قیمت فولاد امروز چند است؟ (قیمت روز)

قیمت فولاد امروز به چه صورت است؟

در این مقاله قصد داریم درباره قیمت فولاد با شما عزیزان صحبت کنیم. در کل هزینه فولاد هم همانند بسیاری از چیز های دیگر به عوامل مختلفی از جمله نقدینگی، عوامل محیطی، تحریم، تورم، کرونا و چیزهای زیاد دیگری بستگی دارد که البته بیشتر این عوامل در افزایشی بودن هزینه ها تاثیر به سزایی دارند. حال در ادامه به شرح راجب این مسائل با هم صحبت می کنیم. امیدوارم که تا انتهای مقاله همراه iranbourse باشید.

قیمت فولاد چقدر است؟

قیمت فولاد چقدر است؟

قیمت فولاد در حقیقت به مسائل مختلفی بستگی دارد. این فلز در حالت های مختلف ساخته شده است و قابل خریداری است از این رو هر کدام هزینه خاصی دارد که باید دید که مبلغ کدام فولاد را مد نظر دارید. قیمت این فلز نیز مانند دیگر فلزات متغیر است و با توجه به شرایط جامعه و مسائل متفاوت زیادی قیمت آن تغییر می کند. برای دانستن قیمت دقیق این فلز می توانید به سایت Iranbourse مراجعه کنید و از قیمت دقیق و لحظه ای این فلز اطلاع پیدا کنید.

قیمت فولاد به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل زیادی در جهان و همچنین کشور ما وجود دارد که بر روی منابع تاثیر گذاری زیادی دارند که از جمله این عوامل می توان به میزان نقدینگی هر کشور و یا پشتوانه آن کشور اشاره کرد که تاثیر زیادی بر روی قیمت منابع آن کشور دارد. از دیگر عواملی که بر روی هزینه فولاد در کشورمان تاثیر گذار است می توان به رابطه کشورمان با دیگر کشورهای جهان و تحریم هایی که برای کشورمان در نظر گرفته شده است اشاره کرد که این تحریم ها گاهی می تواند هزینه این فلزات را بسیار تحت تاثیر بگذارد. از دیگر عوامل تحت تاثیر می توان به کرونا، تورم و یا مسائل دیگر اشاره کرد. برای این که بتوانیم هزینه فولاد را دنبال کنیم باید بدانیم که فولاد در حالت های مختلفی از جمله فولادهای سردکار، فولادهای گرم کار، فولاد حرارت پذیر، فولادهای سمانتاسیون، فولاد تندبر و فولادهای فنر وجود دارد که باید مشخص کنید که کدام نوع فولاد را مد نظر دارید.

قیمت فولاد کیلویی به چه صورت است؟

قیمت فولاد کیلویی به چه صورت است؟

فولاد به گونه های مختلف قابل خریداری است که اکثرا آن را در وزن های بسیار بالا و تنی خریداری می کنند با توجه به این موضوع که مبلغ فولاد در جهان بسیار بالاتر از مبلغ این فلز در ایران می باشد در بسیاری از مواقع شرکت های تولید کننده فولاد این فلز را به مبلغ جهانی به فروش می رسانند و از در اختیار گذاشتن این فلز به قیمت پایین تر امتناع می کنند. بارها و بارها راجب شکایت شرکت های ماشین سازی از فروشندگان فولاد شنیده ایم که از فروش فولاد به قیمت کیلویی در ایران سرباز می زنند و قصد دارند این فولاد را با قیمتی که صادر می کنند به فروش برسانند که این خود مسئله ای است.

قیمت فولاد مبارکه چطور است؟

قیمت فولاد مبارکه چطور است؟

برای خرید قیمت فولاد مبارکه می توانید از سایت های فولاد آن را خریداری کنید که در حال حاضر مبلغ آن از کمترین مقدار 11,710 تا بیشترین مقدار 11,720 در نوسان است که می توانید هزینه لحظه ای آن را از سایت مشاهده کرد. در حال حاضرهزینه فولاد حدود ۲.۹۸ کاهش داشته است که زمان خوبی برای خرید این فلز به حساب می آید. این فلز نسبت به چند ماه گذشته کاهش مبلغ زیادی داشته است که این مسئله به نفع شرکت فولاد نیست.

قیمت فولاد در بورس کالا چطور است؟

قیمت فولاد در بورس کالا چطور است؟

یکی از کالاهایی که در بورس کالا به فروش می رسد فولاد است که تا مدتی پیش رشد بسیاری داشت و از جمله کالاهایی به حساب می آید که در بورس طرفداران زیادی دارد ولی با خراب شدن بازار بورس اوضاع بورس فولاد نیز خراب شده است و هزینه سهام فولاد از رشد منفی برخوردار شده است که این موضوع باعث شده است که بسیاری از مردم ضرر های بزرگی کنند. البته نه تنها فولاد بلکه بسیاری از کالا در بورس دچار ضرر شده اند که فولاد یکی از این کالاها است. از جمله مسائلی که بر مبلغ فولاد در بورس کالا اثر می گذارد نوسانات تقاضای فولاد است. افزایش و یا کاهش تقاضا باعث رونق و یا رکود قیمت بورس این کالا می شود. البته قیمت جهانی و نرخ ارز نیز بر روی قیمت این کالا تاثیر گذار است.

قیمت فولاد امروز به چه صورت است؟

برای مشاهده قیمت لحظه ای فولاد می توان به کانال تلگرام شرکت فولاد و یا به سایت این شرکت سر زد و مبلغ لحظه ای کالای مختلف که مرتبط با فولاد هستند را مشاهده کرد. در این سایت قیمت های مختلفی از جمله هزینه سهام توکا فولاد، هزینه سهام احیا فولاد سپاهان، مبلغ ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان، قیمت میلگرد جهان فولاد سیرجان، قیمت شمش فولاد خوزستان و قیمت فولاد hss وجود دارد که با مراجعه به هر کدام می توان قیمت لحظه ای و تحلیل بالاترین قیمت و پایین ترین هزینه در هفته را بررسی کرد.

قیمت فولاد جهانی به چه صورت است؟

همان طور که در قبل به این موضوع اشاره کردیم هزینه شمش فولاد در ایران با قیمت ان در جهان تفاوت دارد. با وجود این که قیمت جهانی این فلز پول آن در کشور ما و همه کشور ها تاثیر گذار است ولی باید بگوییم که قیمت تمام شده فرآورده های فولاد در کشور ما نسبت به هزینه جهانی آن پایین تر است و از این رو ایران اقدام به صادر کردن این فلز کرده است.

تاثیرات گسترده ویروس کرونا در صنعت

مدتی پیش کارشناسان تحلیل آرتان پرس گفته اند که با عبور از ویروس کرونا و همچنین رشد تقاضای فولاد چین احتمال افزایش مبلغ جهانی فولاد و اهن بسیار است که این موضوع برای کشور ما بسیار خوب است و باعث افزایش صادرات در این زمینه می شود.

تولیدات این فلز در داخل ایران

در حال حاضر تولیدات فولاد در داخل کشور حدود ۲۹ میلیون تن است که فولاد مبارکه حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد آن را تقبل کرده است. شرکت ذوب آهن نیز حدود ۴ میلیون تن را بر عهده دارد از این رو می توان گفت که فولاد مبارکه قطب تولید فولاد در ایران است. باید بگوییم که در کل جهان حدود ۱ میلیارد و هشتصد تن فولاد تولید می شود که کشور چین حدود نیمی از آن را بر عهده دارد و بعد از آن کشور هند با نرخ تولید ۶ درصد در جایگاه دوم قرار دارد و بعد از آن کشور ژاپن با وجود این که معادن زیادی ندارد در جایگاه سوم قرار گرفته است. ایران از این بازار سهمی حدود ۱.۵ درصد را بر عهده دارد.

قیمت فولاد mo40 چطور است؟

در این قسمت قصد داریم درباره فولاد mo40 با شما صحبت کنیم. این فولاد که یک فولاد با کیفیت آلیاژی عالی است از مقاوم ترین نوع فولاد به حساب می آید که موارد استفاده آن در قسمت هایی است که نیاز به تحمل فشار بالا و سختی بالا را دارد مورد استفاده قرار می گیرد. ترکیب شیمیایی این فولاد 42CRMO4 در دمایی حدود ۸۲۰ تا ۸۶۰ درجه سانتیگراد تولید می شود این فولاد را در آب و یا روغن سخت کاری می کنند.

کاربرد های فولاد در صنعت

از کاربرد های این فولاد در صنعت موارد فراوانی وجود دارد که هدایت گرمایی بالا را یکی از مزیت های آن می توان نام برد. در این فولاد ترکیبات اولیه ای از جمله فولاد، کروم، کربن و مولیبدن، منگنز، سیلیسیم، بور و نیکل به کار برده شده است. برای اطلاع ازمبلغ لحظه ای فولاد MO40 می توانید به سایت Iranbourse مراجعه کرد و ازهزینه دقیق این محصول مطلع شد.

قیمت فولاد ck45 به چه صورت است؟

قیمت فولاد ck45 به چه صورت است؟

فولاد CK45 هم یکی از محصولات فولاد است که دارای کربن متوسطی است. کربن این محصول حدود 0٫45% است. فولاد ck45 دارای مبلغ متوسطی است که همین قیمت پایین آن باعث شده است که از آن در ساخت محور پمپ استفاده کنند. البته باید بگوییم که به دلیل این که در این نوع فولاد کروم کمی به کار رفته است این فولاد دچار زنگ زدگی و خوردگی می شود. کاربرد ان در فولاد سرد، آب دهی، یکنواخت سازی و ساخت ابزار کشاورزی، محور ماشین ها، پیچ ها، میل های رابط، چرخ دنده، انبردست و … است. درباره هزینه این فولاد باید بگوییم که هزینه آن نسبت به دیگر فولاد ها بسیار مناسب و ارزان است و در صنعت ساختمان، کشاورزی، معدن، تجهیزات آزمایشگاهی، خودروسازی، غذا و دارو، تجهیزات جنگی پتروشیمی و … از محبوبیت بالایی برخوردار است.

کاهش قیمت فولاد

در پیش بینی قیمت فولاد در ماه های اخیر این نکته قابل پیش بینی بود که هزینه این فلز رو به کاهش است. افزایش هزینه فولاد و یا کاهش هزینه آن منوط به بعضی مسائل است که در قبل به چند مورد از آنها اشاره کردیم. تا کنون قیمت این فلز رو به کاهش بوده است و مشخص نیست این کاهشی بودن قیمت تا به کجا ادامه پیدا کند. البته باید بگوییم که این کاهش قیمت در محصولات متفاوت نوسانات زیادی داشته است که مشخص نیست این کاهش قیمت تا کی و تا چه میزان ادامه دارد.

نمودار قیمت فولاد جهانی

یکی از وسایلی که می توان میزان افزایش یا کاهش قیمت ها را در آن به راحتی مشاهده کرد نمودار ها هستند که این موضوع در زمینه فولاد هم صدق می کند و که از جمله مسائلی که بر روی نمودار هزینه این محصول تاثیر بسیاری دارد قیمت جهانی این فلز است. از دیگر مسائلی که تاثیر زیادی بر این محصول دارد هزینه فولاد در کشور های حوزه cis و بعد کشور چین است.

سوالات متداول

 1. قیمت فولاد مبارکه به چه صورت است؟

  قیمت این محصول در بالاترین حد خود11/720 و در پایین ترین حالت خود 11/710 است که تفاوتی حدود 2.98 دارد.

 2. فولاد ck 45 چیست؟

  این فولاد جزء فولادهایی با استحکام متوسط است و از قیمت پایین تری برخوردار است ولی کارایی بسیاری در صنعت دارد.

 3. فولاد mo40 چیست؟

  فولاد mo40 از مقاوم ترین فولاد هاست که تحمل فشار بالایی را دارد. این فولاد از مقاوم ترین فولاد هاست.

 4. قیمت جهانی فولاد با قیمت فولاد در ایران تفاوت دارد؟

  قیمت فولاد در ایران مناسب تر از قیمت فولاد جهانی است که همین مساله باعث شده است که صادرات این محصول را برای ما پر سود کند.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *