بازار خوکی چیست؟ آموزش سود کردن از بازار خوکی

بازار خوکی چیست

ضمن عرض سلام خدمت تمامی مخاطبان عزیزی که پیوسته ما را دنبال می کنند و همیشه همراهمان بوده اند. امروز در این مقاله می خواهیم درباره ی بازار خوکی با شما صحبت کنیم و چیز هایی را که لازم است راجب به آن و بازار بورس بدانید در اختیار شما قرار دهیم تا نهایت استفاده و بهره ی کافی از آن را ببرید و به اطلاعات خود در این باره بیافزایید پس تا پایان متن را با ایران بورس باشید.

بازار خوکی چیست

بازار خوکی چیست؟

افرادی در بازار بورس وجود دارند که در بازار و کار ها و شغل های معمولی سود بسیار ناچیزی به دست می آورند که به دلیل این که حرص بیش تر برای به دست آوردن پول آن ها را فرا می گیرد همان را نیز می بازند و شکست می خورند اما چناچه که آن ها این طمع خود را کنترل کنند و اجازه وسوسه شیطان را به خود ندهند توانایی آن را دارند که پیروز شوند و سود هایی بالا تر را به دست آورند.

در بورس هایی بازار هایی به نام های متفاوت و مختلف وجود دارد که هر کدام از آن ها بیانگر جنبه خاصی از آن بوده و همراه با یک سمبل حیوانی هستند که در ادامه می خواهیم به بررسی آن ها بپردازیم. بازار خوکی در آن افراد پر از حرص و طمع کاری وجود دارد که این اموال و دارایی خود را به دست آورده و در نهایت به خاطر طمع به دست آوردن پول بیش تر همان را هم می بازند و از دست می دهند.

بازار خوکی در بورس ایران

نوعی بازار در بورس می باشد که به دلیل وجود برخی از آدم های طمع کار به نام بازار خوکی نام گرفته است و در واقع این اشخاص بر اثر زیاده خواهی خود دارایی شان را از دست می دهند که به این رفتار ان ها رفتار خوکی گفته خواهد شد زیرا حیوانی به نام خوک عموما شکار خوبی برای شکارچیان می باشد و همیشه در هر کاری از این نوع دلالان و افرادی که به دنبال ساختن شایعه هستند وجود دارد که در بازار بورس هم فراوان خواهند بود.

بازار خوکی در بورس تهران نیز هست و همچنین بازار های دیگری با نام های گوسفندی، خرسی و گاوی هم وجود دارد که خرسی و گاوی از نوع معروف آن می باشند و به این دلیل به آن ها این نام را داده اند چرا که به وجود ریشه ای در گذشته بر می گیرد و در واقفع در اشاره ای کوتاه می توان نحوه جنگیدن آن ها را بیان کرد که برای مثال گاو در هنگام جنگیدن با حریف خود شاخ های خود را به سمت بالا می گرفت و همین موضوع نشان دهنده روند صعودی بازار است.

تفوات بازار خوکی و بازار خرسی و بازار گاوی

تفوات بازار خوکی و بازار خرسی و بازار گاوی

در این قسمت می خواهیم به تفغاوتی که این نوع بازار ها با هم دارند اشاره کنیم که ابتدا از بازار گاوی شروع می کنیم این نوع بازار روند صعودی دارد یعنی زمانی که بازار به صورت رشد در حرکت است و فروشندگان تمایلی برای فروش سهام خود ندارند عرضه کم خواهد شد اما تقاضا برای خرید سهام افزایش می یابد. به این دلیل به این نوع بازار، گاوی می گویند چون این حیوان در هنگام مقابله با حریف خود شاخ های خود را به سمت بالا می برد و حس پیروزی با خود به همراه دارد.

بازار خرسی نوعی از بازار است که روند نزولی داشته یعنی زمانی که بازار رشدی ندارد تقاضا برای خرید سهام کم می شود اما عرضه نیز زیاد خواهد شد و در این هنگام که بازار حالتی مغلوب و شکست خورده به خود می گیرد. در عبارتی می توان گفت چون هنگامی که پوست این حیوان را جدا می کردند افراد بر این معتقد بودند که باید آن را به قیمت روز بفروشند چرا که در زمان های آینده قیمت آن کاهش می یابد به همین خاطر این نوع بازار به این نام شکل گرفته است.

از آن جایی که هر فردی که وارد بازار بورس می شود باید با اصطلاحات ان آشنا باشد در نتیجه حتما همه ی عزیزانی که در این زمینه فعالیت می کنند با عبارت بازار خوکی هست هم آشنایی دارند یعنی افراد پر حرص و طمع کاری دربازار وجود دارد که اموال خود را به خاطر کسب سود بیش تر از دست داده اند.

بازار خوکی به چه صورت است

یکی از اصطلاحات بازار بورس بازار خوکی می باشد که به غیر از آن چند اصطلاح دیگر هم وجود دارد که آن ها هم با سمبل حیوان نشان داده می شوند و اگر بخواهیم مثال بزنیم بازار گوسفندی هم نوع دیگر آن است که به این دلیل این نام را گرفته است که اشخاصی که بدون آگاهی و شناخت بورس قدم در این زمینه می گذارند و به دنبال تقلید و پیروی از افراد دیگر هستند در کنار افراد در بازار گاوی نیز شکست می خورند و این اشخاص قربانی ترس خود خواهند شد.

فعالیت در عرصه بورس

پس توصیه می گردد که قبل از ورود به فعالیت در عرصه بورس ابتدا آشنایی لازم در این باره را به دست آورید و از کتاب ها، افراد متخصص، مشاورانی که در این زمینه حضور دارند راهنمایی بگیرید و افراد تازه کار بهتر است با سرمایه اضافی و مازاد خود پا در این عرصه بگذارند تا دارایی های ضروری زندگی خود را از دست ندهند.

اصطلاح بازار خوکی

این نوع بازار هم مانند بازار های دیگر دچار اصطلاح حیوانی به خوک است و این حیوان همیشه شکاری برای دیگران بوده و کنایه از آن دارد که زمانی که افراد به خاطر جذب سود بیش تر همان مال خود را می بازند و طمع می کند دارد پس نکته ی دیگری که باید به یاد داشته باشید این است که بهتر می باشد زمانی که از کاری مطمئن نیستید طمع نداشته باشید و به همان چیزی که دارید چه اندک و چه زیاد قانع باشید.

یکی از بازار ها بازار خوکی در بورس می باشد که در کنار آن چند بازار با اسم های گاوی، خرسی و گوسفندی هم وجود دارد و بازار گوسفندی در کنار بازار خوکی قرار دازرد چرا که در این نوع بازار افراد به دلیل ترس و نداشتن اطلاعات کافی و مناسب قدم در عرصه ای می گذارند که چیزی بلد نیستند و همین باعث شکست آنان می شود و این هم مانند همان موضوع افرادی هست که به خاطر کسب سود بیشتر می بازند و هر دو گروه در نهایت دچار شکست خواهند شد.

بازار خوکی در فارکس

شاید در اصل بعضی از شما مخاطبان ما ندانید که فارکس چیست پس ابتدا راجب آن کمی صحبت خواهیم کرد. این بازار از بزرگترین و معهم ترین بازار های مالی دنیا می باشد که در هر شبانه روز هزاران تیلیارد در آن جا به جا می شود که می توانیم به بازار مالی آمریکا اشاره کنیم و بازار فارکس جزو بازار های بسیار موفق می باشد که بازار خوکی نیز در بورس هم وجود دارد.

بازار بورس ایران به چهار نوع تقسیم شده و به نام های بورس، فرابورس،بورس کالا و بورس انرژی می باشد و فعالیت بورسی در ایران از زمان قبل از پیروزی انقلاب جمهوری اسلامی بوده و با داشتن یک تخته سیاه و گچ آغاز شد و اکنون می توان گفت که در این زمینه موفق شده و عملکرد تقریبا خوبی داشته است.

بازار خوکی در ارز دیجیتال

بازار خوکی در ارز دیجیتال

هم در بازار فارکس و هم در جهان کریپتو اصطلاحاتی وجود دارد که این نوع عبارات در ارز دیجیتال هم استفاده خواهند شد و نماد صعودی یا نزولی بودن و شکست و پیروزی را نشان خواهند داد. در کل استفاده از عباراتی مانند گاو بسیار خوب است و جو و انرژی مثبتی به بازار می بخشد اما خرسی تنها باعث انرژی های بد و نا امیدی به بازار بورس خواهد بود.

به غیر از بازار های گاوی و خرسی بازار خوکی در ایران نیز وجود دارند که اشخاص در آن قربانی و برده ی ترس خود خواهند شد و اگر کمی اطلاعات بیش تری از بورس داشتند شاید دچار شکست نمی شدند. دانستن و اگاهی از هر چیزی به خصوص در زمینه ای که قصد فعالیت در ان را دارید امر بسیار مهم و ضروری می باشد که نباید آن را فراموش کنید و بگویید بالاخره با ورود به آن تجربه پیدا خواهیم کرد. تجربه بسیار خوب است اما مشورت از دیگران و استفاده از سابقه ی آنان بسیار پر اهمیت تر می باشد.

جمع بندی

به طور کلی اگر بخواهیم جمع بندی در این موضوع داشته باشیم باید گفت که بازار های خرسی و گاوی نحوه روند کلی بازار سرمایه را بر عهده خواهند داشت و تعین می کنند که بازار به کدام سمت و سو رفته است و قابل ذکر است که بازار خرسی روند بلند مدت داشته است.

با حضور آن بازار دچار جو منفی می شود که افرادی که در این زمینه مهارت کافی دارند می دانند که این کار دارای ریسک است و نباید با یک شکست کنترل و مدیریت سهام خود را از دست بدهند. در کلام آخر یادتان نرود که برای حضور در این عرصه حتما از قبل آگاهی کافی به دست آورید و با اصطلاحات موجود در بازار آشنا باشید.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. نماد های موجود دربازار بورس را نام ببرید؟

    نماد های حیوانی مانند گاو، گوسفند، خرس و خوک و یا همین طور جوجه جزء اصطلاحات موجود در بازار بورس هستند.

  2. بازار بورس ایران از چه زمانی شروع به فعالیت کرد؟

    بازار بورس در ایران از زمان قبل از پیروزی جمهوری اسلامی ایران فعالیت خود را آغاز کرد.

  3. بازار خوکی چیست؟

    در این بازار افراد سود جو و طمع کاری وجود دارند که به خاطر به دست آوردن سود بیش تر شکست می خورند و دارایی خود را می بازند.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *