بهترین اندیکاتور فارکس برای نوسان گیری و ترید روزانه کاملا رایگان

بهترین اندیکاتور فارکس

بهترین اندیکاتور فارکس به طور گسترده توسط معامله گران فارکس برای تحلیل و پیش بینی حرکات بازار استفاده می شوند. آنها برای ارائه اطلاعات اضافی به معامله گران طراحی شده اند که می تواند به آنها در تصمیم گیری های معاملاتی آگاهانه تر کمک کند. اندیکاتورها را می توان بر اساس انواع تکنیک های تحلیل تکنیکال، مانند دنبال کردن روند، مومنتوم و نوسانات، و در انواع استراتژی های معاملاتی استفاده کرد. استفاده از اندیکاتور فارکس برای نوسان گیری به شدت مورد توجه است زیرا با توجه به آن که بسیاری از افراد تجربه سرمایه گذاری و معامله کردن در فارکس را در زمینه بازار معاملات فارکس داشته اند، مشتاق اند تا استراتژی‌ های معاملات روزانه در بازار فارکس را انتخاب نمایند.

محتوا پنهان
بهترین اندیکاتور فارکس

بهترین اندیکاتور فارکس

بهترین اندیکاتور فارکس ذهنی است و بسته به نیازهای خاص معامله گر و استراتژی معاملاتی می تواند متفاوت باشد. با این حال، برخی از شاخص های محبوب در میان معامله گران عبارتند از میانگین متحرک، شاخص قدرت نسبی (RSI)، و باندهای بولینگر. نشانگر میانگین متحرک برای شناسایی روندها استفاده می شود و همچنین می تواند برای تولید سیگنال های خرید و فروش استفاده شود. نشانگر RSI برای اندازه گیری قدرت بازار استفاده می شود و همچنین می تواند برای تولید سیگنال های خرید و فروش استفاده شود. اندیکاتور Bollinger Bands برای اندازه گیری نوسانات در بازار استفاده می شود و همچنین می تواند برای تولید سیگنال های خرید و فروش استفاده شود. در نهایت، بهترین اندیکاتور، شاخصی است که با نیازهای فردی یک معامله گر مطابقت داشته باشد و استراتژی معاملاتی آنها را تکمیل کند.

در واقع برای این که در بازار های معاملاتی از جمله فارکس بتوانید نتیجه دلخواه را بگیرید، نیاز است از یک سری ابزار بهره ببرید تا بتوانید روند بازار را بهتر درک کرده و سود دهی خوبی داشته باشید. اندیکاتور ها در فارکس بسیار کمک کننده هستند و با استفاده از آنان می توانید بفهمید که در چه زمانی خرید و در چه زمانی فروش بهتر است. شما با کمک برخی از آنان می توانید روند بازار را نیز زیر نظر بگیرید تا از این طریق معاملات بی نظیری را تجربه کنید. در واقع بنا به استفاده و توقع هر کسی از اندیکاتور مورد استفاده، نوع و محبوبیت آن ها با هم متفاوت می شود. ممکن است یک اندیکاتور نوسان گیر برای یک نفر بالاترین بازدهی را داشته باشد اما همان اندیکاتور برای کسی که فقط نیاز به سیگنال دهی خرید و فروش دارد، چندان کارآمد نباشد.

معامات روزانه فارکس

day trading یا معاملات روزانه فارکس، از طریق به کارگیری روش های مدیریت در زمینه برنامه ریزی کردن و بکار بردن استراتژی های عالی برای گذر از مراحل متفاوت و جدید در زمینه معاملات در بازار فارکس مفید و کاربردی می باشند. در واقع اندیکاتورها کمک می کنند تا سرمایه‌ گذاران و معامله گران بر مبنای محاسبات دقیق ریاضی قیمت‌ ها را پیش‌ بینی نمایند. معاملات روز فارکس یک استراتژی است که در آن یک معامله گر یک موقعیت را در همان روز معاملاتی باز و بسته می کند. این بدان معنی است که تمام معاملات در عرض 24 ساعت تکمیل می شوند، بدون اینکه هیچ موقعیتی یک شبه نگه داشته شود. معامله گران روز فارکس معمولاً از تجزیه و تحلیل تکنیکال و ابزارهای نمودار برای شناسایی حرکات و روندهای کوتاه مدت قیمت استفاده می کنند. آنها اغلب بر روی نقدشوندگی ترین جفت ارزها، مانند EUR/USD، GBP/USD، و USD/JPY تمرکز می کنند. معامله گران روزانه از استراتژی های مختلفی مانند اسکالپینگ، معاملات خبری و معاملات مومنتوم برای کسب سود سریع استفاده می کنند. با این حال، معاملات روز فارکس می تواند مخاطره آمیز باشد زیرا به سطح بالایی از نظم، تمرکز و توانایی تصمیم گیری سریع نیاز دارد. این یک استراتژی مناسب برای همه معامله گران نیست و مهم است که قبل از ورود به بازار، آموزش و درک درستی از بازار داشته باشید.

قیمت خرید و فروش اندیکاتور خوب

قیمت بهترین اندیکاتور بسته به نرم افزار یا پلتفرمی که نشانگر روی آن استفاده می شود و سطح ویژگی ها و عملکردی که اندیکاتور ارائه می دهد می تواند بسیار متفاوت باشد. برخی از شاخص ها به صورت رایگان در دسترس هستند، در حالی که برخی دیگر می توانند صدها یا حتی هزاران دلار هزینه داشته باشند.

به عنوان مثال، برخی از اندیکاتورهای محبوب، مانند میانگین متحرک، RSI و باندهای بولینگر، اغلب به صورت استاندارد در بسیاری از پلتفرم های نمودار و نرم افزارهای معاملاتی گنجانده شده و به صورت رایگان در دسترس هستند. سایر شاخص‌ها، مانند شاخص‌های اختصاصی که توسط بازرگانان یا شرکت‌ها ایجاد می‌شوند، ممکن است برای خرید یا اجاره با هزینه ماهانه یا سالانه در دسترس باشند.

علاوه بر این، برخی از پلتفرم‌ها و کارگزاران بسته‌هایی از اندیکاتورها را نیز ارائه می‌دهند که می‌توان آن‌ها را به صورت بسته‌ای با قیمت تخفیف‌خورده خریداری کرد. قیمت پکیج اندیکاتور بسته به تعداد و انواع اندیکاتورهای موجود در بسته متفاوت خواهد بود.

توجه به این نکته ضروری است که هزینه یک اندیکاتور به تنهایی نباید عامل تعیین کننده در استفاده یا عدم استفاده از آن باشد. معامله گران همچنین باید عملکرد، قابلیت اطمینان و تناسب اندیکاتور را با استراتژی معاملاتی خود در نظر بگیرند.

شما برای این که بتوانید از اندیکاتور ها استفاده کنید دو راه دارید. اول آن که از طریق سایت هایی که وجود دارند و اندیکاتور ها بر آن ها سوار است، از برخی اندیکاتور های محدود بهره ببرید و دوم آن که برای استفاده از تمامی ابزار آنان آن ها را خریداری کنید. برخی از سایت ها این اندیکاتور را خرید و فروش می کنند. نکته ای که در این باره وجود دارد این است که کدام اندیکاتور برای فارکس ارزش خرید دارد؟ شما می توانید با مشاوره گرفتن از تیم ایران بورس در این زمینه، اندیکاتور خود را پیدا کنید.

بهترین اندیکاتور فارکس 2022

بازار فارکس به طور مداوم در حال تحول است و شاخص های جدید دائما در حال توسعه هستند. اثربخشی یک اندیکاتور همچنین می تواند به شرایط خاص بازار و سطح مهارت و تجربه معامله گر در استفاده از آن بستگی داشته باشد.

همانطور که گفته شد، برخی از اندیکاتورها در طول زمان ثابت کرده اند که در بین معامله گران محبوب و مفید هستند، مانند میانگین متحرک، RSI و باندهای بولینگر. این شاخص ها مدتی است که وجود داشته اند و امتحان خود را پس داده اند. آنها به طور گسترده توسط معامله گران استفاده می شوند و به عنوان اندیکاتورهای کلاسیک در نظر گرفته می شوند.

شاخص دیگری که در سال های اخیر محبوبیت پیدا کرده است، Ichimoku Cloud است که یک شاخص تحلیل تکنیکال است که می تواند برای شناسایی روندها، سطوح حمایت و مقاومت و سیگنال های خرید و فروش احتمالی استفاده شود.

همچنین استفاده از Machine Learning و AI در اندیکاتورها رو به افزایش است، این شاخص ها AI-Indicator نامیده می شوند و برای پیش بینی و تحلیل استفاده می شوند.

در نهایت، بهترین اندیکاتور برای یک معامله گر به سبک و استراتژی معاملاتی آنها بستگی دارد، و مهم است که قبل از تصمیم گیری برای استفاده از کدام اندیکاتور، شاخص های مختلف را آزمایش و ارزیابی کنید.

اندیکاتورهای فارکس 2022

اندیکاتور StopLossClusters نیز از جمله اندیکاتور های خوب و مفید است که در سال 2022 بسیار پر طرفدار ظاهر شده است. این اندیکاتور سطوح مختلف بازار فارکس را به شما نشان می دهد و با استفاده از آن که بیشترین حجم سفارش هایی که شامل ضرر و یا سود شده اند را خواهید دید.

StopLossClusters یک نشانگر سفارشی برای پلتفرم های معاملاتی MetaTrader 4 و MetaTrader 5 است. این به منظور کمک به معامله گران برای شناسایی مناطق حمایت و مقاومت در بازار با تجزیه و تحلیل خوشه بندی سفارشات توقف ضرر طراحی شده است. این اندیکاتور بر این ایده استوار است که وقتی تعداد زیادی از معامله‌گران در یک سطح قیمتی خاص سفارشات توقف ضرر ارائه می‌کنند، آن سطح ممکن است به عنوان یک سطح حمایت یا مقاومت قوی عمل کند.

نشانگر StopLossClusters خوشه هایی از سفارشات توقف ضرر را در نمودار نشان می دهد که هر خوشه با یک نقطه رنگی نشان داده می شود. رنگ نقطه می‌تواند نشان‌دهنده سفارش‌های توقف ضرر خرید یا فروش باشد، اندازه نقطه می‌تواند تعداد سفارش‌ها را در آن خوشه نشان دهد. این به معامله گران اجازه می دهد تا به سرعت مناطق حمایت و مقاومت بالقوه را شناسایی کنند و تصمیمات معاملاتی آگاهانه تری بگیرند.

توجه به این نکته مهم است که اندیکاتور باید به عنوان ابزاری برای پشتیبانی از تحلیل و تصمیم گیری معامله گر استفاده شود، نه به عنوان یک سیستم معاملاتی مستقل. همچنین باید در ترکیب با سایر ابزارها و شاخص های تحلیل تکنیکال برای تایید سیگنال ها استفاده شود.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که این شاخص به طور گسترده مورد استفاده قرار نگرفته و یک شاخص رایج شناخته شده نیست. اطلاعات موجود در آن محدود است و قبل از استفاده از آن باید مراقب باشید و قبل از استفاده از آن در معاملات زنده، منطق و نحوه عملکرد آن را درک کنید.

دانلود بهترین اندیکاتورهای فارکس

دانلود بهترین اندیکاتورهای فارکس

وب سایت ها و پلتفرم های زیادی وجود دارند که می توانید اندیکاتورهای فارکس را به صورت رایگان یا برای خرید دانلود کنید. برخی از مکان های محبوب برای دانلود نشانگرها عبارتند از:

بازار متاتریدر: این بازار رسمی برای پلتفرم معاملاتی متاتریدر است که در آن می توانید اندیکاتورهای متنوعی را برای پلتفرم های متاتریدر 4 و متاتریدر 5 دانلود کنید.

TradingView: TradingView یک پلتفرم نموداری محبوب است که طیف گسترده ای از اندیکاتورها، اسکریپت ها و افزونه ها را ارائه می دهد که می توان آنها را دانلود کرد و در پلتفرم مورد استفاده قرار داد.

MQL5: MQL5 انجمنی برای معامله گران، توسعه دهندگان و محققان است که در آن می توانید طیف گسترده ای از اندیکاتورها، اسکریپت ها و مشاوران متخصص را برای پلتفرم متاتریدر بیابید.

فارکس فاکتوری: فارکس فاکتوری وب سایتی است که اطلاعات رویدادها، اخبار و تحلیل های بازار را در اختیار معامله گران فارکس قرار می دهد. آنها همچنین دارای یک بخش نشانگر هستند که می توانید اندیکاتورها را به صورت رایگان دانلود کنید.

توجه به این نکته مهم است که همه شاخص ها یکسان ایجاد نمی شوند و سودآوری آنها تضمین نمی شود. قبل از دانلود هر اندیکاتور، مهم است که درباره عملکرد و قابلیت اطمینان اندیکاتور تحقیق و ارزیابی کنید و از مناسب بودن آن با سبک و استراتژی معاملاتی شما اطمینان حاصل کنید.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که برخی از اندیکاتورها با پلتفرم های معاملاتی خاصی سازگار نیستند، بنابراین مطمئن شوید که اندیکاتوری را که با پلتفرم مورد استفاده شما سازگار است دانلود کنید.

بهترین اندیکاتورها در فارکس را می توانید از طرق مختلف به دست آورید. بهترین راهی که ما به شما پیشنهاد می کنیم مراجعه به کانال تلگرامی ایران بورس می باشد که تمام اندیکاتور های فارکس را که می‌ تواند به درد شما بخورد و کارایی مورد نظرتان را داشته باشد، در اختیارتان قرار داده است. شما با مراجعه به این کانال می تواند به صورت آنلاین با متخصصان ما در این زمینه در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

چنل تلگرامی استفاده از آن

دانلود بهترین اندیکاتور های فارکس را می توانیم از طریق چنل تلگرامی ایران بورس دانلود و آن را مورد مطالعه و بررسی قرار هیم و اطلاعات خود را در زمینه اندیکاتورهای فارکس بالا ببریم. همچنین پیشنهاد ایران بورس به شما مطالعه قوانین موفقیت در فارکس می باشد.

بهترین اندیکاتور تشخیص روند فارکس

بهترین اندیکاتور تشخیص روند فارکس

شاخص های زیادی وجود دارد که می توان از آنها برای پیش بینی روند بازار فارکس استفاده کرد، اما برخی از آنها محبوب تر و پرکاربردتر از سایرین هستند.

یکی از شاخص های محبوب برای پیش بینی روندها، میانگین متحرک (MA) است. این یک شاخص ساده است که میانگین قیمت یک جفت ارز را در یک دوره زمانی مشخص محاسبه می کند. رایج ترین دوره های مورد استفاده میانگین متحرک 20، 50 و 200 روزه است. زمانی که میانگین متحرک کوتاه مدت (به عنوان مثال MA 20 روزه) از میانگین متحرک بلندمدت (به عنوان مثال MA 50 روزه) عبور می کند، اغلب به عنوان یک سیگنال صعودی در نظر گرفته می شود که نشان می دهد ممکن است یک روند صعودی در حال شکل گیری باشد. برعکس، وقتی میانگین متحرک کوتاه مدت از میانگین متحرک بلندمدت عبور می کند، یک سیگنال نزولی در نظر گرفته می شود که نشان می دهد ممکن است یک روند نزولی در حال شکل گیری باشد.

یکی دیگر از شاخص های محبوب برای پیش بینی روند، شاخص قدرت نسبی (RSI) است. این یک شاخص حرکت است که در تلاش برای تعیین شرایط خرید و فروش بیش از حد یک دارایی، میزان سودهای اخیر را با زیان های اخیر مقایسه می کند. هنگامی که RSI از سطح 70 عبور می کند، بیش از حد خرید و یک سیگنال فروش بالقوه در نظر گرفته می شود، در حالی که زمانی که RSI از سطح 30 عبور می کند، فروش بیش از حد و سیگنال خرید بالقوه در نظر گرفته می شود.

در نهایت، Ichimoku Cloud همچنین یک شاخص دنبال کننده روند است، این یک شاخص فنی است که شامل چندین معیار برای شناسایی روندها، سطوح حمایت و مقاومت و سیگنال های خرید و فروش بالقوه است.

توجه به این نکته ضروری است که هیچ اندیکاتور واحدی در پیش بینی روندها 100% دقیق نیست و همیشه توصیه می شود از چند اندیکاتور همراه با سایر ابزارهای تحلیل تکنیکال و تحلیل بازار برای تصمیم گیری های معاملاتی آگاهانه تر استفاده کنید.

اسیلاتور استوکاسایک یک نوسانگر تصادفی در تشخیص روند فارکس می باشد که لحظه به لحظه طیفی از قیمت‌ های اوراق بهادار را در طول یک بازه زمانی مشخص است مقایسه می‌ کند و در اختیارتان قرار می دهد‌. این نوسانگر حساسیت بسیار زیادی دارد و تمام حرکات بازار را زیر نظر می گذارد و تمام حالات آن را به طور میانگین متحرک در اختیارتان قرار می دهد. پس صفر تا صد مقادیر محدود موجود در بازار فارکس را چه به صورت فروش بیش از حد و چه به صورت خرید بیش از حد می توانید از این نوسانگر دریافت نمایید و نتیجه گیری کنید.

بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری فارکس

بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری فارکس

نوسان گیری فارکس یک استراتژی تجاری محبوب است که شامل باز کردن و بسته شدن سریع موقعیت ها، اغلب در عرض چند دقیقه یا حتی چند ثانیه، با هدف کسب سودهای کوچک است. در اینجا برخی از شاخص هایی که معمولاً توسط اسکالپرها استفاده می شود آورده شده است:

نوسانگر تصادفی: نوسانگر تصادفی یک شاخص حرکت است که قیمت بسته شدن یک جفت ارز را با محدوده قیمت آن در یک دوره زمانی معین مقایسه می کند. اسکالپرها اغلب از نوسانگر تصادفی برای شناسایی شرایط خرید و فروش بیش از حد و تولید سیگنال های خرید و فروش استفاده می کنند.

باندهای بولینگر: باندهای بولینگر یک شاخص نوسان است که از میانگین متحرک و دو خط انحراف استاندارد تشکیل شده است. اسکالپرها از باندهای بولینگر برای شناسایی دوره‌های نوسان کم استفاده می‌کنند، که ممکن است نشانه‌ای از شکست احتمالی باشد و برای تولید سیگنال‌های خرید و فروش.

میانگین متحرک: میانگین متحرک یک شاخص متداول است که می تواند برای شناسایی روندها و تولید سیگنال های خرید و فروش استفاده شود. اسکالپرها اغلب از میانگین متحرک چندگانه با دوره های مختلف مانند میانگین متحرک 5، 10 و 20 روزه برای شناسایی روندهای کوتاه مدت استفاده می کنند.

شاخص قدرت نسبی (RSI): RSI یک شاخص حرکتی است که میزان سودهای اخیر را با ضررهای اخیر مقایسه می کند. اسکالپرها از RSI برای شناسایی شرایط خرید و فروش بیش از حد و تولید سیگنال های خرید و فروش استفاده می کنند.

اصلاحات فیبوناچی: اصلاحات فیبوناچی یک ابزار تحلیل تکنیکال است که برای شناسایی سطوح بالقوه حمایت و مقاومت استفاده می شود. اسکالپرها از اصلاحات فیبوناچی برای شناسایی سطوح بالقوه ای که قیمت ممکن است معکوس شود و برای تولید سیگنال های خرید و فروش استفاده می کنند.

بهترین اندیکاتور ها برای فارکس

در واقع نمی توان گفت که بهترین اندیکاتور فارکس کدام است زیرا بنا بر نوع کارایی و هم چنین نیاز معامله گر، هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد.

بهترین اندیکاتور سیگنال دهی فارکس

بهترین اندیکاتور سیگنال دهی فارکس

اندیکاتور سیگنال یک ابزار تحلیل تکنیکال است که سیگنال های خرید یا فروش را برای معامله گران تولید می کند. اندیکاتورهای سیگنال می توانند بر اساس انواع تکنیک های تحلیل تکنیکال مانند دنبال کردن روند، تکانه و نوسانات باشند. آنها برای ارائه ایده به معامله گران در مورد زمان ورود یا خروج از معامله استفاده می شوند و می توانند در انواع استراتژی های معاملاتی مورد استفاده قرار گیرند. از بین اندیکاتور های سیگنال دهی در بازار فارکس می توان به میانگین متحرک و ADX اشاره کرد.

مقاله سیگنال رایگان فارکس را نیز بخوانید.

کلیپ بهترین اندیکاتور فارکس

کلیپ بهترین اندیکاتور فارکس

برای انتخاب بهترین اندیکاتور فارکس یوتیوب و آپارات بهترین انتخاب برای کمک و راهنمایی شما در این زمینه می باشند. این دو شبکه اجتماعی کلیپ های زیادی را در زمینه تحلیل اندیکاتور های مختلف در بازار فارکس منتشر نموده اند که کسانی که مایل به شناخت اندیکاتورهای فارکس می باشند، به این کلیپ ها مراجعه کرده و آنها را مشاهده می کنند.

بهترین اندیکاتور فارکس برای معاملات روزانه

در واقع اندیکاتور های زیادی در این زمینه وجود دارند که می توانند شما را در معاملات روزانه تان یاری کنند. در این مورد باید به دنبال اندیکاتور هایی بگردید که قدرت سیگنال دهی قوی دارند. با ما همراه باشید زیرا در ادامه اندیکاتور های مناسب استراتژی های کوتاه مدت و بلند مدت را برایتان توضیح خواهیم داد.

قیمت بهترین اندیکاتور فارکس

در واقع نمی توان جواب این سوال را به شکل قطعی داد زیرا بهترین اندیکاتور از نظر افراد، با هم متفاوت بوده و هم چنین قیمت ها نیز در حال تغییر هستند.

بهترین اندیکاتور سیگنال خرید و فروش فارکس

بهترین اندیکاتور سیگنال خرید و فروش فارکس

زمانی که می خواهیم بهترین اندیکاتور سیگنال خرید و فروش فارکس را به شما معرفی کنم، اندیکاتور هایی را مد نظر قرار می دهیم که اکثر سرمایه گذاران و معامله گران از آن ها برای خرید و فروش خود استفاده می کنند. در این جا لیستی از این اندیکاتور های خوب در زمینه سیگنال خرید و فروش را مشاهده می کنید:

 1. (MA) Moving Average
 2. Exponential Moving Average (EMA)
 3. Stochastic oscillator
 4. Moving average convergence divergence (MACD)
 5. Bollinger bands
 6. Relative strength index (RSI)
 7. Fibonacci retracement
 8. Ichimoku cloud
 9. Standard deviation
 10. Average directional index (ADX)

بهترین اندیکاتور برای کوتاه مدت

در واقع اندیکاتور میانگین متحرک یا مووینگ اورج به عنوان اندیکاتوری کاربردی در رابطه با بازه های زمانی و استراتژی های کوتاه مدت شناخته می شود.

تقسیم بندی اندیکاتورهای فارکس

اندیکاتور های فارکس به صورت کلی در یکی از 4 نوع دسته بندی زیر قرار می گیرند:

 • اندیکاتورهای پیش بینی حرکت
 • اندیکاتورهای تعقیب روند بازار
 • اندیکاتورهای پیشبینی یا نمایشگر تغییر روند
 • اندیکاتورهای ثبت اطلاعاتی نمودار

پر کاربرد ترین اندیکاتور های فارکس

در اینجا برخی از اندیکاتور های پر کاربرد در زمینه معاملات فارکس را با هم بررسی می کنیم:

استوکاستیک stochastic

این اندیکاتور از نوع برگشتی و محدوده ای است که ما را از سرعت حرکت و نوسان قیمت مطلع می کند. هر چه این اندیکاتور گسترده باشد، نشان دهنده آن است که قدرت قیمت بیش تر است و بالعکس هر چه محدود تر باشد، کاهش حرکت را شاهد هستیم.

RSI

این اندیکاتور پر کاربرد قدرت روند را مشخص می کند و قدرت حرکت را از آن می توانیم بفهمیم. کندل های صعودی و نزولی را نیز از همین اندیکاتور می توانیم بگیریم.

ADX

با استفاده از اندیکاتور ADX می توانیم میزان قدرت و ضعف سیگنال را بفهمیم. در رابطه با این اندیکاتور لازم است بدانید که باید میزان کمتر از 25 را به عنوان روند ضعیف، مقدار 25 تا 50 را به عنوان روند متعادل و مقدار بیشتر از 50 را به عنوان روند قوی در نظر بگیریم.

MACD

این اندیکاتور به تعقیب روند و مقدار حرکت مربوط می شود. زمانی که بالا باشد، روند صعودی و زمانی که پایین باشد روند نزولی را به ما نشان می دهد. زمانی که خط ها یکدیگر را قطع کنند سیگنال مربوط به خرید و فروش نمایان می شود. این اندیکاتور یکی از بهترین اندیکاتور فارکس شناخته شده است.

میانگین متحرک Moving average

این اندیکاتور به عنوان ابزاری چند منظوره معرفی می گردد. مثلا در جایی که قیمت وجود دارد می تواند سیگنال مسیر معامله را به ما نشان دهد. شیب میانگین متحرک نشان دهنده قدرت روند است و جهت این اندیکاتور هم ما را از سیگنال روند و یا شرایط محدوده آگاه می‌ کند.

باند بولینگر

در واقع اندیکاتور در دسته اندیکاتور های نوسانی جای می گیرد زیرا برای سمجش نوسانات از آن بهره می گیریم و عرض آن به ما نوسانی که وجود دارد را می دهد. در صورتی که قیمت خیلی زیاد بالا برود و در باند بیرونی قرار گیرد نشان دهنده روند قوی است و می‌ تواند سیگنال برگشتی را صادر کند.

ATR

این اندیکاتور معروف برای تغییر پذیری و محدوده قیمت بوده که اندازه کندل های گذشته را تحت نظر می گیرد. از این اندیکاتور برای مشخص کردن جایی که سود برده ایم و جایی که متحمل ضرر شده ایم مورد استفاده قرار می گیرد.

چرا نیاز به ترکیب چند اندیکاتور داریم؟

اگر بخواهید در معاملات خود بهترین نتیجه را بگیرید، نیاز است تا چند اندیکاتور را با هم استفاده کرده و جواب هر کدام را با هم بسنجید. البته این نکته را مد نظر داشته اشید که استفاده بیش از حد از اندیکاتور های مختلف روی چارت می تواند به ضرر شما نیز تمام شود. به همین منظور توصیه می شود بیش تر از 3 تا 4 اندیکاتور را روی یک معامله باز نکنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

سوالات متداول

 1. در حال حاضر کدام اندیکاتور ها طرفدار بیش تری دارند؟

  در حال حاضر اندیکاتور های تشخیص روند و سیگنالی بیش ترین طرفدار را دارند.

 2. کلیپ های معرفی اندیکاتور های فارکس از چه طریقی قابل مشاهده می باشد؟

  از طریق مراجعه به یوتیوب و آپارات در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

 3. آیا ترکیب کردن چند اندیکاتور کار درستی است؟

  در واقع با توجه به استراتژی شما و با ترکیب کردن چند اندیکاتور کاربردی، بهترین نتیجه حاصل می شود.

 4. اندیکاتور های مورد استفاده معامله گران کدامند؟

  اندیکاتور میانگین متحرک, Rsi, Ema, Macd و…. مورد استفاده معامله گرانند.

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *