آموزش اندیکاتور mfi به صورت گام به گام و تضمین موفقیت در بورس

اندیکاتور mfi

با سلام خدمت تمام دنبال کننده های سایت ایران بورس و عزیزانی که برای آموزش در زمینه تحلیل تکنیکال وقت می گذارند و برای سرمایه خود ارزش قائل هستند. در این مقاله می خواهیم در رابطه با اندیکاتور mfi با شما عزیزان صحبت کنیم و طریقه کار با این اندیکاتور را برای شما آموزش دهیم. با یک مقاله دیگر از آموزش اندیکاتورها در سایت ایران بورس در خدمت شما هستیم.

اندیکاتور mfi چیست

اندیکاتور mfi چیست

قبل از این که بخواهیم در رابطه با اندیکاتور mfi با شما صحبت کنیم باید بگوییم که در کل واژه اندیکاتور به چه معنایی می باشد. اندیکاتور ها با توجه به چند داده اصلی از قبیل: قیمت پایانی و شروع یک سهم، کمترین و بیشترین قیمت، حجم معامله این ها داده هایی است که یک اندیکاتور از آن ها استفاده می کند.

که نتیجه آن شامل خطوط و علامت هایی بر روی خود نمودار سهم و یا به صورت توابعی جداگانه نمایش داده می شوند. به آن دسته از داده های خروجی اندیکاتور ها که به صورت جداگانه نمایش داده می شوند اسیلاتور گفته می شود که معمولا در پایین نمودار ها قرار می گیرند.

در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که شما چگونه و به چه نحوی می توانید با این اندیکاتور کار کنید.

راه های آموزش اندیکاتور mfi

کلاس های حضوری و آنلاین

کلاس های حضوری و آنلاین

در این کلاس ها افراد با تجربه و با علم بالا در خصوص تحلیل تکنیکال حضور داشته که شما را با اندیکاتور های مختلف آشنا می کنند که یکی از این اندیکاتور ها، اندیکاتور mfi می باشد. البته باید در این جا خدمت شما عرض کنیم که شما باید در زمینه انتخاب استاد بسیار دقت داشته باشید.

چرا که اگر فردی که می خواهد به شما آموزش دهد نتواند نکات را به طور دقیق و صحیح به شما آموزش دهد شما نیز از همان اطلاعات به غلط استفاده کرده و امکان دارد در معاملات خود دچار اشتباه شده و ضرر های غیر قابل جبرانی را تجربه کنید، پس در انتخاب استاد نهایت دقت را داشته باشید.

در خصوص کلاس های آنلاین نیز باید خاطر نشان کنیم که با توجه به بیماری کرونا توصیه ما به شما این است که اگر استاد خاصی مد نظر شما می باشد حتما از کلاس های آنلاین این اساتید استفاده کنید. شما می توانید از این اوضاع به وجود امده نهایت استفاده را ببرید و به علم و دانش بورسی خود اضافه کنید و هم چنان که در منزل به معامله می پردازید، سود اوری بالایی نیز داشته باشید.

در حقیقت این فرصتی است که برای شما به وجود امده است تا بتوانید به یکی تحلیل گران و معامله گران موفق در این زمینه تبدیل شوید.

کتاب و فایل های آموزشی

کتاب و فایل های آموزشی

اگر بخواهیم در رابطه با کتاب ها صحبت کنیم اساتید زیادی در این زمینه وجود دارند که می توانیم به کتاب تحلیل تکنیکال استیو نیسون، کتاب بیل ویلیامز که در هر دو کتاب در رابطه با اندیکاتور mfi بیل ویلیامز و استیو نیسون توضیح داده شده است.

التبه در رابطه با فایل های اندیکاتور mfi pdf و حتی word باید خدمت شما بگوییم که این فایل ها بر اساس کتاب های معتبر ساخته شده اند ولی شما سعی کنید این فایل ها را از افراد قابل اعتماد و سایت های معتبر دانلود و تهیه نمایید. زیرا در سایت های گوناگون نمونه های مختلفی با محتویات گاها درست و گاها غلط وجود دارد که ممکن است شما را در این راه گمراه سازد پس توصیه ما به شما این است که اگر می خواهید اطلاعاتی در این زمینه یا هر زمینه دیگری به دست اورید بهتر است که در ابتدا ذهن خود را با اطلاعات درست پر کنید و ادامه دهید زیرا گوشه چشمی داشتن به اطلاعات نادرست می تواند شما را گمراه کرده و برایتان زیان بار باشد.

مخصوصا در دنیای پر نوسان بورس که هر ثانیه اهمیت دارد و باید خود را با ان به روز کرده و طبق ان جلو بروید تا هم به سرمایه تان اضافه شود و هم از به وجود امدن ضرر و زیان های احتمالی جلوگیری کنید.

کلیپ های آموزشی

کلیپ های آموزشی

در زمینه آموزش تصویری اندیکاتور mfi باید خدمت شما عرض کنیم که شما اگر به تازگی می خواهید با مفاهیم تکنیکالی آشنا بشوید توصیه ما این است که در اول یادگیری خود را با همین ویدئو های آموزشی شروع کنید. چرا که هزینه آن پایین بوده و مزیت آن نسبت به کتاب این است که به شما یک شمای تکنیکالی می دهد و شما به طور واضح می توانید با اندیکاتور ها و سایر ابزار های تکنیکالی آشنا بشوید.

نظر ما این است که شما اگر هم می خواهید در کلاس های آنلاین و یا حضوری شرکت کنید قبل از این کار کلیپ های آموزشی را ببینید تا در آن جلسه های آموزشی شما فقط رفع اشکال کنید و بالاترین بهره را از آن کلاس ها ببرید، تا هزینه و وقت شما نیز هدر نرود.

تحقیقات نشان داده است که ذهن انسان اطلاعات شماتیک را بهتر درک می کند و سریع تر می تواند با ان ارتباط برقرار کند و از همین رو دیدن این فیلم های اموزشی بسیار به شما کمک خواهد کرد. در همین راستا لازم به ذکر است که اهمیت اندیکاتور های مختلف مانند mfi نیز دقیقا به همین منظور است زیرا اندیکاتور نوسانات و روند کلی بازار را به نمودار های قابل فهم و دقیقی تبدیل کرده و ما با یک نگاه به ان ها می فهمیم که اکنون در بازار بورس چه می گذرد.

به همین خاطر است که اندیکاتور های مختلف به وجود اومدند تا به ما کمک کنند که دنیای بورس را بهتر درک کنیم و در این راه قدم برداریم. البته باید این موضوع را نیز بدانیم که اندیکاتور های متعددی که پیش تر از ان ها نام بردیم، کمک های بسیار ارزش مندی در زمینه بورس خارجی مانند فارکس نیز به ما می کنند. همان طور که می دانید تمامی شرکت های جهان در بازار فارکس حضور دارند و کشور ما به دلیل تحریم ها، از این نعمت محروم شده است اما ما می توانیم با ترفند هایی ارتباط خود را با دنیای بیرون حفظ کرده و در بازار جهانی فارکس به خرید و فروش بپردازیم.

بازار فارکس

بازار فارکس

نکته قابل توجه در مورد بازار فارکس این است که این بازار تعطیلی ندارد و در هر زمان از شبانه روز و هر روز از هفته شما می توانید معاملات خود را انجام دهید. البته بازار فارکس بسیار پیچیده تر از بورس داخلی است و این موضوع نیز کاملا طبیعی است زیرا در مقیاس جهانی مشغول فعالیت است.

پس اگر می خواهید در این بازار معاملاتی را انجام دهید ما به شما پیشنهاد می کنیم تا مقاله بازار فارکس را که در همین سایت برایتان قرار داده ایم را مطالعه بفرمایید تا با کلیت کار بیش تر اشنا شوید. نباید از این موضوع غافل شد که قدم نهادن در این بازار گسترده نیازمند علم بالا تری نسبت به بورس داخلی است و در صورتی که به شکل هیجانی بخواهید در این محیط خرید و فروش کنید ممکن است تمام سرمایه خود را از دست بدهید و هیچ راه برگشتی نیز وجود ندارد. از همین رو توصیه تحلیل گران این حوزه بر ان است که اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید، به ان وارد نشوید و کار خود را در بازار بورس داخلی کشور ادامه دهید.

عده ای گمان می کنند که می توانند استراتژی که در بورس داخلی کشور پیاده کرده و از ان نتیجه گرفتنه اند را در بورس خارجی نیز استفاده کنند و سود های کلانی را نیز به جیب بزنند اما این تصور، تصور کاملا غلطی است. زیرا عوامل بسیاری در کشور موجب نوسانات بازار بورس می شود اما در مقیاس جهانی این امر وجود ندارد و یا اگر هم وجود داشته باشد به صورت شفاف قابل پیش بینی است.

به همین خاطر دلیل نمی شود که استراتژی برنده شما در داخل کشور بر روی بازار بورس خارجی نیز تاثیر گذار باشد پس در این مورد بهتر است که تجدید نظر کرده و با افراد خبره ای که در این زمینه تجربه عملی دارند مشورت کنید.

آموزش اندیکاتور mfi

آموزش اندیکاتور mfi

حال می خواهیم طریقه کار کردن با این اندیکاتور را برای شما توضیح بدهیم نکته ای که در اول باید بگوییم این است که ما کاری به نحوه محاسبه اندیکاتور mfi نداریم زیرا به کار شما نیز نمی آید بلکه شما باید طریقه کار با این اندیکاتور را بدانید نه نحوه محاسبه آن را زیرا این کار را چارت تکنیکال به طور خودکار انجام می دهد.

در حقیقت چیزی به عنوان خروجی به شما بر می گردد اهمیت دارد و لازم نیست که شما از حساب و کتاب های پشت پرده این اندیکاتور سر در بیاورید زیرا به جای این که به شما کمک کند، بیش تر سر در گمتان خواهد کرد و این اصلا مطلوب نیست. از همین رو در این جا سعی داریم که نحوه استفاده صفر تا صد این اندیکاتور را برایتان شرح دهیم تا بدون هیچ مشکلی بتوانید از ان در معاملات خود بهره ببرید پس با ما همراه باشید.

نحوه استفاده از اندیکاتور mfi

نحوه استفاده از اندیکاتور mfi این گونه است که شما با انتخاب این اندیکاتور با یک نمودار 0 تا 100 مواجه خواهید شد که این اسیلاتور بسیار شبیه به اسیلاتور rsi می باشد با این تفاوت که نقاط مهم در rsi اندیکاتور 30 و 70 می باشد ولی در mfi نقاط 20 و 80 مهم هستند.

شما اگر بخواهید از اندیکاتور mfi بورس سیگنال بگیرید باید توجه داشته باشید زمانی که سهم به عدد 20 نزدیک شود سیگنال خرید و زمانی که سهم به عدد 80 نزدیک شود سیگنال فروش به حساب می آید.

چرا که در عدد 20 فروش ها کاذب بوده و در عدد 80 خرید ها کاذب است، کاربرد اندیکاتور mfi در نوسان گیری ها کاملا قابل مشاهده است و افراد زیادی فقط با همین اسیلاتور خرید و فروش های خود را انجام می دهند، که البته باید گفت خرید با توجه به یک تحلیل کار منطقی نمی باشد.

شما کم کم این تجربه را بدست می آورید که در کجا به کدام اندیکاتور و ابزار تکنیکالی و یا روانشناسی بازار اعتماد کنید. این تجربه در طی یک مدت زمانی بدست می آید پس سعی کنید به طور مداوم اطلاعات خود را به روز نگهدارید.

نکته در رابطه با فیلتر اندیکاتور mfi

نکته در رابطه با فیلتر اندیکاتور mfi

منظور از فیلتر همان تحلیل هایی است که بر روی اطلاعات سهم انجام می شود، نکته ای که باید به شما بگوییم این است که شما زمانی که از نرم افزار های تحلیل تکنیکالی استفاده می کنید ممکن است متوجه شوید که این اندیکاتور در آن نرم افزار وجود ندارد.

نگران نباشید شما باید با دانلود اندیکاتور mfi برای آن نرم افزار و اجرا کردن آن بر روی آن نرم افزار این اندیکاتور و یا به گفته ای اسیلاتور را بر روی نرم افزار خود اضافه کنید. در حقیقت شما با این کار این اندیکاتور را ضمیمه نرم افزار اصلی کرده اید و با این کار می توانید از ان بهره ببرید.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. اعتبار اندیکاتور mfi چه میزان است؟

    هیچ تحلیلی 100% نبوده و شما باید از سایر اندیکاتور ها نیز کمک بگیرید.

  2. استادی را مد نظر جهت آموزش اندیکاتور mfi می شناسید؟

    شما باید با توجه به شهر و استان خود اقدام به پیدا کردن استاد کنید و یا می خواهید به صورت آنلاین شرکت کنید حتما با افراد با تجربه در این زمینه مشورت کنید.

  3. ایا برای ورود به بازار جهانی یا همان فارکس، استراتژی داخلی جواب می دهد؟

    باید به این نکته توجه داشته باشید که استراتژی برنده شما در داخل کشور نمی تواند تضمین کننده این باشد که در بورس جهانی نیز موفق خواهید بود بلکه این کار مستلزم کسب علم و دانش در زمینه مخصوص به خود است.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *