وضعیت آینده بورس نماد تکمبا به همراه تحلیل و معرفی کامل

تکمبا1

تکمبا ( شرکت کمباین سازی ایران ) در آذر ماه سال ۱۳۴۸ تأسیس گردید که این تاریخ تأسیس نشان از قدمت بالای این شرکت دارد. این شرکت در ابتدا با نام تجاری شرکت جانساز که سهامی خاص بود آغاز به کار کرد و در سال ۶۱ به شرکت کمباین سازی ایران تغییر هویت داد.

معرفی شرکت کمباین سازی ایران یا تکمبا

معرفی شرکت کمباین سازی ایران یا تکمبا

تکمبا در سال ۱۳۷۰ از سهامی خاص به سهامی عام تغییر کاربری یافت و از آن پس به بعد تا کنون اشخاص حقیقی می توانند که سهام این شرکت را خریداری کنند و بر روی این نماد صنعتی سرمایه گذاری کنند.

در سال ۱۳۸۴ آستان قدس رضوی ۵۱ درصد از سهام این شرکت را خریداری نمود که سهم قابل ملاحظه ای بود و این سهم تا کنون از پنجاه و یک درصد به شصت و هشت درصد افزایش یافته است و این نشان از رضایت مندی آستان قدس از سرمایه گذاری بر روی این نماد می باشد.

این شرکت صنعتی با تجربه نیم قرنی خود تلاش دارد تا در سال ۱۴۰۲ بتواند علاوه بر اینکه به رهبری خود در بازار داخلی در این تداوم بخشد، با ورود به بازار های بین المللی مخصوصا بازار های غرب آسیا درآمد خود را افزایش دهد و باعث ارز آوری به داخل کشور شود، در شرایط کنونی نیز با توجه به تحریم هایی که کشور به آن دچار شده است دولت نیز عزمی جدی برای حمایت از کارخانه جات برای بخش صادرات دارد زیرا ارز آوری برای کشور در این شرایط امری بسیار ضروری است.

فعالیت شرکت کمباین سازی ایران در زمینه طراحی، تولید و تأمین ماشین آلات و ادوات کشاورزی می باشد که در این زمینه طی این سال هایی که فعالیت می کرده است سعی کرده تا تمامی استاندارد های روز دنیا را دریافت کند و محصولات خود را مطابق با آخرین استاندارد های روز دنیا تولید کند تا خریدار با اطمینان خرید خود را انجام دهد و از طرف دیگر با دریافت این گواهی نامه ها باعث اعتبار بخشیدن به شرکت می شود.

تکمبا به منظور رضایت مندی مشتریان خود تا حد امکان سعی کرده تا نمایندگی هایی در استان های مختلف ایجاد کند تا ارتباط مشتری با شرکت بیش از پیش راحت شود، شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت شرکت که در انتهای مقاله برای شما آدرسش را قرار می دهیم، لیست نمایندگی های این شرکت را مشاهده کنید و در صورت لزوم به نزدیک ترین نمایندگی این شرکت مراجعه کنید.

لیست هیئت مدیره تکمبا

لیست هیئت مدیره تکمبا

مدیران شرکت کمباین سازی ایران در تلاش اند تا با هدایت شرکت در مسیر موفقیت و پیشرفت کارنامه مدیریتی خود را درخشان تر کنند و با سود آوری بیشتر بتوانند سهام داران شرکت را از سرمایه گذاری بر روی این شرکت راضی نگه دارند. در حقیقت انان در این فکر هستند که با افزایش سرمایه شرکت، سهام داران بیش تری را ترغیب کنند تا بر روی این شرکت سرمایه گذاری کنند.

هیئت مدیره شرکت شامل پنج عضو می باشد که ما در این جا قصد داریم شما را با اعضای هیئت مدیره شرکت آشنا سازیم ؛

 1. جناب آقای غلامرضا جمالی: ایشان رئیس هیئت مدیره می باشند و مدرک تحصیلی ایشان کارشناسی ارشد می باشد به شماره ثبت ۷۶۴.
 2. جناب آقای علی اصغر حمیدی فر: ایشان یکی از اعضای هیئت مدیره می باشند و مدرک تحصیلی ایشان کارشناسی می باشد به شماره ثبت ۷۶۵.
 3. جناب آقای علی رضا محمودی: ایشان نیز یکی از اعضای هیئت مدیره می باشند و مدرک تحصیلی ایشان کارشناسی ارشد می باشد به شماره ثبت ۱۰۸۵۲.
 4. جناب آقای سید محمد علی خطیبی طباطبایی: ایشان نیز یکی از اعضای هیئت مدیره می باشد که مدرک تحصیلی ایشان کارشناسی می باشد به شماره ثبت ۱۰۸۵۳.
 5. جناب آقای علی رضا اسماعیل زاده: ایشان نایب رئیس هیئت مدیره می باشند و مدرک تحصیلی ایشان کارشناسی می باشد به شماره ثبت ۱۰۸۵۴.
سهامداران تکمبا

سهامداران تکمبا

سهامداران تکمبا که بر روی این نماد سرمایه گذاری کرده اند از مدیران شرکت انتظار دارند تا مدیران شرکت سود آوری و درامد شرکت را بیشتر کنند تا آن ها بیشتر به سود برسند. این شرکت تنها یک سهام دار حقوقی دارد به نام آستان قدس رضوی که ۵۵.۳۸ درصد از سهام شرکت را دارا می باشد که سهم بسیار زیادی می باشد و آستان قدس در تعیین سیاست های شرکت نقش به سزایی دارد، باقی سهام شرکت در دست اشخاص حقیقی می باشد که سهام این شرکت را روزانه خرید و فروش می کنند.

در حقیقت اگر هر کسی این سهام را خریداری کند، چه زیاد چه کم جزو سهام داران حقیقی ان به شمار می اید و اگر شرکت با سود دهی مواجه شود، سهام دار نیز سود می برد و اگر شرکت با زیان همراه باشد نیز سهام دار متحمل ضرر و زیان خواهد شد. این یک موضوع جدا نشدنی در بورس است و کسانی که می خواهند به ان وارد شوند باید این مسئله را بدانند که فعالیت و داد و ستد در بازار بورس به ان معنا نیست که همیشه سود در انتظار شماست!

بلکه باید به این موضوع واقف باشند که سود و زیان در کنار یکدیگر است و این به خود شما و فعالیت های شما بستگی دارد که سود را برای خود به ارمغان اورید یا ضرر را! در هر صورت کسی در این بازار موفق است که با فکر و تحلیل پیش برود و صد البته قدرت ریسک پذیری بالایی نیز داشته باشد.

اگر شما قصد داشتید سهمی مانند تکمبا را بخرید اولا باید از نظر بنیادی بودن و حمایت شوندگی ان اطلاعاتی را به دست اورید. این بدان معناست که اگر سهمی بنیادی باشد، اینده خوبی در انتظار ان است حتی اگر در دوره ای به زیان دهی بیافتد. در حقیقت این گونه سهام ها مکان خوبی برای سرمایه گذاری بلند مدت هستند و اگر سهم مورد نظر بنیادی باشد شما خیالتان اسوده تر خواهد بود.

سهم های بنیادی اگر در دوره ای با ضرر همراه باشند، احتمال ان که به مجمع رفته و افزایش سرمایه بخورند زیاد است و از این رو سرمایه سهام داران ان ها چندین برابر خواهد شد. در طرف دیگر اگر سهم حمایت شده باشد بدان معناست که حمایت و پشتیبانی حقوقی های با نفوذ را در پی خود دارد و با توجه به وجود ان ها این سهم هیچ گاه ضرر ده نمی شود.

این حرف زمانی معنا می دهد که گاهی با بازار منفی مواجه می شویم و نگران این هستیم که سهام مورد نظر ما مدت طولانی ضرر بدهد و سرمایه ما از دست برود. اگر سهم حمایت شده باشد بعد از مدتی دوباره قدرت خود را پیدا خواهد کرد و ضرر های به وجود امده را جبران خواهد کرد اما اگر این گونه نباشد، ممکن است در اثر روند نزولی بازار سرمایه شما نیز کم بشود و در مواردی حتی کاملا از بین برود.

ارزش بازار شرکت کمباین سازی ایران

ارزش بازار شرکت کمباین سازی ایران

شما اگر قصد خرید سهام این شرکت را داشتید باید از ارزش بازار نماد تکمبا اطلاع حاصل کنید و تحلیل کنید که آیا در این رنج قیمتی ورود به این سهم مناسب است یا خیر. برای این منظور می توانید از طریق کارگزاری که در آن ثبت نام نموده اید اقدام به مشاهده قیمت هر سهم نمایید پس در انتخاب کارگزاری خود دقت کنید که یک کارگزاری با سرعت بالا انتخاب کنید و در آن ثبت نام بفرمایید.

در این باره بهتر است بگوییم که ارزش هر سهم این نماد از قیمت خوبی برخوردار است و محل خوبی برای سرمایه گذاری های بلند مدت و یا حتی کوتاه مدت به حساب می اید.

خرید سهام تکمبا

خرید سهام تکمبا

با خرید سهام شرکت کمباین سازی ایران شما جز سهام داران حقیقی شرکت می شوید و تا زمانی که سهام دار شرکت باقی بمانید در سود و زیان شرکت همراه خواهید بود پس سعی کنید سهمی که خریداری می کنید، سهام یک شرکت بنیادی باشد تا ریسک سرمایه گذاری شما کاهش یابد، هرچه ریسک سرمایه گذاری شما کم تر باشد سرمایه تان در امنیت بیشتری قرار می گیرد پس بدون تحقیق و تحلیل بر روی هر شرکتی سرمایه گذاری نفرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله آموزش خرید بورس را مطالعه کنید.

هر زمان که بخواهید برای خرید سهمی اقدام کنید باید بدانید که در چه نقطه ای مناسب است که سرمایه گذاری خود را انجام دهید و این مهم با تحلیل های متعدد به وجود خواهد امد زیرا نقاط خرید و فروش بسیار مهم و حیاتی هستند و شما باید بر اساس ان ها تصمیم گیری کنید. برای مثال اگر شما زمانی که زمان خوبی برای فروش است اقدام به خرید سهم کنید، مسلما ضرر خواهید کرد و با مبلغ بسیار بالا تری نسبت به حالت نرمال، سهم را می خرید که خوب نیست.

شما باید زمانی سهام بخرید که قیمت در کم ترین حالت ممکن خود قرار گرفته باشد و روز های متوالی ضرر داده باشد و در روز های انتهایی سیر نزولی ان اقدام به خرید کنید. در این صورت شما تعداد سهام بالاتری را با قیمت کمتری می توانید مالک شوید که اصل معامله و خرید و فروش نیز بر همین اساس زیرا ما باید کاری را انجام دهیم که سود دهی برای ما داشته باشد.

حال چه زمانی باید بدانیم که قیمت در حال حرکت است و به کف نزدیک می شود؟ در حقیقت در بیش تر مواقعی که سهم به مجمع می رود و وارد فاز اصلاح می شود، سهم شروه به منفی دادن می کند و به طور دقیق مشخص نمی شود که تا چه زمان این روند ادامه خواهد یافت اما اگر تحلیل خوبی در این زمینه انجام داده باشیم، تاریخ حدودی ان را متوجه خواهیم شد.

با توجه به اطلاعاتی که به دست می اوریم باید در اخرین روز های فاز اصلاح اقدام به خرید سهم کنیم چون هم قیمتش کاهش یافته است و هم در روز های اینده سود دهی به همراه دارد. پس این نقطه نقطه ای مناسب برای سرمایه گذاری است که باید به ان توجه کرد.

البته توجه داشته باشید که زمانی که شما این سهم را خریدید، باید مراقب باشید که با بازار و سهام داران همراه نشوید و به صورت هیجانی راجع به خرید و فروش ان تصمیم نگیرید زیرا شما باید یک استراتژی شخصی و کامل را برای خود داشته باشید که بر اساس ان حرکت کنید. زمانی شما می توانید ادعا کنید که در این بازار موفق بوده اید که همراه با سود اوری تحلیل های خود را نیز داشته باشید.

فروش سهام تکمبا

در فروش سهام شرکت کمباین سازی ایران یا هر شرکت دیگری از عجله و هیجان دوری کنید تا از فروش تان پشیمان نشوید زیرا پشیمانی سودی برای شما همراه ندارد. با فروش سهام یک شرکت شما دیگر جز سهام داران آن شرکت نیستید و در سود و زیان شرکت همراه نخواهید بود. همچنین پیشنهاد سایت به شما این است که مقاله تالار بورس را مطالعه کنید.

زمانی که شما سهمی را می فروشید در واقع مبلغ ان به حساب کار گذاری شما برگشت خواهد خورد اما ایا می دانید که چگونه باید ان را برداشت کنید؟ در حقیقت در زمان ثبت نام برای ورود به بورس از شما شماره یک کارت بانکی را طلب می کنند که در وهله اول به نام خود شما باشد و در وهله دوم دارای شماره شبا نیز باشد. دلیل این امر همین است که در زمان فروش سهام مبلغ به کارت شما واریز شود.

اطلاعات تماس شرکت

اطلاعات تماس شرکت

تلفن تماس تکمبا: 33130014

 • آدرس سایت تکمبا

آدرس شرکت کمباین سازی ایران: اراک میدان صنعت شرکت کمباین سازی ایران

شما مشتریان شرکت برای آنکه سهمی در موفقیت شرکت داشته باشید می توانید از طریق درگاه های بالا با مدیران شرکت در ارتباط باشید و اگر ضعفی در محصولات مشاهده کردید به گوش مدیران شرکت برسانید یا حتی اگر نیازی در بازار دیدید که شرکت بتواند آن را تأمین کند می توانید به شرکت در غالب پیشنهاد ارائه دهید.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. زمینه فعالیت شرکت کمباین سازی ایران چیست؟

  تولید ماشین آلات کشاورزی اصلی ترین فعالیت این مجموعه می باشد.

 2. هیئت مدیره تکمبا شامل چند عضو می باشد؟

  پنج عضو که همگی مرد می باشند و در خصوص هر یک در متن توضیحاتی داده شده است.

 3. دفتر مرکزی شرکت کمباین سازی ایران در کدام شهر واقع شده است؟

  دفتر اصلی این مجموعه در اراک می باشد.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *