غپاک

شرکت لبنیات پاک

غپاک ( شرکت لبنیات پاک ) در سال ۱۳۳۸ تأسیس گردید و در همان سال تحت شماره ۷۲۰۵ در اداره ثبت شرکت های وزارت صنعت و معدن ثبت گردید. این مجموعه لبنی ارائه دهنده یک سبد کامل در زمینه محصولات لبنی می باشد و با تنوع محصولات خود مشتریان زیادی را به سمت خود جذب کرده است. در ادامه این مقاله معرفی نماد بورس با ما همراه باشید.

معرفی شرکت لبنیات پاک یا غپاک1

معرفی شرکت لبنیات پاک یا غپاک1

شرکت لبنیات پاک به عنوان عضوی از زیر مجموعه گروه سینا سعی دارد تا در راستای ارتقای سلامت هم میهنان خود گام بردارد و در این مسیر نیز موفقیت هایی را بدست آورده است که حاصل زحمات شبانه روزی مدیران و کارکنان شرکت بوده است. این شرکت با بیش از نیم قرن تجربه در زمینه تولیدات محصولات لبنی یکی از با سابقه ترین شرکت های لبنی محسوب می شود و این یک موضوع غیر قابل انکار برای دیگر رقیبان این شرکت می باشد.

غپاک1 تمامی استاندارد های لازم را در تولید محصولات لبنی دریافت نموده است و علاوه بر آن استانداردهایی را که مربوط به محیط زیست نیز می باشد را کسب کرده است تا نشان دهد علاوه بر آنکه به کیفیت محصولات تولیدی و سلامت هم وطنان خود اهمیت می دهد به سلامت محیط زیست نیز به همان اندازه اهمیت می دهد.

اهداف اصلی شرکت

این شرکت برای خود یک سری اهداف در نظر گرفته است که به برخی از آن ها اشاره می کنیم :

افزایش ظرفیت و کیفیت محصولات: این شرکت برای آنکه تولید خود را افزایش دهد از کیفیت محصولات خود کم نکرده است و توان تولیدی شرکت خود را قصد دارد تا جایی بالا ببرد که به کیفیت محصولاتش خدشه ای وارد نشود و یا به زبان ساده تر کیفیت را فدای کمیت نمی کند.

توسعه قابلیت های مالی و سرمایه گذاری: این شرکت سعی دارد تا با جذب سرمایه گذاران قابل اعتماد توسعه های زیر بنایی شرکت را افزایش دهد تا اینگونه هم سرمایه، سرمایه گذاران را افزایش دهد و هم تولیدات شرکت افزایش یابد.

افزایش سودآوری: هدف هر مدیری این است تا شرکتش را به سود آوری برساند و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی کند از این رو مدیران شرکت لبنیات پاک نیز در این راستا تمام تلاش خود را انجام می دهند تا شرکت به سود آوری برسد.

توسعه سهم بازار: مدیران شرکت علاوه بر این سعی دارند تا سهم بیشتری از محصولات لبنی کشور را در اختیار خود در بیاورند.

توجه به نیروی انسانی: یکی دیگر از اهداف مدیران شرکت، توجه به نیروی انسانی شرکت می باشد که زحمات زیادی را در شرکت می کشند، از این رو مدیران در تلاش اند تا حد توان خود نیاز کارکنان را بر طرف نمایند و به آن ها و خانواده گرامیشان توجه کنند تا در رفاه و آسایش باشند، وقتی یک کارمند شرکت در رفاه و آسایش باشد با قوای بیشتری در محل کار خود حاضر می شود و تمام توانش را می گذارد تا شرکت یا کارخانه به اهدافش برسد.

بررسی املاک غپاک

بررسی املاک غپاک

در ابتدا به زمین 45 هکتاری آن می پردازیم که این ملک بزرگ در کیلومتر سوم جاده قدیم کرج قرار دارد و نزدیک به قسمت های مسکونی قرار دارد و از این حیث بیرون شهر تلقی نمی شود. دقیقا به همین دلیل بود که تصمیم بر ان شد که محل شرکت را تغییر داده و از بافت مسکونی فاصله دهند و به همین منظور از سال 93 استارت جابجایی محیط خورده شد. در همین باب تصمیم بر ان شد که محل شرکت به کیلومتر شانزدهم جاده قدیم کرج انتقال پیدا کند و ان مکان را با مبلغ 32 میلیارد تومان خریداری کرد.

نکته قابل توجه در این زمینه ان است که این جابجایی هیچ گاه صورت نگرفت و تنها مزیت خریداری این زمین ان بود که از ان موقع تا کنون، به ارزش ان افزوده شده است و مزیت دیگری به همراه نداشته است. در حال حاضر مکان دقیق این زمین مشخص نیست و در هیچ جایی نیز اطلاعات ان منتشر نشده اما با توجه به بررسی های انجام شده تیم ایران بورس، این زمین از زمین های متعلق به دام شیر یا همان شرکت محیا بوده که در همان زمان خریداری، آن را به طور تمام و کمال به غپاک واگذار کرده است.

در ان زمان شرکت غپاک زمین نام برده را متری هفتاد و یک هزار تومان خرید که با گذشت چندین سال از آن و هم چنین با ارزش شدن ان، در حال حاضر زمین نام برده شده متری 500 هزار تومن معامله می شود. با توجه به این نکات هم اکنون این زمین ارزش زیادی را داراست و قیمت حدودی ان چیزی برابر با 225 میلیارد تومان محاسبه می شود.

مورد دوم زمین کارخانه بستنی است که این زمین چیزی به مساحت 10136 متر است و محل ان نیز در کیلومتر سوم جاده قدیم کرج قرار دارد و همانند مورد فوق، این زمین نیز به دلیل نزدیک بودن شرکت به بافت مسکونی، دارای حاشیه ها و مشکلاتی شد. لازم به ذکر است که براورد حدودی ما از میزان مبلغ این زمین چیزی حدود 81 میلیارد تومان می باشد و شاید تا به امروز ارزش ان بیش تر نیز شده باشد.

مورد بعدی زمین کارخانه اصلی پاک است که این زمین در برزگراه فتح بعد از سه راهی شیر پاستوریزه قرار دارد و زمین فوق متشکل از دو زمین است که به فواصل مختلف برای شرکت خریداری شده است. یکی از این قطعه زمین ها در سال 40 خریداری شد و دیگری در سال 77 به املاک این شرکت اضافه گردید.

مساحت یکی از قطعه زمین های مذبور، برابر با 28500 متر مربع است و مساحت زمین دیگر 18500 متر مربع می باشد. در حقیقت مجموع این دو قطعه زمین روی هم چیزی حدود 47 متر مربع می باشد که هر متر مربع ان ارزشی برابر با 8 میلیون تومان دارد که قیمت کلی ان 376 میلیارد تومان براورد می شود.

ارزش گزاری این املاک و اراضی فقط زمین ها را در بر می گیرد و ساختمان ها جزو آن نیست. مجموع ارزش این اراضی متعلق به شرکت غپاک 682 میلیارد براورد شده است که اگر بهای دفتری 98 میلیارد را از ان کم کنیم به عدد 584 می رسیم.

بررسی تولید شرکت

بررسی تولید شرکت

به طور کلی ظرفیت کلی انواع محصولات لبنیاتی این شرکت به بالای 161 هزار تن می رسد که از این بین چهار محصول اصلی، بیش ترین سهم را به خود اختصاص می دهند که این چهار محصول شامل: 32 درصد شیر، 26 درصد خامه، 21 درصد کره و 11 درصد بستنی می باشد که از بین این چهار محصول نیز دو محصول خامه و کره بیش ترین میزان سود نا خالصی را به خود اختصاص می دهند که عددی نزدیک به 37% و 31% است.

در این جا مطلبی بسیار مهم وجود دارد و ان این است که در تولیدات شرکتی تولید محصول مهم بازار یعنی کره به خارج وابسته می باشد و کشور ما باید در پایان هر سال 35 میلیون یورو را از کشور خارج کند تا ماده اولیه کره یا همان کره بالک را وارد کند.

لیست هیئت مدیره غپاک

لیست هیئت مدیره غپاک

مدیران شرکت لبنیات پاک در تلاشند تا در مدتی که مدیریت شرکت را بر عهده دارند، شرکت در مسیر موفقیت گام بردارد و روز به روز پیشرفت کند تا نام شرکت به وسیله تلاش آن ها بدرخشد و یک کارنامه موفق در پرونده خود به ثبت برسانند، هیئت مدیره شرکت شامل پنج عضو می باشد که این پنج عضو عبارتند از :

 1. جناب آقای هدایت صمدی انصاری: ایشان یکی از اعضای هیئت مدیره می باشند و مدرک تحصیلی ایشان فوق لیسانس می باشد.
 2. جناب آقای طهماسب علی بخشی: ایشان نیز یکی از اعضای هیئت مدیره می باشند و مدرک تحصیلی ایشان لیسانس است.
 3. جناب آقای سید محمد علی شهدائی: ایشان نائب رئیس شرکت می باشند و مدرک تحصیلی ایشان لیسانس است.
 4. جناب آقای غلام رضا شبائی خفری: ایشان یکی از اعضای هیئت مدیره می باشند و مدرک تحصیلی ایشان دکتری می باشد.
 5. جناب آقای همایون نبئی: ایشان رئیس هیئت مدیره می باشند و مدرک تحصیلی ایشان لیسانس است.

سهامداران غپاک

سهامداران غپاک که بر روی این نماد لبنی سرمایه گذاری کرده اند امیدوارند تا مدیران شرکت تمام تلاش خود را بکنند تا شرکت به موفقیت برسد، این سهام داران عبارتند از :

 1. شرکت مادر تخصصی گسترش صنایع غذایی سینا: این شرکت که سهامی خاص می باشد با دارا بودن ۵۱.۷۳ درصد از سهام شرکت، بزرگترین سهام دار شرکت محسوب می شود.
 2. شرکت سرمایه گذاری ملی ایران: این شرکت که سهامی عام می باشد با دارا بودن ۱۵.۳۲ درصد سهام شرکت، دومین سهام دار حقوقی شرکت به حساب می آید.
 3. شرکت فورمست شیر: این شرکت ۱.۸۶ درصد از سهام شرکت را دارا می باشد.
 4. شرکت فورمست ایران: این شرکت ۱.۸۴ درصد از سهام شرکت را دارا می باشد.
 5. بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی: این شرکت ۱.۳۴ درصد از سهام شرکت را دارا می باشد.
ارزش بازار شرکت لبنیات پاک

ارزش بازار شرکت لبنیات پاک

برای اطلاع از ارزش بازار نماد غپاک باید به بازار بورس مراجعه کنید و از آن جا قیمت سهام آن را ببینید، قیمت هر سهم روزانه تغییر می کند و هیچ گاه ثابت باقی نمی ماند.

خرید سهام غپاک

با خرید سهام شرکت لبنیات پاک شما جز سهام داران حقیقی شرکت می شوید و در سود زیان شرکت همراه شرکت خواهید بود، دقت کنید زمانی برای خرید اقدام کنید که قیمت سهام در کف محدوده خود قرار گرفته باشد تا شما زمانی همراه سهم شوید که سهم قصد رشد دارد، اگر در اوج خریداری کنید ممکن است سهام دچار افت قیمتی شود و سرمایه شما متزلزل شود.

فروش سهام غپاک

فروش سهام غپاک

در فروش سهام شرکت لبنیات پاک و یا هر سهم دیگری این نکته را همیشه در نظر داشته باشید که از عجله کردن باید بپرهیزید و با هیجانات بازار همراه نشوید و همیشه از استراتژی خودتان پیروی کنید تا ریسک سرمایه گذاریتان کم تر شود.

اطلاعات تماس با شرکت لبینات پاک

تلفن تماس غپاک: ۶۶۸۰۸۰۵۱

آدرس شرکت لبنیات پاک: کیلومتر سه جاده قدیم کرج، میدان شیر

شما می توانید از طریق لینک های بالا که برای شما عزیزان قرار دادیم با شرکت در تماس باشید و انتقادات یا پیشنهادات خود را به گوش مدیران شرکت برسانید.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. اصلی ترین سهام دار این شرکت جامع چه شرکت حقوقی می باشد؟

  شرکت مادر تخصصی گسترش صنایع غذایی سینا بیش ترین سهم را در این شرکت به خود اختصاص داده است.

 2. تاسیس شرکت لبنیات پاک در چه سالی بوده است؟

  مجموعه پاک در سال ۱۳۳۸ تأسیس شده است.

 3. رئیس هیت مدیره این شرکت چه کسی می باشد؟

  جناب آقای همایون نبئی اصلی ترین عضو و رئیس هیئت مدیره این شرکت می باشند.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *