برسی سوددهی آینده خگستر (شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو) در بورس

خگستر1

خگستر ( شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو ) به عنوان تنها هلدینگ زیر مجموعه ایران خودرو فعالیت می کند. این شرکت با توجه به اینکه این شرکت یکی از شرکت های زیر مجموعه ایران خودرو می باشد پس می توان به پشتوانه مهم این شرکت رسید.

معرفی شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو یا خگستر

معرفی شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو یا خگستر

مسئولان شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو در تلاش اند تا با ایجاد یک تحول در صنعت خودرو اقدامی مفید برای کشور انجام داده باشند و این امر جز با تلاش شبانه روزی مدیران و کارکنان شرکت بدست نمی آید. پس مدیران و کارکنان شرکت دست در دست هم باید در مسیر موفقیت شرکت تلاش کنند.

ارزش بازار شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو : برای اطلاع از ارزش بازار نماد خگستر همان طور که می دانید باید از طریق کارگزاری خود اقدام کنید و ارزش را در همان لحظه چک کنید زیرا ارزش هر نماد روزانه در ساعات انجام خرید و فروش تغییر می کند، ارزش این نماد بورس با توجه به اینکه زیر مجموعه ایران خودرو می باشد یک ارزش بالا می باشد.

میزان تغییرات هر سهم بستگی به خرید و فروش آن سهم دارد اگر در سهم مورد نظر حجم فروش بیش تر از خرید باشد خب آن گاه سهم در شیب منفی قرار می گیرد ولی اگر میزان خرید سهم بیشتر از فروش آن باشد یا به اصطلاح سهم دچار صف خرید شود، آنگاه سهم در شیب مثبت قرار می گیرد. ارزش سهام علاوه بر اینکه بستگی به میزان خرید و فروش در آن سهم دارد به میزان تولیدات، نقدینگی و همچنین افزایش سرمایه های شرکت بستگی دارد و این ها عواملی هستند که بر روی سهام تأثیر گذار می باشند.

خرید سهام خگستر

خرید سهام خگستر

در خرید سهام شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو یا هر شرکت دیگری باید با مطالعه و تحقیق و تحلیل جلو رفت نه اینکه با هیجانات بازار همراه شده و به خرید کردن سهام شرکت ها پرداخت. در بازار بورس شما باید با یک فکر اقتصادی و اطلاعات عمومی قوی از صنایع مختلف وارد شوید تا بتوانید موفق شوید. با خرید سهام هر شرکت شما یکی از سهام داران حقیقی شرکت محسوب می شوید و در سود و زیان شرکت همراه هستید.

در خرید یک فاکتور بسیار مهم این است که شما یک سهم را در کف قیمتی اش خریداری کنید تا بتوانید در روز هایی که سهم در شیب مثبت قرار می گیرد همراه سهم باشید و سرمایه تان بیشتر شود، برای اینکه کف قیمتی یک سهام را بدانید یا باید تحیلیل های اقتصادی مربوط به بازار بورس را بدانید یا اینکه از تجربه افراد با تجریه استفاده کنید، ولی اگر خودتان بر روی دانش خودتان تکیه کنید خیلی موثر تر و بهتر است تا اینکه با توصیه افراد دیگر خریداری کنید زیرا اگر خودتان با تحلیل خودتان خرید کنید اطمینان تان از خریدتان بیشتر می شود و با آسودگی بیشتری سهامداری می کنید.

در حقیقت زمانی شما در این راه موفق خواهید شد که روند بازار را به خوبی درک کنید و بدانید که چه اتفاقی قرار است رخ دهد. این امر مهم اتفاق نخواهد افتاد جز با تحلیل و بررسی های روزانه و مداوم! شاید شما بگویید که با توجه به مشغله های کاری فرصت تحلیل و رصد های مداوم را نداشته باشید، اما نگران نباشید چرا که امروزه ابزار های کمکی بسیاری برای این امر به وجود امده اند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

یکی از این ابزار های ارزشمند اندیکاتور ها نام دارند که به ما می توانند در فهم روند بازار و شمای کلی بازار بورس کمک های شایانی بکنند. اما ایا می دانید ساز و کار اندیکاتور ها چیست و چگونه عمل می کنند؟ در این خصوص در مقالات قبلی کاملا توضیح داده شده است و ما از شما دعوت می کنیم که به ان ها مراجعه فرمایید اما برای کسانی که به تازگی به جمع ما افزوده شده اند، توضیح مختصری را بیان می کنیم.

در واقع اندیکاتور ها جنبه راهنما را برای ما در این بازار دارند و با اطلاعاتی که به ان ها می دهیم به ما نشان می دهند که هم اکنون بازار به چه سمتی در حال حرکت است و در بعضی از مواقع نیز به ما نشان می دهند که چه سهم هایی را خریداری کنیم تا بیش ترین سود نصیب ما بشود.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که نحوه نشان دادن این اندیکاتور ها به ما چگونه است؟ باید بگوییم که اندیکاتور ها معمولا اطلاعات را دریافت می کنند و نتیجه را بر اساس نمودار به ما بر می گردانند. این برگشت اطلاعات را با نمودار های متعدد انجام می دهند زیرا نتایج بصری برای کاربر بسیار راحت تر و قابل فهم تر خواهد بود.

محبوبیت اندیکاتور ها

محبوبیت اندیکاتور ها

یکی از دلایلی که باعث محبوبیت اندیکاتور های مختلف می شود این است که نتایج را به صورت شکل در می اورد و ما نیز به راحتی می توانیم با یک نگاه متوجه شویم که اوضاع از چه قرار است. اندیکاتور ها اطلاعات را از ما دریافت می کنند و پردازش هایی را به فراخور نوع عملکردشان بر روی ان ها انجام می دهند و سپس نتیجه را به ما نمایش می دهند. چیزی که در این جا مهم است این است که کاربر بر محاسبات و پردازش های ان نظارتی ندارد و تمامی این کار ها در پشت پرده انجام می شود. در واقع اصلا لازم نیست که کاربر از محاسبات سر در بیاورد زیرا این کار نه تنها کمکی نمی کند بلکه باعث سر در گمی بیش تر نیز خواهد شد.

بنا بر این ما در روند پردازش دخالتی نداریم و فقط نتیجه ان برایمان مهم است که به شکل نمودار برایمان ظاهر می شود. بهتر است بدانید که ما فقط یک نوع اندیکاتور نداریم و اندیکاتور های مختلفی موجود هستند که باید بدانیم برای نیاز خود کدام یک مناسب است و ان را بر گزینیم. در واقع اندیکاتور های ساده عموما برای افرادی مناسب تر است که تازه کار هستند و به تازگی در این عرصه قدم گذاشته اند و می خواهند یک شمای کلی از احوالات پیرامون خود را متوجه شوند.

این نوع از اندیکاتور ها در خرید یا فروش سهام هایی مانند خگستر کمک شایانی را به ان ها خواهد کرد و از نتایج ان شگفت زده خواهند شد. در مقابل اندیکاتور هایی نیز وجود دارند که بسیار دقیق تر و پیشرفته هستند و کار با ان ها نیازمند اموزش های فراوان و درک عمیق از ساز و کار ان ها است. یکی از این اندیکاتور ها، اندیکاتور ایچیکومو است که در مطالب قبلی به صورت کامل به ان پرداخته شده است.

این نوع از اندیکاتور ها به کمک کسانی می اید که قصد دارند معاملات دقیق و پیشرفته در بازار بورس انجام دهند اما باید بدانند که کار با این نوع از اندیکاتور ها بسیار مشکل بوده و قبل از ان باید فیلم های اموزشی مربوط به ان ها و هم چنین کتاب های نوشته شده در این باره را به خوبی مطالعه کنند تا بتوانند با ان کار کنند.

البته لازم به ذکر است که اندیکاتور های سخت تر و پیشرفته تر نسبت به دیگر اندیکاتور ها ارجحیت نداشته و انتخاب هر یک از ان ها فقط به نوع کار شما بستگی دارد زیرا ممکن است یک اندیکاتور ساده برای شما بسیار سود اور تر از یک اندیکاتور پیشرفته باشد. پس این نوع فعالیت شماست که مشخص می کند هم اکنون چه اندیکاتوری به کار شما می اید.

یکی دیگر از میانبر هایی که در راه تحلیل و بررسی از ان می توانید استفاده کنید، فرا گرفتن اطلاعات مربوطه از افراد قدیمی این حوزه است زیرا تمامی این دانسته ها با تجربه به دست می اید و اگر شما فردی را بیابید که سابقه خوبی در این زمینه داشته و حاضر باشد که اطلاعاتش را در اختیار شما قرار دهد، بسیار پیش خواهید افتاد.

فروش سهام خگستر

فروش سهام خگستر

با فروش سهام شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو شما از جمع سهام داران شرکت خارج می شوید و دیگر نه در سود و نه در زیان شرکت همراه آن نخواهید بود، از این رو در فروش باید همان قدر دقتی که در خرید صورت گیرد در فروش نیز صورت گیرد، برخی ها فکر می کنند که تنها سختی بازار بورس این است که یک سهام با ارزش را در کف قیمتی خریداری کنند، خیر این طور نیست.

فروش یک سهم در اوج قیمتی خودش به همان نسبت که خرید یک سهم در کف قیمتی اش مهم است، حائز اهمیت می باشد. در فروش سعی کنید تا برای خود یک استراتژی تعیین کنید و طبق آن استراتژی عمل کنید حتی در مواقع سخت دست از استراتژی خود نکشید زیرا این گونه یک حس آرامش به شما دست خواهد داد پس سعی کنید تا با هیجانات بازار همراه نشوید و سهام خود را عجولانه نفروشید تا بعد ها پشیمان از فروش سهام تان شوید زیرا پشیمانی هیچ سودی برای شما ندارد.

در واقع فروش سهام خگستر از خرید ان مهم تر است زیرا شما باید بدانید که در چه نقطه ای اقدام به فروش کنید که هم سود به دست امده خود را از دست ندهید و هم از اصل پول شما کم نشده باشد. شما باید به صورت مرتب بازار را بررسی کنید تا بدانید که در چه نقطه احتمال ریزش سهم وجود دارد و در ان مواقع اقدام به فروش نکنید زیرا در این صورت سود شما از بین خواهد رفت.

در مقابل هر جایی که سهام رشد خود را اغاز کرده بود و قرار بود که در روز های اینده دوباره به روال نزولی خود باز گردد باید سهام خود را بفروشید تا هم به راحتی سهامتان فروخته شود و هم سود خود را حفظ کنید. البته که تمامی این کار ها با تحلیل به دست می اید و شما نباید در این راه هیجانی عمل کنید.

لیست هیئت مدیره خگستر

لیست هیئت مدیره خگستر

مدیران شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو در تلاش اند تا با اقدامات خود، شرکت را در مسیر موفقیت خودش هدایت کنند و روز به روز به اعتبار شرکت بیافزایند، آن ها قصد دارند تا با گرفتن تمامی گواهی نامه های داخلی و خارجی به اعتبارات شرکت بیافزایند تا مشتری بیش از پیش به انجام همکاری با شرکت اعتماد نماید و با خیالی آسوده تر به پای امضای قرار داد بنشینند، این مدیران در راستای مشتری مداری سعی دارند تا با ایجاد چندین شعبه در سراسر کشور ارتباط خود با مشتریانشان را راحت تر کنند و این گونه به مشتری خود احترام بگذارند. هیئت مدیره شرکت شامل پنج نفر می باشد که این پنج نفر عبارتند از :

 1. جناب آقای علی مصریان: ایشان یکی از اعضای هیئت مدیره می باشند به شماره ثبت ۶۸۲ و مدرک تحصیلی ایشان فوق لیسانس مدیریت دولتی می باشد.
 2. جناب آقای محسن ناقدی برادران حجاز: ایشان نیز یکی از اعضای هیئت مدیره می باشند به شماره ثبت ۶۸۴ و مدرک تحصیلی ایشان فوق لیسانس مدیریت اجرایی می باشد.
 3. جناب آقای مهدی مونسان: ایشان یکی از اعضای هیئت مدیره می باشند به شماره ثبت ۶۸۹ و مدرک تحصیلی ایشان دکتری مدیریت می باشد.
 4. جناب آقای هادی اویار حسین: ایشان نائب رئیس هیئت مدیره می باشند به شماره ثبت ۳۶۱۲ و مدرک تحصیلی ایشان لیسانس مدیریت اجرایی می باشد.
 5. جناب آقای علیرضا کمیزی: ایشان رئیس هیئت مدیره می باشند به شماره ثبت ۱۰۸۰۳ و مدرک تحصیلی ایشان فوق لیسانس مدیریت منابع انسانی می باشد.
سهامداران خگستر

سهامداران خگستر

سهامداران خگستر که بر روی این نماد سرمایه گذاری کرده اند شامل سهام داران حقوقی و سهام داران حقیقی می باشد که بزرگترین سهام دار حقوقی شرکت، شرکت ایران خودرو بخش دوم دارای می باشد که ۲۴.۶۹ درصد از سهام شرکت را دارا می باشد.

اطلاعات تماس شرکت

اطلاعات تماس شرکت

تلفن تماس با خگستر: 02122059548

آدرس شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو: تهران بلوار نلسون ماندلا، بلوار گلشهر پلاک ۳۴.

شما می توانید از طریق درگاه های بالا با شرکت در ارتباط باشید و نقطه نظرات خود را به گوش مدیران شرکت برسانید.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. رئیس هیئت مدیره شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران چه کسی می باشد؟

  جناب آقای علیرضا کمیزی اصلی ترین عضو و رئیس هیئت مدیره می باشد.

 2. آدرس شرکت خگستر کجا می باشد؟

  این شرکت بزرگ در تهران بلوار نلسون ماندلا، بلوار گلشهر پلاک ۳۴ واقع شده است.

 3. آیا این نماد تا به امروز متوقف شده است؟

  باید به این نکته در هنگام خرید توجه ویژه داشت که این نماد یک بار متوقف شده است.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *