تحلیلگر فارکس خوب چه ویژگی هایی دارد؟

تحلیلگر فارکس

بازار فارکس بازاری پر سود اما بسیار پر خطر می باشد بنابراین باید با احتیاط و دانش کامل پا به این عرصه گذاشت. به همین خاطر بسیار تاکید می‌ شود که تریدرهای تازه کار قبل از انجام معامله و ورود به بازار به طور کامل در رابطه با بازار فارکس و موضوعات مرتبط با آن کسب دانش کنند. برای این منظور برخی از افراد خبره در زمینه تحلیلگر بازار فارکس دوره های آموزشی و پکیج هایی برای تازه کاران فراهم کرده‌ اند و افراد با آموزش در این دوره ها می ‌توانند با آمادگی بهتر وارد معامله شود.

تحلیلگر برتر بازار فارکس در جهان چه افرادی می باشند؟

تحلیلگر برتر بازار فارکس در جهان چه افرادی می باشند؟

افراد زیادی در زمینه آموزش و تحلیل بازار فارکس در سراسر دنیا فعالیت دارند. اما از بین این همه افراد برخی از تحلیلگران بسیار برجسته تر و مشهور تر از دیگران هستند و به چهره های جهانی تبدیل شده اند که در سراسر دنیا برای همه تریدرها شناخته شده می باشند. در ادامه بهترین ها و بهترین تحلیل گر و معامله گران موفق فارکس را برای شما معرفی خواهیم کرد:

آقای بیل لبیس شوتز

این تریدر موفق متولد شهر نیویورک می باشد و از دانش آموزانی بود که همواره در ریاضیات و مفاهیم مربوط به آن تیزفهم بود. او دارای مدرک فارغ تحصیلی در رشته هنر از دانشگاه کرنل می باشد و در سال ۱۹۸۲ موفق به کسب مدرک کارشناسی ارشد در امور مالی شد. بیل از جمله افرادی بود که به بازار فارکس و مباحث مربوط به آن بسیار علاقه مند بود و از همان دوران دانشگاه مبلغی را برای سرمایه‌ گذاری در این بازار هزینه کرد و توانست دوازده هزار دلاری را که در بازار سهام سرمایه گذاری کرده بود را در عرض چند ماه به بیش از ۲۵۰ هزار دلار تبدیل کند. البته او این مبلغ را در سرمایه‌ گذاری‌ های بعدی از دست داد اما این امر دلیل شد تا او به طور حرفه ای تر و مصمم تر به فعالیت در فارکس بپردازد. وی در طی زمان به این نتیجه رسید که برای رسیدن به سود بیشتر منظم بودن با پایداری نقش اساسی در انجام معاملات دارد. امروزه بیل به عنوان یکی از شناخته شده ترین و موفق ترین مردان در بازار فارکس در دنیا محسوب می شود که توانسته است در یک سال بیش از ۳۰۰ میلیون دلار از بازار ارز به دست بیاورد.

جان تیلور

جان تیلور فارغ التحصیل دانشگاه پرینستون می باشد که ابتدا به عنوان تحلیلگر سیاسی بخش مالی بانک chemicals شروع به کار نمود و بعد از یک سال به عنوان تحلیلگر فارکس در این بانک ارتقاء یافت. جان تیلور در حال حاضر مالک یک شرکت مدیریت ارز می باشد و تا امروز موفقیت های بسیار زیادی در زمینه تجارت و بازار مالی داشته است. او یکی از افراد پیشرو در زمینه سیستم های معاملات فارکس بر اساس کامپیوتر می باشد و مدل های مختلفی را برای تجارت آنلاین نیز ارائه نموده است.

آقای جورج سوروس

یکی از برجسته ترین افراد در بازار فارکس جورج سوروس است که فارغ التحصیل رشته اقتصاد از مدرسه اقتصاد لندن می باشد. جورج در مدت فعالیت در عرصه بازارهای مالی رکوردهای زیادی را به نام خودش ثبت کرده است طوری که او توانسته است در یک روز فقط از یک معامله بیش از یک میلیارد دلار درآمد کسب کند. به همین دلیل او خیلی زود مورد توجه رسانه‌ ها و نشریات مختلف قرارگرفت و به واسطه موفقیت هایی که کسب کرده بود او را به عنوان مردی که بانک انگلیس را شکست داد نام برده شد. جورج تا به حال کتاب های زیادی در زمینه سرمایه‌ گذاری در بازار فارکس تالیف کرده است. یکی دیگر از خصوصیات مثبت او را که بیشتر بر سر زبان ‌ها انداخته است فعالیت ‌های خیرخواهانه و بشردوستانه او می باشد و تا به حال بیش از هفت میلیارد دلار به سازمان های خیریه و مردم نهاد کمک مالی کرده است و در حال حاضر یکی از موفق ترین مردان بازار فارکس محسوب می شود.

آقای استنلی درایکن میلر

استندی میلر فارغ التحصیل از دانشگاه بودین می باشد و تا به حال در حرفه و شغل های زیادی فعالیت کرده است. او در سال ۱۹۸۸ به همکاری با جورج سورس پرداخت و این همکاری یک فرصت بی نظیر و عالی برای او شد تا علاوه بر بازگشت ۳۰ درصد سرمایه اش در صندوق سرمایه‌ گذاری کوانتوم، موفق به کسب یک میلیارد دلار در یک معامله با همکاری سورس شد معامله ای که به شکست بانکی انگلیس معروف شد.

آقای اندرو کریگر

یکی از دیگر از مردان موفق در بازار فارکس اندرو کریگر می باشد. او فارغ التحصیل مدرسه کسب و کار وارتون از دانشگاه پنسیلوانیا می‌ باشد. اندرو مدتی در Banker Trust مشغول به فعالیت بود او در این زمان ارز نیوزلند به مقدار یک میلیارد تا ۶۰۰ میلیون دلار فروخت رقمی که تا به آن زمان بیشتر از سرمایه در گردش نیوزلند بود و موفق به کسب بیش از ۳۰۰ میلیون دلار سود از این معامله شد. او در سال ۱۹۸۸ به مشارکت با مجموعه تحت مدیریت سورس رفت و بیش از بیش به موفقیتش افزوده شد و در حال حاضر علاوه برای این که به عنوان یک فرد موفق در بازار شرکت فارکس شناخته می شود به عنوان یک خیر بشر دوست نیز فعالیت دارد.

بهترین تحلیل گر های فارکس در ایران کدامند؟

بهترین تحلیل گر های فارکس در ایران کدامند؟

با توجه به سودآوری قابل توجهی که بازار فارکس برای افراد فراهم کرده است معامله گران ایرانی بسیاری به سمت این بازار کشیده شده اند. برای انتخاب بهترین تحلیلگر یا تریدر از میان تعداد زیاد معامله ‌گران ایرانی ملاک ها و خصوصیات مهمی را باید مد نظر قرار داد. اما اصلی ترین ملاک در انتخاب بهترین تریدر توجه به استمرار در سود دهی، میزان ریسک و استراتژی معاملاتی می باشد و با توجه به موارد گفته شده باید میزان شفافیت تحلیلگر را در انجام معاملات و رفتارش مورد بررسی قرار داد تا بتوان عنوان بهترین تریدر را به او اختصاص داد. در ادامه چند تن از بهترین تریدرهای ایرانی را برای شما معرفی خواهیم کرد:

محمد حسینی تحلیلگر فارکس

محمد حسینی یکی از تریدرهای جوان و باتجربه در زمینه بازارهای مالی و به خصوص ارز های دیجیتال و پرایس اکشن می باشد. ا‌و مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در زمینه مکانیک کسب کرده و در حال حاضر دانشجوی دکترای مدیریت استراتژیک و کسب و کار در دانشگاه بهشتی تهران می باشد. در حال حاضر محمد حسینی به عنوان مدرس دوره جامع ارز های دیجیتال و پرایس اکشن دوره های آموزشی متعددی را به صورت فایل های از پیش ضبط شده و همچنین دوره های آنلاین و یا حضوری را در زمینه بازار ارز های دیجیتال فراهم کرده است و علاقه مندان به معامله گری می تواند با استفاده از این دوره ها سطح دانش خود را در این زمینه بیافزاید.

محمد هلاکویی تحلیلگر فارکس

محمد هلاکویی یکی دیگر از مدرسین فعال و جوان در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاک چین می باشد که سال ها به مطالعه گسترده در حوزه داخلی و بین المللی ارزهای دیجیتال و بلاک چین پرداخته است. این جوان ۳۴ ساله به طور مستمر فعالیت های گسترده ای را در زمینه ی ارز های دیجیتال و افزایش سطح دانش مردم در این رابطه در شبکه‌ های اجتماعی و سایت خود انجام داده است و در حال حاضر یکی از محبوب ترین اینفلوئنسر های حاضر در حوزه ارز دیجیتال و بازارهای مالی در ایران می باشد. هلاکوئی مدیریت بزرگترین آکادمی آموزش ارزهای دیجیتال در ایران را که بیش از ۵۰ هزار دانشجو در آن عضویت دارد را اداره می کند و دوره های متعددی در زمینه ارزهای دیجیتال و بازارهای مالی برگزار می کند و یکی از بهترین تحلیلگر های فارکس شناخته شده است.

احمد کلاته تحلیلگر فارکس

احمد کلاته یکی دیگر از تریدرهای ایرانی می باشد که نام او تا حدودی برای معامله گران ایرانی شناخته شده است. او دارای مدرک لیسانس مهندسی مکانیک می باشد اما علاقه زیادی به دیجیتال مارکتینگ پیدا می کند از همین رو او به فکر فروش آموزش دوره های مدیریت بازرگانی و ارزهای دیجیتال می ‌افتد و با فعالیت گسترده در اینستاگرام خیلی زود نام او در بین تریدرها شناخته شده می‌ شود. با این حال او در مقایسه با دیگر تحلیلگران مطرح ایرانی فعالیت حرفه ‌ای و قابل توجهی انجام نداده است.

حاجی محمدی تحلیلگر فارکس

علی حاجی محمدی یکی دیگر از تحلیلگران شناخته شده ایرانی برای تریدرها می باشد و از سال ۸۴ مشغول به راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی و بنیانگذار همیار وردپرس و ژاکت بوده است. خودش با فعالیت در این زمینه تا به حال موفق به درآمد میلیاردی بوده است. او اکنون برای دانشجویان و تریدرهای تازه کار دوره های آموزشی تحت عنوان دوره های آموزشی وبمستران هوشمند راه اندازی و مدیریت می‌ کند.

کالج اسپارک تحلیلگر فارکس

کالج اسپارک شامل مجموعه قوی از تحلیلگران و تریدرهای حرفه ‌ای می باشد که در زمینه پیشرفت و آموزش ایرانیان در عرصه بازارهای مالی و تجاری فعالیت می کند. در این آکادمی دوره های متعددی در زمینه آموزش فارکس و ارزهای دیجیتال برای تریدرهای تازه کار ارائه می شود و افراد با حضور در این دوره‌ ها می‌ تواند سطح معلومات و دانش خود را در زمینه بازارهای مالی بیافزایند.

ربات تحلیلگر فارکس چیست؟

ربات تحلیلگر فارکس چیست؟

ربات های معامله گر در فارکس در واقع ابزاری هستند که همانند دیگر ابزار های مورد استفاده در این بازار که برای این که به نتیجه دلخواه از آن دست یافت باید به شیوه صحیح و درست از آن استفاده کرد. در واقع این ربات ها نرم افزارهایی هستند که داده‌ های مختلف قیمت را در بازار دنبال می‌ کنند و سپس بر اساس آن اقدام به تجزیه و تحلیل و در نهایت تصمیم گیری برای این که چه زمانی و در چه موقعیتی نسبت به پوزیشن ورود یا خروج اقدام کنند طراحی شده است. انواع ربات هایی که در این زمینه طراحی شده اند به دو دسته کلی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تقسیم می شوند. ربات های اتوماتیک قابلیت انجام هر کاری را دارد بنابراین فقط کافیست آن را نصب و راه اندازی کنید تا بر اساس پارامترهای تعیین شده به انجام معامله بپردازد. اما ربات های نیمه اتوماتیک ربات هایی هستند که قابلیت باز و بسته کردن معامله را ندارند و معمولاً برای کارهای جزئی معامله مورد استفاده قرار می گیرد.

مصاحبه با بهترین تحلیلگر فارکس

به دلیل گسترش روز افزون بازار های مالی از جمله فارکس افراد زیادی در سراسر دنیا از جمله ایران به سمت بازار های مالی جذب شده اند و از آن جایی که برخی از این افراد به عنوان تریدرهای مطرح جهانی از جمله تاکاشی کوتاه گاوا تریدر موفق که یکی از ثروتمندان فارکس هم محسوب می شود همواره مورد توجه رسانه ها و نشریات متعدد در سراسر دنیا بوده اند. تا به حال مصاحبه های متعددی با این تریدرها به عنوان افراد نخبه و با تجربه در زمینه بازارهای مالی صورت گرفته است و در این مصاحبه ها در رابطه با استراتژی ها، دستورالعمل ها و پیش بینی های آن ها در رابطه با فارکس سوالات کامل و مفصلی پرسیده می ‌شود. در واقع مصاحبه هایی که با این افراد صورت می گیرد به عنوان یک راهنما و چراغ راه برای تریدرهای تازه کار محسوب می شود. چرا که با مطالعه چنین مصاحبه‌ هایی و اطلاع از راه و روش های معامله گران بزرگ بهتر می تواند در زمینه بازارهای مالی قدم بگذارند.

بهترین چارت در فارکس

در پلتفرم های معاملاتی فارکس قیمت در چارچوب یک چارت زنده نمایش داده می ‌شود که این چارت در تایم های زمانی مختلف از تایم یک دقیقه‌ ای تا تایم یک ماهه متغیر می ‌باشد. این چارت مرتبط با قیمت محصولات و جفت ارزهای قابل معامله در بازار می باشد. چارت های متعدد و گوناگونی در بازار فارکس تعریف شده‌ اند اما در میان همه آن ها چارت های کندل استیک محبوبترین و بهترین نوع چارت می‌ باشد و بسیاری از معامله ‌گران حرفه‌ ای در حال حاضر از این نوع چارت استفاده می کنند چرا که این چارت فرصت های اضافی برای تحلیل های تکنیکی را فراهم می کند.

تحلیلگران فارکس از چه ابزاری استفاده می کنند؟

تحلیلگران فارکس از چه ابزاری استفاده می کنند؟

با توجه به این که انجام معاملات در بازار فارکس باید با دانش و فکر انجام شود، لذا معامله ‌گران بیش از انجام هر نوع معامله ای با استفاده از ابزارهای مختلف اقدام به تحلیل بازار می کند و سپس وارد معاملات می شوند. از مهمترین ابزار هایی که در فارکس مورد استفاده تحلیلگران قرار می گیرد می‌ توان به موارد ذیل اشاره کرد:

ابزار همبستگی جفت ارزها: در فارکس یکی از مهمترین عوامل موفقیت در معامله جفت ارزها همبستگی بین یک جفت ارز می باشد. چرا که برخی از جفت ارزها ممکن است با یکدیگر همبستگی مثبتی را شکل دهند و برخی دیگر همبستگی منفی، دانستن چنین همبستگی با ابزارهای مختلفی انجام می شود و تریدرها به کمک این ابزار می ‌توانند بهتر تصمیم بگیرند و میزان سود و زیان شان را مدیریت کنند.

ابزار نوسان قیمت در فارکس، برای بررسی وضعیت بازار در رابطه با یک جفت ارز تریدرها نیاز دارند که حرکت و نوسانات قیمت آن را با دقت مورد بررسی قرار دهند که با کمک ابزارهای مربوطه می توان به راحتی این کار را انجام داد. چرا که این ابزارها با دادن حداکثر ارزش یک حرکت قیمت کمک می کند که بفهمیم آیا یک ترید سودآور خواهد بود یا خیر.

ویژگی های یک تحلیلگر فارکس موفق

تعداد افرادی که به عنوان تحلیل‌ گر فارکس فعالیت دارند بسیار زیاد و بی شمار می باشد اما آن چه که در این زمینه اهمیت دارد انتخاب بهترین تحلیل گر فارکس می باشد. بنابراین برای انتخاب بهترین تحلیلگر می توانید بر اساس چند معیار اقدام به انتخاب کنید که این معیار ها عبارتند از:

استمرار در سوددهی

یکی از مهمترین ملاک هایی که باید در انتخاب یک تحلیلگر مورد توجه قرار بگیرد استمرار در سود دهی در برهه زمانی مختلف و البته طولانی مدت می باشد. بنابراین اگر یک تریدر بتواند بیش از دو سال سود دهی منظم و مستمر را تجربه کرده باشد می ‌توانیم آن را به عنوان یکی از بهترین تحلیلگر ها معرفی کنیم.

میزان ریسک بهترین تریدر ها

یکی دیگر از عواملی که باید مورد توجه قرار داد و میزان سود دهی او به نسبت مقدار ریسکی است که روی حسابش اعمال کرده است. مشخص کردن چنین موردی کار بسیار سختی نیست و با بررسی تخصصی و حرفه‌ ای استیتمنت معامله ‌گران می توان به این موضوع پی برد.

استراتژی معاملاتی

مهمترین عاملی که باید مورد توجه قرار داد استراتژی و و روش های معاملاتی می باشد که به هم وابسته و مرتبط هستند و قطعاً سبک های استارت و مارتینگل از اعتبار کمتری برخوردار هستند که توضیح در رابطه با آن مفصل و در این مطلب نمی گنجد.

تحلیل گر فارکس بودن بهتر است یا معامله گر فارکس؟

تحلیل گر فارکس بودن بهتر است یا معامله گر فارکس؟

تحلیل کردن و معامله گری در فارس دو موضوع مرتبط و وابسته به هم می باشد. چرا که یک تحلیلگر با تحلیل درست و به موقع بر اساس ابزار و اطلاعات موجود می تواند بهترین معامله گر باشد و بهترین معامله ‌گر نیز باید بهترین تحلیل گر باشد تا بتواند با تحلیل شرایط بازار بهترین تصمیم را در بازار فارکس بگیرد در نتیجه بهترین تحلیل گران بهترین معامله گران نیز هستند.

راز موفقیت بهترین تحلیلگر فارکس

بازار فارکس بازار پیچیده با مفاهیم پایه و مهم متنوعی می باشد بنابراین باید با دانش کامل از مفاهیم پایه آن وارد چنین بازاری شد. بهترین تحلیل گران فارکس در واقع کسانی هستند که تمام جوانب و شرایط بازار را مد نظر قرار داده اند و با استفاده از تحلیل های تکنیکال و تحلیل های فاندامنتال در کنار یکدیگر اقدام به معامله می‌ کنند نه این که فقط به بخشی از اطلاعات بسنده کرده و اقدام به تصمیم گیری کنند. موضوع مهم دیگر این است که معمولاً تریدرهای حرفه ای با فکر و به طور منطقی تصمیم می‌ گیرند نه از روی هیجانات و احساس چرا که یکی از مهمترین عوامل شکست و متضرر شدن یک تریدر هیجانی شدن و غلبه احساسات بر تصمیم گیری می باشد.

اهمیت اهرم و لوریج در معاملات فارکس

 Lever به معنی اهرم و Leverage به معنای اهرم نیرو می باشد و به طور کلی در بازار فارکس لوریج به معنای امکان و قدرتی است که به معامله گران داده می شود تا بتوانند بیشتر از آن چه که به عنوان سرمایه اولیه خود وارد بازار کرده اند به انجام معامله بپردازند. بنابراین اهرم یا لوریج در بازارهای مالی به معنای چند برابر شدن سرمایه می باشد که تحلیلگر فارکس نیز باید توجه ویژه ای به آن داشته باشد. در بازار فارکس به مقدار سرمایه ای که یک بروکر در اختیار معامله گران قرار می دهد تا با استفاده از آن بتوانند به انجام معاملات بزرگ تر بپردازند اهرم گفته می شود و اهمیت آن در بازار فارکس از آن جایی مشخص می ‌شود که معمولاً در بازار فارکس معاملات برمبنای حجم های استاندارد قابل انجام خواهد بود و از آن جایی که تمامی معامله گران از سرمایه یکسانی برخوردار نیستند لذا اغلب بروکرها با ایجاد اهرم و چند برابر کردن سرمایه اولیه اقدام به جذب حداکثری سرمایه وام اندازه های متفاوت را در قالب اهرم ارائه می ‌دهد تا این گونه تمام مشتری ها قادر به انجام معامله باشند.

آیا تحلیل forex با گوشی درست است؟

با وجود این که امروزه پلتفرم ها و نرم افزارهای تخصصی متعددی برای گوشی های همراه در زمینه تحلیل و تفسیر بازار فارکس ساخته شده اند اما می توان گفت تمامی این برنامه ها اطلاعات محدود و سطحی در اختیار معامله گران قرار می دهد که در واقع بیشتر مناسب افراد تازه کار و مبتدی می باشد. بنابراین اغلب تریدرهای حرفه ای و بزرگ از چندین سیستم و دستگاه های مانیتوری پیشرفته برای تحلیل و تفسیر بازار کمک می گیرند. در نتیجه اکتفا کردن به یک گوشی برای تحلیل در بازار تحلیل کاری سطحی و مبتدی می ‌باشد که آن طور که باید نتیجه بخش نیست.

 سوالات متداول در مورد تحلیلگر فارکس

 سوالات متداول در مورد تحلیلگر فارکس

 1. اهرم در فارکس به چه معنا است؟

  در بازارهای مالی امکان چند برابر کردن سرمایه اولیه اهرم گفته می‌ شود.

 2. معروف ترین تریدر های جهان را چه افرادی هستند؟

  آقای بیل لبیس شوتز، جورج سورس، جان تیلور و اندرو کریگر

 3. معیار انتخاب بهترین تریدر چیست؟

   اصلی ترین ملاک در انتخاب بهترین تریدر توجه به استمرار در سود دهی، میزان ریسک و استراتژی معاملاتی می باشد.

 4. از چه شخصی به عنوان مردی که بانک انگلیس را شکست داد نام برده شده است؟

  آقای جورج سورس

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.