روند بورس امروز چگونه بود و فردا بهتر خواهد شد؟ + پیش بینی از روند

روند بورس ایران

تحلیل تکنیکال


جهت پیگیری روند بورس می توانید به صورت لحظه ای از اخبار مرتبط با آن در سایت های مرجعه اطلاع پیدا کنید و در این چند روز اخیر افراد سهام دار کمی به آینده بازار سهام نیز امیدوار شده اند، زیرا تغییر روندی را در انجام معاملات در حال مشاهده می باشند.

  • فقط کافیست یکی از پکیج های محبوب آموزش بورس سایت ایران بورس را بخرید تا تبدیل به یک تحلیلگر ماهر شوید.
روند بورس ایران
تحلیل تکنیکال

روند بورس ایران

آیا از این موضوع مطلع هستید که روند شاخص بورس در این هفته کدام مسیر را پیش خواهد رفت؟ این شاخص در طی ادامه روند اصلاحی که به مدت 3 ماه است، در حال پیش رو می باشد، در هفته دوم ماه آبان روند نزولی را در حال سیر کردن می باشد و در پایان معملات آخرین روز در هفته ای که گذشت، به کانال یک میلیون سیصد هزار واحد ورود پیدا نمود. البته افراد سهام دار واکنش نشان دادند و با وجود رفتار هیجان زده ای که از آنان سر زد در ایجاد و عجله جهت افت و کم شدن میزان شاخص بورس، اخبار مربوط به تعیین قیمت توسط فولاد در بورس کالا و احتمال این که نرخ شود بانک نیز افزایش پیدا کند، بر روند اصلاحی تأثیر گذاشت و روند تغییر و افت شاخص بورس را دامن زد. مقاله اصطلاحات رایج بورس را مطالعه کنید تا اطلاعات بسیار مفیدی در مورد اصطلاحات بدست آورید.

البته اخباری در جهت منتفی شدن افزایش و نرخ قیمت دستور داده شده از سوی فولاد در مجلس به گوش رسید که بیش تر افراد سرمایه گذار و فعال انتظار در بهبود این وضعیت داشتند و بسیار امیدوار شده بودند ولیکن، بازار تحت تأثیر بالا رفتن بهره بانک روی خوبی را به این گونه خبر ها نشان نداد و جلوی تأثیرگذاری مثبت را بر معامله های موجود در بازار را گرفت.

البته ناگفته نماند که در روز یکشنبه خبری از فردی به نام عبدالناصر همتی که سمت رئیس بانک مرکزی را دارد، در فضای مجازی به انتشار رسید که وی در گفته های خویش بیان نموده بود که بانک مرکزی به خوبی از این موضوع آگاه می باشد که با وجود شوک منفی وارد شده در عرضه  و ایجاد ناتراز بودن بین بانک ها و همچنین مایحتاج مالی دولت، بالا بردن سود بانکی سیاستی مثبت نمی باشد و ممکن نیست که توفیق قطعی داشته باشد و به همین دلیل به دنبال راهی هستیم تا با کاهش تورم در بازار مواجه شویم.

روند بورس امروز

در این چند روز کمی با تغییر روند اصلاحی بور مواجه شده ایم. البته در مورد شروع فعالیت صندوق بازگدانی شستا باید بگوییم که از این هفته شاهد فعالیت آن خواهیم بود، شیرازی که جزء هیئت مدیره سرمایه گذاری در شرکت صبا می باشد، از توسعه این صندوق خبر داد که قرار است با 64 سهام شرکت های دیگر فعالیتش را آغاز نماید.

چندین نماد موجود از جمله، فولاد، پترول، دارایکم و دیگر موارد تغییر روند بورس در معاملاتشان صورت گرفته است، که با مشاهده این موضوع می توان به این نتیجه رسید که وضعیت بازار سهام کمی در حال بهتر شدن می باشد و می توان به آینده آن تا حدی امیدوار شد.

روند بورس در هفته آینده

طبق گفته های امیر علی باقری در طی گفت و گو هایی که با خبر گذاری ایرنا داشت، مطلع شدیم که طبق ارزیابی وی در مورد روند معاملات در هفته گذشته فشار بسیار سنگینی در فروش و عرضه در تمامی معاملات مشاهده شد و این روند در بازار در چند روز پیش کاملاً پیش بینی شده بود و تمامی سهام های موجود در مسیری منفی در حال حرکت بودند  و این موضوع سبب شد تا بر شاخص کل و وزن هم نیز تأثیراتش مشاهده شود.

سرمایه گذاری

موضوعی که هم اکنون قابل ملاحظه در بازار می باشد این است که ترسی فراگیر بین فعالان سهام پیش آمده و باعث شده است تا تعدادی از مردم به دلیل وحشتی که در بازار حاکم می باشد از سرمایه گذاری و سهام فاصله بگیرند و البته این ترس موجود در کلیت بازار نیز باعث شده تا از سهام های موجود از قیمت واقعی و ذاتی دور شود و در ادامه جهت سرمایه گذاری های بلند مدت ارزشمند واقع شود.

هر مقدار که بازار روند اصلاح را در پیش بگیرد، ریسک جهت خریداری سهام کم تر می شود و هر چقدر که پول های هوشمند بیش تری به به بازار ورود پیدا نمایند، تمامی پارامتر ها در جهت کسب سودی عاقلانه و معقول در بازار معاملات در کنار یکدیگر قرار می گیرند. البته قابل ذکر است که این مبالغ هوشمند در کنار اتفاق های مالی، اقتصادی و سیاسی، وضعیت موجود در تابلو سهام را دنبال می نماید.

بازار سهام

بازار سهام

یکی از مهم ترین پارامتر های که بر معاملات در بازار سهام بسیار تأثیر می گذارد، نرخ ارز است. عده ای بر اساس پیش بینی خود معتقدند که نرخ ارز در حال کاهش می باشد و این نکته قابل بررسی است که زمانی که مبلغ ارز در مدار رو به افزایش است، بازار سرمایه در حال اصلاح شدن می باشد.

روند بورس در سال  99

شرکت هایی که در بورس فعال می باشند، با توجه و نظارت بر عملکرد سال پیش و برنامه و فعالیت های اقتصادی، رقمی را برای نرخ سود پیش بینی شده مشخص نموده و اعلام می نمایند. البته این مبلغ تعیین شده به عنوان سودآوری و هدف اصلی مطرح شده است و همان گونه که بیان نمودیم به دلایل بسیاری احتمال دارد که شرکت وابسته به بورس به رقم EPS دسترسی پیدا نکند و این عامل های تأثیر گذار می تواند از نوع داخلی و یا خارجی باشد و در هر دو جهت هم اثر مثبت و هم منفی را در پی داشته باشد.

روند بورس در هفته جاری

جهت اطلاع از روند بازار معاملات می توانید مطالب پیشین را مطالعه نمایید. البته تمام شرکت هایی که سوابق طولانی را در این عرصه دارند بر اثر عملکرد سال گذشته پیش بینی هایی را برای نیمه اول و دوم سال مشاهده نموده اند و عددی را هم برای نرخ سود پیش بینی کرده اند.

به فرض مثال اگر بخواهیم تمامی نوسانات اقتصادی در کل دنیا را در نظر بگیریم، این ها می توانند فعالیت های یک واحد را تحت تأثیر قرار دهند و بهره نهایی آن در اواخر سال از EPS دور نمایند و یا به آن نزدیک سازند. البته در برخی از زمان ها فعالیت های اقتصادی مربوط به یک شرکت به مقدار کافی جهت موفقیت را طی ننموده است و اوضاع را وخیم می کند و در این موقعیت سود نهایی از EPS کم تر می شود و در این میان هم امکان دارد تا میزان موفقیت های موجود نیز زیاد باشد و در نهایت سودی که به دست می آید از EPS بیش تر شود.

روند بورس در روزهای آینده

آیا می دانید که در روز های آتی روند بورس چگونه می باشد؟ و وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور چه تأثیری در بازار معاملات خواهند داشت، جهت اطلاع از این موضوع کافی است تا مقاله را دنبال فرمایید. این را بدانید که پیش بینی نمودن انواع شاخص های فعال در بورس و مطلع شدن از شرایط بازار در طول مدت زمان معین کار آسانی نمی باشد، زیرا نمی توان نگاه مستقلی را داشت و جالب است که بدانید وضعیت سیاسی و مالی کشور در بازه صعودی و نزولی شاخص ها در بازار بسیار تأثیر گذار می باشند.

اگر بخواهیم تا یک بررسی کلی و مختصری در مورد روند بورس در سال ۹۹ داشته باشیم، باید بگوییم که احتمال میزان نقدینگی در سال پیش رو رو به رشد می باشد و مسیر صعودی را طی خواهد نمود و مقداری از این نقدینگی با توجه به وضعیتی که در دولت حاکم می بشاد، باید در بازار سرمایه نیز جذب شود و اما نکته حائز اهمیت این است که کلیه سیاست مداران در تلاش هستند تا با اعمال نمودن تصمیماتی ، بازار سرمایه را همین قدر جذاب و جاذب نقدینگی نشان دهند.

پیش بینی روند بورس

افکاری که در این میان در رابطه با این موضوع وجود دارد این است که اگر نقدینگی در بازار جذب شود دیگر به  بازار های موازی از جمله، طلا، ارز و دیگر موارد نخواهد رفت و این را بدانید که ورود نقدینگی بر بازار های ذکر شده از جمله طلا و ایر برای اقتصاد ایران بسیار وحتشناک و سمی خواهد بود و جز این که به تقویت سوداگری بپردازد و نرخ تورم را بالا ببرد، نتیجه مثبتی را در پی نخواهد داشت.

عرضه سهام

البته دلیل دیگری که قابل ذکر می باشد این است که دولت برای عرضه سهام های مربوط به شرکت های دولتی برنامه ریزی نموده است و به این دلیل ممکن است سیاست های به کار گرفته شده مسئولین درسال آینده جهت بازار سرمایه بدین صورت باشد که عرضه سهام با جذابیت همراه باشد و به نظر می آید که به منظور طی نمودن مسیر مثبت بازار در سال 99 این افراد مسئول سیاست هایی را به کار بگیرند تا در نهایت با نتیجه مثبت و با رشد شاخص همراه باشد.

شکست خط روند بورس

شکست خط روند بورس

جهت شکار روند بورس باید بدانید که نرخ ارز در سال و روز های آینده به چه مقدار می رسد تا بتوانید پیش بینی درستی را داشته باشید و یا آیا دولت از کسری بودجه در رنج است یا خیر و چه نوع سیاست هایی از سوی تصمیم گیرندگان و سیاستمداران در این حوزه صورت می گیرد. در حقیقت باید قبل از این که به پیش بینی مشغول شوید، مؤلفه های قابل تأثیر در بازار را در نظر بگیرید و بررسی نمایید که چه وضعیتی را در بازار ایجاد می نمایند. آموزش خط روند بورس در سایت های مرجع و منابع اصلی مرتبط با این زمینه قابل یافت می باشند.

خط روند بورس

عده ای افراد فعال در بازار سرمایه  با ذکر این نکته که اشخاص سرمایه گذار خردی در 6 ماه اول بدون شناخت صحیح و به صورت هیجانی وارد این عرصه شده و تجربه خوبی را کسب ننموده اند و با شکست بدی رو به رو شده اند، این عرصه را ترک کردند و بهتر است بدانید که این اشخاص بعید می باشد که به صورت مجدد در بازار بورس فعالیت نمایند مگر این که در زمان طولانی و میان مدت تمایل داشته باشند تا با کف سازی معقولانه سرمایه خود را در بازار قرار دهند تا به سود خوبی دست یابند. مقاله پیش بینی افت بورس را بخوانید زیرا اطلاعات کم یابی در مورد روند در آن است.

سهام شاخص

مسئولین خاطر نشان کردند که قبل از ورود و انجام فعالیت در زمینه سهام در ابتدا تمامی ارزیابی های لازم را در نظر بگیرید و همه بازار ها مورد بررسی قرار دهید و بدون کسب اطلاعات اقدام به هیچ گونه عملی ننمایید و علاوه بر پارامتر های سیاسی، اقتصاد را هم در نظر گرفته و سناریو های متفاوت را از همه ابعاد مورد نظارت قرار دهید و با فکری باز و ریسکی کم سرمایه گذاری خود را انجام دهید. وضعیت روند بورس در این روز ها با اصلاحاتی همراه می باشد که البته تا حدودی رشد شاخص را نظاره گر بوده ایم ولیکن به طور قطعی وضعیت قابل پیش بینی نمی باشد.

پیش بینی روند بورس ایران

قابل ذکر می باشد که در سال آتی بعید می دانیم که با تغییر وضعیت سیای و تنش جدیدی در آن رو به رو باشیم و مواردی همچون، FATF در همین سال کنونی بر بازار تأثیراتی خواهند گذاشت. اما رخدادی مثبت در زمینه کم شدن تنش سیاسی و بین المللی رخ خواهد داد که خود می تواند عاملی جهت روند بازار بورس در جهت مثبت باشد و به بازار موجود کمک نماید.

صادرات در بورس

صادرات در بورس

ناگفته نماند که اگر دولت از صنعت ها و صادرات پشتیبانی نماید و سیاست های ارزی مثبت را به کار گیرد، در بازاز بیار ـدثیر خوبی خواهد گذاشت و نباید برای سال آتی نگرانی داشت. روند نزولی بورس هم با توجه به عوامل تأثیر گذاری همچون، تغییرات ایجاد شده در سیاست و ایجاد تنش سیاسی جدید و بین المللی و حمایت دولت از برخی از صنایع و موضوع صادرات نیز مشخص می شود.

روند شاخص کل بورس

تدریس کننده و تحلیل گر بازار سرمایه که فردی به نام امیر زنگنه می باشد، در مورد مباحث مربوط به آینده بازار سرمایه اطلاعاتی را بیان نموده و خبر داده است که رشد میزان قیمت سهام در سال های گذشته تا به اکنون در بورس تهران به خاطر اقتصاد نبوده است و این رشد بر اساس رابطه مستقیمی که با تورم و افزایش دلار در داخل کشور داشته است، صورت گرفته است. بدین صورت که صعود دلار سبب شده تا میزان قیمت ملک ها، تجهیزات ساختمانی و اکثر سرمایه ها و دارایی های دیگر و در این میان هم هزینه لوازم و کالا های خارجی نیز افزایش یابد و به همین دلیل  شرکت های مرتبط از آینده بهری برخوردار خواهند بود و از آن جایی که افراد سرمایه گذار مدام در حال معامله می باشند، بر قیمت سهامشان نیز می افزایند.

روند ساید در بورس

جهت اطلاع از روند ساید به سامانه بورس مراجعه نمایید، امیر زنگنه این موضوع را مطرح نمود که نیمه دوم سال را با افزایش رشد قیمت ها برای شرکت های دولتی و شرکت هایی که تمایل دارند سرمایه شان از محل تجدید افزایش یابد، رو به رو هستیم و همچنین آینده ای خوب و امیدوار کننده را برای قرارداد هایی که بین دو کشور چین و ایران جهت صادرات در خصوص گروه معدنی، پتروشیمی و همچنین پالایشی بسته می شود، تصور می نماییم.

روند گرفتن کد بورس

اگر از روند در بورس در حال حاضر مطلع نیستید، بهتر از قبل از اقدام به فعالیت تمام موارد را بسنجید و در تالار مجازی اقدام به تمرین بیش تر و بعد از ثبت نام و گرفتن کد با عضویت در سامانه مشغول به سرمایه گذاری شوید.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. بورس چیست؟

    اگر متمایلید تا دارایی خود را در جای مناسبی قرار دهید و سود خوبی را کسب کنید و به خرید فروش مشغول شوید، کافی است که بازار بورس مراجعه نمایید.

  2. نقش تالار مجازی چیست؟

    اشخاصی که در زمینه خرید و فروش سهام هیچ گونه مطالعاتی نداشته اند و می خواهند در این زمینه حرفه ای شوند می توانند در این محل اقدام به تمرین و فعالیت کنند.

  3. آیا روند بازار سهام در روز های آتی قابل پیش بینی است؟

    خیر با توجه به نوسان هایی که در اقتصاد کشور در حال اتفاق می باشد نمی توان به طور دقیق پیش بینی درستی را ارائه نمود.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *