شاملا (شرکت معدنی املاح ایران) : معرفی کامل به همراه ارزش بازار و سوددهی در بورس

شاملا1

شاملا (شرکت معدنی املاح ایران) در سال ۱۳۶۳ با هدف استخراج و اکتشاف معادن نمک تأسیس گردید. این شرکت در سال ۱۳۷۵ در بورس اوراق بهادر تهران پذیرفته شد و از سهامی خاص به سهامی عام تغییر ماهیت داد، شرکت معدنی املاح ایران در سال ۱۳۸۵ از طرف وزارت صنایع و معادن به عنوان واحد نمونه صنعتی و در سال های ۸۶ و ۸۸ از طرف سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به عنوان واحد نمونه کیفی در کشور انتخاب شد.

معرفی شرکت

معرفی شرکت

شاملا در شهر های مختلف نمایندگی دارد و شما با مراجعه به سایت اصلی شرکت می توانید با رفتن به بخش نمایندگی ها، با انتخاب استان مورد نظر و سپس انتخاب شهر مورد نظر نمایندگی این شرکت را در آن شهر پیدا کنید، یکی از اهداف شرکت برای راه اندازی نمایندگی ها در شهر های مختلف، ارج نهادن به مشتری بود زیرا با این کار وقت مشتری کم تر گرفته می شود و مشتری می تواند راحت تر با شرکت تعامل داشته باشد، با اینکه پخش نمایندگی در شهر های مختلف برای شرکت هزینه بر بود ولی شرکت این کار را برای ارج نهادن به مشتریان خود انجام داد زیرا یکی از اهداف اساسی شرکت رضایت مشتری می باشد.

از این طریق شرکت سعی دارد تا با فراهم نمودن راه های ارتباطی آسان برای مشتری و همچنین بالا بردن کیفیت محصولات خود مشتری خود را راضی نگه دارد با این کار مشتری معمولی تبدیل به مشتری همیشگی برای شرکت می شود و باعث افزایش فروش بیشتر محصولات شرکت می شود و در نتیجه در آمد شرکت نیز افزایش می یابد.

نمک های تولیدی در این شرکت مکعبی شکل و منطبق با استاندار های روز دنیا می باشد زیرا نمک محصولی است که کیفیت آن در فروش آن بسیار تأثیر گذار می باشد و اگر مشتری یک بار از محصول خریداری شده ناراضی باشد دیگر از آن برند خریداری نمی کند، مدیران شرکت نیز با دانستن این موضوع همواره سعی دارند تا محصول تولید شده در کارخانه خود را با استاندارد های روز دنیا همگام سازند و این گونه هم شرکت را به سود آوری برسانند و هم خواسته سهام داران خود را که بر روی این نماد سرمایه گذاری کرده اند را بر آورده کنند.

این شرکت در حال حاضر دارای گواهی نامه تأیید صلاحیت آزمایشگاه در سطح کشور در زمینه آزمایشات مختلف بر روی نمک و سولفات سدیم از طرف سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران می باشد. این شرکت علاوه بر این گواهی نامه ها و استاندارد های روز دنیا را اخذ نموده است که شما می توانید با مراجعه به سایت شرکت معدنی املاح ایران این گواهی نامه هایی را که شرکت طی این سال ها کسب کرده است را مشاهده کنید تا از کیفیت محصول تولید شده اطمینان حاصل نمایید.

لیست هیئت مدیره شاملا

لیست هیئت مدیره شاملا

مدیران شرکت معدنی املاح ایران را پنج عضو تشکیل داده اند که وظیفه اصلی این پنج نفر هدایت شرکت در راستای مسیر موفقیتی است که برای شرکت در نظر گرفته شده است، حال ما می خواهیم شما را با این پنج نفر آشنا کنیم

 1. جناب آقای هوشنگ فرجی: ایشان مدیر عامل و نائب رئیس هیئت مدیره می باشند و مدرک تحصیلی ایشان کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات می باشد.
 2. جناب آقای ابراهیم بلالی: ایشان رئیس هیئت مدیره می باشند که مدرک تحصیلی ایشان دکترای شیمی آلی می باشد.
 3. جناب آقای جبار گنجی نتاج: ایشان یکی از اعضای هیئت مدیره می باشند و مدرک تحصیلی ایشان کارشناسی ارشد حسابداری می باشد.
 4. جناب آقای مهرداد مشیری: ایشان نیز یکی از اعضای هیئت مدیره می باشند که مدرک تحصیلی ایشان کارشناس ارشد مهندسی معدن می باشد.
 5. جناب آقای مهدی همدم مؤمن: ایشان هم یکی از اعضای هیئت مدیره می باشند که مدرک تحصیلی ایشان دکتری مهندسی مواد گرایش نانو مواد می باشد.
سهامداران شاملا که سرمایه خود را در پای این شرکت گذاشته اند می توان به شرکت های ذیل اشاره نمود

سهامداران شاملا که سرمایه خود را در پای این شرکت گذاشته اند می توان به شرکت های ذیل اشاره نمود

۱ – شرکت سرمایه گذاری صدر تأمین: این شرکت سرمایه گذاری با درصد بسیار زیاد ۷۳.۸۵ درصد مهم ترین و اصلی ترین سهام دار شرکت محسوب می شود.

۲ – شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیای ایران: این شرکت با در دست داشتن ۴.۸۶ از سهام شرکت دومین سهام دار شرکت محسوب می شود.

۳ – شرکت صنایع خاک چینی ایران: این شرکت ۳.۶۱ درصد از سهام شرکت را دارا می باشد.

باقی سهام داران شرکت را اشخاص حقیقی تشکیل می دهند، اشخاص حقیقی افراد معمولی ای هستند که با در دست داشتن کد معملاتی بورسی می توانند سهام شرکت ها را خریداری کنند که سهم اشخاص حقیقی از سهام شرکت چیزی بالغ بر ۱.۰۵ درصد می باشد.

ارزش بازار شرکت معدنی املاح ایران

ارزش بازار شرکت معدنی املاح ایران

ارزش بازار نماد شاملا1 با توجه به سرمایه گذاران این شرکت می تواند ارزش ارزنده ای باشد که شما برای دانستن این ارزش می توانید از طریق بورس اقدام کنید، دقت داشته باشید که ارزش این سهام و سهم های دیگر در بورس روزانه تغییر می کند و هیچ گاه ثابت باقی نمی ماند. همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله مدیریت ریسک در بورس را برای موفقیت بیشتر در بازار سرمایه مطالعه کنید.

شما باید بدانید که سهم شاملا یکی از سهم های حمایت شده و بسیار قوی می باشد و این بدان معناست که این شرکت هیچ گاه ضرر ده نمی باشد. اصطلاح ضرر ده به این معنی نیست که این شرکت هیچ گاه ضرر نخواهد داد، بلکه به این معنی است که این شرکت هیچ گاه در روند نزولی خود در جا نخواهد زد و در روز های قرمز گیر نخواهد کرد. هر شرکتی که سهام خود را در بورس عرضه می کند نمی تواند برای همیشه روز های سبز داشته باشد و به ناچار باید بعد از طی مدتی مشخص در روند اصلاح قرار بگیرد.

این روند اصلاح معمولا با ضرر همراه خواهد بود و با این کار شرکت کسری های خود را بر طرف خواهد ساخت و پس از مدتی کوتاه دوباره روند معمول خود را از سر می گیرد که باز هم روز های سود دهی و سبز در پیش خواهد داشت. در کل بازار سرمایه و بورس به همین منوال است و شما باید ریسک ها را به جان بخرید تا بتوانید سود های خوبی را از ان به دست اورید.

البته این حرف بدان معنا نیست که شما همه سرمایه خود را در بورس قرار داده و ریسک کنید و منتظر باشید پول هایتان دو برابر شود. حتی ریسک کردن هم قوانین خاص خود را دارد و باید اموزش های لازم را در این خصوص ببینید. ریسک کردن یعنی انتخاب های هوشمندانه در جهت افزایش سرمایه خود نه این که به خطر انداختن سرمایه بدون هیچ فکر و اندیشه ای!

خرید سهام شاملا

خرید سهام شاملا

برای خرید سهام شرکت معدنی املاح ایران شما باید ابتدا در یک کارگزاری ثبت نام کرده باشید و کد معاملاتی بورسی دریافت کرده باشید تا بتوانید سهام این شرکت را خریداری کنید پس اگر قصد خرید دارید و هنوز در کارگزاری ای ثبت نام نکرده اید قبل از خرید لازم است تا ابتدا در یکی از کارگزاری ها ثبت نام کنید و کد بورسی دریافت کنید.

شما زمانی کد بورسی خود را دریافت می کنید که در سامانه سجام ثبت نام کرده باشید و روند ثبت نام شما به طور کامل تکمیل شده باشد و از طرف سازمان بورسی کشور نیز اطلاعات شما تایید شده باشد و درستی ان ها و هویتتان بی هیچ مشکلی محرز شده باشد. زمانی که شما صاحب کد بورسی می شوید در واقع مجوز این را دارید که بتوانید یکی از سهام داران شرکت های موجود در بورس و فرا بورس شوید.

شما برای این که بتوانید خرید و فروش سهم انجام دهید باید به یکی از سامانه های بورسی مراجعه کرده و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور به پرتال خود وارد شده و در ان جا حساب بورسی خود را شارژ کرده و با ان حساب سهامی را خریداری کنید. البته خریدن سهام نیز خود اداب و قلق های خاص خودش را دارد و شما باید با استفاده از ابزار های تحلیل تکنیکال سهم مورد نظر خود را از مدت ها قبل مورد بررسی قرار دهید و در زمان مناسب اقدام به خرید ان کنید.

معمولا بهترین زمان برای خرید یک سهم زمانی است که روز های قرمز خود را سپری کرده و در روز های پایانی ان قرار دارد و دلیل این امر نیز ان است که قیمت هر سهم به شدت افت کرده و به پایین ترین حد خود می رسد. دقیقا همان زمان بهترین موقع برای خرید سهام است و شما می توانید با سرمایه کمتر صاحب مقدار بیش تری از سهام این شرکت شوید.

البته این نکته را هم بدانید که قیمت ان سهم هیچ گاه همان قدر نمی ماند و طی یک دوره زمانی مشخص، افزایش یافته و به دنبال ان نیز به ازای هر سهم سرمایه شما چندین برابر خواهد شد.

فروش سهام شاملا

فروش سهام شاملا

برای فروش سهام شرکت معدنی املاح ایران شما باید مطابق با قیمت روزانه ای که برای سهام شما تعیین شده است اقدام به فروش نمایید، این نکته را مد نظر قرار دهید که زمانی اقدام به فروش نمایید که دچار ضرر نشوید و از فروش سهام خود پشیمان نشوید.

البته این مورد را هم در نظر داشته باشید که اگر خواستید هر زمان سهم شاملا را بفروشید، باید در زمان های شناور بازار اقدام به فروش ان بگیرید. حال زمان های شناور بازار بورس به چه معناست؟ شما زمانی که می خواهید یک سهم را بفروشید باید در زمانی این کار را بکنید که دیگران در حال معامله و خرید و فروش ان سهم هستند و قیمت ان به صورت لحظه ای نوسان داشته و بالا و پایین می رود.

زمانی که شما دستور فروش سهم را صادر می کنید این دستور از طریق کارگذاری مخصوص خود، به بورس مرکزی ارسال می شود و در ان جا فرایند فروش انجام می شود. زمانی که سهم شما به صورت کامل و درست و بدون هیچ اشکالی به فروش رسید، مبلغ ان به طور تمام و کمال به حساب کارگذاری شما واریز می شود و شما می توانید با استفاده از ان مجددا اقدام به خرید یک سهم دیگر بکنید و یا در صورت نیاز درخواست وجه را انجام داده و مبلغ مورد نظر را به کارت بانکی خود ارسال کنید.

معمولا مدت زمانی که طول می کشد پول از حساب کارگذاری شما به حساب بانکیتان انتقال یابد، چیزی در حدود یک روز تا یک هفته متغیر است و معمولا در حالت استاندارد بین دو تا سه روز مبلغ مورد نظر اماده برداشت خواهد بود.

اطلاعات تماس شرکت

تلفن تماس با شاملا: ۸۸۰۶۷۸۲۸

آدرس شرکت معدنی املاح ایران: تهران ، خیابان سید جمال الدین اسد آبادی پلاک ۲۹

اگر قصد ارتباط با شرکت را دارید و می خواهید نقطه نظر یا انتقادی را به گوش مدیران شرکت برسانید می توانید از طریق راه های بالا اقدام کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. ایا سهم شاملا سهمی حمایت شده و قوی است؟

  این سهم یکی از سهم های خوب در این زمینه شناخته می شود و شما عزیزان می توانید بدون هیچ نگرانی و البته در زمان مناسب اقدام به خرید ان بکنید.

 2. سهم شاملا در بورس چگونه است؟

  در واقع این سهم یکی از سهم های تاثیر گذار در بازار بورس می باشد و ارگان های مهم دولتی حمایت خود را از ان اعلام کرده اند و همین موضوع باعث دلگرمی سهام داران و معامله گران شده و توجه ویژه ای به ان داشته و دارند.

 3. این نماد بورسی از چه طریقی قابل معامله و خرید و فروش است؟

  در حقیقت زمانی که شما دارای کد بورسی شوید و ساز و کار خرید و فروش سهام را بدانید، می توانید این سهم را به مقدار دلخواه خریداری کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *