بهترین زمان خرید و فروش سهام رمپنا برای سود 200 درصدی

شرکت گروه مپنا

در خصوص معرفی رمپنا ( شرکت گروه مپنا ) باید گفت شرکت گروه مپنا یک مجموعه‌ صنعتى می باشد که شامل شده از گروه مپنا به عنوان شرکت مادر و به همراه سایر شرکت‌ هاى متعدد تخصصى دیگر تابع و وابسته به آن می باشند.

معرفی شرکت گروه مپنا یا نماد رمپنا

معرفی شرکت گروه مپنا یا نماد رمپنا

نماد مپنا1 در زمینه مهندسى، احداث و توسعه نیروگاه های حرارتى، نیروگاه هاى انرژى تجدید پذیر، تأسیسات تولید هم زمان برق و حرارت، تأسیسات تولید هم زمان برق و شیرین‌ سازى آب، مهندسى، اجرا و توسعه پروژه‌ های نفت و گاز در خشکى و دریا و مهندسى و احداث پروژه‌ های حمل و نقل ریلی، خدمات تصویر برداری پزشکی، برقی‌ سازی، ارائه خدمات بهره‌ برداری، تعمیر و نگهدارى در صنایع مذکور و نیز سرمایه‌ گذاری و تأمین مالی پروژه‌ هاى یاد شده می باشد.

باید گفت این شرکت همچنین در چار چوب انواع روش‌ های قرار دادی و سرمایه‌ گذاری فعالیت خود را انجام می دهد.

این گروه سازنده طیف عظیمی از محصولات و تولیدات پیشرفته صنعتى که شامل توربین هاى گاز و بخار، تجهیزات جانبی توربین، پره توربین، توربین بادى، بویلر هاى متعارف و بازیاب حرارت، ژنراتور هاى حرارتى و آبى، سامانه‌ هاى حفاظت و کنترل، لوکوموتیو هاى مسافرى و بارى و توربوکمپرسور و ارائه کننده آرایه وسیعى از خدمات تعمیر و نگهدارى به گونه ای که در سطح تولیدات خارج از کشور قرار دارد می باشد.

این شرکت و مدیران آن توانسته اند با تکیه بر کیفیت و قیمت رقابتى محصولات و خدمات خود در بازار هاى بین‌المللی حضوری فعال و موفق داشته باشند. عنوان اصلی این شرکت شامل عنوان شرکت مدیریت پروژه‌ های نیروگاهی ایران یا به اختصار مپنا می باشد که در تاریخ 22 مرداد ماه سال 1372 تأسیس ‌شده است.

هدف اصلی شرکت و مجموعه

هدف اصلی از تأسیس این شرکت با نماد رمپنا در ابتدا حضور آن در عرصه تولیدات داخلی پیمانکاری عمومی پروژه‌ های نیروگاهی به صورت کلید در دست بوده است و در سال 1374 طراحی، مهندسی و تأمین تجهیزات نیروگاهی از خارج و همچنین عملیات اجرایی از داخل را به عهده گرفته است.

فعالیت اصلی این گروه از سال 1376 با تکیه بر طراحی، مهندسی، اجرا و ساخت تجهیزات اصلی در داخل و تأمین تجهیزات اصلی در خارج کشور آغاز شده است. همچنین این گروه توانسته است در نهایت در سال 1380 علاوه بر انجام کلیه فعالیت‌ های طراحی، مهندسی و اجرای نیروگاه در داخل، ساخت تجهیزات اصلی را نیز آغاز کند.

در سال 1382 شرکت شاهد سرمایه‌ گذاری مستقیم در احداث نیروگاه ها، حضور در پروژه‌ های صنعتی و یوتیلیتی، ارائه خدمات پس از فروش و نگهداری و بهره‌ برداری بوده است.

لیست هیئت مدیره رمپنا

لیست هیئت مدیره رمپنا

مدیران شرکت گروه مپنا در تلاش می باشند تا با برنامه ریزی دقیق و درست بتوانند گام بزرگی در تولید محصولات داخلی داشته باشند و محصولات خود را نیز بتوانند در بازار های موجود در خارج از کشور نیز به فروش برساند.

لیست هیئت مدیره این شرکت و سهامداران رمپنا به صورت زیر می باشد:

 1. جناب آقای عباس علی‌ آبادی: ایشان به عنوان رئیس هیئت‌ مدیره و مدیر عامل فعالیت دارند.
 2. جناب آقای محمد علی وحدتی: ایشان نایب رئیس هیئت‌ مدیره می باشند.
 3. جناب آقای جعفر جولا: ایشان عضو هیئت‌ مدیره به نمایندگی از شرکت مدیریت سرمایه کرامت می باشند.
 4. جناب آقای علیرضا خجسته وهاب‌ زاده: ایشان به عنوان یکی از اعضای هیئت‌ مدیره به نمایندگی از شرکت سرمایه گذاری صنایع برق و آب می باشند.
 5. جناب آقای هوشنگ فلاحتیان: یکی از اعضای هیئت‌ مدیره به نمایندگی از شرکت سرمایه گذاری استان گلستان می باشند.

ارزش بازار شرکت گروه مپنا

شما برای اطلاع از ارزش بازار نماد رمپنا باید از طریق کار گذاری که در آن ثبت نام نموده اید اقدام کنید دقت کنید که ارزش هر نماد در روز هایی که بازار بورس فعال است روزانه دستخوش تغییراتی می شود که این تغییرات بسته به میزان حجم خرید و فروشی است که در آن نماد اتفاق می افتد.

اگر سهامداران آن شرکت اقدام به فروش سهام خود کنند سهم در شیب نزولی قرار می گیرد ولی اگر سهامداران شرکت سهام خود را نفروشند و خریداران در صف خرید قرار بگیرند شیب سهم شیبی صعودی خواهد بود.

خرید سهام رمپنا

خرید سهام رمپنا

شما برای خرید سهام شرکت گروه مپنا باید در قیمتی مناسب اقدام به خرید نمایید تا در روز هایی که سهم در شیب صعودی قرار می گیرد همراه سهم باشید. با خرید سهام یک شرکت شما جز سهامداران حقیقی شرکت به حساب می آیید که در سود و زیان شرکت همراه هستید پس در خرید خود دقت کنید که سهام یک شرکت بنیادی را خریداری نمایید تا ریسک سرمایه گذاری شما کاهش پیدا کند.

زمانی که شما می خواهید برای خرید یک سهم اقدام کنید باید بدانید که ایا در زمان درستی سهم مورد نظر خود را می خرید یا خیر! در حقیقت بهتر است که این طور بگوییم که خریدن یک نماد اداب خاص خودش را دارد و باید برای موفقیت در بازار بورس این موضوع را فرا گرفت. شاید با خود فکر کنید که خریدن یک سهم کار بسیار اسانی است و شما حساب کار گذاری خود را شارژ می کنید و نماد مورد نظر خود را پیدا و تعداد هر سهم را مشخص کرده و سپس پول از حسابتان کسر می شود و شما جزو سهام داران ان می شوید.

این فکر باطلی است زیرا این کار ها به منزله مجموعه ای از کار های مکانیکی است و شما فقط به ترتیب ان ها را انجام خواهید داد اما چیزی که در این جا مهم است این است که بدانید چه موقع سهم را بخرید که این عمل مستلزم استراتژی است و به این اسانی میسر نخواهد شد اما نگران نباشید! ما اینجاییم تا به شما بگوییم چگونه بهترین خرید را تجربه کنید پس با ما همراه باشید.

در این جا مثالی را با هم مروز می کنیم تا شما درک بهتری از این موضوع داشته باشید. برای مثال فکر کنید که شما می خواهد سهام رمپنا را بخرید اما در این جا دو موضوع وجود دارد: ایا سهم مورد نظر برای اولین بار عرضه شده است و سهام اولی است یا خیر؟ در صورتی که اولین فرض ما درست باشد، شما نمی توانید به هر اندازه ای که دلتان خواست سهام بخرید زیرا عرضه های اولیه دارای یک محدودیت مشخص هستند و فقط مقداری که برایتان تعیین شده است قابل خرید است.

در صورتی که فرض دوم ما صحیح باشد و نماد مورد نظر عرضه اولیه نباشد، می توانید به هر مبلغی که خواستید، سهام مورد نظر را بخرید و خود را یکی از سهام داران ان بکنید. این دو فرض از اصول اولیه بودند که خدمتتان عرض کردیم حال به نقطه ای مهم تر می رسیم که در ان باید بدانیم در چه زمانی سهم در کم ترین قیمت خود قرار دارد و ما می توانیم اقدام به خرید کنیم.

توجه داشته باشید که شما هر زمانی می توانید سهام مورد نظر خود را بخرید اما چیزی که در این جا اهمیت دارد این است که چه زمانی این کار را انجام دهیم تا با کم ترین مبلغ صاحب بیش ترین تعداد سهام شویم؟ در حقیقت ما زمانی وارد بازار بورس می شویم که می خواهیم به سرمایه خود اضافه کنیم و سود اوری داشته باشیم. برای همین منظور است که باید با برنامه ریزی پیش برویم زیرا بدون برنامه ریزی سود اوری حاصل نمی شود و بدون سود اوری فعالیت ما در بورس معنایی ندارد.

برای این منظور ما باید سلسله مراتبی از فعالیت ها را انجام دهیم که بدین شرح است: شما در ابتدا باید از چندین هفته قبل سهامی که قصد خریدن ان را دارید زیر نظر بگیرید و تمامی نوسانات و بالا و پایین رفت های ان را به دقت رصد کنید زیرا با این کار مشخص می گردد که بازه سود و زیان ان در چه روز هایی شکل صعودی به خود می گیرد و در چه روز هایی خنثی است.

شما با این کار می توانید متوجه شوید که سهامتان در بازه بلند مدت و کوتاه مدت چگونه عمل خواهد کرد. البته شما باید خودتان برنامه ریزی شخصی در این باره داشته باشید و مشخص کنید که برای چه مدتی قصد سرمایه گذاری دارید. اگر سرمایه گذاری کوتاه مدت مد نظرتان باشد، باید این موضوع را بدانید که هر چه تحلیلتان دقیق تر باشد در این راه موفق تر خواهید بود و در غیر این صورت احتمال ضرر و زیانتان بالا خواهد رفت.

سرمایه گذاری بلند مدت یا کوتاه مدت؟

سرمایه گذاری بلند مدت یا کوتاه مدت؟

در صورتی که سرمایه گذاری بلند مدت مد نظرتان باشد به احتمال زیاد سود خواهید برد زیرا با توجه به بازار نوسانی بورس در این روز ها و به خصوص در کشور ما، صبر یکی از ارکان ماندگاری در این عرصه است و اگر ریسک پذیری و صبر را چاشنی کار کنید، خواهید دید که سود های کلانی از این راه به دست خواهید اورد.

بعد از این که بازه سرمایه گذاری خود را مشخص کردید و کوتاه مدت بودن یا بلند مدت ان را انتخاب کردید، حال باید فاکتور دیگری را بررسی کنید و ان این است که ایا شرکت مورد نظر در ماه های اینده قصد افزایش سرمایه را دارد یا خیر و ایا دارای شرکت های زیر مجموعه قوی است یا خیر! تمامی این فاکتور ها از اهمیت خاصی برخوردار است.

اگر شرکت قصد افزایش سرمایه در ماه های آتی را داشته باشد این بدان معنا خواهد بود که تعداد سهم هایی که اکنون در اختیار دارید قیمتش افزایش خواهد یافت و با این کار سرمایه شما نیز چندین برابر خواهد شد پس توجه کنید که ایا شرکت مربوطه حمایت شده است و یا خیر.

شرکت های حمایت شده و بنیادی از اینده خوبی برخوردار هستند و در زمان سرمایه گذاری باید حتما این موضوع را مد نظر قرار دهید تا با یک تیر دو نشان زده باشید.

فروش سهام رمپنا

اگر قصد فروش سهام شرکت گروه مپنا را دارید باید به این نکته توجه کنید که عجولانه سهام خود را نفروشید و با هیجانات بازار همراه نشوید و تا می توانید سعی کنید که برای خود یک استراتژی تعیین نمایید و طبق آن استراتژی عمل کنید.

اگر بدون هیچ برنامه ریزی در بازار بورس عمل کنید مطمئن باشید هیچ گاه موفق نخواهید شد زیرا در هیچ کاری بدون هدف و استراتژی انسان موفق نمی شود.

با فروش سهام یک شرکت شما از جمع سهامداران آن شرکت خارج می شوید و دیگر در سود و زیان شرکت همراه نیستید پس سعی کنید در زمانی سهم خود را بفروشید که قیمت سهام شما در اوج باشد.

اطلاعات تماس

اطلاعات تماس

شما می توانید از طریق راه های نام برده شده در پایان با تیم مپنا در تماس باشید و سوالات مربوط به این شرکت را مطرح کنید.

قابل به ذکر می باشد که مدیران این شرکت و تمامی شرکت های زیر مجموعه آن مشتاق به پاسخگویی به سوالات و نظرات شما برای بهبود وضعیت و عملکرد شرکت می باشند.

 • آدرس سایت رمپنا

آدرس شرکت گروه مپنا: تهران بلوار میر داماد نبش خیابان کجور شماره ۲۳۱

تلفن تماس با رمپنا: ۲۳۱۵۱۰۰۱

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. شرکت رمپنا1 در چه سالی تاسیس شده است؟

  این شرکت در سال 1372 افتتاح شده است.

 2. شرکت گروه مپنا فعالیت اصلی خود را از چه سالی آغاز کرده است؟

  از سال 1376 فعالیت اصلی خود را آغاز کرده است

 3. هیئت مدیره شرکت گروه مپنا چند عضو دارد؟

  شامل 5 عضو می باشد که همگی اعضای هیئت مدیره مرد می باشند.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *