این اتفاق، در 26 فروردین نزدیک به 5 درصد سهام سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت با قیمتی در حدود 6948 ریال برای هر سهم مورد خرید و فروش واقع شد که مجموع کل ان به 134.3 میلیارد تومان هم می رسد.

مبلغ کل سهام واگذار شده شرکت چیزی در حدود 12 میلیارد تومان تخمین خورد و تمامی سود و ضرر ها یعد از خرج انتقال 123 میلیارد تومان پیش بینی شد.

سهامداران ولصنم

سهامداران ولصنم

 1. شرکت بانک صنعت و معدن: این شرکت سهامی خاص می باشد و ۴۳.۳۲ درصد از سهام شرکت را دارا می باشد و  مهم ترین سهام دار شرکت محسوب می شود.
 2. شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران: این شرکت سهامی عام می باشد و ۱۵.۳۵ درصد از سهام شرکت را دارا می باشد.
 3. شرکت گروه سرمایه گذاری آتیه دماوند: این شرکت نیز سهامی عام می باشد و ۱۱.۹۶ درصد از سهام شرکت را دارا می باشد.
 4. شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت: این شرکت ۷.۵۰ درصد سهام شرکت را در اختیار دارد.
 5. شرکت سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده: این شرکت ۱.۱۲ درصد سهام شرکت را دارا می باشد و اخرین سهام دار حقوقی شرکت محسوب می شود.

ارزش بازار شرکت لیزینگ صنعت و معدن

برای اطلاع از ارزش بازار نماد ولصنم باید روزانه سهام این بازار را چک کنید زیرا ارزش هر سهام روزانه تغییر می کند.

خرید سهام ولصنم

خرید سهام ولصنم

برای خرید سهام شرکت لیزینگ صنعت و معدن باید در کف قیمت اقدام کنید تا به سود دهی برسید ولی اگر در اوج قیمت، این سهام را خریداری کنید ممکن است دچار ضرر شوید.

فروش سهام ولصنم

در فروش سهام شرکت لیزینگ صنعت و معدن باید بر عکس خرید اقدام کنید یعنی در اوج قیمت سهام خود را بفروشید و از سهام داری خود لذت ببرید. برای اینکه اوج قیمت یک سهم را بدانید یا باید خودتان تحیلیل کنید یا باید از افراد مجرب مشاوره دریافت کنید.

اطلاعات تماس با شرکت لیزینگ صنعت و معدن

آدرس شرکت لیزینگ صنعت و معدن: تهران، خیابان سهروردی پلاک ۶۱

تلفن تماس با ولصنم: 02184225413

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. آیا سهم ولصنم برای سرمایه گذاری مناسب است؟

  در متن بالا تمامی فاکتور های مورد نظر برای این سوال بیان شده است و شما عزیزان می توانید با مراجعه به ان پاسخ سوال خود را بیابید.

 2. آیا این سهم سهمی حمایت شده و بنیادی است؟

  در واقع نمی توان گفت که این سهم حمایت شده است اما با افزایش سرمایه انجام شده، روزهای خوبی در انتظار ان است.

 3. دلیل نارضایتی سهام داران از عملکرد این شرکت چه بوده است؟

  عدم شفافیت لازم در توضیح اقدامات شرکت و پنهان کاری های گاه و بی گاه مسئولین این شرکت، دلیل این امر بود.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *