تقویم تعطیلات فارکس 2021 و روش های کسب سود از آن

تعطیلات فارکس 2021

در تقویم سالانه هر کشوری روزهای خاصی به عنوان تعطیلات رسمی اعلام شده است. در این روزهای تعطیل فعالیت‌ های بزرگ تجاری و مالی در این کشورها صورت نمی گیرد. بنابراین معامله‌ گرانی که در بازار فارکس فعالیت دارند به خصوص به انجام معاملات جفت ارزها می ‌پردازند باید از روزهای تعطیلی کشورها اطلاع داشته باشند. چرا که این تعطیلات تاثیرات زیادی بر روی نوسانات قیمت خصوصاً در عرصه های مهم جهانی از جمله دلار و پوند دارد و تعطیلات فارکس 2021 نیز برای تریدر ها در این زمینه بسیار با اهمیت است.

تعطیلات فارکس 2021 چیست؟

تعطیلات فارکس 2021 چیست؟

تعطیلات فارکس نه تنها در سال 2021 بلکه همواره به عنوان یک موضوع چالشی است که معامله گران با آن مواجه می شوند. چرا که این تعطیلات ظرفیت ‌ها و محدودیت ‌هایی را در انجام معاملات برای تریدرها ایجاد می‌ کند. بنابراین معامله‌ گران همواره باید به تقویم اقتصادی برای آگاهی از تعطیلات بانکی در فارکس و زمان باز و بسته شدن بازارهای مالی جهان و همچنین ساعات کاری فارکس توجه داشته باشند. بخش مهمی از اخبار فارکس را اخبار مربوط به تعطیلی بانک ها در فارکس تشکیل می ‌دهد. این اخبار به معامله ‌گران کمک می‌ کند که بتواند زمان انجام معاملات شان را مدیریت کنند و آگاهی از این که چه زمانی باید معامله کنند که سودمند باشد. در بازار فارکس آگاهی از زمان تعطیلات توسط اندیکاتورهای ساعات فارکس و یا سایت اخبار فارکس پیگیری می‌ شود. همچنین تقویم اقتصادی که تعطیلات بانکی را در کشورهای مختلف نمایش می ‌دهد نیز می تواند ابزار بسیار مهمی در این زمینه باشد.

 در تعطیلات فارکس 2021 چه اتفاقی می افتد؟

در روزهای تعطیلی بازار جهانی در بازار فارکس که به عنوان بزرگترین بازار جهانی با حجم معاملات گسترده شناخته می‌ شود نیز تعطیل می باشد و معامله در این روزها انجام نمی شود روزهایی مثل اوایل سال نو، عید پاک، عید شکرگزاری که در بیشتر کشورهای جهان تعطیل می باشد بازار فارکس نیز متاثر از آن تعطیل است. در این تعطیلات معامله گران معامله ‌ای انجام نمی دهند و در نتیجه حجم نقدینگی در بازار کاهش می یابد و قیمت ابزارهای مالی بشدت دچار نوسان می شود. لذا معامله گران دیگر کشورها از جمله کشور ایران نیز در این روزها معمولاً معامله ای انجام نمی دهند و در این روز ها به تحلیل و پیش بینی بازار و تحقیق در رابطه با ارزهای مختلف که می‌ خواهند معامله کنند می پردازد.

دلیل تعطیل شدن فارکس در برخی روزهای خاص چیست؟

در تمام کشورهای جهان یک روز به عنوان روز تعطیل رسمی اعلام شده است و فعالیت ‌های رسمی و دولتی و به طور کل فعالیت های تجاری در این روز ها تعطیل می باشد. همچنین روزهایی خاص و اعیاد از جمله آغاز سال نو، عید پاک، عید شکرگزاری و اعیاد در کشورهای اسلامی نیز تعطیل می باشد. از آن جایی که معامله ‌گران در این روزها معمولاً به معامله نمی پردازند به عنوان روزهای تعطیلات در فارکس اعلام شده اند البته تعطیلات رسمی در فارکس بیشتر تابع تعطیلات رسمی در کشور ایالات متحده و انگلستان که به عنوان ارزهای پایه در بازار فارکس شناخته شده اند می باشد که تاثیر زیادی در حجم معاملات و نوسانات قیمت می گذارد.

معامله گران در روزهای تعطیل فارکس چه کاری باید انجام دهند؟

معامله گران در روزهای تعطیل فارکس چه کاری باید انجام دهند؟

روزهای تعطیل در بازار فارکس اگر به درستی درک شود نه تنها برای معامله گران ایجاد محدودیت نمی کند بلکه می تواند سودآور نیز باشد. از آنجایی که حجم معاملات در روزهای تعطیل به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می ‌کند معامله‌ گران تازه کار می‌ توانند در این روزها به معامله با ریسک کمتر بپردازند چراکه اگر هم دچار ضرر شوند آن ضرر آن چنان قابل توجه نخواهد بود. برای تریدرهای تازه کار هم می ‌توانند با بررسی دقیق اخبار و اطلاع از زمان باز و بسته شدن بازار معاملات خود را مدیریت کنند چرا که برای این افراد بهترین زمان سودآوری زمان اوج بازار می باشد و بعد از یک یا چند روز تعطیلی در بازار فارکس معمولاً بازار هیجانی و حجم معاملات در آن افزایش می یابد. بنابراین تعطیلات در فارکس می تواند هم دوره تمرین باشد و هم می تواند بهترین فرصت برای پیش بینی و تحلیل بازار باشد.

خرید و فروش در تعطیلات فارکس 2021 انجام می ‌شود؟

در بازار فارکس درکنار جفت ارزها ابزارهای معاملاتی متعدد و بی شماری معامله می شود و فقط محدود به ارزها نیست. ابزارهایی مثل کالاها، فلزات، سهام ها، شاخص ها، رمزنگاری ها و موارد دیگر ابزارهایی که در مدیریت و تحت نظارت نهادهای دولتی و شخصی قرار دارد معمولاً تابع تعطیلات می ‌باشد و در روزهای تعطیلات هر کشوری خرید و فروش این ابزار صورت نمی گیرد. اما رمزنگاری ها که وابسته به هیچ نهاد دولتی یا شخصی نمی باشد معمولاً همه روزه معامله می شود. با این حال در روزهای تعطیلات فارکس خرید و فروش انجام می شود اما در حجمی بسیار کم.

 آیا تغییراتی روی قیمت ها در تعطیلات فارکس 2021 انجام می گیرد؟

در روزهایی که در یک کشور در تعطیلات فارکس به سر می‌ برد معمولاً حجم معاملات به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می ‌کند. بنابراین با توجه به این کاهش معاملات نمی‌ توان نوسانات بازار و افزایش و کاهش قیمت را اندازه گرفت. چرا که در حالتی که معامله ای صورت نگیرد قیمت ها نیز به نوعی حالت ثبات و رکود در می آید. اما با شروع دوباره فعالیت در بازار و معاملات شاهد اوج‌ گیری نوسانات در قیمت ها خواهیم بود و با تغییرات قابل توجهی مواجه خواهیم بود.

تعطیلات فارکس 2021 با چه واکنش هایی روبرو شد؟

تعطیلات فارکس 2021 با چه واکنش هایی روبرو شد؟

از آن جایی که معمولاً علاوه بر روزهای تعطیل در ایام هفته در هر کشور تعطیلات در ایام خاص نیز قابل پیش بینی می باشد. معامله‌ گران با آگاهی از قبل آمادگی مواجهه با شرایط تعطیلی را دارند و به خوبی خودشان را با آن هماهنگ می کنند. مگر این که معامله گری تازه وارد در بازار فارکس باشد و هنوز دانش و اطلاعات لازم را در زمینه معاملات در بازار فارکس و شرایط تعطیلات در بازار را نداشته باشد و در این حالت به دلیل نداشتن آمادگی واکنش های منفی به تعطیلات بازار فارکس نشان می دهند. این تعطیلی ها به نوعی به شارژ حساب فارکس بسیار ارتباط دارد.

تعطیلات فارکس 2021 در کشور های مختلف چگونه است؟

به طور معمول بازار فارکس به صورت ۲۴ ساعته در ۵ روز هفته باز است و در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل می باشد. همه معامله گران سراسر دنیا خودشان را با فرایند وفق داده و برای معاملاتشان برنامه‌ ریزی می‌ کنند. با این حال در کشورهای مختلف بعضی از روزها به مناسبت های مختلف ملی و مذهبی روز تعطیل اعلام شده و به عنوان روزهای تعطیلی بازار فارکس در این کشورها شناخته شده است. در این ادامه به روزهای تعطیل در برخی از کشورها خواهیم پرداخت:

استرالیا

بازار سیدنی در کشور استرالیا یکی از قطب‌ های مهم بازار فارکس می‌ باشد و بروکر فارکس و معامله گران بسیاری از این کشور در بازار فارکس فعالیت دارند. علاوه بر روز های تعطیل اعلام شده در فارکس برخی از روزهای خاص از جمله روزهای ابتدایی سال نو یکم ژانویه، بیست و ششم ژانویه روز ملی استرالیا، هشتم مارس روز کارگر، دوم آوریل گود فرایدی، سوم و چهارم آوریل عید پاک برخی از روزهای تعطیل بازار فارکس در استرالیا می باشد.

ایران

بازارهای مالی از جمله بازار فارکس در کشور ایران با استقبال خوبی مواجه شده است و معامله گران ایرانی بسیاری در این بازارها مشغول معامله هستند. در ایران نیز روزهای آخر هفته تعطیلات رسمی کشور است. به عنوان مثال بازار طلا فارکس از روز یک شنبه تا جمعه فعال است و بازار جفت ارزها در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل می باشد علاوه بر این در روزهای تحویل سال نو و برخی از تعطیلات رسمی در ایران حجم معاملات تا حدود زیادی کاهش می یابد.

تعطیلات فارکس 2021 را چه کسی تعیین می کند؟

ابزار های معاملاتی مختلفی که در بازار فارکس معامله می شود به غیر از کریپتوکارنسی ها همگی توسط نهادهای دولتی و شخصی اداره و مدیریت می شود بنابراین تعطیلات در بازار فارکس تابع تعطیلات رسمی دولت در کشورهای مختلف می باشد. بازار فارکس یک بازار گسترده بین المللی می باشد که از همه جای دنیا نماینده دارد و توسط شخص یا کشور خاصی مدیریت نمی‌ شود البته تاثیرگذاری کشورهایی که سهام و ارزهایشان معتبر تر از دیگر کشورها می ‌باشد را نمی‌ توان انکار کرد.

تعطیلات فارکس 2021 چه تفاوت هایی با سال قبل داشت؟

در سال 2021 که همه دنیا درگیر اپیدمی فراگیر ویروس کرونا شد همه کشورهای جهان را در یک موقعیت بحرانی قرارداد که همه جنبه های مالی، تجاری است و سیاسی را تحت تاثیر آن قرار گرفت. بسیاری از کسب و کارها و فعالیت های تجاری در این سال محدود چرا که برای پیشگیری از شیوع گسترده این بیماری اکثر کشورها به حالت قرنطینه درآمدند که تاثیر زیادی در بازار های مالی داشت. در این شرایط روزهای تعطیلی بیشتری نسبت به سال قبل در فارکس ایجاد شد و حجم معاملات تا حدی زیادی متاثر از شرایط قرار گرفت.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. تعطیلات در فارکس بر چه اساسی تعیین می شود؟

  تعطیلات در فارکس تابع تعطیلات در کشور های غربی می باشد.

 2. بهترین ابزار آگاهی از روزهای تعطیلی فارکس در کشور های مختلف چیست؟

  استفاده از اندیکاتورهای فارکس و تقویم اقتصادی

 3. نوسان قیمت در روزهای تعطیلی فارکس چگونه است؟

  قیمت در این روزها ثابت می باشد.

 4. آیا در تعطیلات فارکس خرید و فروش انجام می شود؟

  در روزهای تعطیل خریدو فروس انجام نمی شود.

3.7/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *