نماد وخارزم (شرکت سرمایه گذاری خوارزمی) با تحلیل کامل و ارزش و قیمت سهام

خوارزمی

وخارزم یکی از نمادهای قدرتمند سهام در حوزه سرمایه گذاری در بازار بورس ایران است. در ادامه این مقاله با ما همراه شوید تا اطلاعات مفیدی را در این مورد برای حضور بهتر در بورس در اختیار شما قرار دهیم. ما علاوه بر اطلاعاتی که از هر شرکت ارائه می کنیم، به برسی تحلیل بنیادی و البته تحلیل تکنیکال پرداخته ایم. پس با ایران بورس همراه باشید.

وخارزم(شرکت سرمایه گذاری خوارزمی) در تیرماه سال 1376 به صورت سهامی خاص به ثبت رسید و در سال 1384 با هدف گسترش فعالیت خود در طرح های سرمایه گذاری ملی، به سهامی عام تغییر پیدا کرد. شرکت سرمایه گذاری خوارزمی با مدیریت سید رضا موسوی، در حال حاضر با سرمایه بیش از 120،000،000 میلیارد ریال، یکی از 50 شرکت فعال، با رتبه 38 در بین 421 سهام در بازار بورس ایران و در بین 500 شرکت برتر ایران، دارنده رتبه 116 است.
شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در سال های گذشته توانسته با شفافیت در عملکرد خود، نقش بسزایی در سرمایه گذاری در صنایع پربازده ایفا کند. از جمله صنایعی که مشمول راهبردهای سرمایه گذاری وخارزم می شوند، عبارتند از : صنعت بانکداری، بازرگانی، فرصت های سرمایه گذاری پربازده، مسکن و ساختمان سازی، صنایع معدن، صنعت انرژی که خود شامل صنایع نفت، گاز، برق، و پتروشیمی می شود، و فناوری اطلاعات که مشتمل بر حوزه بانکداری ملی است.

ارزش بازار نماد وخارزم

ارزش بازار نماد وخارزم

وخارزم در مدت سال های اخیر روند رشد پایداری را طی کرده است، به طوریکه نرخ رشد سود این نماد بر اساس عملکرد واقعی آن، طی پنج سال 48% و طی ده سال 10% بوده است، و پیش بینی می شود که بتواند همچون سال های گذشته بالاترین رتبه های ملی به لحاظ بیشترین ارزش افزوده و بازدهی سرمایه را از آن خود کند.

ارزش بازار شرکت سرمایه گذاری خوارزمی

ارزش بازار شرکت سرمایه گذاری خوارزمی

تعداد سهام شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در حال حاضر در بازار بورس 12,500,000,000 است و بازه مجاز قیمت آن از 12،930 تا 14،290 بوده است که در حال حاضر قیمت سهام وخارزم در بازار بورس ایران تا 13،610 ریال خرید و فروش می شود. همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله نحوه قیمت گذاری سهام را مطالعه کنید.

نماد وخارزم چه صنایعی را شامل می شود ؟

صنعت بانکداری، صنعت ساختمان و مسکن، معادن و صنایع معدنی، انرژی(صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و صنعت برق)، فناوری اطلاعات (با تأکید بر فناوری اطلاعات بخش بانکی کشور)، بازرگانی، و بازار سرمایه و سایر فرصت‌های پربازده سرمایه‌گذاری را شامل می شود.

لیست هیأت مدیره وخارزم

لیست هیأت مدیره وخارزم

 1. رئیس هیأت مدیره : جواد فرشباف ماهریان در سال 1398 به جمع هیأت مدیران شرکت سرمایه گذاری خوارزمی پیوست و قبل از آن نیز به مدت 3 سال ریاست کل بیمه مرکزی را بر عهده داشت.
 2. نایب رئیس هیأت مدیره : داریوش عظیمی سجادی- در سال 1398 پیرو آگهی تغییرات جدید شرکت سرمایه گذاری خوارزمی به این مجموعه پیوست و قبل از آن به عنوان بازرس اصلی در شرکت سیف موتور ایرانیان فعالیت می کرد.
 3. عضو هیأت مدیره و مدیرعامل : سید رضا موسوی- مدیرعامل فعلی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در بیست و سومین سال تأسیس این شرکت است و قبل از آن هم به عنوان معاون امور سرمایه گذاری و توسعه در این مجموعه فعالیت داشته است.
 4. دیگر عضوهای هیأت مدیره : غلامرضا دلشادی بزدی و امیرمهدی امینیان

سهامداران وخارزم

سهامداران عمده این شرکت به شرح زیر هستند:

 • مؤسسه توسعه همیاری سپهر با 21% سهم
 • آرمان اندیشان رستاک با 9%سهم و با موضوع فعالیت در
 • گروه مالی سپهر صادرات را 8% سهم
 • گروه مالی بانک مسکن با 6% سهم
 • سرمایه گذاری تأمین آتیه مسکن با 2% سهم
 • سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده با 2% سهم
 • بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران با 1% سهم
 • بیمه البرز با 1% سهم
 • بانک اقتصاد نوین با 1% سهم
 • سایر سهامداران که با 49% بیشترین درصد سهام را به خود اختصاص داده اند.
فعالیت های فرعی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی

فعالیت های فرعی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی

فعالیت های فرعی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی
شرکت سرمایه گذاری خوارزمی علاوه بر فعالیت گسترده در بازار بورس ایران، در حوزه های مختلف دیگری نیز در حال فعالیت است که می توان از آن ها به شرح زیر نام برد :

 1. شرکت توسعه برق و انرژی سپهر، با موضوع فعالیت در سرمایه گذاری و مشارکت در تأسیسات خرید، تولید، توزیع، و بهینه سازی انرژی های تجدیدپذیر.
 2. گروه خدمات بازار سرمایه الگوریتم، با موضوع فعالیت در سرمایه گذاری، ارائه خدمات تأمین مالی، مدیریت دارایی، و مشاوره مالی.
 3. تجارت گستران خوارزمی، با موضوع فعالیت ارائه خدمات بازرگانی در زمینه فروش، صادرات و واردات کالای مورد نیاز مشتریان.
 4. شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی(مفاخر)، با موضوع فعالیت تولید، تأمین، و پشتیبانی انواع سخت افزار، نرم افزار و کلیه تجهیزات الکترونیکی.
 5. خوارزمی اینوستمنت، با موضوع فعالیت گسترش فعالیت های بازرگانی و سرمایه گذاری در مرزهای بین المللی.
 6. سینا دارو، با موضوع فعالیت در زمینه تولید، توزیع و فروش دارو و مواد شیمیایی و بهداشتی در مرزهای داخلی و خارجی.
 7. شرکت تولید و توسعه ایستگاهی نیرو پارسه، با موضوع فعالیت در حوزه طراحی، تولید، و اجرای کلیه تجهیزات نیروگاهی برق.
 8. شرکت توسعه مدیریت سرمایه خوارزمی، با موضوع فعالیت در ارائه مشاوره در مدیریت سرمایه گذاری و مشارکت در پروژه های پربازده.
 9. شرکت توسعه ساختمان خوارزمی، با موضوع فعالیت در زمینه خرید، طراحی، و اجرای پروژه های ساختمانی، عمرانی، و شهرسازی.
 10. توسعه معادن صدر جهان، با موضوع فعالیت در پروژه های معادن، شامل اکتشاف، استخراج و کلیه تأسیسات مشابه با معدن.
 11. کارگزاری آینده نگر خوارزمی، با موضوع فعالیت در امور سرمایه گذاری، کارگزاری و مالی، شامل خرید و فروش اوراق بهادار، پذیره نویسی، مشاوره و کمک در اداره امور سرمایه گذاری و مالی به شرکت ها.
 12. شرکت نفت و گاز پتروشیمی زیما، با موضوع فعالیت در کلیه زمینه های مرتبط با صنایع پتروشیمی،شامل خرید و فروش، تولید، طراحی، و ارائه تأسیسات مرتبط.

چگونه از شرکت سرمایه گذاری خوارزمی سهام بخریم؟

پس از گرفتن کد بورس، می توان به چند صورت مختلف از بر روی وخارزم سرمایه گذاری نمود :

 • به صورت حضوری و با مراجعه به شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، بخش امور سهامداران، که با پر کردن فرم های مربوطه می توانید به هر مقداری که مد نظرتان است سرمایه گذاری کنید. محل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در تهران، سعادت آباد، بلوار فرهنگ، نبش خیابان 24 شرقی، پلاک 18 قرار دارد.
 • به صورت تلفنی و از طریق تماس با شماره تلفن 02188680772 می توانید با امور سهام وخارزم ارتباط برقرار کنید و به خرید و فروش سهام بپردازید.
 • به صورت اینترنتی و آنلاین می توانید هر لحظه از طریق وبسایت … خرید و فروش سهام مورد نظر خود را انجام دهید و از طریق سایت وخارزم می توانید اطلاعات سهام وخارزم را به صورت آنلاین پیگیری کنید.
بهتر است روی چه صنایعی سرمایه گذاری کنیم؟

بهتر است روی چه صنایعی سرمایه گذاری کنیم؟

بهتر است قطعاً قبل از خرید یا فروش هر سهم، تحقیقات کافی را در آن زمینه ها به عمل آورده و اطلاعات لازم را در مورد مشخصه های سهام به دست آورید. خرید سهام صنایع برتر می تواند برای شما سرمایه گذاری ایمنی را به ارمغان آورد و موارد زیر می توانند به شما در انتخاب سهام مناسب برای سرمایه گذاری کمک کنند.

 • میانگین رشد فروش شرکت در صنعت مورد نظر شما در سال های اخیر.
 • میانگین رشد سوددهی شرکت در صنعت مورد نظر شما در مدت چند سال گذشته.
 • میانگین حاشیه سود و درصد ارزش افزوده شرکت در سال های اخیر.
 • میزان رقابت کالای تولیدی شرکت در بازارهای داخلی و بین المللی.
 • میزان رشد عرضه و تقاضای کالای شرکت در بازارهای داخلی و خارجی.
 • میزان بازدهی و ریسک شرکت در صنعت مورد نظر شما در چند سال اخیر.

برای خرید سهام به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

برای اینکه بتوانیم به طور صحیح انتخاب کنیم، می بایست در ابتدا میزان ریسک و میزان بازدهی هر کدام از گزینه هایی که مد نظر ما است را در نظر بگیریم. آنچه که باید بدانیم این است که چگونه می توانیم نرخ بازدهی و نرخ ریسک را در سرمایه گذاری بر روی سهام در هر صنعتی تحلیل و بررسی نموده و سپس اقدام کنیم. بهتر است در ابتدای کار، بر روی صنایعی سرمایه گذاری کنیم که ریسک کمتری در در بازه های زمانی مختلف تجربه کرده اند و به این منظور، باید میزان نرخ بازده واقعی سهام مورد نظر را در دوره های مختلف مورد بررسی قرار دهیم. همچنین مقاله مدیریت ریسک را مطالعه کنید تا بتوانید نکات مهمی را در جهت بهبود سرمایه گذاری یاد بگیرید و مانند یک حرفه ای رفتار کنید.

وخارزم بخریم یا نه

وخارزم بخریم یا نه

این سوالی است که بیشتر سهامداران از خود می پرسند و جالب است بدانید که در بیشتر گروه های فضای مجازی این سوال تکرار می شود. کارشناسان بازار سرمایه پیشنهاد می کنند که سهامداران برای خرید سهمی بهتر است بر دانش خود تکیه کنند و بر اساس تحلیل های خود خرید و فروش کنند. زیرا نمی شود که به حرف های افرادی که در فضای مجازی فعالیت می کنند، اطمینان داشت و بر آن اساس خرید و یا فروش کرد. در صورتی که بر اساس تحلیل شما نماد مورد نظر مستعد رشد است، با در نظر گرفتن تمام نکات اقدام به خرید آن کنید.

صندوق سرمایه گذاری خوارزمی

صندوق سرمایه گذاری خوارزمی

این صندوق که به طور مشترک می باشد، از ابزارهای تخصصی الگوریتم در حوزه بازار سهام به حساب می آید. بیشتر سرمایه های این شرکت در سهام شرکت های بورسی سرمایه گذاری شده است. علاوه بر آن، در سبد دارایی های این صندوق می توان سایر دارایی ها مانند انواع اوراق با درآمد ثابت، سپرده و گواهی سپرده بانکی، گواهی سپرده کالایی، قراردادهای آتی اوراق بهادار و واحدهای صندوق های سرمایه گذاری را یافت. طبق آخرین بروزرسانی در تاریخ 26/8/99 این صندوق دارای 66703 واحد سرمایه گذاری می باشد. همچنین تعداد 33297 واحد دیگر برای سرمایه گذاری باقیمانده است و ارزش کل دارایی های خالص آن 3 میلیون و 354 هزار و 306 ریال ذکر شده است.

قیمت وخارزم امروز

قیمت وخارزم امروز

در پایان معاملات امروز این نماد بیش از 4 درصد مثبت را در خود دید و در قیمت 8670 ریال معالمه شد. اولین قیمت امروز 8420 بود و قیمت پایانی آن 8650 بسته شد. همچنین امروز 5 هزار و 976 معامله انجام شد که حجمی بیش از 59 میلیون خورد. این سهم از ابتدا صف فروش نه چندان سنگین داشت که کم کم به صف فروش رسید و تا انتها این صف وجود داشت. میزان EPS آن 1255 می باشد که در زیر آن ذکر شده که بر مبنای سود و زیان 12 ماهه اخیر محاسبه شده است و برای اطلاعات بیشتر به سایت کدال مراجعه کنید.

وخارزم tsetmc

وخارزم tsetmc

شما می توانید اطلاعات مفیدی از این سایت استخراج کنید که به تحلیل شما کمک فراوانی می کند. در این سایت روی هر نمادی که کلیک کنید اطلاعات مربوط به آن نمایش داده می شود. در سربرگ در یک نگاه می توانید اطلاعاتی از قبیل آخرین معامله انجام شده، قیمت پایانی، قیمت خرید، تعداد معاملات، حجم معاملات، ارزش معاملات، ارزش بازار، سهام شناور، تعداد سهام، حجم مبنا، EPS، P/E و اطلاعات دیگر را بدست آورید. در سربرگ سابقه می توانید اطلاعاتی از چند ماه قبل این سهم را ببینید. همچنین در تب حقیقی و حقوقی اطلاعات ارزشمندی در مورد تعداد سهام داران حقیقی و حقوقی را می توانید مشاهده نمایید. تب های پیام ناظر، اطلاعیه، آگهی مجمع، تغییر وضعیت، شناسه، هیات مدیره، سهامداران، EPS، DPS، آمارها، معرفی، ترازنامه، سود و زیان، تولید و فروش، پروتفوی و تصمیمات مجمع نیز وجود دارند که هر کدام اطلاعات بخصوصی را ارائه می کنند.

زمان فروش وخارزم

زمان فروش وخارزم

بیشتر افرادی که بدون تحلیل سهامی را خریداری می کنند، معمولا در اینترنت به دنبال جواب سوالات خود می گردند. این دسته از افراد باید بدانند که خرید و فروش سهام باید بر اساس دانش و تحلیل های بنیادی و تکنیکال صورت بگیرد. در صورتی که می دانید بر اساس تحلیل خود نمادی را باید بفروشید، اقدام کنید و از انجام آن هراس نداشته باشید. همچنین اگر بر اساس تحلیل های شما سهمی در شرف رشد می باشد، باید هر چه سریعتر برای خرید آن اقدام کرد.

کدال وخارزم

کدال وخارزم

شرکت سرمایه گذاری خارزمی آخرین اطلاعیه میان دوره ای خود را در تاریخ 27/6/99 روی سامانه کدال قرار داده است. شما می توانید با مراجعه به این سایت به اطلاعات ارزشمندی که تهیه شده دسترسی داشته باشید. این سامانه اطلاعات مالی شرکت هایی که در سازمان بورس پذیرفته شده است را فراهم می آورد تا تحلیل گران به آنها دسترسی داشته و در تحلیل های خود از آنها استفاده کنند. گفته می شود که سرمایه گذاران از گزارش های این سامانه استفاده می کنند تا زمان رشد قیمت سهام ها را پیش بینی کنند.

کانال تلگرام این سهم

کانال تلگرام این سهم

در کانال تلگرام این سهم تعداد زیادی از سهامداران آن وجود دارد که با یکدیگر در مورد اتفاقات آینده آن گفت و گو می کنند. برخی از آنها تحلیل های خود در مورد این سهم را با دیگران شریک می سازد. برخی دیگر منتقد هستند و از ضررهای ایجاد شده گله می کنند. البته یادآوری می شود که کانال های زیادی در مورد سهم خارزم در این شبکه اجتماعی ساخته شده است. آنهایی که فقط کانال هستند اطلاعاتی نظیر مالی، گزارش های کدال، خبرهای مربوط به سهام شرکت و نیز سهام زیر شاخه و غیره در آن قرار می گیرد تا سهامداران بهتر در مورد خرید و یا فروش آن تصمیم بگیرند.

تاریخ مجمع وخارزم

تاریخ مجمع وخارزم

مجمع این سهم در تاریخ 29 مهر برگزار شد و در آن رشد 30 درصد حقوق صاحبان سهام و تصویب صورت های مالی آن صورت گرفت. این مجمع که سهامداران با رعایت پروتکل های بهداشتی آن را برگزار کردند، با سخنرانی مدیر شرکت آغاز شد. در این مجمع گفته شد که شرکت خوارزمی در پایان سال منتهی به 31 خرداد 99 24 درصد سود عملیاتی ایجاد کرده است. وی افزود که استفاده از فرصت های موجود موجب شد تا سود عملیاتی در 31 خرداد به حدود 6 هزار و 521 میلیارد برسد. در حالی که رقم مشابه سال گذشته 2 هزار و 248 میلیارد ریال بوده است. این رقم بیانگر این است که سود عملیاتی وخارزم امسال حدود 4 هزار و 273 میلیارد ریال افزایش داشته است.

سوالات متداول

 1. قیمت سهام وخارزم چقدر است ؟

  قیمت سهام شرکت سرمایه گذاری خوارزمی متفاوت بوده و آپدیت می شود. از همین رو برای اطلاع از قیمت دقیق باید به این مقاله مراجعه کنید.

 2. بهترین زمان خرید و فروش سهام وخارزم کی است ؟

  بازار سرمایه همواره در حال تغییر است. از همین رو برای اینکه زمان درست خرید و فروش شرکت ها را بدست آورد، باید به تحلیل تکنیکال و بنیادی آن شرکت در زمان مربوطه پرداخت.

 3. شرکت سرمایه گذاری خوارزمی چه دارایی هایی دارد ؟

  اطلاعات دقیق در مورد این شرکت را در کنار تحلیل ها پیشنهاد می کنیم در این مقاله بخوانید. سرمایه هر شرکت به سهام داران و البته هیئت مدیره آن بستگی دارد و از همین رو هر مورد تحلیل جداگانه ای دارد.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *