وضعیت شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان در بورس و پیش بینی آینده پارسان

شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان

پارسان ( شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان ) این شرکت در سال 1386 با نام اولیه شرکت توسعه الوند قدیر به صورت سهامی خاص تاسیس شده است. در همان سال بوده است که این شرکت در اداره ثبت شرکت ها و موسسه های غیر تجاری تهران به ثبت رسید. همچنین با مطالعه مقاله وضعیت بورس امروز از وضعیت این شرکت می توانید آگاه شوید.

معرفی شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان یا پارسان

معرفی شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان یا پارسان

در بهمن سال 1389 این شرکت نام خود را تغییر داد و به شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان که هنوز هم سهامی خاص بود تغییر نام یافت.

این شرکت در تاریخ 1390 از سهامی خاص به سهامی عام تغییر یافته است و از آن زمان تا کنون افراد حقیقی می توانند سهام این شرکت را در بورس خریداری کنند و بر روی سهام آن سرمایه گذاری انجام دهند.

این شرکت در فعالیت های زیر به طور پیوسته مشغول به سرمایه گذاری و اجرای عملیات است :

 1. خدمات اجرایی در تهیه و خرید مواد اولیه و ماشین آلات برای اشخاص حقوقی.
 2. خدمات طراحی و مهندسی و تضمین پروژه ها برای اشخاص سرمایه پذیر.
 3. انجام مطالعات، تحقیقات، بررسي تکنولوژیکی فنی، بازرگانی و اقتصادی برای بهره برداری توسط اشخاص حقوقی.
 4. تامین منابع مالی اشخاص حقوقی سرمایه پذیر از منابع داخلی شرکت یا به کمک سایر منابع از جمله اخذ تسهیلات بانکی به نام شرکت یا شخص حقوقی با تامین وسیقه یا تضمین باز پرداخت از طریق شرکت یا بدون تامین وسیقه یا تضمین باز پرداخت.
 5. تدوین سیاست های کلی، راهبردی و مدیریتی اشخاص حقوقی سرمایه پذیر
 6. شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در خصوص بند فوق به منظور معرفی به اشخاص حقوقی سرمایه پذیر.
 7. ارائه سایر خدمات فنی، مدیریتی، اجرایی و مالی به اشخاص حقوقی سرمایه پذیر.
برنامه ریزان و اهدافی در راستای توسعه

برنامه ریزان و اهدافی در راستای توسعه

مدیران و برنامه ریزان این شرکت رشد و توسعه در راستای تبدیل شدن به یکی از شرکت های برتر سرمایه گذار در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در کشور و همچنین خاورميانه هستند و سعی می کنند تا هر چه سریع تر شرکت را به این هدف برسانند و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

همچنین با سرمایه گذاری در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی به منظور ایجاد بالا ترین ارزش افزوده بلند مدت برای سهامداران خود با سیانت از محیط زیست در تلاش می باشند که هم سهامداران خود را راضی نگه دارند و هم نقش خود را در حفاظت از محیط زیست به خوبی انجام داده باشند.

پارسان طی این سال های فعالیت خود تمامی گواهینامه ها و استاندارد های لازم در زمینه فعالیت خود را کسب کرده است تا هم محصولات خود را به آخرین استاندارد روز دنیا عرضه کند و هم مشتریان خود را از خرید محصولات خود مطمئن تر سازد.

لیست هیئت مدیره شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان

لیست هیئت مدیره شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان

مدیران شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان در تلاش می باشند تا با رضایت سهامداران خود و همچنین کمک به کار کنان خود کارنامه مدیریتی خود را درخشان کنند و نام شرکت را روز به روز در بین شرکت های نفت و گاز بالا تر ببرند.

هیئت مدیره این شرکت از پنج نفر تشکیل شده است که این پنج نفر عبارت اند از :

جناب آقای حسین شهریاری: ایشان یکی از اعضای هیئت مدیره می باشند و مدرک تحصیلی این شخص کارشناسی ارشد مهندسی شیمی می باشد.

جناب آقای رحیم اسماعیلی دانا: ایشان نائب رئیس هیئت مدیره می باشد و مدرک تحصیلی این شخص دکتری حسابداری می باشد.

جناب آقای داوود شاد دل: این شخص نیز یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت می باشد و مدرک تحصیلی ایشان دکتری مدیریت استراتژیک می باشد.

جناب آقای احد نظری: این شخص نیز یکی از اعضای هیئت مدیره می باشد و مدرک تحصیلی ایشان دکتری مدیریت پروژه می باشد.

جناب آقای احمد وحید دستجردی: ایشان رئیس هیئت مدیره شرکت می باشد و مدرک تحصیلی ایشان کارشناس ارشد جغرافیا سیاسی می باشد.

سهامداران پارسان

سهامداران پارسان

سهامداران شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان شامل دو گروه حقیقی و حقوقی می باشد که مهم ترین سهامدار حقوقی این شرکت ، شرکت سرمایه گذاری قدیر که یک شرکت سهامی عام است می باشد.

شرکت سرمایه گذاری قدیر با دارا بودن 62. 5 درصد از سهام این شرکت ، بزرگ ترین سهام دار حقوقی شرکت محسوب می شود.

ارزش بازار پارسان

ارزش بازار پارسان

برای اطلاع از ارزش بازار شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان باید از طریق کار گذاری که در آن ثبت نام نموده اید اقدام به مشاهده ارزش این نماد بکنید. دقت کنید که انتخاب یک کار گذاری مناسب یکی از کار های لازم در ورود به بازار بورس است زیرا کار گذاری مناسب است که سرعت آن بالا باشد و هنگ نکند.

اگر کار گذاری شما درست انتخاب نشده باشد شما را بعد ها اذیت خواهد کرد. ارزش هر سهام روزانه در بازار شامل تغییراتی می شود که دامنه نوسانات در بازار بورس حداکثر مثبت پنج و حداقل منفی پنج می باشد. در حقیقت بهتر است که از بین کار گذاری های موجود در کشور، کار گذاری را انتخاب کنید که میزان رضایت مندی از ان بالاتر بوده و سهام داران را زمان خرید و فروش معامله اذیت نمی کند.

انتخاب کارگذاری مناسب

منظور از این حرف این است که گاهی برخی از کار گذاری ها در زمانی که یک سهم باز می شود و مردم می توانند به معامله بپردازند، دسترسی و خرید و فروش به ان سهم را می بندد و همین موضوع باعث می شود که عده کثیری از معاملات جا بمانند و نتوانند به درستی عمل کنند. با کمی جست و جو در این زمینه کار گذاری های این مدلی را می توانید شناسایی کرده و از سابقه ان ها اگاه شوید زیرا شما زمانی می توانید عملکرد خوبی در بازار بورس داشته باشید که بستر متناسب با ان یعنی کار گذاری مربوط، به درستی عمل کند.

خرید سهام پارسان

خرید سهام پارسان

برای خرید سهام شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان باید از طریق بازار بورس اقدام کنید دقت کنید که در زمان مناسب سهام شرکت را خریداری کنید تا دچار ضرر نشوید زمان مناسب زمانی می باشد که قیمت هر سهام در کف قیمتی خود قرار گرفته است.

اگر شما در کف قیمتی خریداری کنید در روز هایی همراه سهم هستید که سهم شما رشد می کند و از سرمایه گذاری خود لذت می برید. با خرید هر سهم از هر نماد شما سهامدار آن شرکت محسوب می شوید و در سود و زیان شرکت همراه هستید.

در حقیقت با توجه به ان که سهام پارسان یکی از سهم های خوب بازار بورس می باشد و خرید ان در بلند مدت سود های خوبی را نصیب شما عزیزان خواهد کرد، بهتر است با تحلیل های بنیادی زمان خرید این سهم را پیش بینی کرده و در صورت رضایت ان را به مقدار دلخواه خریداری کنید. توجه داشته باشید این حرف ما به معنای سیگنال دهی نیست و تصمیم گیری نهایی با شما عزیزان است و هیچ کس نمی تواند یک روند قطعی را برای همه افراد توصیه کند.

زمانی که شما اقدام به خرید این سهم کردید باید به این نکته توجه داشته باشید که شرکت های زیر مجموعه ان در چه وضعیتی هستند. زیرا اکثر شرکت های مادر سرمایه گذاری های کلانی را در شرکت های زیر مجموعه خود انجام می دهند که همین کار در روند سود دهی ان ها تاثیر بسزایی خواهد داشت. شما باید شرکت های زیر مجموعه و تحت امر این شرکت مادر را بررسی کرده و با تحلیل های خود متوجه شوید که روند سود دهی انان به چه صورت بوده است و ایا در کل اقدامات شفافی را انجام داده اند یا خیر.

کار کردن به صورت شفاف در این زمینه از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا معامله گران و سهام داران جذب شرکتی می شوند که فعالیت های درست و بدون حاشیه داشته باشد و زمانی که این گونه بود و سهام داران اقدام به معامله این سهم کردند، سود دهی شرکت رونق می گیرد و برای شما نیز سود خوبی در پی خواهد داشت. هر چه تعداد سهام داران و معامله گران یک سهم بیش تر باشد احتمال افزایش سرمایه و سود دهی بیش تر ان نیز بالا می رود.

فروش سهام شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان

فروش سهام شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان

با فروش سهام شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان شما دیگر سهامدار آن شرکت به حساب نمی آیید و در سود و زیان آن شرکت همراه نمی باشید.

پس دقت کنید که سهام خود را ارزان در بازار از دست ندهید تا مدتی بعد پشیمان شوید در فروش سهم خود سعی کنید که یک قانون خاص برای خود به وجود آورید و به آن پایبند باشید و با هیجانات بازار پیش نروید زیرا در بازار بورس کسی موفق می باشد که با استراتژی خاص خود پیش برود.

در حقیقت زمانی که شما سهام شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان می فروشید دیگر نمی توانید در معاملات ان دخیل باشید و زمانی که افزایش سرمایه برای ان اتفاق بیافتد و هر سهم ان ارزش بیش تری پیدا کند، ممکن است پشیمان شوید. لذا بهتر است که تحلیل های بنیادی و خوبی را در این زمینه انجام داده و با کمک گرفتن از اندیکاتور های مختلف روند بازار را تشخیص داده و در جهت درست گام بردارید.

زمانی که در این سهم باقی بمانید ممکن است در طی دوره های زمانی مختلف شرکت روند سود دهی خود را متوقف کرده و وارد فاز اصلاح شود اما در این زمان ها نباید هیجانی عمل کنید و سهام خود را با قیمت پایین بفروشید زیرا در این صورت چیزی به جز ضرر و زیان نصیبتان نخواهد شد. در این مواقع شما عزیزان باید صبر پیشه کرده و استرس به خود راه نداده و منتظر باشید تا شرکت از دوره اصلاح خارج شده و به روند سابق خود ادامه دهد.

زمانی که این اتفاق بیافتد ضرر هایی که متحمل شده اید به سرعت جبران خواهد شد و سرمایه شما باز خواهد گشت. البته این حرف بدان معنا نیست که شما هیچ گاه نباید سهامی را بفروشید زیرا هر کسی برای این که از خرید سهام سود کند و بعد ان را بفروشد، پای به عرصه بورس می گذارد. نکته قابل توجه در این باب این است که زمان فروش سهم نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و شما عزیزان باید بدانید که چه سهمی را در چه زمانی باید به فروش کنید که ضرر نکرده و سود بالایی نیز کسب کرده باشید.

تمامی این کار ها با کسب اطلاعات بورسی سهل و اسان خواهد شد و برای همین به شما عزیزان توصیه می کنیم که در این بازار راه و روش و اطلاعات مربوطه را به خوبی و از پایه فرا بگیرید تا در حد امکان از دیگران بی نیاز باشید و طبق برنامه خود عمل کنید.

اطلاعات تماس

برای ارتباط با مدیران شرکت راه های ارتباطی زیر را برای شما قرار می دهیم تا نظرات خود را به گوش مدیران برسانید.

تلفن تماس با پارسان: 22685570

آدرس سایت پارسان :

آدرس شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان: خیابان شریعتی خیابان پل رومین ورودی الهیه رو به رو کوچه مبشر پلاک 41.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. ایا انتخاب کارگزاری برای خرید و فروش سهم پارسان از اهمیت خاصی برخوردار است؟

  نه تنها برای نماد پارسان، بلکه برای تمامی معاملات نماد های موجود در بازار بورس انتخاب یک کارگزاری مناسب و شناخته شده به شما این امکان را می دهد که از کورس معاملات جا نمانید و در هر زمان که خواستید بدون مشکل به خرید و فروش سهم خود بپردازید.

 2. ایا انتخاب کارگزاری برای خرید و فروش سهم پارسان از اهمیت خاصی برخوردار است؟

  ه تنها برای نماد پارسان، بلکه برای تمامی معاملات نماد های موجود در بازار بورس انتخاب یک کارگزاری مناسب و شناخته شده به شما این امکان را می دهد که از کورس معاملات جا نمانید و در هر زمان که خواستید بدون مشکل به خرید و فروش سهم خود بپردازید.

 3. ایا سهم پارسان سهمی حمایت شده است؟

  در این باره اطلاعات دقیقی در دست نیست اما با توجه به پیگیری های تیم ایران بورس، این سهم از جایگاه خوبی برخوردار است.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *