سقوط شارپی بورس چیست و چگونه در این زمان حرفه ای عمل کنیم؟

سقوط شارپی

Business woman are checking stock market graph on digital tablet


در این قسمت از مقاله می خواهیم درباره ی یکی از موضوعات مهم یعنی سقوط شارپی صحبت کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

  • این را بردانید که اگر مقاله آموزش تحلیل تکنیکال بورس را مطالعه کنید، می توانید به یک حرفه ای در این عرصه تبدیل شوید.
سقوط شارپی چیست

سقوط شارپی چیست

در ابتدا و قبل از این که درباره ی این موضوع صحبت کنیم، شاید برخی از افراد ندانند که بورس چیست. در این باره باید بگوییم که بورس یک بازار بسیار بزرگ است که در آن معاملات و هم چنین خرید و فروش توسط سرمایه گذاران انجام می شود. حال بپردازیم به موضوع سقوط شارپی، که به مجموعه ‌ای از حرکت ‌های صعودی و یا نزولی قیمت در بازار که با مقیاسی تقریبا بزرگ و در یک مدت زمان کوتاه صورت می‌ گیرد، گفته می شود. چرا که ارزش واقعی سهام می تواند بسته به اتفاقات و اخبار مختلف پیرامون آن دستخوش تغییر شود، که این تغییرات باعث نوسانات زیادی در سهام هر فرد می شود، به این صورت می توان گفت که قیمت سهام همیشه در حال تغییر می باشد.

کاربرد سقوط شارپی

کاربرد سقوط شارپی

این کار می تواند کاربرد های زیادی داشته باشد و هم چنین گاهی اوقات به نفع سرمایه گذاران و سهام آن ها می باشد. چند نکته که در مورد آن بهتر است بدانید، شامل مواردی مانند: این کار یک حرکت تقریبا بزرگ و هم چنین ناگهانی و به‌ صورت نزولی یا صعودی می باشد که در مدت زمان کوتاهی اتفاق خواهد افتاد، انجام شدن آن می ‌تواند در خیلی از تصمیم ‌های خرید و فروش سهام، کمک کند مانند این که اگر حجم معاملاتی کاهش یا افزایش پیدا کند این حرکت رخ می دهد، فقط زمانی که زمینه ایجاد حرکت ‌های شارپی فراهم می‌ شود که خبر تازه ای بازار را دستخوش تغییر کند مانند این که زمانی یک کمپانی درآمد زیادی به دست می ‌آورد و بالا تر از سطح توقع و انتظار تحلیل ‌گران عمل می‌ کند، می باشد.

ایجاد شایعات و اخبار نادرست

البته افراد تازه کار در این زمینه باید حواسشان را بسیار جمع کنند، چرا که بعضی از دلالان و سفته بازان وجود دارند که شایعات و اخبار نادرست در این بازار راه می اندازند و  سعی در فریب سهامداران برای خرید یک سهم دارند. به این صورت که در ابتدا وانمود به شروع حرکت spike می کنند و پس از مدت کوتاهی به یکباره دست از حمایت از سهم می کشند، به این صورت سهامداران ضرر بسیار زیادی می کند.

الگوی سقوط شارپی

الگوی سقوط شارپی

باید بگوییم که الگوی سقوط شارپی در بورس و برای فعالیت و معاملات سهامداران نقش بسیار زیادی دارد و هم چنین از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. افراد بهتر است که بدانند تشخیص حرکت آن در یک سهم به سه عامل اخبار شرکت، تحلیل بنیادی، تحلیل تکنیکال بستگی دارد. افراد با پییگری اخبار در این باره می توانند به خوبی از آینده آن شرکت مطلع شوند و هم چنین از سود آوری نماد آن شرکت در آینده نزدیک آگاهی پیدا کنند. به این دلیل که هر چه نماد مورد نظر افراد سود آوری بیشتری داشته باشد، طبیعتاً ارزش آن بسیار بالاتر و قیمت سهامش نیز افزایش خواهد داشت. اما این نکته را نیز باید در نظر بگیرید که به این معنا نیست که فورا پس از شنیدن یک خبر مثبت از یک شرکت، حرکت آن سهم آغاز خواهد شد.

نوسان گیری از سقوط شارپی

شاید برای خیلی از افراد که تازه در این بازار شروع به فعالیت کرده اند سوال به وجود بیاید که سقوط شارپی به چه معناست در این باره باید بگوییم که به مجموعه ‌ای از نوسانات افزایش یا کاهش قیمت سهام در بازار بورس گفته می‌ شود که با مقیاسی تقریباً بزرگ و در یک بازه زمانی کوتاه صورت می‌ گیرد. در مورد نوسان گیری باید بگوییم که شخصی که در بازه زمانی کوتاه مدت از چند دقیقه حتی تا چند هفته، به خرید و فروش سهام در بورس می پردازد، به این گونه توانسته است که نوسان گیری را انجام دهد.

افزایش چشم گیر سهام

افزایش چشم گیر سهام

سقوط شارپی یک روش بسیار خوب است و هم چنین اگر به صورت اصولی انجام شود، می تواند سرمایه افراد را در بازه زمانی بسیار کوتاه مدت با افزایش چشم گیری رو به برو کند. اما این را هم باید بدانید که به این آسانی ها نیست که هر فرد بخواهد، بتواند بدون آموزش نوسان گیری روزانه در بورس به انجام معاملات کوتاه مدت و پر سود دست پیدا کند و برای آن ابتدا باید آموزش های لازم را دیده باشد، برای آموزش آن، می توانید از افراد باتجربه کمک بگیرید.

سقوط شارپی در بورس ایران

سقوط شارپی در بورس ایران

می توان این گونه بیان کرد که در بازار بورس ایران مواردی را می توان مشاهده کرد که در اثر رفتار های مختلف بازار، حرکت شارپی در نمودار سهم ایجاد می شود. که برخی از این عوامل در سقوط آن در بازار بورس اثر داشته است. افراد بهتر است که بدانند در برخی از دوره‌ های خاص با توجه به اتفاقاتی که رخ می ‌دهد مانند ورود نقدینگی، ممکن است که طی یک الی دو ماه، بعضی از سهام یا صنایع مشخص، در این بازه کوتاه 120 الی 200 درصد بازدهی و حتی بیشتر بدهند. همین دلیل نمونه ‌ای بارز و هم چنین واضح در ایجاد روند شارپی در نمودار سهم می باشد.

وضعیت صنعتی شرکت

سهامداران باید در یک موضوع که بسیار مهم است دقت کنند، آن نیز وضعیت صنعتی می باشد که شرکت مذکور در آن قرار دارد. سهامدار باید به بررسی همه ریسک های موجود در بازار و هم چنین شرایط کلی اقتصاد کشور و هم چنین فعالیت های شرکت و بررسی صورت های مالی بپردازد و از آن آگاهی داشته باشد. این بررسی ها بهتر است که در بازه ی زمانی بین 2 الی 3 ماه انجام شود و بعد از آن منتظر سیگنال های بازیگر سهم بنشیند.

سقوط شارپی در فارکس

سقوط شارپی در فارکس

در ابتدا باید بگوییم که فارکس از بهترین و هم چنین بزرگ ترین بازار های مالی جهان می باشد که بسیاری از تاجران موفق، روزانه مبالغ زیادی را در این بازار به دست می آورند که سقوط شارپی در این بازار نیز مشاهده می شود. افراد موفق در این بازار از این حرکت و در زمان مناسب برای سود و هم چنین افزایش سرمایه خود استفاده می کنند. البته ناگفته نماند برای این کار افراد باید در یک دوره زمانی به بررسی آن بپردازند و هم چنین بررسی و آگاهی از آن مهارت و تجربه کافی و لازم می خواهد.

ارز های دیجیتال

بهتر ست که بدانید سقوط شارپی در ارز دیجیتال نیز رخ می دهد و این یک موضوع بسیار طبیعی می باشد. هم چنین باید بگوییم که ارز های دیجیتالی در واقع ارز هایی هستند که با پروتکل ‌های رمزگذاری‌ شده طراحی می‌ شوند و هدف آن ها نیز کاهش تقلب افراد و هم چنین ممانعت از جعل و کلاه ‌برداری ارزی می باشد.

سوالات متداول درباره ی سقوط شارپی

سوالات متداول درباره ی سقوط شارپی

  1. افراد تازه کار چه مواردی را بهتر است که در مورد سقوط شارپی بدانند؟

    در این باره باید بگوییم که افراد باتجربه از آن می توانند استفاده های مفیدی کنند و هم چنین مواردی که افراد باید بدانند، شامل: این کار یک حرکت بسیار بزرگ و هم چنین ناگهانی و به‌ صورت کاهشی یا افزایشی است که در مدت زمان کوتاهی اتفاق خواهد افتاد، صورت گرفتن آن می ‌تواند در خیلی از تصمیم ‌های خرید و فروش سهام، کمک کند مانند این که اگر حجم معاملاتی نزول یا صعود پیدا کند این حرکت رخ می دهد، فقط هنگامی که زمینه ایجاد این حرکت ‌ها فراهم می‌ شود که خبر تازه ای بازار را دستخوش تغییر کند همانند این که هنگامی یک شرکت درآمد زیادی به دست می ‌آورد و بالا تر از سطح انتظار و توقع تحلیل ‌گران عمل می‌ کند، می باشد.

  2. تشخیص حرکت آن در یک سهم به چه عواملی بستگی دارد؟

    درباره ی این موضوع می توان گفت که سهامداران بهتر است که بدانند تشخیص حرکت آن در یک سهم به سه عامل اخبار شرکت، تحلیل بنیادی، تحلیل تکنیکال بستگی خواهد داشت. یک سهامدار با پییگری اخبار در این باره می توانند به خوبی از آینده آن کمپانی مورد نظر مطلع شود و هم چنین از سود آوری نماد آن کمپانی در آینده نزدیک آگاهی پیدا کند. به همین دلیل هر چه نماد مورد نظر سهامدار سود آوری بیشتری داشته باشد، طبیعتاً ارزش آن نیز بسیار بالاتر و قیمت سهامش افزایش پیدا می کند. ولی سهامدار این نکته را نیز باید در نظر بگیرد که به این معنا نیست که فوری و پس از شنیدن یک خبر مثبت از یک کمپانی، حرکت آن سهم آغاز خواهد شد.

  3. آیا وضعیت صنعتی در این حرکت مهم می باشد؟

    بله، در این باره باید بگوییم که یک سهامدار باید به وضعیت صنعتی یک شرکت مذکور که در آن قرار دارد، اهمیت دهد. هم چنین سهامدار باید به بررسی همه ریسک های موجود در بازار و شرایط کلی اقتصاد کشور و علاوه بر آن ها به فعالیت های شرکت و بررسی صورت های مالی نیز بپردازد و از آن اطلاع داشته باشد. هم چنین در بازه ی زمانی بین 2 الی 3 ماه بهتر است که این بررسی ها انجام شود و بعد از آن منتظر سیگنال های بازیگر سهم بماند، به این صورت می تواند سود خود را در آن شرکت افزایش نیز بدهد.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *