بهترین صرافی ارز دیجیتال ایران کدام است؟ لیست معتبرترین صرافی های ارز دیجیتال


صرافی ارز دیجیتال چیست؟ کدام صرافی های ارز دیجیتال، خدمات خود را به ایرانیان ارائه می دهند؟ ثبت نام در صرافی ها چگونه است؟ برای پاسخ به چنین سوالاتی با ما همراه باشید.

 • توجه : صرافی پیشنهادی ما به شما در حال حاضر OKEX می باشد. برای ورود به این صرافی اینجا کلیک کنید.

شاید نام ارزهای دیجیتال زیاد به گوشتان خورده باشد. ارزهایی مثل بیت کوین، اتریوم، ریپل و … جزو معروف ترین ارزها محسوب می شوند. خرید و فروش این ارزها از طریق صرافی ها انجام می شود. بازار ارزهای دیجیتال دائما در نوسان است و ممکن است حتی باعث ضررهای سنگین شود. برای جلوگیری از چنین مشکلی باید با مشاوران مشورت کنید. در کشور ایران خرید و فروش ارزهای دیجیتال ممنوع اعلام شده است و دلیل آن نیز همین ضررهای سنگینی است که ممکن است افراد متحمل شوند.

بسیاری از افراد برای به دست آوردن برخی ارزهای دیجیتال از روش استخراج استفاده می کنند. برای استخراج به دستگاه های ماینر خیلی قوی نیاز است. این دستگاه ها به برق زیادی نیاز دارند. برخی دیگر از ارزها قابل استخراج نیستند و فقط با خرید و فروش به دست می آیند.

معروف ترین ارز دیجیتال در حال حاضر بیت کوین است و ارزش این ارز روز به روز در حال افزایش است و آینده آن امیدوار کننده می باشد. دومین ارز برتر، اتریوم است و این ارز نیز طرفداران زیادی دارد که یکی از دلایل آن، قیمت پایین آن نسبت به بیت کوین است. در هر صورت برای خرید یا فروش هر یک از ارزهای دیجیتال باید از صرافی ها کمک بگیرید و حتی در این زمینه می توانید از صرافی های آنلاین معتبر استفاده کنید. فقط باید در نظر داشته باشید که ارز مورد نظر شما توسط صرافی مبادله شود. با سایت ایران بورس همراه باشید.

محتوا پنهان
صرافی ارز دیجیتال چیست؟

صرافی ارز دیجیتال چیست؟


برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال باید از صرافی ارز دیجیتال کمک بگیرید. نام دیگر صرافی ارز دیجیتال، Exchange است و در این صرافی ها می توانید ارزهای دیجیتال خود را به دیگر ارزها تبدیل کنید یا حتی آن ها را بفروشید و به پول تبدیل کنید. منظور از صرافی حتما صرافی های حضوری نیست و شما می توانید از صرافی های آنلاین استفاده کنید که اکثر این صرافی ها، به صورت اپلیکیشن یا سایت هستند. در مرحله اول، باید در صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنید. از مزایای ارز دیجیتال می توان به این مورد اشاره کرد که برای تبادل آن نیازی به حضور فیزیکی نیست.

صرافی ها معمولا در دو حالت، تبادل ارز انجام می دهند. در حالت اول، خود صرافی ارز شما را می خرد و یا ارز را به شما می فروشد. حالت دوم زمانی است که صرافی به عنوان واسطه عمل‌ می کند و در این حالت ارز شما را به یک خریدار می فروشد و یا از یک فروشنده برای شما ارز می خرد که در ادامه به شکل مفصل در این باره صحبت خواهد شد پس همراه ما بمانید.

صرافی ارز دیجیتال ایرانی


همان طور که گفته شد برای تبادل ارزهای دیجیتال باید از صرافی ها کمک بگیرید. برخی افراد تمایل دارند به صرافی های حضوری مراجعه کنند و به همین دلیل در این بخش آدرس و شماره تلفن برخی صرافی های مشهد، تهران، تبریز و اصفهان آورده شده است. لازم به ذکر است که قبل از مراجعه حضوری از تبادل ارزهای دیجیتال توسط آن ها اطمینان پیدا کنید.

صرافی ارز دیجیتال در مشهد

صرافی ارز دیجیتال در مشهد

صرافی های مشهد همه روزه از ساعت 8 تا 14 و 17 تا 19 آماده خدمت رسانی می باشند. این صرافی ها مجوز رسمی از بانک مرکزی دارند. در زیر آدرس و شماره تلفن برخی از این صرافی ها برای شما آورده شده است. البته لازم به ذکر است که بانک ‌مرکزی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال مجوزی صادر نکرده است.
صرافی الیاسی، بلوار سجاد، جنب بانک ملی ایران، نبش ساختمان البرز، 37632485
صرافی ملک کلائی، خیابان امام خمینی، امام خمینی 32، پلاک 530، طبقه همکف، 38817780
صرافی حجت سلیمانی، بلوار سجاد، خیابان بزرگمهر جنوبی، بزرگمهر جنوبی 22، پلاک 5
صرافی سپهری، خیابان پاسداران، مقابل هتل باختر، پلاک 2/38، 38542226
صرافی ناظران، منطقه یک، نبش بلوار رضا، خیابان احمد آباد، بلوار رضا 38410243

صرافی ارز دیجیتال در تهران

در زیر آدرس و شماره تلفن برخی از صرافی های تهران برای شما آورده شده است.
صرافی آشتیانی، خیابان ولیعصر، روبروی تالار قصر یخ، خیابان دهم گاندی، کوی دهم، شماره اول، 88887588
صرافی احسان آذر، میدان بهارستان، خیابان ملت، شماره 142، 22435667
صرافی سهیل میرزا کاشانی، خیابان گاندی، خیابان بیست و سوم، شماره 85، طبقه همکف، 57767000

صرافی ارز دیجیتال در تبریز

در زیر آدرس و شماره تلفن برخی از صرافی های تبریز برای شما آورده شده است.
صرافی ابراهیمی، خیابان جمهوری اسلامی، خیابان دارایی، پاساژ امیر نو، پلاک 10، 35265001
صرافی ایرج جعفری آزاد، خیابان شهید مدنی، پاساژ امیر نو، طبقه همکف، 35237737
صرافی پور افشاری، خیابان شهید مدنی، پاساژ امیر نو، پلاک 9، 35259985

صرافی ارز دیجیتال در اصفهان

در اصفهان نیز برخی صرافی ها در زمینه ارز دیجیتال فعالیت می کنند. در این لیست نام برخی از آن ها آورده شده است.
صرافی احمد افشار، خیابان سعادت آباد، چهارراه شیخ صدوق، 03132000
صرافی ایمان ادراکی، خیابان حکیم نظامی، چهار راه حکیم نظامی، نرسیده به خیابان خاقانی، پلاک 301، 09133160738
صرافی باطنی، خیابان استانداری، چهار راه سعدی، پلاک 239، 32223616
صرافی حیدر شریفی رنانی، سی و سه پل، ابتدای چهار باغ بالا، ساختمان تجاری اداری کوثر، فاز یک، طبقه اول، واحد 314، 36204597

صرافی ارز دیجیتال معتبر

صرافی ارز دیجیتال معتبر


انتخاب بهترین صرافی ممکن است کار دشواری باشد زیرا در صورت استفاده از صرافی های قابل اعتماد، می توانید از امنیت پول خود مطمئن باشید. برای مثال بهترین صرافی های ارز دیجیتال در جهان صرافی های زیر هستند:

 • صرافی بایننس
 • صرافی هیوبی گلوبال
 • صرافی کوین بیس پرو
 • صرافی کراکن
 • صرافی کارنسی

والکس

والکس جزو بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای ایرانیان است. والکس امکانات پیشرفته دیگر صرافی ها را ندارد و از ارزهای دیجیتال کمی پشتیبانی می کند اما مزایای زیادی دارد. برای مثال به جای ریال می توانید از ارز دیجیتال تتر هم برای مبادلات استفاده کنید و روزانه تا 100 میلیارد تومان در ارز بیت کوین می توانید مبادله انجام دهید. کارمزد آن نیز کاملا مقرون به صرفه است و از این لحاظ به مشکلی بر نخواهید خورد.

نوبیتکس

عده زیادی صرافی نوبیتکس را همتراز با صرافی بایننس می دانند و این صرافی را می توان بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان دانست. به صورت 24 ساعته پشتیبانی دارد و در آن، دو بخش برای تبادل ارزهای دیجیتال وجود دارد. در یکی از آن ها می توانید ارزها را به ریال تبدیل کنید و یا برعکس و در دیگری می توانید ارزهای دیجیتال را به هم تبدیل کنید.

برخی افراد معتقدند که نوبیتکس قابل اعتماد نیست چرا که نماد اعتماد الکترونیک ندارد. باید توجه کنید که هیچ یک از صرافی ها برای تبادل ارز دیجیتال نمی توانند نماد اعتماد الکترونیک دریافت کنند چون این ارزها در ایران غیر قانونی هستند.

اکسیر

صرافی ارز دیجیتال اکسیر را می توان جزو بهترین صرافی ها دانست. طراحی سایت آن کامل ساده و قابل یادگیری است و به همین دلیل افراد مبتدی در این بازار به راحتی با آن ارتباط برقرار می کنند. همچنین پشتیبانی 24 ساعته دارد و از دیگر مزایای آن وجود فضای آزمایشی نیز می باشد که خود پوئن مثبت بزرگی بشمار می رود. شما بدون ثبت نام و پرداخت وجه می توانید معاملات زیادی را در آنجا انجام دهید که البته واضح است که این معاملات سودی برای شما نداشته و فقط جنبه آموزشی دارند اما همین نکته، این صرافی را از دیگر صرافی ها متمایز ساخته است.

سایت کریپتولند

متاسفانه صرافی کریپتولند در حال حاضر از دسترس همگان خارج شده است. این موضوع به دلیل دستگیری رئیس این صرافی رخ داده است اما قبل از این اتفاقات صرافی خوبی برای خرید و فروش ارز های دیجیتال به شمار می رفت. بعد از این اتفاق برای بازگرداندن سرمایه به افرادی که با این صرافی کار می کردند، فعالیت هایی شکل گرفت و تا حدودی سرمایه مردم بازگردانده شد.

سایت کوکوین

این صرافی در زمره صرافی هایی قرار دارد که با سرمایه کم اما فکر های کاربردی شروع به کار کرد و با اعتماد سازی صحیح، توانست خیلی زود جای خود را در بین دیگر غول های صرافی پیدا کند. این صرافی از هر فرصتی استفاده کرد تا در بازه های زمانی مختلف، سرمایه خود را افزایش دهد و در این راستا دیگر ارز های دیجیتال را نیز ساپورت کند.

سایت آریامکس

در بعضی از مواقع به این صرافی آریومکس هم گفته می شود. این صرافی نسبت به دیگر صرافی هایی که از آن ها نام بردیم، امکانات به نسبت کم تری را دارد. مشکلاتی که صرافی های ایرانی از جمله آریا مکس دارند، این است که کارمزد بالایی را از سرمایه گذاران اخذ می کنند. پوئن مثبتی که این صرافی دارد آن است که می توانید سفارش گذاری با حد سود و ضرر را انجام دهید که این امکان را صرافی های کمی در ایران ساپورت می کنند.

کدام صرافی ارز دیجیتال با ایران کار می کند؟

ارزهای دیجیتال در سال های گذشته در بین مردم به محبوبیت زیادی رسیده اند و ایرانیان نیز به این ارزها علاقه نشان داده اند. اما با وجود تحریم هایی که در این سال ها برای کشورمان ایجاد شده، شرایط برای ما سخت تر از قبل شده است. برخی صرافی های آنلاین معروف، خدمات خود را برای ایرانیان ارائه نمی دهند و باید در انتخاب صرافی مناسب دقت کنید. صرافی مورد نظر شما باید ارز دیجیتالی که می خواهید مبادله کنید را پشتیبانی کند. بهتر است از صرافی هایی استفاده کنید که پیشرفته تر باشند و گزینه های بیشتری برای ارائه خدمات داشته باشند.

تشدید تحریم ها باعث شده است که کاربران ایرانی مجبور شوند ارز خود را از کیف پول های خارجی بیرون آورند. در این صورت مجبورند از کیف پول های داخلی استفاده کنند اما با انتخاب بهترین گزینه مطمئنا دچار مشکل نخواهند شد. صرافی هایی که در قسمت بعد درموردشان صحبت خواهد شد، گزینه های مناسبی برای شما هستند.

چه صرافی هایی اکثر کریپتوکارنسی ها را ساپورت می کنند؟

در واقع در ارز های دیجیتال، چند ارز شاخص وجود دارند که اکثر صرافی های خوب و مطمئن برای اعتبار بخشی به خود و هم چنین جذب افراد، باید آن ها را ساپورت کنند. این ارز های دیجیتال شاخص شامل بیت کوین، اتریوم، تتر، لایت کوین و … می شود که در اینجا ما صرافی های معتبری را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد که علاوه بر ارز های قوی، دیگر ارز های دیجیتال را نیز تا حد امکان ساپورت می کنند.

سایت بایننس

صرافی بایننس به عنوان بزرگ ترین صرافی در جهان شناخته شده است. بنیان گذار این صرافی فردی به نام ژائو بود که کار خود را تقریبا از اوایل سال 2017 شروع کرد و به دلیل عرضه امکانات بی نظیر، جای خود را در رده های اول صرافی های قدیمی باز کرد و توجه همه را به خود جلب نمود. در حال حاضر اکثر معاملات در این صرافی بزرگ صورت می گیرد اما متاسفانه به دلیل اجبار احراز هویت این صرافی، ایرانیان قادر به استفاده از آن نیستند. ماجرای احراز هویت از شهریور ماه امسال شروع شد و با توجه به تحریم بودن کشورمان، امکان ارتباط با این صرافی خوب را از دست دادیم.

سایت کوینکس

صرافی کوینکس در سال 2019 شروع به کار کرد و به عنوان یک بستر امن و کاربردی خود را به جهانیان عرضه نمود. ارز های بیت کوین کش، بیت کوین، اتریوم و تتر در این صرافی‌ پشتیبانی می شوند. این صرافی کارمزد کمتری نسبت دیگر صرافی ها دارد و به دلیل رابط کاربری ساده و روش های پرداخت و معاملات بسیار درخشان عمل کرده است.

سایت فدیکس

با پشتیبانی از عامل های مهم چون حد ضرر و حد سود پتانسیل خوبی برای جذب مشتری دارد اما نسبت به دیگر صرافی ها زیاد خواهان ندارد.

سایت هوبی

صرافی هوبی از بزرگ ترین صرافی های ارز دیجیتال در آسیا می باشد که کار خود را از سال 2013 شروع کرد. این صرافی به دلیل عملکرد خوبی که از خود نشان داد، در بین صرافی های عالی قرار گرفته است. این صافی دارای امنیت بسیار بالایی است و از این لحاظ هیچ نگرانی برای سرمایه گذاران وجود ندارد.

صرافی کراکن

صرافی کراکن یکی از قدیمی ترین ها در بین دیگر صرافی ها محسوب می شود و کار خود را از سال 2011 در آمریکا آغاز کرد و اکنون بنیانگذار آن یکی از ثروتمند ترین افراد است.

بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان

بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان


برخی صرافی ها خدمات خود را برای ایرانیان ارائه می دهند. بهتر است ایرانیان از این صرافی ها کمک بگیرند.

سیتکس

مجموعه سیتکس 20 سال در زمینه فناوری اطلاعات تجربه دارد. صرافی این مجموعه در سال 1399 افتتاح شد. این صرافی از افراد متخصص و خبره استفاده می کند. به کمک این افراد توانسته است در زمان کمی جزو صرافی های معتبر شود. از مزایای آن پشتیبانی از معروف ترین ارزهای دیجیتال بوده و سرعت انجام مبادلات در آن بسیار بالا است. پشتیبانی 24 ساعته دارد و هم با تومان و هم با ریال امکان تبادل ارزها وجود دارد.

رمزینکس

صرافی ارز دیجیتال رمزینکس نیز جزو بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای ایرانیان است. از مزایای آن سرعت بالای انجام تراکنش های آن است و همچنین کیف پول این صرافی از امنیت بالایی برخوردار است. از دیگر مزایای آن، اپلیکیشن این صرافی است و شما با نصب آن دیگر نیازی به ورود به سایت ندارید و می توانید مستقیم از اپ استفاده کنید.

نوبیتکس

نوبیتکس یکی از بهترین صرافی های ایرانی به شمار می رود که به دلیل شفاف بودن معاملات و فعالیت ها، اعتماد سازی خوبی را انجام داده است. این صرافی یکی از بهترین ها در زمینه معاملات کریپتو به شمار می رود.

بیت ایمن

بیت ایمن نیز یکی از صرافی های خوب است که به دلیل سابقه طولانی در این زمینه خیال همه کاربران را راحت کرده است.

اوکی اکسچنج

نام این صرافی را ممکن است تا کنون شنیده باشید. اوکی اکسچنج یکی از معروف ترین صرافی های ایرانی می باشد که می توانید با مراجعه به آن ارز های زیادی را معامله کنید.

مجوز صرافی ارز دیجیتال

از آنجایی که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران غیر قانونی است، صرافی ها با مشکلاتی روبرو شده اند که یکی از این مشکلات دریافت مجوز است. صرافی هایی که تبادل ارزهای دیجیتال را انجام می دهند مجوزی دریافت نمی کنند و فعلا کار خود را بدون مجوز انجام می دهند. اگر در انتخاب خود دقت کنید و بهترین صرافی را انتخاب کنید، قطعا دچار مشکل نخواهید شد. صحبت های بسیار زیادی در مورد مجوز گرفتن برخی از صرافی های خوب ایران شنیده می شود و این بحث ها حاکی از این است که مجوز گرفتن برخی از آن ها چندان هم دور از ذهن نیست.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید و فروش ارز دیجیتال کدامند؟

به طور کلی برخی از صرافی های خارجی به دلیل امنیت بالا و امکاناتی که در اختیار کاربران خود می گذارند، از رتبه بالاتری برخوردار هستند و ما در اینجا به قوی ترین و بهترین آنان اشاره می کنیم:

binance exchange

صرافی بایننس یکی از قوی ترین ها در زمینه معاملات ارز های دیجیتتال به ویژه بایننس کوین به شمار می رود.

crypto exchange

این صرافی در سال 2016 کار خود را آغاز کرد و به یکی از مورد اعتماد ترین ها در این زمینه تبدیل شد.

gemini exchange

این صرافی نیز به تازگی با در اختیار گذاشتن امکانات بیش تری نسبت به قبل، توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است.

oanda exchange

صرافی oanda (اواندا) یکی دیگر از صرافی های معتبر جهانی است که برای معاملات ارز های دیجیتال مختلف از آن استفاده می شود و در نوع خود بسیار شناخته شده می باشد.

gate exchange

شما با استفاده از صرافی gate می توانید به راحتی معاملات کریپتوکارنسی خود را انجام دهید و به دلیل دریافت کارمزد پایین، سود بیش تری را از معامله خود دریافت کنید.

ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال

ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال


ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال آنلاین کار ساده ای است. برای ورود به آن فقط کافی است شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید. کدی برای شما ارسال می شود و پس از وارد کردن آن و انتخاب رمز عبور، ثبت نام شما انجام می شود. البته در این مرحله نمی توانید تبادل ارز انجام دهید. باید حتما احراز هویت شما انجام شود. پس از انجام احراز هویت می توانید از همه امکانات استفاده کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله بهترین ارز دیجیتال ایران برای سرمایه گذاری بازدید به عمل آورید.

فعالیت کارگزاری های ارز دیجیتال چند نوع است؟

خب همان طور که تا این جا متوجه شدید، برای این که در بازار ارز های دیجیتال فعالیت کنید نیاز دارید تا در یک صرافی خوب و مطمئن ثبت نام کنید. شما با استفاده از این صرافی ها می توانید معاملات خود در حوزه کریپتوکارنسی را به راحتی انجام دهید. اما نکته قابل توجه این است که صرافی ها به طور کلی به دو روش فعالیت می کنند. روش اول این است که صرافی ها به شکل مستقیم خرید و فروش ارز های دیجیتال را با سرمایه گذاران این حوزه انجام می دهند. در صورتی که فعالیت صرافی مورد نظر این گونه باشد، به آن صرافی کارگزار گفته می شود. معمولا در این نوع فعالیت صرافی ها، آن ها در ازای دیافت ارز دیجیتال ارز های واقعی و یا به اصطلاح فیات پرداخت می کنند. در این نوع فعالیت معمولا صرافی ها قیمت خرید و فروش ارز های دیجیتال را تعیین می کنند.

در حالت دوم صرافی دیگر به شکل مستقیم وارد معاملات نمی شود و در اصل نقش یک واسط را بازی می کند. به شکلی نقش متصل کننده دو طرف معامله را انجام می دهد. این صرافی ها در ازای کاری که انجام می دهند، مبلغی را به عنوان کارمزد دریافت می کنند و این مبلغ در کارگزاری های مختلف کاملا با هم متفاوت است. نکته آخر در این مورد آن است که در این نوع معاملات قیمت را دو طرف معامله مشخص می کنند و صرافی هیچ نقشی در این مورد ندارد. اکثر صرافی های ایرانی ارز را خودشان خریداری می کنند و در حالت اول هستند. اما آمار جهانی نشان می دهد که صرافی های دیگر کشورها به حالت دوم فعالیت می کنند.

سوالات متداول

 1. صرافی ارز دیجیتال چیست؟

  برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال باید از صرافی ارز دیجیتال کمک بگیرید. نام دیگر صرافی ارز دیجیتال، Exchange است.

 2. کدام صرافی طراحی سایت آن کامل ساده و قابل یادگیری است و همچنین پشتیبانی 24 ساعته دارد؟

  صرافی اکسیر طراحی سایت آن کامل ساده و قابل یادگیری است و همچنین پشتیبانی 24 ساعته دارد.

 3. صرافی نوبیتکس را همتراز با کدام صرافی می دانند؟

  صرافی نوبیتکس را همتراز با صرافی بایننس می دانند.

 4. والکس چه ویژگی هایی دارد؟

  صرافی نوبیتکس را همتراز با صرافی بایننس می دانند.

 5. والکس چه ویژگی هایی دارد؟

  والکس امکانات پیشرفته دیگر صرافی ها را ندارد و از ارزهای دیجیتال کمی پشتیبانی می کند.

به این مقاله امتیاز دهید :

شهریار حقیقیمشاهده نوشته ها

به مدت 8 سال تحلیلگر بازار فارکس بوده و همراه شما در سایت ایران بورس هستم. تجربیات خودم را در ایران بورس با شما به اشتراک می گذارم.

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *