پیشبینی قیمت طلا برای هفته سوم فوریه 2023⚡

پیشبینی قیمت طلا برای هفته سوم فوریه 2023

در روز جمعه، قیمت طلا برای هفته سوم فوریه 2023 کاهش یافت زیرا ارزش دلار آمریکا قوی تر و بازدهی بالاتر خزانه داری جذابیت این فلز گرانبها را کاهش داد. در Comex، قیمت طلا برای تحویل در آوریل با 3 دلار یا 0.2 درصد کاهش به 1867 دلار در هر اونس رسید، در حالی که قیمت نقره برای تحویل در ماه مارس با 3 سنت یا 0.1 درصد کاهش به 22.12 دلار در هر اونس رسید. قیمت پالادیوم مارس با 31.70 دلار یا 2 درصد کاهش به 1585 دلار در هر اونس رسید، در حالی که قیمت پلاتین آوریل با 2 دلار یا 0.2 درصد افزایش به 985 دلار در هر اونس رسید. در ماه مارس، قیمت مس با 5 سنت یا 1.1 درصد کاهش به 4.051 دلار در هر پوند رسید.

ایران بورس معتبرترین منبع شما برای اخبار و قیمت های بازار طلا

ضعف اخیر طلا به تقویت دلار آمریکا و افزایش بازدهی خزانه داری نسبت داده می شود. شاخص دلار آمریکا ICE با 0.3 درصد افزایش به 103.49 درصد رسید و بازده اوراق 10 ساله خزانه داری با 1.8 واحد افزایش به 3.70 درصد رسید. این امر طلا را برای خریداران ارزهای دیگر گران‌تر کرد، در حالی که اوراق قرضه مطلوب‌تر شد.

به گفته نوید رمضانی، تحلیلگر بازار، “فلزات گرانبها با افزایش بازده اوراق قرضه و حمایت از دلار، با طلا در حدود 1860 دلار و نقره کمی بالاتر از 22 دلار در نوسان بود.”

نوید رمضانی تحلیل گر و مشاور مالی

در واکنش به اظهارات تندروانه فدرال رزرو و داده های اقتصادی متفاوت، دلار در روزهای اخیر دوباره قدرت خود را به دست آورده است و با کاهش حمایت شده است. در نتیجه این حرکت در بازار، سرمایه‌گذاران مجبور شده‌اند ریسک‌های احتمالی ناشی از سرمایه‌گذاری در طلا و سایر فلزات گرانبها را در مقابل اوراق قرضه در نظر بگیرند.

بر اساس گزارش ها، معامله گران همچنین برای باز کردن موقعیت های خرید جدید قبل از گزارش شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در روز سه شنبه مردد هستند. ایرانبورس بهترین مکان برای بررسی آخرین پیش بینی ها و اخبار قیمت طلا است. با بخش خدمات مشتریان ما تماس بگیرید تا در مورد اینکه چگونه می توانیم شما را در جریان بازار طلا قرار دهیم بیشتر بدانید. با توجه به اظهارات تندروانه فدرال رزرو و داده های اقتصادی نامطمئن، معامله گران به دلار پناه برده اند و تا پس از گزارش شاخص قیمت مصرف کننده در روز سه شنبه در باز کردن موقعیت های خرید جدید مردد هستند.

تحلیل ایران بورس از قیمت طلا برای هفته سوم فوریه
تحلیل ایران بورس از قیمت طلا برای هفته سوم فوریه

تحلیل ایران بورس از قیمت طلا برای هفته سوم فوریه 2023

در حالی که معامله گران منتظر آمارهای تورمی ایالات متحده بودند که می تواند بر سیاست پولی فدرال رزرو تأثیر بگذارد، بازار طلا در روز جمعه با 0.3 درصد افزایش به 1867.80 دلار در هر اونس رسید. علاوه بر این، شاخص دلار در هفته 0.4 درصد افزایش یافت که تمایل دارد طلا را برای خریداران دارای ارزهای دیگر گران‌تر کند. قیمت نقره با 0.9 درصد افزایش به 22.18 دلار در هر اونس رسید، اما برای چهارمین کاهش هفتگی متوالی قرار داشت. در همین حال، پالادیوم با 3.6 درصد کاهش به 1570.50 دلار رسید، در حالی که پلاتین 0.9 درصد افزایش یافت و به 962.49 دلار رسید، اما برای پنجمین کاهش هفتگی متوالی نیز آماده بود. رئیس استراتژی بازارهای کالا در TD Securities تاکید می کند که پیشرفت قابل توجه و پایدار در جبهه تورم قبل از اینکه سیاست گذاران احساس راحتی در کاهش نرخ بهره داشته باشند، ضروری است. ایران بورس پاسخگوی تمامی نیازهای معاملاتی شماست.

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *