فسپا (شرکت گروه صنعتی سپاهان) : اطلاعات هیئت مدیره و خرید فروش سهام

شرکت گروه صنعتی سپاهان

فسپا ( شرکت گروه صنعتی سپاهان ) در زمینه تولید محصولات صنعتی مانند انواع لوله و ورق فعالیت می کند. این شرکت محصولات مختلفی را تولید و صادر می کند و از این طریق توانسته است اعتبار بسیاری را برای خود رقم بزند و از همین رو سرمایه گذاری های بزرگی بر روی آن انجام شده است و با این کار صادرات غیر نفتی را افزایش داده و گام موثری برداشته است. در حقیقت فعالیت اصلی این شرکت بزرگ ساخت انواع و اقسام لوله و پروفیل های فلزی در ابعاد و اشکال متنوع است که حقیقتا در این عرصه بسیار مثبت عمل کرده است.

معرفی شرکت گروه صنعتی سپاهان یا فسپا1

معرفی شرکت گروه صنعتی سپاهان یا فسپا1

شرکت گروه صنعتی سپاهان به عنوان یکی از اصلی ترین تامین کنندگان انواع لوله های فولادی ، پروفیل فولادی و سایر مقاطع فولادی در اندازه و ضخامت در ایران فعالیت می کند که قصد دارد با تامین بازار داخلی نیاز داخلی کشور را در این زمینه بر طرف نماید تا کشور در این راستایی که شرکت فعالیت می کند به خود کفایی برسد و این یکی از اهداف اصلی مدیران شرکت می باشد و برای آن شبانه روزی تلاش می کنند.

علاوه بر این مدیران شرکت گوشه نگاهی به بازار های بین المللی نیز دارند و در نمایشگاه های مختلفی که در کشور های دیگر برگزار می شود شرکت می کنند تا به ارائه محصولات خود در این نمایشگاه ها بتوانند مشتریان خارجی را به سمت شرکت جذب کنند تا با این کار هم برای شرکت و هم برای کشور ارز آوری داشته باشند.

یکی از مشکلات اقتصادی کشور امروزه صادرات محصولات و ارز آوری است که مدیران فسپا قصد دارند تا با ارز آوری محصولات خود نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا کرده باشند.

محصولات شرکت مطابق با استاندارد های روز بین المللی تولید می شوند تا هم کیفیت محصولات بالا تر رود و هم اعتماد مشتریان به خرید محصولات کشور بیش تر از قبل شود.

این شرکت با صدور محصولات متنوع به ویژه انواع لوله های فولادی و پروفیل های فولادی که با استاندارد های جهانی ساخته می شوند و همچنین قیمت کم تر نسبت به کالا های دیگری که در کشور های دیگر ساخته می شوند جایگاه و اعتبار تجاری خود را به دست بیاورند و گام موثری در زمینه صادرات غیر نفتی ایفا نموده است.

لیست هیئت مدیره فسپا

لیست هیئت مدیره فسپا

مدیران شرکت گروه صنعتی سپاهان در تلاش می باشند تا با ایجاد محیطی شاد و رقابتی برای کارمندان و کار کنان خود بازدهی شرکت را افزایش دهند و بیش تر کنند.

مدیران این شرکت به کارکنان خود به چشم یک سرمایه انسانی نگاه می کنند و آن ها را مهم ترین سرمایه شرکت می دانند.

در حقیقت نیز همان طور می باشد زیرا هر شرکت هر چقدر هم سرمایه گذاری داشته باشد ولی کارکنان با اهداف شرکت هم سو نباشند آن شرکت باز دهی خوبی نخواهد داشت ولی اگر کارکنان بدانند مدیران شرکت دلسوز آن ها و خانواده هایشان هستند تمام توان خود را برای اهداف شرکت می گذارند.

مدیران شرکت علاوه بر این در تلاش اند تا با سرمایه گذاری در پروژه های مختلف و همچنین افزایش توان تولیدی سهامداران خود را راضی نگه دارند و آن ها را در سرمایه گذاری در شرکت راضی و خشنود سازند.

سهامداران فسپا شامل دو گروه می شوند یک سهامداران حقوقی و دوم سهامداران حقیقی سهامداران حقیقی افراد عادی هستند که در بازار بورس سرمایه گذاری انجام داده اند ولی سهامداران حقوقی شرکت ها و مؤسساتی می باشند که سهام شرکت را خریداری نموده و بر روی آن شرکت سرمایه گذاری کرده اند.

ارزش بازار شرکت گروه صنعتی سپاهان

ارزش بازار شرکت گروه صنعتی سپاهان

ارزش بازار نماد فسپا روزانه دستخوش تغییر و تحولاتی می شود به جز روز های تعطیل که بازار بورس غیر فعال می باشد.

شما برای اطلاع از ارزش بازار هر نماد در بازار بورس باید از طریق کار گذاری که در آن ثبت نام نموده اید و کد بورسی دریافت کرده اید اقدام کنید دقت کنید که ارزش هیچ سهامی ثابت باقی نمی ماند و همراه در شیب صعودی یا نزولی قرار دارد.

این که یک سهام در شیب صعودی یا نزولی قرار گیرد بستگی به حجم معاملاتی دارد که در آن سهام رخ می دهد اگر یک سهم در صف فروش قرار گیرد در شیب نزولی و اگر در صف خرید قرار گیرد در شیب صعودی قرار می گیرد.

خرید سهام فسپا1

خرید سهام فسپا1

شما برای خرید سهام شرکت گروه صنعتی سپاهان باید در زمانی مناسب اقدام به خرید سهم نمایید تا ریسک سرمایه گذاری خود را کاهش دهید.

هر چه ریسک سرمایه گذاری کاهش یابد سهام دار از سرمایه گذاری خود بیش تر لذت می برد شما برای آن که ریسک سرمایه گذاری خود را پایین بیاورید باید سهام یک شرکت بنیادی را خریداری کنید.

برای آن که تشخیص دهید آن شرکتی که می خواهید سهام آن را خریداری نمایید یک شرکت بنیادی می باشد یا خیر باید درباره آن شرکت تحقیق کنید و ببینید چه محصولاتی تولید می کند و محصولاتی که تولید می کند آیا نیاز بازار می باشد یا خیر.

دوم آن که سرمایه های شرکت نظیر زمین و مستقلاتی که مربوط به شرکت است چقدر می باشد و شرکت چه میزان سرمایه را دارا می باشد.

بعد از آن که بنیادی بودن شرکت را مشخص کردید موضوع دیگری که مهم است قیمتی می باشد که می خواهید شما سهام آن را خریداری کنید باید سعی کنید در قیمتی سهام آن شرکت را خریداری کنید که آن قیمت حداقل قیمتی باشد که سهام شرکت را بتوان خرید.

اگر شما سهام شرکت را با قیمتی گزاف خریداری کنید ممکن است بعد ها سهام شرکت افت پیدا کند و شما دچار ضرر و زیان شوید پس همیشه دو تا را باید در نظر داشته باشید که شامل یک بنیادی بودن شرکت و دوم قیمتی است که قصد دارید سهام آن شرکت را بخرید.

فروش سهام فسپا

فروش سهام فسپا

با فروش سهام شرکت گروه صنعتی سپاهان شما از جمع سهامداران حقیقی شرکت خارج می شوید و دیگر سهامدار شرکت محسوب نمی شوید و در سود و زیان شرکت همراه نمی باشید.

یک باور غلطی که برای همه افراد جا افتاده است این است که تنها خرید یک سهم نیاز به تحقیق و تحلیل تکنیکال دارد ما می گوییم که خیر این گونه نیست بلکه فروش به اندازه خرید اهمیت دارد و این که شما در چه قیمتی سهام خود را بفروشید یک نکته بسیار مهم محسوب می شود.

تحلیل بنیادی فسپا

اگر بخواهیم تحلیلی بنیادی برای این شرکت متصور شویم باید بگوییم که بر اساس بیانیه های اعلام شده در سال 98، سود واقعی هر سهم برابر با مبلغ 164 تومان بود و سهم هر سود در سال 99 را 7452 ریال اعلام کردند که بر اساس نظرات جمعی از کارشناسان مطرح شد. شرکت گروه صنعتی سپاهان یا همان فساپا در گزارشی که منتشر کرد، درامد هر سهم در سال مالی که انتهای ان تا پایان اسفند بود و اطلاعات میان دوره شش ماهه نیز در ان لحاظ شده بود را بر روی کدال آورد که تصمیم بسیار قابل قبول و معقولی بود.

پوشش 42 درصدی پیش بینی

پوشش 42 درصدی پیش بینی

در این گزارش مشاهده شد که در شش ماه اول سال سود خالصی معادل با مبلغ 5 میلیارد تومان به دست امده که این مبلغ از سود کسب شده، به پوشش 42 درصدی پیش بینی منجر شده است. در ضمن با مقایسه انجام شده بین این دو گزارش مشخص شد که مقدار EPS تغییری نداشته است و در همان عدد قبلی یعنی 185 ریال باقی مانده است.

دلیل این که مقدار EPS تغییری نکرده است، تغییر جزئی در مقادیر خرید ها و فروش ها در مورد ورق های بندل و کلاف بوده که تاثیری در مقدار EPS نداشته اند. این توضیح از سوی شرکت بیان شد و با این کار به ابهامات موجود در زمینه عدم تغییر قیمت پاسخ دادند.

در انتها لازم به ذکر است که چند نکته مهم را در خصوص شرکت گروه صنعتی سپاهان و سهام فساپا بازگو خواهیم کرد تا شما عزیزان دید و درک بهتری راجع به ان به دست اوردی و بتوانید با استفاده از آن ها، بهترین معامله و خرید و فروش را داشته باشید. لطفا توجه داشته باشید که با وضعیت موجود بر کشور و تورم روز افزون، این شرکت توانسته است فعالیت های پیشین خود را ادامه دهد و به فکر گسترش آن نیز باشد چرا که اکنون به یکی از قطب های تولید فلزات اساسی در کشور بدل شده است.

اگر می خواهید این سهام را خریداری کنید، باید به شما بگوییم که در روند اصلاح قرار گرفته است و قیمت هر سهم ان ریزش کرده است و زمان خوبی برای خرید است اما بدانید که روز های خوب سود دهی نیز نزدیک است. زیرا این روز ها بازار بورس رونقی دوباره گرفته است و امیدواری بسیاری را به سهام داران و معامله گران داده است.

اطلاعات تماس شرکت گروه صنعتی سپاهان

شما از طریق درگاه های زیر می توانید با شرکت در ارتباط باشید و نظرات خود را به گوش به مدیران شرکت برسانید.

آدرس شرکت گروه صنعتی سپاهان: تهران خیابان احمد قصیر ساختمان سپاهان پلاک 1.

تلفن تماس با فسپا : 88739010

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. شرکت گروه صنعتی سپاهان با چه نمادی شناخته می شود؟

    فسپا نماد بورس این شرکت قدرتمند می باشد.

  2. ایا خرید این سهام درست است؟

    در پاسخ به این سوال می بایست توجه عمده ای به زمان داشت و نمی توان در این زمان در خصوص خرید و یا فروش نظر داد ولی در صورت آزاد بودن سهام با توجه به پشتوانه این شرکت آینده مناسبی پیش بینی می شود.

  3. محصولات تولید شده توسط این شرکت شامل چه مواردی می شود؟

    این شرکت یکی از اصلی ترین تامین کنندگان انواع لوله های فولادی، پروفیل فولادی و سایر مقاطع فولادی می باشد.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *