تجدید ارزیابی دارایی چیست؟

تجدید ارزیابی دارایی ها

تجدید ارزیابی دارایی به چه معنا می باشد؟ اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید، خوش حال می شویم که تجربیات خود را از طریق پیامک به ما انتقال دهید و ما را تا پایان مقاله همراهی نمایید. اگر بخواهیم با مفهومی ساده اصطلاح بالا را برای شما عزیزان توضیح دهیم باید بگوییم که به روز نمودن ارزش دارایی های یک شرکت گفته می شود. همراه ایران بورس باشید.

تجدید ارزیابی دارایی ها

تجدید ارزیابی دارایی ها

عده ای از شرکت ها برای تجدید ارزیابی دارایی ها به مشکل می خورند. آیا می دانید علتش چیست؟ طبق قانون و مقررات ازمان امور مالیاتی در کشور ایران، هزینه استهلاک مازاد، منظور میزان تفاوت بر مبنای هزینه تمام شده و روش تجدید ارزیابی به عنوان مبلغ مورد قبول مالیاتی پذیرفته نمی گردد و در حقیقت اداره مالیاتی این مبلغ را به عنوان قیمتی که بتواند مالیات را کم کند، تأیید نمی نماید.

آیا تابحال متوجه این موضوع شده اید که چرا باید شرکت ها به تجدید ارزیابی دارایی بپردازند؟ برای دریافت پاسخ سوال فوق کافی است مطالبی که هم اکنون در این نوشته قرار داده ایم را مطالعه نمایید. با توجه به شرایط اقتصادی حاکم در کشور و تورمی که بیش از 35 درصد می باشد، هر سال دارایی هایی که شرکت در اوایل سال خریداری نموده در چند دهه دیگر به همان مقدار نمی باشد و اگر تأسیس کننده بخواهد همان دارایی را جای گذاری کند و یا خریدش را انجام دهد، باید به اندازه چندین برابر در چند دهه گذشته معادل استهلاکی که دریافت نموده را خرج کند.

در نهایت شرکت مؤسس برای پایداری و ادامه دادن فعالیت ها، باید ارزش دارایی های خود همراه با تورم به صورت روزانه بالا ببرد و در پایان هر سال اقدام به سرمایه گذاری و یا خرید تجهیزات و ماشین آلات را انجام دهد. در کشور هایی که اقتصاد همانند ایران در آن به صورت تورمی رو به صعود می باشد، حتماً لازم می باشد که حداقل در هر 6 سال تمامی دارایی ها در سطح های مختلف تجدید شوند تا چرخه تولید رو به نابودی نرود.

تجدید ارزیابی دارایی شپنا

مدیریت مالی پالایش نفت در اصفهان علاوه بر این که آخرین قیمت افزایش سرمایه را اعلام کرد در یکی از جلسات خود، به سهامداران شپنا در مورد تجدید ارزیابی دارایی ها توصیه های جدی را عرض کرد. جناب صرامی در ادامه جلساتش بیان نمود که کارشناسی افزایش سرمایه انجام شده و خبر ها و گزارشات آن در چندین ساعات آینده به گوش می رسد، سپس جهت اخذ مجوز و برگزار نمودن مجمع اقدام خواهیم نمود. او تأکید کرد که کارشناسی های مربوطه در مرحله های آخر به پایان رسیده است و درصدد آن هستیم تا در پاییز به تجدید ارزیابی شپنا بپردازیم.

تجدید ارزیابی داراییهای ثابت

تجدید ارزیابی داراییهای ثابت

تجدید ارزیابی های دارایی از نوع ثابت، میزان بالا رفتن تورم و کم شدن توانایی خرید پول کشور های دیگر در گذشت زمان و یا به معنای دیگر تغییرات وسیعی که در قیمت کالا ها و سیستم های چند نرخی ارز سبب می شود که داده های مرتبط به ارزش های دارایی ثابت و دارای مدت زمان طویل که در قالب های مالی منعکس می شوند، از ارزش های جاری فاصله زیادی بگیرند و در نهایت این اطلاعات برای تصمیم گیری های مربوط به اقتصاد غیر قابل مصرف و بلا استفاده بماند.

تجدید ارزیابی دارایی یعنی چه؟ در بیان قابل فهم و ساده می توانیم به شما عزیزان این مفهوم را برانیم که جمله مقابل به معنی آن است که ارزش دارایی های یک شرکت را به روز نمودن، می گویند. جالب است بدانید که این دارایی ها در دو سطح استهلاک پذیر و استهلاک ناپذیر قرار دارند. استهلاک پذیر شامل مواردی همچون، تجهیزات، ماشین آلات و ساختمان می باشد و در نوع استهلاک ناپذیر می توان به سرمایه گذاری در زمینه های مختلفی همچون زمین اشاره نمود.

تجدید ارزیابی دارایی چیست

اگر بتوانید ارزش دارایی های خود را به روز نگه داری نمایید یعنی موفق به تجدید ارزیابی دارایی شده اید. در واقع با نوان های موجود در بازار و تورم چشم گیری که در اقتصاد وجود دارد انجام چنین کاری بسیار سخت می باشد. در حقیقت بالا بردن مبلغ دارایی و در نهایت تجدید آن به صورت مستقیم تحت عنوان مازاد تجدید در دارایی ثبت می شود و در ترازنامه موجود از آن به عنوان دارایی صاحب یاد می شود.

اگر به این مسئله علاقه مند هستید که دامنه اطلاعاتی خود را در زمینه تجدید ارزیابی بالا ببرید و سطح معلومات خود را گسترش دهید می توانید کتاب ها و مطالب آموزشی مربوط در این حوزه را بیابید و آنان را مورد بررسی قرار دهید.

تجدید ارزیابی دارایی فولاد مبارکه

تجدید ارزیابی دارایی فولاد مبارکه

به تازگی بر اساس اخبار منتشر شده در دنیای مجازی محسن رضیعی که معاون اقتصاد می باشد و دارایی های شرکت که حاصل سود انباشته شده می باشد، بیان نمود که توجه به این مورد که قسمتی از سود به دست آمده شرکت به حساب سود انباشته منتقل می گردد، در برنامه جاری قرار گرفته است که بعد از سپری شدن مراحل قانونی و تصویب نهایی توسط هیأت مدیران به طور قطع به سهامداران اطلاع داده خواهد شد.

در نهایت در مورد افزایش میزان رمایه در تجدید ارزیابی برنامه ای در دستور کار وجود ندارد و با توجه به پیگیری های اخیر، مواردی که مرتبط با (ETF) می باشد که در قالب صندوق های سرمایه گذاری می باشند، در حال نظارت می باشند که در نهایت نتایج آن نیز به داوران و مدیران به اطلاع خواهد رسید.

آیا می دانید دارایی در اینجا چه معنی می دهد؟ تجدید ارزیابی دارایی ثابت چیست؟ در کل منظور دارایی هایی می باشند، که طبق استاندارد های تعریف شده در حسابداری قابل تجدید می باشند و همچنین مواردی مثل، دارایی های ثابت و قابل شهود و نامشهود، سرمایه گذاری هایی که در بلند مدت انجام می شوند، می باشند. اگر با کم شدن مبلغ دفتری مواجه شدید، باید بدانید که تجدید ارزیابی به عنوان مبلغ قابل قبول در مالیات نمی باشد و آن را نمی پذیرند. این را بدانید که هر وقت یک قلم از دارایی تجدید شد، این ارزیابی تمام اقسام در تمامی سطوح را شامل می شود.

منظور از تجدید ارزیابی دارایی ها در حسابداری این است که هرگاه دارایی مطابق با استاندارد حسابداری باشد، قابل تجدید است و گزینه هایی همانند، سرمایه گذاری های انجام شده در مدت زمان زیاد، دارایی های مشهود و همچنین زیستی مولد را شامل می شود.

به تازگی پالایشگاه موجود در شهر بندرعباس بازدهی مثبتی که به عددی حدود 55 درصد بود در زمینه قیمت سهام رسید و نماد آن با توقف رو به رو گردید و ملزم این شد که حتماً طی برگزاری کنفرانسی اطلاع رسانی را انجام دهد و به سوالات پیش آمده پاسخ درستی دهد.

هاشم نامور که مدیر عامل شبندر می باشد، در مورد تجدید ارزیابی دارایی شبندر توضیحاتی را ارائه نمود، وی همچنین در مورد عدم تأمین خوراکی پالایشگاه و اصلاح نحوه تعیین قیمت انواع خوراک و فرآورده، مقدار گاز، نفت و دیگر موارد سخنرانی های لازم را انجام نمود. افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی به منظور اهداف متفاوتی از جمله تأمین مالی افزایش ظرفیت، پروژه هایی که مربوط به بهینه سازی می شوند و جهت اخذ وام انجام می شود.

مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها

اگر تمایل دارید تا در زمینه مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها اطلاعاتی را به دست آورید، کافی است تا مطالب قبلی را دنبال و مطالعه کنید. در غیر این صورت سایت های دیگری مرتبط با این موضوع می باشند که می توانید با کمی سرچ آن ها را بیابید و سوالات ایجاد شده در ذهنتان را برطرف کنید.

تجدید ارزیابی دارایی به این منظور می باشد که بتوان میزان دارایی را با توجه به سپری شدن زمان رونق داد، متأسفانه به دلیل تورم زیادی که در اقتصاد ایران ایجاد شده است و نوسان هایی که صورت می گیرد انجام این کار بسیار مشکل شده است، به همین دلیل باید در این مورد بسیار دقت نمود تا دچار خسارات ناشی از این تورم ها نشوید و مدیران شرکت ها نهایت تلاش را داشته باشند تا تجدید ارزیابی خوبی را داشته باشند. به عنوان مثال تجدید ارزیابی برای سرمایه گذاران تبدیل به یک مسئله روانی شده است و احتمالاً تنها علتی که می توان برای آن ذکر نمود این است که با گسترش یافتن دارایی ها، قیمت سهم افراد سرمایه گذار هم رشد خواهد نمود.

برای در اختیار داشتن لیست شرکت های تجدید ارزیابی باید به سایت هایی که به طور کامل در این حوزه مشغول فعالیت می باشند، مراجعه نمایید. به طبع می دانید که پالایشگاه نفت اصفهان که بالغ بر 8 میلیون متر مربع دارای زمین می باشد، کارشناسی های لازم در خصوص تجدید ارزیابی شپنا و بالا بردن میزان سرمایه نیز صورت گرفته است. مدیر عامل دی در مورد تجدید ارزیابی بانک دی اطلاعاتی را پیرو مواردی که به تازگی اتفاق افتاده است در طی برگزاری سخنرانی در خصوص افزایش سرمایه از مکان تجدید ارزیابی دارایی ها در اختیار مسئولین قرار داد.

حسابدار مربوط به افزایش سرمایه 2400 درصدی در زمینه تولید برق کهنوج از مکان مازاد تجدید ارزیابی بکنهوج دارایی های کل را مورد تأیید خطاب نمود. به زودی انتخاب هیأت 3 – 4 نفره کارشناسی جهت تجدید ارزیابی کفش ملی و میزان دارایی ها در تاریخ کشورمان صورت خواهد گرفت.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. منظور از استهلاک مازاد چیست؟

    نسبت تفاوتی بین هزینه تمام شده و تجدید ارزیابی می باشد که اداره مالیاتی این مبلغ را قبول نمی کند و هزینه ی مورد تأییدی نیست که بتواند مالیات را کسر کند.

  2. تجدید ارزیابی دارایی چه مفهومی را می رساند؟

    اگر مسئولان شرکت ها بتوانند میزان ارزش دارایی ها را بر اساس تورم موجود و به صورت روزانه بالا ببرند و اقدام به سرمایه گذاری مجدد در حوزه ساختمان و دیگر موارد کنند یعنی تجدید ارزیابی دارایی صورت گرفته است.

  3. دارایی شامل چند دسته می باشد؟

    به دو دسته استهلاک پذیر و استهلاک ناپذیر تقسیم می شوند که نوع اول شامل تجهیزات و ماشین می شود و نمونه ای از دسته دوم هم می توان به زمین اشاره نمود.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *