اخبار نماد وتوصا با ارزش بازار در آینده بورس ایران و تحلیل میزان سوددهی

وتوصا1

وتوصا ( شرکت گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران) در تاریخ دی‌ ماه ۱۳۷۵ تأسیس شده است و توانسته است سر انجام در تاریخ اردیبهشت ماه سال ۱۳۷۸ نام خود را در فهرست شركت‌ های پذیرفته‌ شده در بورس اوراق بهادار تهران با نماد وتوصا به ثبت برساند.

معرفی شرکت گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران یا نماد وتوصا

معرفی شرکت گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران یا نماد وتوصا

شرکت گروه سرمایه‌ گذاری توسعه صنعتی ایران توانسته است در بین رقیبان خود به ‌عنوان یکی از شرکت‌ های موفق بورسی که در صنعت سرمایه‌ گذاری فعالیت دارد در بازار بورس ایران خوش بدرخشد.

همچنبن در سال مالی گذشته این شرکت توانسته است  با مدیریت بیش از ۱۵۰۰۰ میلیارد ریال دارایی تحت مدیریت میزان بیشینه سود را برای بیش از ۲۳۸ هزار سهام‌ دار خرد به ارمغان بیاورد و در حقیقت یکی از شرکت های موجود در بازار بورس ایران باشد که سهام آن دارای ارزش اعتباری بالایی می باشند و به عنوان یکی از سهام پر سود و بازده شناخته شود.

با توجه به دور نمای توسعه اقتصاد مالی در کشور ایران این شرکت به همراه تیم خود در حال آماده شدن برای جهشی بزرگ می باشد.

یکی از برنامه های پیش رو برای این شرکت امید به این موضوع است که با بهره‌ مندی از بهترین فرصت‌ های سرمایه‌ گذاری در بازار های مالی و صنایع رو به رشد در کشور به ‌عنوان یکی از بزرگ‌ ترین گروه‌ های تخصصی سرمایه‌ گذاری و مدیریت دارایی‌ های مالی در ایران در بخش خصوصی حضور یابد و در بین رقیبان خود در این عرصه و در بازار سرمایه بتواند خوش بدرخشد.

قابل به ذکر می باشد که در طی سال ۱۳۸۷ مالکیت بخشی از سهام این شرکت از سازمان گسترش و نو سازی صنایع ایران جدا شده است و به شرکت‌ های سرمایه ‌گذاری استانی سهام عدالت انتقال یافته است.

لیست هیئت مدیره وتوصا

لیست هیئت مدیره وتوصا

مدیران شرکت گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران در تلاش می باشند تا با استفاده از به روز ترین اطلاعات لازم در زمینه فعالیت خود بتوانند در بین رقیبان خود جایگاه ویژه ای را داشته باشند. هیئت مدیره این شرکت تشکیل شده از پنج عضو می باشد که این پنج عضو در آخرین مجمع عمومی عادی سالانه انتخاب و بر گزیده شده اند.

 1. جناب آقای روزبه پیروز : ایشان به عنوان مدیر عامل و یکی از اعضای هیئت مدیره فعالیت می کنند و حضور دارند و در اطلاعات مربوط به فعالیت ایشان ذکر شده است که تاریخ عضویت ایشان در هیئت مدیره از ۵ دی ماه در سال 1390 می باشد تحصیلات ایشان کارشناسی ارشد مدیریت می باشد.
 2. جناب آقای رامین ربیعی: ایشان به عنوان رئیس هیئت مدیره در تیم شرکت حضور دارند و از تاریخ ۵ دی ماه ۱۳۹۰ وارد تیم این شرکت شده اند همچنین تحصیلات ایشان کارشناسی ارشد مدیریت بنگاه‌ داری می باشد.
 3. جناب آقای حسین سلیمی : ایشان عضو هیئت مدیره می باشد و به عنوان غیر موظف فعالیت دارند.

تاریخ عضویت ایشان در هیئت مدیره از تاریخ ۱۶ اسفند ماه در ۱۳۹۴ می باشد همچنین تحصیلات ایشان  کارشناسی ارشد بازرگانی با گرایش مالی می باشد.

جناب آقای رضا محمد دوست : ایشان به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره در گروه هیئت مدیره حضور یافته اند و در تاریخ ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ عضو تیم شرکت شده اند و تحصیلات ایشان کارشناسی ارشد می باشد.

در خصوص سهامداران وتوصا باید گفت در ابتدا گروه فیروزه به همراه شرکت‌ های استانی سهام عدالت سهامداران عمده این شرکت می‌باشند. همچنین این شرکت دارای حدود ۲۳۸ هزار سهامدار حقيقی است كه مالکیت ۴۸ درصدی از سهام این شرکت را مالک می‌باشند.

اگر شما نیز از آن دسته از افرادی باشید که سهام این شرکت را در بازار بورس خریداری کرده اید یکی از سهامداران این شرکت به حساب می آیید.

ارزش بازار شرکت گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران

ارزش بازار نماد وتوصا یکی از سهامی می باشد که بر روی بازار بورس اکنون موجود است و شما می توانید سهام این شرکت را در بازار بورس خرید و فروش کنید.

برای دریافتن این موضوع که ارزش نماد این سهم در بازار بورس چه میزان می باشد شما باید از خودتان تحقیق کنید یا از افرادی که اطلاعات مناسبی را در خصوص ارزش سهام این شرکت دارا می باشند مشورت بگیرید.

موضوع اصلی و نکته قابل توجه این است که هیچ گاه کسی نمی تواند به اندازه خود شما مشورت بهتری به شما بدهد پس کافی است شما تمامی مسائل مربوط به شرکت را مورد بررسی قرار دهید تا متوجه شوید ارزش سهام این شرکت در بازار بورس چگونه می باشد و ارزش سرمایه گذاری بر روی آن را دارا می باشد یا خیر.

خرید سهام وتوصا

خرید سهام وتوصا

خرید سهام شرکت گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران در بازار بورس اوراق بهادار همانند سایر سهام موجود در بازار بورس انجام می شود. شما در قدم اول باید سهام این شرکت را مورد بررسی قرار دهید تا بدانید ارزش سهام آن چگونه می باشد و آیا سرمایه گذاری بر روی آن سود مند می باشد یا خیر.

پس از انجام این کار باید بتوانید سهام خود را در کف قیمتی بازار خریداری کنید چرا که این گونه با رشد سهم سود بیش تری به دست خواهید آورد. اما ایا می دانید که چگونه یک سهام را در قیمت کف بخرید بدون ان که از ارزش پول شما کسر شود؟ در این جا ما چندین روش را برای یافتن قیمت کف برای شما عزیزان بیان می کنیم تا شما با استفاده از ان بتوانید سهام بیش تری با قیمت کمتری را خریداری کنید و معامله استاندارد و پر سودی را در دنیای بورس تجربه کنید.

در ابتدا شما باید بدانید که برای بررسی قیمت های دوره ای یک سهام باید چه اقداماتی انجام دهید. شما ابتدا باید زمان زیادی را صرف تحلیل های بنیادی و بررسی های سهم مورد نظر بکنید و در این راه می توانید از اندیکاتور های مختلفی که در این زمینه وجود دارند نهایت استفاده را ببرید. کار این اندیکاتور ها را این است که به شما کمک کند نوسانات بازار به شکل نموداری و بصری بتوانید ببینید و درک بهتری از احوالات بورس داشته باشید.

ساز و کار اندیکاتور ها

ساز و کار اندیکاتور ها

اندیکاتور ها با استفاده از الگوریتم های خاصی روند قیمتی بازار را به ما نشان می دهند و ما می توانیم با استفاده از ان ها پیش بینی های لازم را در این زمینه انجام داده و بتوانیم حدس بزنیم که چه موقعی مناسب است که ما سهم را بخریم و در چه زمانی بهتر است سهم خود را بفروشیم. در حقیقت کار این اندیکاتور ها این نیست که به ما بگویند چه سهمی را باید بخریم، بلکه ان ها به ما کمک می کنند که سهم های خود را به صورت هوشمندانه انتخاب کنیم.

زمانی که این تحلیل های ما تمام شد و مطمئن شدیم که در چه زمانی قیمت سهم به کف رسیده و مناسب خرید است، می توانیم اقدام به خرید کنیم. هر زمانی که بخواهیم سهمی را خریداری کنیم، باید ابتدا حساب بورسی خود را شارژ کرده و زمانی که مبلغ به حد نیاز تامین شد، سهم مورد نظر خود را بخریم. در این جا مسئله ای که مهم است این است که شما از طریق نرم افزار می خواهید این کار را انجام دهید و یا از طریق وب سایت مربوطه!

اگر بخواهید از طریق نرم افزار های مربوطه این کار را انجام دهید بهتر است که در ابتدا نحوه کار با ان را یاد بگیرید تا دچار سردرگمی نشوید و اگر هم می خواهید از طریق وب سایت اقدام به معامله و خرید و فروش کنید، اسان تر کار خود را پیش خواهید برد. بعد از ان که تمامی این مراحل را انجام دادید، حال نوبت ان است که بدانید چگونه و به چه اندازه سهم مورد تحلیل خود را به سبد یا همان پرتفوی خود اضافه کنید.

در ابتدا به این نکته باید توجه داشته باشید که ایا شما سهامی که برای اولین بار عرضه شده است را خریداری می کنید یا خیر! در صورتی که سهامی برای اولین بار به بازار بورس وارد شود به عنوان عرضه اولیه شناخته می شود و قوانین خاص خود را نیز دارا می باشد. اگر سهمی عرضه اولیه نام بگیرد یعنی این شرکت برای اولین بار سهام خود را به بازار بورس عرضه کرده و هر کسی به اندازه مشخصی که از طرف شرکت مربوطه تعیین می شود، می تواند سهم بخرد.

در این صورت شما نمی توانید به اندازه ای که دلتان می خواهد سهم بخرید، زیرا باید به اندازه ای که تعیین شده است اقدام به خرید کنید. اگر این گونه باشد، شما مطمئن خواهید بود که برای مدتی هر چند کوتاه سهم شما سود اوری خواهد داشت و به سرمایه تان اضافه خواهد شد. به صورت کلی تمامی عرضه های اولیه از یک قانون خاص پیروی می کنند و ان هم به این شکل است که سهام دار از ابتدای خرید خود با ضرر و زیان مواجه نخواهد شد. البته ممکن است که این شرکت در ادامه کار با ضرر و زیان نیز مواجه شود که دور از ذهن نیست اما در ابتدای کار شما شاهد این ضرر و زیان ها نخواهید بود.

بعد از ان که مشخص شد سهم عرضه اولیه است یا خیر، شما می توانید برنامه خود را بر اساس تحلیل هایی که انجام داده اید پیش ببرید و تصمیم بگیرید که این سهم خریداری شده را تا چه زمانی نگه دارید و چه زمانی مناسب است که ان را بفروشید تا سود اوری نیز داشته باشید.

افزایش سرمایه نماد وتوصا

اخیرا خبر هایی به گوش می رسد که این مجموعه قصد دارد از محل اندوخته های خود افزایش سرمایه بالای نود درصدی را اعمال کند. این خبر می تواند یک امید برای سهام داران باشد که البته تا زمان قطعی نشدن موضوع بهتر است طبق روال قبل پیش بروید.

فروش سهام وتوصا

فروش سهام وتوصا

شما هنگامی که سهم مربوط به یک شرکت را خریداری می کنید به عنوان یکی از سهامداران آن شرکت شناخته می شوید و در سود و زیان به وجود آمده برای شرکت شریک خواهید بود. با فروش سهام شرکت گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران شما دیگر جز سهامداران آن شرکت حساب نمی شوید و در سود و زیان به وجود آمده برای شرکت شریک نیستید.

فروش یک سهم نیز قواعد خاص خود را می طلبد و نیازمند یک دانش است و نمی توان بدون فکر و علم در این باره اقدام به فروش کنید زیرا مطمئن باشید که با ضرر و زیان مواجه خواهید شد. شما باید بدانید که در چه نقطه ای باید سهم خود را به فروش بگذارید تا هم سرمایه اولیه تان کاهش نیافته باشد و هم در کنار ان سوداوری نیز داشته باشید زیرا بدون کسب سود معاملات شما در دنیای بورس بی معنی خواهد بود.

همان طور که پیش تر گفته شد ما با استفاده از ابزار های موجود در این زمینه می توانیم بگوییم که چه نقطه ای برای فروش مناسب تر است. زمانی که شما در روز های قرمز اقدام به فروش سهم می کنید یعنی سهام شما ضرر داده است و اگر اکثریت غریب به اتفاق اقدام به فروش سهم خود کنند، صف فروش شلوغ خواهد شد و ممکن است که خریداران سهم شما با موجی از فروشنده مواجه شده و سهم شما در روز های مورد نظر به فروش نرود.

زمانی که صف فروش شلوغ می شود ان سهم روند قرمز و کاهشی خود را ادامه خواهد داد و تا زمانی که فروشندگان دست از فروش بر ندارند این روند ادامه خواهد داشت و دقیقا به همین خاطر است که ما به شما توصیه می کنیم هیچ گاه با موج نوسانی و هیجانی بازار همراه نشوید زیرا ضرر خواهید کرد و ممکن است در انتهای کار سرمایه خود را از دست رفته یابید.

اطلاعات تماس شرکت گروه سرمایه گذاری توسعه

اطلاعات تماس شرکت گروه سرمایه گذاری توسعه

شما می توانید از طریق درگاه های زیر اطلاعات مورد نیاز خود را در خصوص این شرکت به دست آورید و یا با مدیران آن در ارتباط باشید.

آدرس شرکت گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران : خیابان گاندی خیابان شانزدهم پلاک ۹ واحد ۵ طبقه ۳

تلفن تماس با وتوصا : ۴-۸۸۸۷۸۵۴۱

 • آدرس سایت شرکت
سوالات متداول

سوالات متداول

 1. سال تاسیس نماد وتوصا چه سالی می باشد؟

  در سال 1375 این شرکت افتتاح شده است.

 2. حوزه فعالیت این شرکت در چه زمینه ای می باشد؟

  در مورد بررسی مسائل مالی و سرمایه گذاری است.

 3. هیئت مدیره شرکت گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران چند عضو دارد؟

  این شرکت 5 عضو اصلی دارد که در متن در خصوص آن ها صحبت نموده ایم.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *