سود، شعب و مالکیت صندوق سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده


امروزه سهام گذاری ها در کار های متفاوت افزایش یافته است که برخی از آن ها سود زیادی داشته است و برخی ها هم برعکس سود مورد نظر را کسب نکرده اند. امروزه صندوق سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده از جمله شرکت هایی به شمار می آید که توانسته اند در سرمایه گذاری ها پیشرفت چشم گیری کنند.

شعب صندوق سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده

شعب صندوق سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده

صندوق ارزش کاوان که زیر شاخه شرکت سبد گردان آسال ( جزئی از بیمه ایران) است. بازدهی تقریبا ۸۴۸ درصد را به خود اختصاص داده است و در طول سال در جایگاه اول بازدهی قرار گرفته است.

این ها در طول این سال رشد قابل توجهی داشته است. از نظر رشد دارائی های از ۳۳۷ میلیارد ریال به تقریبا ۲۹ میلیارد رسیده به همین دلیل از نظر دارائی های جزء سه صندوق برتر قرار گرفته است. البته این نتیجه بر اساس گفته مدیر عامل شرکت آسال(صندوق سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده) آقای فاضلی(نیما فاضلی) است. که درباره عملکرد صندوق های سرمایه گذاری مختلف توضیح داده است.

او همچنین بیان کرد که تعداد واحد های سرمایه گذاری رشد پیش بینی نشده ای داشته است رشد آن به حدود ۷۹۶ درصد بوده. افزایش واحد های سرمایه گذاری از ۲۰ واحد به تقریبا ۱۸۳ واحد رسیده است.

او همچنین گفت که: تعداد سرمایه گذاران حقوقی نیز از ۵ به ۲۰ رسیده است که واحد های صندوقی آن با مالکیت ۳۳ درصدی اند. سرمایه گذاران حقوقی افزایش بی نظیری داشته اند از ۱۰۱ نفر به ۳۷۳۴ رسیده اند که رقم بسیار زیادی و قابل توجه ایی است.

مالکیت واقعی

مالکیت افراد واقعی از۹/۹ (تقریبا ۱۰) به ۶۶ الی۶۷ درصد در واحد های صندوقی افزایش یافته است.

آقای نیما فاضلی مدیر عامل شرکت آسل یا همان صندوق سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده درباره ترکیبات دارایی در شرکت آسل را اینطور بیان کرد که: با توجه به شرایطی که در بازار سرمایه وجود دارد‌ مدیر صندوق شرکت تصمیم گرفت که برای کسب بیشترین مقدار بازدهی برای سرمایه گذاران به طور تقریبی ۹۸ درصد از دارائی های صندوق سهام ها باشد. البته این مقدار یکسان نیست و متناسب با شرایط بازار تغیر می کند.

مدیر عامل بیان کرد که بازدهی هایی که در سال گذشته رخ داده است تقریبا زیاد بوده و همچنان ادامه خواهد داشت و در امسال به حدود ۲۱۹ درصد می باشد.

پرتفوی صندوق سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده

پرتفوی چیست؟ پرتفوی به معنای مجموعه سهام خریداری شده توسط یک سرمایه گذار است که به آن پرتفوی می گویند. در واقع سرمایه یا به قول معروف سبد سهام را بین چند دارائی مالی مختلف تقسیم کردن است.

اما برای تعریف پرتفوی صندوق سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده باید گفت که امروزه هر سرمایه گذاری باید معنی پرتفوی را بداند. پرتفوی رابطه بین ریسک و بازدهی است.

پنج سهام وجود دارد که در صندوق سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده، بالا ترین ارزش را برای خود کرده اند که در این متن هر پنج تای آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

پنج سهام با ارزش پرتفوی صندوق سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده عبارت اند از:

پنج سهام با ارزش پرتفوی صندوق سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده عبارت اند از:

۱.فاراک: یکی از با ارزش ترین های صنعت خودرو سازی به شمار می آید. سهم ماشین سازی اراک که نماد و اسم آن فاراک است جزء پرطرفدار ترین صنعت خودرو سازی محسوب می شود. اگر نمودار فارکس را ببینید متوجه خواهید شد که پیشرفت زیادی دارد و به سمت بالا حرکت می کند. چون رشد بالایی داشته است و آن هم به صورت ناگهانی و سریع، در اصطلاح به آن شارپ می گویند.

۲.خمحرک: نیروی محرک خودرو، سهمی را از آن خود کرده است. این نکته که صندق سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده برای دو صنعت خودرو سهمی را در نظر گرفته است و به آن ها اهمیت داده اند بسیار مهم و قابل اهمیت است. این سهم هم در پرتفوی صندوق سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده پیشرفت رو به بالایی دارد و در نمودار روند آن افقی است و همچنان هم به آن سمت حرکت می کند.

۳.وپاسار: این سهام بر خلاف دو سهام “فاراک” “خمحرک” در صنعت خودرو سازی نیست و در بانک فعالیت دارد. وپاسارا در بانک پاسارگارد که جزء موسسات اعتباری است فعالیت می کند.

وضعیت قیمت هم در وپاسار مطلوب است و به قیمت حمایتی واکنش درست و خوبی نشان داده است. امروزه خبر می رسد که حتی وپاسار قیمت میانگین خود را هم شکسته است و در حال پیشرفت است.

نمونه های دیگر

۴.وخارزم: شرکت سهامداری خارزم که نام نماد خود را وخارزم قرار داده است از دیگر سهام های سرمایه گذاران است. روندی را که وخارزم دارد روندی صعودی و رو به بالا است. البته خبر می رسد که اگر قیمت ناحیه حمایتی آن ها ورشکسته شود روند آن تغیر می کند و ثابت یا صعودی نخواهد ماند.

۵.وتوشه: شاید تا به حال اسم شرکت پارس توشه را شنیده باشید که نام نمادشان را وتوشه قرار داده اند. که جزء گروه سرمایه گذاران هستند.

اما این که پرتفوی صندوق سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده در صنعت های مشابه سرمایه گذاری کرده است جای درنگ و اندیشه دارد. این سرمایه گذارای در سهام های مشابه شاید خیلی مهم نباشد اما رقم سرمایه گذاری آن بسیار بالا و قابل توجه است.

مشابه بودن سرمایه گذاری پرتفوی به این صورت است که دو سرمایه گذاری در صنعت خودرو و دو تا هم در بانک سرمایه گذاری کرده اند. روند در وتوشه رو به بالا و در حال ارتقاء است.

سود های حاصل از سرمایه گذاری

سود های حاصل از سرمایه گذاری

چون برخی از سرمایه گذاران تمایل دارند سودشان را در ماه های اول سرمایه گذارای دریافت کنند پرداخت سود دوره ای نیز دارند.

این پرداخت سود دوره ایی را کسانی که به تقسیم سود برای اعتماد کردن یا احتیاج مالی نیاز دارند به وجود آورده اند. تقسیم سود فقط برای این شرکت نیست و سهام داران دیگر از انواع صندوق ها نیز این تقسیم سود را دارند.

تلگرام صندوق سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده

کانال های تلگرام کاوان آینده با هدف اطلاع رسانی و پخش اخبار و سهام ها شکل گرفته است. البته برای افرادی که دسترسی به سایت ها و دیگر شبکه ها برایشان محدود است به دلیل راحتی آن ها کانال هایی را تاسیس کرده اند.

تاسیس کردن این کانال ها باعث وصل شدن آسان تر به سایت ها برای اینکه برخی ها بتوانند به مطالب دسترسی پیدا کنند و متون تازه را متوجه شوند.

این اطلاع رسانی برای سرمایه گذاران در بازار و افزایش سطح اطلاعات بسیار مهم است. همچنین برای افراد تازه وارد برای اینکه در جهت پیشرفت بازار هم قرار بگیرند بسیار پر اهمیت است.

چون امروزه افرادی زیادی هستند که در صندوق سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده سرمایه گذارای می کنند نیاز به شبکه های اینترنتی زیادی دارند تا بتوانند به همه اخبار و مطالب جدید سهامداران دسترسی پیدا کنند.

برخی از کانال هایی که به تازگی برای صندوق سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده تاسیس شده است فقط توسط افرادی برای جذب ممبر(تعداد عضو) است و امکان کلاه برداری را دارند ولی این اتقاق زیاد رخ نداده است.

ثبت نام در صندوق ها

ثبت نام در صندوق ها

در مرحله اول وارد سایت صندوق سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده شوید و از طریق منو روی گزینه ورود سرمایه گذار کلیک کنید.

سپس وارد صفحه ایی می شوید که باید اطلاعاتتان را آن جا وارد کنید. هر اطلاعاتی که اجباری بودند را دقت کنید که وارد کرده اید یا خیر.

اما برای سوالات اختیاری می توانید یا وارد کنید یا نه، همان طور که از اسمش پیداست اختیاری است. خب سپس باید مدارک شناسایی را به درستی اسکن کنید. اگر مدارک شما به درستی و کامل ارسال شده باشد ایمیلی برایتان ارسال می شود و روز بعد ثبت نام شما توسط کارشناسان صندوق تایید می شود و حسابتان آغاز می شود.

مرحله بعد واریز کردن مبلغ دلخواه تان برای سرمایه گذاری به حساب صندوق است البته بعد از تایید حساب از سوی کارشناسان صندوق مبلغ را واریز کنید.

بعد از انجام دادن این مراحل به سراغ ثبت صدور واحد بروید تا پس از ثبت در خواست صدور واریز وجه انجام شود. برای ثبت نام در صدور واحد به رمز و حساب کاربری نیازمند هستید. در ابتدا سرمایه گذاری باید حداقل ۱۰ تا واحد سرمایه گذاری را خریداری کند.

بازده صندوق سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده

بازده هر کاری به سرمایه گذاران آن بستگی دارد یعنی به میزان سرمایه ایی که در این کار قرار می دهند.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. سود های حاصل از سرمایه گذاری چگونه پرداخت می شود؟

    به صورت دوره ای پرداخت می شود.

  2. پرتفوی چیست؟

    به مجموع سهام های خریداری شده توسط سرمایه گذار می گویند.

  3. ثبت نام در صندوق ها چگونه است؟

    در این مقاله به صورت کامل درباره این مورد صحبت شده است.

به این مقاله امتیاز دهید :

شهریار حقیقیمشاهده نوشته ها

به مدت 8 سال تحلیلگر بازار فارکس بوده و همراه شما در سایت ایران بورس هستم. تجربیات خودم را در ایران بورس با شما به اشتراک می گذارم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *