معرفی صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین

Iran Zamin Bank Investment Fund

در این مقاله به بررسی و معرفی صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین می پردازیم. قبل از آن بهتر است بدانید که صندوق های سرمایه گذاری که امروزه شاهد آن ها می باشیم در واقع نهادهای مالی می باشند که از سازمان بورس مجوز فعالیت خود را دریافت کرده اند و به طور معمول شرکت های کارگزاری آن ها را تاسیس خواهند نمود.

آن دسته از افرادی که در این زمینه دارای تخصص کافی می باشند مدیریت این صندوق ها را بر عهده گرفته و وجوهی که از فروش واحدهای سرمایه گذاری به عموم مردم را در اوراق بهادر که از سبدهای متنوعی تشکیل شده است سرمایه گذاری می کنند تا با کم ترین ریسک و مناسب ترین بازدهی در بازار زمینه خرید و فروش سهام خود را فراهم کنند. با ما همراه باشید تا در ادامه شما را با نحوه ورود و سود صندوق های سرمایه بانک ایران زمین بیشتر آشنا کنیم.

صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین چیست؟

صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین چیست؟

صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین همان طور که از نام آن پیداست از جمله صندوق های سرمایه گذاری می باشد که مجوز فعالیت خود را از سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) در بیست و ششم آبان ماه سال 1390 دریافت نمود و طبق بند 20 ماده یک قانون بازار اوراق بهادار که در آذر ماه سال 1384 به تصویب رسید فعالیت خود را تحت این عنوان آغاز نمود.

عملکرد این صندوق که شماره آن نزد اوراق بهادار (سبا) با عدد 11008 به ثبت رسیده است بر اساس امید نامه و مفاد نامه و همچنین مطابق با چهار چوب قوانین و مقررات مربوطه نیز می باشد و فعالیت های صورت گرفته در آن به طور مستمر توسط متولی صندوق بررسی خواهد شد.

صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین معتبر است؟

صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین معتبر است؟

این صندوق ها تحت نظارت سازمان بورس بوده و عملکرد آن ها زیر نظر متولی صندوق می باشد پس دارای اعتبار است و سر رسیدی برای دارندگان واحدها تعریف نشده است، به عبارتی هرگاه سرمایه گذار به وجوه نقدی نیازمند بود می تواند نسبت به باطل کردن واحد های به صورت فوری اقدام نماید.

صندوق سرمایه گذاری ثابت بانک ایران زمین برای آن دسته از افرادی که ریسک پذیری کمی دارند اما انتظار دارند تا به صورت ماهیانه جریان نقد ثابتی را دریافت کنند مناسب خواهد بود. این صندوق ها در نخستین روز هر ماه سود حاصل شده را به سرمایه گذاران پرداخت خواهند کرد. خوب است بدانید که چون قابلیت نقد شوندگی در این صندوق ها بالا می باشد بنابراین سرمایه گذار به راحتی قادر خواهد بود واحدهای صندوق خود را به پول نقد تبدیل کند.

صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین باز است؟

صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین باز است؟

بانک ایران زمین با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان صندوق سرمایه فعالیت خود را از بیست و ششم آذرماه سال 1390 آغاز کرد و تا به امروز همچنان به فعالیت قانونی خود ادامه می دهد. دارایی های صندوق که سهام شرکت هایی می باشد که در بورس پذیرفته شده اند توسط شخصی که مدیریت دارایی های صندوق را برعهده دارد صورت می گیرد. آن دسته از افرادی که با خرید واحد ها سرمایه گذاری می کنند در ازای سرمایه گذاری که انجام داده اند گواهی سرمایه گذاری نیز دریافت می کنند و بر اساس ارزش خالص دارایی ها صدور واحد سرمایه گذاری و ابطال آن ها روز بعد از ارائه انجام خواهد شد.

صندوق سپرده سرمایه گذاری بانک ایران زمین

صندوق سپرده سرمایه گذاری بانک ایران زمین

بهتر است بدانید که در صورتی که در بانک ایران زمین، سرمایه گذاری کنید از مزایای بیشتری نسبت به سپرده گذاری در بانک بهره خواهید برد. نرخ سود سپرده های سرمایه گذاری در بانک ایران زمین به این صورت می باشد که برای سپرده های سرمایه گذاری کوتاه مدت عادی ده درصد می باشد، سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت ویژه برای سه ماه دوازده درصد، سپرده سرمایه گذاری ویژه به مدت شش ماه چهارده درصد، سپرده سرمایه گذاری با سر رسید یک سال شانزده درصد و برای دو سال هجده درصد می باشد.

شماره تماس صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین

جهت دریافت شماره تماس می توانید به شعب مورد نظر صندوق سرمایه گذاری مراجعه کرده و شماره تماس آن شعبه را دریافت نمایید و یا آن که با مراجعه به سایت های معتبر در رابطه با بانک شماره تماس را مشاهده کنید. علاوه بر این که امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و گسترش فضاهای مجازی می توانید کنال ها و یا صفحات مربوط به آن را در صفحات مجازی مشاهده کرده و یا با نصب اپلیکیشن ها و همراه بانک ها به راحتی با بانک مورد نظر خود در تماس باشید.

ورود به صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین

ورود به صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین

فرآیند سرمایه گذاری در بانک ایران زمین این گونه خواهد بود که در ابتدا از طریق سایت در سامانه سجام ثبت نام کرده پس از آن از قسمت ورود سرمایه گذاران در سایت ثبت نام می کنید، پس از آن که احراز هویت شما توسط بانکداران در شعب بانک ایران زمین مورد تایید و ثبت قرار گرفت فرآیند صدور و وجه موردنظر خود را واریز خواهید کرد تا درخواست شما ثبت شود در مرحله آخر شما عضوی از خانواده و سرمایه گذاران بانک ایران زمین خواهید بود.

علاوه بر این شما قادر خواهید بود با مراجعه حضوری به یکی از شعب بانک ایران زمین ثبت نام خود را انجام دهید اما در صورتی که در سامانه سجام اطلاعات خود را ثبت کنید دیگر نیازی نیست که به صورت حضوری به دفاتر کارگزاری ها و یا سایر نهاد های مالی بازار سرمایه مراجعه کنید تا اطلاعات و احراز هویت خود را انجام دهید و به راحتی اطلاعات خود را می توانید در صورت نیاز ویرایش نمایید.

سود صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین

همان طور که قبلا اشاره کردیم صندوق های سرمایه گذاری جزو نهادهای قانونی بوده و تحت نظارت سازمان بورس می باشند و همواره سعی بر آن دارند تا با مدیریت حرفه ای برای سرمایه گذاران بالاترین بازدهی را به ارمغان بیاورند.

در صورتی که نرخ سود تمام صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت را در نظر بگیریم با صندوق هایی مواجه خواهید شد که نسبت به صندوق های بانکی از میزان بازدهی ماهانه بالاتری برخوردارند اما باید این نکته را هم در نظر گرفت در صندوق های سرمایه گذاری که درآمد ثابتی دارند نرخ سود در تمام ماه های سال با هم برابر نخواهد بود. سود حاصل بستگی به عملکرد آن صندوق و با در نظر گرفتن وضعیت کلی حاکم بر بازار سرمایه دارد و متغیر می باشد.

شعب صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین

شعب صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین

ثبت نام و صدور واحدهای سرمایه گذاری در تمامی شعب بانک ایران زمین امکان پذیر خواهد بود، این شعب را امروزه در سراسر ایران می توان مشاهده کرد و در آن سرمایه گذاری کرد. در ادامه شما با تا تعدادی از شعبه های بانک ایران زمین آشنا خواهیم کرد:

شعبه مرکزی کارگزاری حافظ

این شعبه در خیابان ولیعصر، بالا تر از خیابان ظفر، خیابان بابک بهرامی پلاک 9 طبقه سوم واقع شده است و کد شعبه شماره یک می باشد.

شعبه آپادانا

آدرس این شعبه در خیابان شهید مطهری نرسیده به سهروردی نبش خیابان سنندج پلاک 108 واقع شده است و کد شعبه شماره 105 می باشد.

شعبه فرشته

آدرس این شعبه بزرگراه مدرس شمالی تقاطع آفریقا نبش مریم غربی مجتمع نماد الهیه پلاک 35 و 33 نیز می باشد و کد آن 112 است.

مجتمع بهبودی

این شعبه در آدرس خیابان آزادی خیابان بهبودی بعد از تقاطع نصرت رو به روی کوی ناهید پلاک 203 واقع شده و کد آن 123 می باشد.

ماشین حساب صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین

ماشین حساب بازدهی صندوق سرمایه گذاری به این صورت خواهد بود که شما با دانستن اطلاعات تاریخ شروع سرمایه گذاری، تاریخ پایان سرمایه گذاری و همچنین میزان سرمایه گذاری انجام شده قادر خواهید بود به اطلاعات مختلف درصد سود کل، سود ریالی حاصله، جمع سود، اصل مبلغ، درصد سود سالانه، سود سپرده های کوتاه مدت و بلند مدت بر حسب 30 و یا 31 روزه بودن ماه ها محاسبه کرد و همچنین نرخ جریمه ابطال نیز آگاهی های لازم را دریافت نمایید. نرخ بازده حاصل شده از تاریخ آغاز تا پایان سال مالی به نسبت تعداد روزهای حضور سرمایه گذاران و همچنین تعداد واحدهای آنان متغیر خواهد بود.

ثبت نام در صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین

برای ثبت نام در جهت سرمایه گذاری در بانک ایران زمین در مرحله نخست باید به یکی از شعب بانک ایران زمین مراجعه کرده و برای صدور واحد سرمایه گذاری درخواست تکمیل فرم نمایید، برای مراجعه به شعب باید توجه داشته باشید که ارائه مدارک هویتی، معرفی نامه و یا وکالت نامه الزامی می باشد. پس از آن به حساب بانکی صندوق مبلغ مورد نظر خود را واریز کرده و فیش واریز شده را به نماینده مدیر ارائه خواهید داد سپس از نماینده مدیر رسید واریز وجه را دریافت خواهید کرد. در مرحله پایانی اعلامیه صدور و گواهی سرمایه گذاری حداکثر تا پایان دو روز کاری در محل ارائه درخواست به سرمایه گذار تحویل داده خواهد شد.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. صندوق های سرمایه گذاری بانک ایران زمین چه نوع صندوق هایی می باشند؟

    این صندوق ها در واقع نهادهای مالی می باشند که مجوز فعالیت خود را از سازمان بورس دریافت نموده اند و توسط شرکت های کارگزاری نیز تاسیس می شوند.

  2. استفاده از ماشین حساب صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین چه مزایایی دارد؟

    با استفاده از این ماشین حساب ها پس از وارد کردن اطلاعات قادر خواهید بود نرخ و درصد سود میزان سرمایه خود را به صورت ماهانه و سالیانه دریافت نمایید.

  3. چگونه می توان در صندوق های سرمایه گذاری بانک ایران زمین ثبت نام کرد؟

    با مراجعه به یکی از شعب بانک ایران زمین و ارائه مدارک هویتی، پس از تایید آن ها توسط بانکدار و واریز وجه موردنظر آنگاه عضوی از سرمایه گذاران بانک ایران زمین خواهید بود.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *