ولیز (شرکت لیزینگ ایران) در بورس چگونه است ؟ تحلیل و اطلاعات کامل روز

شرکت لیزینگ ایران

ولیز ( شرکت لیزینگ ایران ) به عنوان بنیان گذار لیزینگ در ایران شناخته می شود، این شرکت لیزینگی در سال ۱۳۵۴ به صورت سهامی خاص تأسیس گردید و در همان سال در اداره ثبت شرکت های استان تهران نیز ثبت شد، شرکت لیزینگ ایران در همان سال اولین قرار داد کاری خود را به امضا رساند و فعالیت رسمی خود را آغاز نمود. با ایران بورس در ادامه این مقاله همراه باشید …

معرفی شرکت

معرفی شرکت

در سال ۱۳۸۰ ولیز از سهامی خاص به سهامی عام تغییر کاربری داد و از آن پس به بعد مردم عادی می توانستند سهام این شرکت را خریداری کنند و در این شرکت سهام دار شوند. این شرکت همچنین در سال ۱۳۸۳ به عنوان اولین شرکت لیزینگ ایران در بازار بورس پذیرفته شد که این خود یکی از افتخارات شرکت محسوب می شود که اولین شرکت لیزینگی بازار بورس ایران بوده است.

شرکت لیزینگ ایران به عنوان ۳۹۶ امین شرکت پذیرفته شده در بورس به حساب می آید که این خود قدمت این شرکت را می رساند. بر اساس اساس نامه ای که برای شرکت در نظر گرفته شده است موضوع فعالیت شرکت خرید انواع کالاهای منقول و غیر منقول و واگذاری آن ها به متقاضیان در قالب اجاره و فروش می باشد.

محصولات این شرکت لیزینگی از تنوع زیادی برخوردار می باشد و مدیران شرکت سعی بر این دارند تا با این تنوع به سلیقه مشتریان خود احترام بگذارند و بازار بیشتری از لیزینگ خودرو را در اختیار خود در بیاورند، این شرکت در زمینه لیزینگ ماشین آلات و تجهیزات راهسازی، ماشین آلات و تحهیزات صنعتی، خودرو کار و خودرو های سواری فعالیت دارد و در تمام این زمینه ها نامی خوش از خود به جای گذاشته است.

شرایط اعطای تسهیلات به خریداران و کسانی که قصد عقد قرار داد با شرکت لیزینگ ایران را دارند

 • اصل و کپی شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • اصل و کپی گواهی نامه پایه یک با شرط حداقل پنج سال گذشتن از تاریخ صدور آن
 • اصل و کپی کارت پایان خدمت
 • اصل و کپی قبض برق محل سکونت
 • دسته چک بانکی
 • تاییدیه یا پرینت حساب بانکی با مهر و امضا بانک
 • دو قطعه عکس سه در چهار تمام
 • گواهی عدم سوء پیشینه
مدارک ضامن خریداران

مدارک ضامن خریداران

– اصل و کپی شناسنامه

– اصل و کپی کارت ملی

– اصل و کپی فیش برق و تلفن همراه

– گواهی امضا

– دسته چک بانکی

– تاییدیه و پرینت حساب بانکی با مهر و امضا بانک.

این شرکت قصد دارد به زودی برای رفاه حال مشتریان خود نمایندگی هایی را در مراکز هر استان تأسیس کند تا ارتباط مشتری با شرکت راحت تر از گذشته بشود، این حرکت شرکت در راستای سیاست جدید شرکت می باشد که مشتری مداری این سیاست جدید شرکت می باشد. زیرا هرچه رضایت مشتری بیشتر کسب شود مطمئنا فروش شرکت و اعتماد مردم برای امضای عقد قرار داد با این شرکت لیزینگی بیشتر می شود.

لیست هیئت مدیره ولیز

تنها هدف مدیران شرکت لیزینگ ایران این است تا بتوانند با تنوع خدمات و تسهیلاتی که در اختیار مشتریان خود قرار می دهند بتوانند آن ها را راضی نگه دارند تا برای برنامه های دیگر خود نیز به شرکت بار دیگر اعتماد کنند و برای خرید با این شرکت لیزینگی قرار داد امضا کنند و از طرف دیگر با هدایت شرکت در مسیر توسعه و پیشرفت و همچنین سود آوری سهام داران شرکت را از سرمایه گذاری ای که بر روی شرکت انجام داده اند راضی نگه دارد و خواسته های آن ها را برآورده سازد.

پس وظیفه ی سنگینی بر روی دوش مدیران شرکت می باشد که باید از مسئولیتی که به آن ها سپرده شده است به خوبی بر بیایند. هیئت مدیره شرکت شامل پنج عضو می باشد که این پنج عضو عبارتند از:

 1. جناب آقای علی زارعی: ایشان رئیس هیئت مدیره می باشند.
 2. جناب آقای اصغر زارع نژاد: ایشان مدیر عامل و یکی از اعضای هیئت مدیره می باشند.
 3. جناب آقای علی اصغر صفری: ایشان نائب رئیس هیئت مدیره می باشند.
 4. جناب آقای غلام رضا زردشتی: ایشان یکی از اعضای هیئت مدیره می باشند.
 5. حسن طاهری: ایشان نیز یکی از اعضای هیئت مدیره می باشند.

سهامداران ولیز مانند تمامی سهام داران انتظار بازدهی پولشان را دارند و انتظار دارند تا با سرمایه گذاری ای که بر روی این نماد انجام داده اند به سود برسند پس از مدیران شرکت انتظار دارند تا شرکت را در مسیر موفقیت و پیشرفت هدایت کنند تا آن ها نیز به سود برسند، سهام داران شرکت شامل سهام داران حقوقی و حقیقی می شود که تنها سهام دار حقوقی شرکت، بانک تجارت می باشد، باقی سهام شرکت در دست اسخاص حقیقی می باشد.

ارزش بازار شرکت لیزینگ ایران

ارزش بازار شرکت لیزینگ ایران

 برای اطلاع از ارزش بازار نماد ولیز شما باید از طریق بازار بورس اقدام کنید و ارزش آن را روزانه چک کنید زیرا روزانه دست خوش تغییر تحول می شود به جز روز های پنج شنبه و جمعه و همچنین روز های تعطیل رسمی، در غیر این صورت ارزش سهام روزانه تغییر می کند و هیچ گاه ثابت باقی نمی ماند، تغییرات هر سهم در بازار بورس مثبت پنج و یا منفی پنج می باشد و از این رنج هیچ گاه خارج نمی رود.

خرید سهام ولیز

خرید سهام ولیز

برای خرید سهام شرکت لیزینگ ایران باید در زمانی مناسب اقدام به خرید کنید تا دچار ضرر نشوید، سعی کنید در کف قیمت خریداری کنید تا در روز های اوج سهم همراه سهم باشید ولی اگر در اوج قیمت، خریداری کنید ممکن است سهم دچار اصلاح شود و شما با سهم در روزهای اصلاح آن همراه باشید.

فروش سهام ولیز

فروش سهام ولیز

در فروش سهام ولیز یا هر سهم دیگری که دارید باید صبور باشید و هیچ گاه عجولانه رفتار نکنید زیرا ممکن است از فروش سهام خود پشیمان شوید و زمانی متوجه پشیمانی خود شوید که خیلی دیر شده باشد و زمانی برای جبران آن نداشته باشید.

توقف نماد ولیز

در روز گذشته اخبار هایی مبنی بر توقف چند نماد معاملاتی منتشر شد که در پی ان واکنش های بسیاری دیده شد. بر اساس این اخبار که به استناد ماده 16 دستوالعمل اجرایی معاملات در بورس اوراق بهادار تهران است، با توجه به افشای اطلاعات مهم گروه ب این نماد معاملاتی متوقف شد تا دو روز دیگر مجددا بازگشایی گردد.

بر اساس این خبر، چند شرکت مهم که نماد های انان متوقف شد شرکت مذبور یعنی لیزینگ ایران با نماد ولیز، نیز نامش به چشم می خورد. نماد این شرکت نیز در بورس اوراق بهادار تهران در روز دو شنبه از طرف مدیریت عملیات بازار به علت افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب متوقف گردید تا در روز های اینده برای بازگشایی ان تصمیماتی اتخاذ شود.

اما زمانی که این تصمیم گرفته شد در کمال تعجب شاهد باز بودن این نماد در بورس بودیم و بعد از ان تا دو روز دیگر نماد متوقف نشد و بعد از دو روز جلوی معاملات این نماد بسته گردید. این اطلاعیه به برگزاری یک مزایده بر می گردد که طبق ان 9 دستگاه خودروی سواری ولوو به فروش گذاشته شد و در روز دو شنبه در کدال انتشار یافت.

این مزایده در 5 مهر ماه عنوان شد که جواب نهایی ان در 12 همین ماه کاملا مشخص می گردد اما حتی تا دیروز هیچ خبری از این مشخص شدن مزایده در دست نبود اما سرانجام در ساعات پایانی دیشب مسائل مالی و نقدینگی کلی در رابطه با این مزایده کاملا شفاف اعلام گردید.

تحلیل این نماد به جهت قرار گرفتن قیمت در مدار اصلاح

تحلیل این نماد به جهت قرار گرفتن قیمت در مدار اصلاح

این شرکت لیزینگی خودرو سهام خود را با نماد ولیز وارد شرکت بورس ایران کرد و از همان ابتدا به عنوان شرکتی که گزارشات شفافی را ارائه می دهد شناخته شد. این شرکت در سال 95 پیش بینی که برای بودجه خود انجام داد، سود خود را با 92 درصد رشد همراه کرد. هم چنین این شرکت در نظر دارد که در بخش هایی نظیر مسکن نیز ورود پیدا کند.

در نمودار این شرکت که بر اساس قیمت تدوین شده است، می بینیم که رشد قیمتی اتفاق افتاده است که موجب شده است قیمت از 150 تومان به 220 تومان برسد. اما در این جا نکته ای که بسیار جلب توجه می کند این است که نباید روز های قرمز این سهام را نیز از خاطر برد زیرا در ان روز ها سهم در اصلاحات بوده است و باید منفی می داده است و این مسئله چیزی طبیعی است.

البته لازم به ذکر است که روند کلی شاخص لیزینگ به سمت منفی در حرکت بوده است و همین شاخص در هفته های گذشته روند نزولی 12.5 درصدی را تجربه کرده و از قیمت نزدیک به 15 هزار تومان به 13 هزار تومان رسیده است و نکته مهم در این خصوص همین موضوع بوده است که قیمت شکسته شده است.

همان طور که در مقاله های قبلی راجع به محدوده های مقاومتی و حمایتی سخن گفتیم، این جا نیز همین محدوده های حمایتی از کم شدن و نزول قیمت ها جلوگیری می کنند که قدرت مند ترین این محدوده ها در رنج یازده هزار و چهار صد واحد و ده هزار و ششصد واحد قرار دارند و هر کدام از انان نقش بسیار مهمی را بازی می کنند و بسیار تاثیر گذار هستند.

زمانی که این شاخص از میزان 10 هزار واحد کمتر شود این قیمت به نه هزار و صد واحد می رسد و این همان سطح حمایتی قدرتی نام دارد که امکان دارد از نزول قیمت نیز جلوگیری کند. این مسئله زمانی مشخص می گردد که دیگر شاخص های واسطه گری لیزینگ رو به افزایش باشد و هم چنین زمانی که این محدوده قیمتی از 14 و 15 هزار عبور کند، محدوده قیمتی 21 هزار واحدی برای ان بسیار استاندارد و مناسب خواهد بود.

زمانی که بخواهیم به این محدوده قیمتی 21 هزار واحدی برسیم، باید دیگر شاخص های واسطه گری لیزینگ نیز محدوده 16 هزار و 18 هزار را رد کنند. البته این نکته را هم بدانید که رد شدن و شکستن از این سطح های مقاومتی و حمایتی بسیار سخت است و کار اسانی نیست و حتی گاهی ممکن است که شاخص هرگز این محدوده را قطع نکند. البته در زمان کوتاه نمی توان انتظار داشت که شاخص به محدوده قبلی بازگردد و باید مدت طولانی تری را انتظار کشید.

لازم به ذکر است که موارد حقوقی این شرکت در سال 80 شکل گرفت و از سهامی خاص به سهامی عام تغییر داده شد و در سال 83 در بورس اوراق بهادار پذیرفته شد و در تابستان همان سال این شرکت به عنوان اولین شرکت لیزینگی در بورس اوراق بهادار ثبت شد و نماد خود را به خرید و فروش گذاشت.

در خرید و فروش های امروز چیزی در حدود 30 میلیون برگ سهم با میلغ 29 میلیارد تومان با قیمت هر سهم 9710 ریال معامله شد و اخرین معامله در این رسته با قیمت 9610 ریال پایان پذیرفت.

قابل ذکر است که این نماد در اواخر سال 97 برنامه جدیدی را در پیش گرفت و موفق شد رشدی بی سابقه از حدود 3100 به 3450 را به ثبت برساند و یعد از ان نیز روند صعودی خود را ادامه داد که بعد از این روند نزولی را در پی گرفت و ریزشی را داشت که سهام داران را کمی نگران کرد اما بعد از ان مجددا به روز های اوج خود بازگشت.

اطلاعات تماس شرکت لیزینگ ایران

تلفن تماس با ولیز: ۸۶۵۹

آدرس شرکت لیزینگ ایران: تهران ، خیابان گاندی ، خیابان ۱۲ پلاک ۵

شما عزیزان می توانید از طریق راه های بالا که برایتان ذکر کردیم با مدیران شرکت در تماس باشید.

شما می توانید با مطالعه مقاله نمادهای بورس اطلاعات کاملی در مورد هر یک از نماد ها بدست آورید.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. آیا سهم ولیز سهمی اینده دار محسوب می شود؟

  شرکت عرضه کننده این سهم از سابقه خوبی بر خوردار بوده و از این نظر بسیار موفق و شفاف عمل می کند و همین موضوع سهام داران زیادی را به ان جلب کرده است که باعث شده این نماد رونق خوبی بگیرد.

 2. سهم ولیز برای سرمایه گذاری مناسب است؟

  در این باره به طور کامل توضیح داده شده است و شما را دعوت می کنیم که متن را به طور کامل بخوانید.

 3. ایا این سهم سهمی قوی و بنیادی محسوب می شود؟

  می توانیم بگوییم که این سهم سهمی قوی و بنیادی است و برای سرمایه گذاری مناسب است.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *