پیش بینی قیمت طلا ⚡ برای هفته دوم فوریه 2023| وضعیت بهبود یافت!

پیش بینی قیمت طلا برای هفته دوم فوریه 2023

پیشبینی تحلیل گران ایران بورس برای محدوده معاملاتی قیمت طلا در هفته دوم فوریه، محدوده قیمتی 1750 تا 2000 برای هر اونس است.
با اخبار طلا و فلزات ایران بورس همراه باشید تا از روند قیمتی و پیش بینی هفتگی قیمت طلا مطلع گردید. با ایران بورس همراه باشید.

روز دوشنبه، قیمت طلا پس از سقوط به پایین‌ترین سطح خود در سه هفته گذشته در واکنش به گزارش اشتغال غیرمنتظره‌ای قوی در روز جمعه که به افزایش بازدهی خزانه‌داری و دلار، به ضرر فلز زرد کمک کرد، بهبود یافت.

تحلیل قیمت طلا، نقره، مس، پلاتین و پالادیوم برای هفته دوم فوریه 2023

هر اونس طلا برای تحویل در آوریل با 6.80 دلار یا 0.4 درصد افزایش به 1883.40 دلار در هر اونس رسید. در روز جمعه، قیمت‌های معاملات فعال‌ترین قراردادها پس از افت 2.7 درصدی به پایین‌ترین سطح خود از 10 ژانویه رسید، که بزرگترین کاهش یک روزه از 17 ژوئن 2021 تاکنون است.
قیمت نقره در ماه مارس پس از کاهش بیش از 5 درصدی در هفته گذشته، با 3.5 سنت یا 0.1 درصد کاهش به 22.37 دلار در هر اونس رسید.
پلاتین برای تحویل در آوریل با 40 سنت یا کمتر از 0.1 درصد افزایش به 980.70 دلار در هر اونس رسید، در حالی که پالادیوم برای تحویل در ماه مارس با 64.90 دلار یا 4 درصد کاهش به 1553.50 دلار در هر اونس رسید. مس در ماه مارس 4.021 دلار در هر پوند معامله شد که 3.6 سنت یا 0.9 درصد کاهش داشت.


تحلیل بازار طلا برای هفته دوم فوریه 2023

تحلیل بازار طلا برای هفته دوم فوریه 2023 (1)
روپرت رولینگ، تحلیلگر بازار در Kinesis Money، تحلیل بازار طلا برای هفته دوم فوریه 2023

روپرت رولینگ، تحلیلگر بازار Kinesis Money در رابطه با پیش بینی قیمت طلا، اظهار داشت که طلا “در تلاش است تا بخشی از ضررهایی را که در پایان هفته گذشته متحمل شد پس از گزارش اشتغال روز جمعه در ایالات متحده که انتظارات را بر باد داد، جبران کند.”

Rupert is a Market Analyst for Kinesis Money

او در یک گزارش روزانه اظهار داشت که قیمت این فلز گرانبها به بالای 1900 دلار در هر اونس افزایش یافته است و در اکثر ماه ژانویه به انتظار پایان سیاست افزایش نرخ بهره فدرال رزرو برای مبارزه با تورم بالا مداوم، باقی مانده است.

به گفته رولینگ، که اشاره کرد که ارقام بسیار مثبت اشتغال، شوکی که سرمایه گذاران طلا از آن می ترسیدند، وضعیت قوی بزرگترین اقتصاد جهان به فدرال رزرو فضای کافی برای ادامه سیاست افزایش نرخ بهره بدون ترس از ایجاد رکود ادامه می دهد. با احتمال افزایش بیشتر نرخ، فقدان بازدهی طلا باعث شده است که در دوره‌های افزایش نرخ بهره، کمتر مطلوب باشد.

در پاسخ به گزارش اشتغال، بازدهی دلار و خزانه داری هر دو افزایش یافت که در اواخر هفته گذشته بر قیمت طلا تأثیر گذاشت. اقتصاد ایالات متحده در ماه گذشته بیش از 500000 شغل ایجاد کرد و داده های ماهانه قبلی به سمت بالا اصلاح شد.

شاخص دلار آمریکا ICE، معیاری برای سنجش قدرت دلار در برابر سبدی از رقبا، روز دوشنبه 0.6 درصد افزایش یافت و به 103.52 رسید. بازده اوراق 10 ساله خزانه داری با 8.8 واحد افزایش به 3.621 درصد رسید.

5/5 - (1 امتیاز)

Navid Ramezaniمشاهده نوشته ها

من نوید رمضانی هستم و در دانشگاه تهران، مدیریت مالی خوانده ام. تجربه کاری من شامل مدیریت سبد سرمایه گذاری، مشاوره سرمایه گذاری و برنامه ریزی مالی در شرکت های مختلف است. من با بازار سرمایه، تحلیل سودآوری و ریسک، طراحی استراتژی های سرمایه گذاری و ارائه مشاوره به مشتریان آشنا هستم. هدف من پیشرفت حرفه ای و گسترش دانش و تجربه در زمینه مدیریت مالی است. از طریق ایمیل: [email protected] و تلگرام: Navidrmz@ و اینستاگرام Nowwheat@ می توانید به صورت مستقیم با من در ارتباط باشید.

1 دیدگاه

  • کاهش قیمت طلا متاثر از همزمانی افزایش مجدد نرخ بهره امریکا که به تقویت مجدد دلار (شاخص DXY) در هفته گذشته انجامید می باشد و در هفته معاملاتی جاری باید هر دو نمودار را زیر نظر داشت . البته قدرت فروشندگان طلای جهانی کاهش داشته و این کاهش قدرت منجر به کاهش مومنتوم بازار در این نواحی شده و انتظار می رود طلا مجددا تقویت گردد . اما تریدرها باید در این نواحی بسیار با احتیاط معامله کنند و یا صبر کنند تا قیمت مسیر خود را پیدا کند تا ریسک را به حداقل برسانند .در نمودار های هفتگی همچنان خریداران طلا دست بالا را دارند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *