وضعیت آینده پترول در بورس ایران چگونه خواهد بود؟

پترول1

پترول ( شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایران ) به منظور سرمایه گذاری در بخش پتروشیمی که یکی از حوزه های مهم اقتصادی در کشورمان می باشد تأسیس گردید. این شرکت به روش های مختلف سعی دارد تا با ایجاد انگیزه در سهام داران کلان کشور سرمایه های آنان را به سوی این بخش بکشاند تا پتانسیل های این صنعت را به خوبی به سمت موفقیت بکشاند.

معرفی شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان یا پترول

معرفی شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان یا پترول

شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان در سال ۱۳۸۹ تأسیس گردید و در همان سال نیز  در اداره ثبت شرکت های تهران به عنوان یک شرکت سهامی عام تأسیس گردید. این شرکت برخلاف بسیاری از شرکت ها که در ابتدای کار خود سهامی خاص بوده و بعد تغییر کاربری داده اند و به سهامی عام تبدیل شده اند ، این شرکت از ابتدای تأسیس خود با کاربری سهامی عام تأسیس گردید و سهام این شرکت در ابتدا در بازار فرابورس خرید و فروش می شد.

چشم اندازی که مدیران شرکت پترول برای این شرکت در نظر گرفته اند این است که تا سال ۱۴۰۰ در فهرست سه شرکت برتر در حوزه فعالیتی خود قرار گیرند که این برای شرکتی تازه تأسیس همانند پترول کار بسیار سختی است ولی مدیران شرکت باور دارند که با تلاش کارکنان شرکت و برنامه ریزی دقیق آن ها این امر میسر خواهد شد و آن ها به هدفشان خواهند رسید از این رو مدیران شرکت توجه زیادی به نیروی انسانی خود دارند زیرا شما وقتی از کسی توقع کار بیشتر و تلاش بیشتری دارید باید از آن طرف هم حمایت بیشتری از آن شخص نمایید.

افتخارات مجموعه

برخی از افتخاراتی که این شرکت طی چند سال فعالیت خود دریافت کرده است عبارتند از:

 1. تندیس ویژه حمایت مالی و تندیس دهمین نمایشگاه بورس در سال ۹۵.
 2. کسب رتبه ۱۱۹ از بین پانصد شرکت بزرگ ایران از نظر شاخص فروش در سال ۹۴.
 3. تندیس دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه در سال ۹۶.
 4. دریافت گواهی نامه پذیرش بازار سهام.
 5. کسب رتبه ۱۴۴ از بین ۵۰۰شرکت بزرگ ایران از نظر شاخص فروش در سال ۹۳.
 6. کسب رتبه ۱۱۲ از بین ۵۰۰ شرکت بزرگ ایران از نظر شاخص در سال ۹۵.
لیست هیئت مدیره پترول

لیست هیئت مدیره پترول

مدیران شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان در تلاش اند تا شرکت را تا سال ۱۴۰۰ به چشم اندازی که از قبل برای خود برنامه ریزی کرده اند برسانند تا هم کارنامه مدیریتی خود را درخشان تر کنند و هم سهام داران شرکت را از سرمایه گذاری در این شرکت راضی نگه دارند زیرا اگر سهام داران احساس نارضایتی نمایند و سرمایه خود را بیرون بکشند شرکت با مسائل مالی سنگینی روبه رو می شود.

سهامداران پترول

سهامداران پترول

سهامداران پترول که بر روی این نماد سرمایه گذاری کرده اند عبارتند از :

 1. شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس: این شرکت که جز شرکت های سهامی عام می باشد با ۱۰.۹۸ درصد از سهام شرکت بزرگترین سهام دار حقوقی شرکت محسوب می شود.
 2. شرکت سرمایه گذاری مدیران اقتصاد: این شرکت که سهامی خاص می باشد با دارا بودن ۳.۱۲ درصد از سهام شرکت دومین سهام دار حقوقی شرکت محسوب می شود.
 3. شرکت پتروشیمی مبین: این شرکت که سهامی عام می باشد که با دارا بودن ۲.۸۵ درصد از سهام شرکت سومین سهام دار حقوقی شرکت محسوب می شود.
 4. شرکت گروه مالی ملت: این شرکت نیز سهامی عام می باشد که ۱.۱۳ درصد از سهام شرکت را دارا می باشد و چهارمین سهام دار و اخرین سهام دار حقوقی شرکت محسوب می شود.

ارزش بازار شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان

برای ورود به هر سهمی شما باید درباره ورود به آن سهم تحقیق کنید برای تحقیق لازم است تا شما ارزش بازار نماد پترول را بررسی کنید و ببینید که آیا در این رنج قیمتی ، سهام این شرکت مناسب خرید می باشد یا خیر.

شما ارزش هر سهم را باید روزانه چک کنید زیرا ارزش یک سهام هیچ گاه ثابت باقی نمی ماند مگر در روزهای تعطیل که بورس غیر فعال است.

در روز های پنجشبه و جمعه و همچنین تعطیلات رسمی کشور که بورس غیرفعال است شما هیچ سهمی را نه می توانید بخرید و نه می توانید بفروشید ولی در روز هایی که بازار بورس فعال است شما می توانید در بازه ی زمانی ۸ و نیم صبح الی ۱۲ و نیم ظهر به خرید و فروش سهام بپردازید. از ساعت ۱۲ و نیم به بعد بازار بورس دیگر فعال نمی باشد پس برای خرید و فروش فقط و فقط باید در بازه ی اعلام شده اقدام کنید.

ارزش هر سهم بستگی به دارایی های آن شرکت و همچنین میزان تولیدات و درآمد های شرکت دارد و از طرف دیگر یک شرکت باید بنیادی باشد تا سهام آن ارزش پیدا کند.

خرید سهام پترول

خرید سهام پترول

اگر شما قصد خرید سهام شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان را دارید باید در قیمتی مناسب وارد سهم شوید تا در روز هایی که سهم رشد می کند همراه آن باشید. برای آنکه چه قیمتی برای خرید مناسب است شما یا باید خودتان تحلیل گر بازار بورس باشید و یا باید با افراد باتجریه مشورت کنید تا بفهمید که قیمت امروز آیا مناسب ورود می باشد یا خیر.

شما با خرید یک سهام جز سهام داران حقیقی شرکت محسوب می شوید و در سود و زیان شرکت همراه خواهید بود پس در خرید خود دقت کنید که سهام یک شرکت بنیادی را خرید نمایید. همان طور که در بالا گفته شد بنیادی بودن یک سهام بسیار مهم است زیرا سهام هایی را بنیادی گویند که یک شرکت مادر ان را عرضه کرده است و در صورتی که شما ان ها را خریداری کنید، مطمئن خواهید بود که انتخابی مطمئن و سالم خواهید داشت.

شرکت های مادر معمولا برنامه های بلند مدتی را برای سرمایه گذاری و اینده سهام خود را دارند و از این رو برای کسانی که قصد دارند در این مجموعه ها سرمایه گذاری کنند بسیار بستر مناسبی هستند. این نوع از شرکت های مادر معمولا شرکت های زیر مجموعه و وابسته زیادی دارند و با توجه به این که سود اوری شرکت های زیر مجموعه بر روی شرکت مادر نیز تاثیر مستقیم می گذارد لذا حتما برای خرید یک سهم این گونه از موارد را مد نظر قرار دهید تا با یک تیر دو نشان زده باشید.

زمانی که شما می خواهید یک سهم را بخرید باید از مدت ها قبل ان را زیر نظر گرفته باشید تا متوجه شوید نمودار نوسانی ان به چه شکلی است زیرا اکثر سهام ها طبق یک روند تکرار شونده پیش می روند و اگر شما نوسان ان را درک کنید در این مورد بسیار موفق خواهید بود و می توانید سود های خوبی را به دست اورید.

زمانی که تصمیم نهایی خود را گرفتید که چه نمادی را به چه اندازه می خواهید بخرید، زمان ان است که حساب بورسی خود را شارژ کنید تا مبلغ مورد نیاز برای خرید هر سهم مهیا باشد. حال شما می توانید با پیدا کردن نام نماد مورد نظر از بخش جستجو ان را بیابید و تعداد سهمی که مد نظرتان است را وارد کنید و مبلغی که به ان اختصاص می یابد را ببینید. حال اگر مبلغ مورد نظر در حساب کار گذاری شما موجود باشد، بدون اشکال پول کسر می شود و سهم خریده می شود.

در صورتی که مبلغ مورد نیاز تامین نباشد شما یا باید تعداد سهم خود را پایین بیاورید تا بتوانید با مبلغی که دارید خرید را انجام دهید و یا این که دوباره مقدار مورد نیاز را به حساب کار گذاری واریز نمایید تا بدون اشکال این مرحله سپری شود.

زمانی که فرایند خرید شما تکمیل شد شما جزو سهام داران حقیقی ان شرکت به حساب می ایید اما شاید از خود بپرسید مگر به جز حقیقی سهام داران دیگری نیز هستند؟ بله! ما دو نوع سهام دار داریم که به دسته اول حقیقی گویند و دسته دوم حقوقی ها نام دارند و اما تفاوت این دو در چیست؟

در حقیقت حقیقی ها افرادی هستند که به صوت عادی اقدام به خرید سهام می کنند و در مقیاس کوچک و یا بزرگ با توجه به سرمایه خود اقدام به خرید می کنند. اما حقوقی ها کسانی هستند که سبد گردانی های بزرگی را انجام می دهند و برای مثال با چند پرتقویی که در دست دارند اقدام به خرید یا فروش یک سهام مشخص می کنند و با این کار تاثیر بزرگی را بر روی بازار بورس و سرمایه می گذارند.

زمانی که بحث حمایت حقوقی ها از یک سهام مشخص می شوند بدان معناست که احتمال افت شدید ان وجود ندارد و اگر برای مدتی طولانی نیز منفی دهد اما دوباره راه خود را پیدا خواهد کرد و سهام داران لازم نیست که نگرانی زیادی به خود راه دهند و کافی است که صبر بیش تری داشته باشند.

به طور کلی نگاه بلند مدت برای سرمایه گذاری در بورس بسیار خوب جواب می دهد و اگر شما نیز می خواهید که سرمای تان حفظ شود بهتر است که از این دید به ان نگاه کنید و برنامه ریزی و پلن خود را بر اساس یک دوره بلند مدت ترتیب دهید و با هیجانات دوره ای بازار همراه نشوید. در حقیقت سعی ما بر این است که اطلاعات هر چه بیش تر از این محیط و بستر را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا درک بهتری از ان داشته باشید.

فروش سهام پترول

فروش سهام پترول

اگر قصد فروش سهام شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان را دارید باید در ساعتی که بازار بورس فعال است اقدام به فروش سهام خود نمایید. با فروش سهام خود دیگر شما سهام دار آن شرکت محسوب نمی شوید و در سود و زیان شرکت همراه نخواهید بود پس دقت کنید که سهام خود را مفت از دست ندهید تا بعد ها از فروش خود پشیمان شوید که اگر حتی پشیمان هم شوید دیگر پشیمانی برای شما هیچ سودی نخواهد داشت.

سعی کنید سهام خود را در بالاترین قیمتی که می توانید بفروش بگذارید تا سودتان از فروش بیشتر شود. زمانی که می خواهید یک سهام را بفروشید باید به فاکتور های متعددی توجه کنید که یکی از ان عوامل این است که چشمتان به صف خرید و فروش نباشد زیرا این کار شما را عقب خواهند انداخت و همیشه در جا خواهید زد. زیرا یک سو شدن با روند بازار پایان خوشی را برای شما به دنبال نخواهد داشت.

همیشه موفقیت در برنامه ریزی فردی است و نه تنها در مسائلی مانند بورس، بلکه در دیگر زمینه ها نیز این کار به شما خیلی کمک خواهد کرد. دلیل این امر نیز این است که هیچ کس از زندگی شما خبر ندارد و نمی تواند برای ان برنامه بچیند بلکه این خود شما هستید که می توانید برنامه ای عالی با وجود کاستی ها و مسائل و مشکلات روزمره ترتیب دهید و خودتان را با ان وفق داده و طبق ان پیش بروید.

مطمئن باشید که با این کار اینده روشنی در انتظار شماست چرا که زاویه دید هر کس با دیگری متفاوت است. البته این حرف بدان معنا نیست که نباید از تجربیات دیگران استفاده کرد بلکه معنای ان این است که باید تمامی صحبت ها و مسائل را گوش کرد و توجه ویژه به ان داشت اما نباید به خاطر هر حرفی از موضع خود دست بکشید. شما باید قدرت تحلیل بالایی در این زمینه داشته باشید و نکته های مثبت هر فرد را دریافت کرده و ان را شخصی سازی کرده و زندگی خود استفاده کنید.

اطلاعات تماس شرکت گروه پتروشمی سرمایه گذاری ایرانیان

اطلاعات تماس شرکت گروه پتروشمی سرمایه گذاری ایرانیان

تلفن تماس با پترول: 86092488

آدرس شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان: میدان شیخ بهایی ، ساختمان رایان ونک پلاک 18

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. شرکت پترول در چه سالی تأسیس گردید؟

  این شرکت فعالیت رسمی خود را در سال ۱۳۸۹ آغاز نموده است.

 2. کاربری این شرکت چیست ؟

  این شرکت یک شرکت سهامی عام می باشد.

 3. زمینه فعالیت این شرکت چیست؟

  سرمایه گذاری در بخش پتروشیمی از اصلی ترین فعالیت های این شرکت می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *