نرخ بهره فدرال رزرو برای سال 2023 + اهداف و سیاست های اعمال نرخ بهره

فدرال رزرو در تلاش برای کاهش نرخ رشد در افزایش نرخ بهره موفق خواهد بود؟

به آخرین به روز رسانی در مورد اهداف نرخ بهره فدرال رزرو برای سال 2023 خوش آمدید. شما می توانید با مطالعه تجزیه و تحلیل عمیق مطالب موجود در بخش اخبار فارکس فکتوری ایران بورس از آخرین روندهای بازار مطلع شوید و با بینش کارشناسان واقعی در بازار جلوتر باشید. با ایران بورس همراه باشید.

پیش‌بینی می‌شود که فدرال رزرو نرخ‌های بهره را تنها یک چهارم افزایش دهد، در حالی که نشان می‌دهد علیرغم کاهش میزان افزایش نرخ، مبارزه با تورم در اولویت باقی خواهد ماند.

تورم در اولویت اول فدرال رزرو و تلاش ها برای کاهش نرخ رشد در افزایش نرخ بهره،

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در ساعت 2:30 بعد از ظهر به رسانه ها گزارش می دهد. ET پس از انتشار آخرین تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره در ساعت 2:00 بعد از ظهر. ET در روز چهارشنبه. افزایش سه ماهه پیش‌بینی‌شده، کوچک‌ترین افزایش در محدوده نرخ هدف صندوق‌های فدرال از زمان اولین افزایش چرخه در ماه مارس خواهد بود.

به گفته استراتژیست‌ها، اگرچه پیش‌بینی می‌شود این نشست نسبتاً بدون حادثه باشد، اما ممکن است برای رئیس فدرال رزرو دشوار باشد که واکنش بازارهای مالی را تعدیل کند. بازارها در حال افزایش هستند زیرا سرمایه گذاران پیش بینی می کنند که بانک مرکزی بتواند به یک فرود نرم برای اقتصاد دست یابد و در عین حال تورم را به اندازه کافی خفه کند تا به سیاست کاهشی بازگردد.

چگونه به مردم خواهد گفت که آرام باشند، آرام باشند و در مورد پایان قریب الوقوع افزایش نرخ بهره هیجان زده نشوند؟ پیتر بوکوار، مدیر ارشد سرمایه گذاری گروه مالی بلیکلی گفت. او این کار را با حفظ این موضوع انجام خواهد داد که سیاست پولی فدرال رزرو برای مدتی محدود باقی خواهد ماند.

افزایش نرخ روز چهارشنبه هشتمین افزایش نرخ بهره از مارس سال گذشته خواهد بود. این منجر به محدوده نرخ هدف 4.50 تا 4.75 درصد خواهد شد. این در نیمی از نقطه پایانی تخمینی فدرال رزرو یا محدوده نرخ پایانی 5 تا 5.25 درصد است.

“من معتقدم که او در برابر شرایط مالی مقاومت خواهد کرد. من معتقدم که بازارها این را پیش بینی می کنند. من معتقدم که مردم از بزرگی تغییرات در اسپرد اعتبار، بازار سهام و سهام فناوری آگاه هستند. این ماه قابل توجه بوده است.”

ریک ریدر، رئیس سرمایه گذاری برای درآمد ثابت جهانی در BlackRock، اظهار داشت

روندی که می تواند تلاش های فدرال رزرو را متوقف کند.

تلاش های فدرال رزرو برای خنک کردن اقتصاد و کاهش تورم ممکن است با اعتبار دهی آسان و بازار سهام که خیلی سریع در حال رشد است، خنثی شود.

همزمان با آغاز نشست دو روزه فدرال رزرو در روز سه شنبه، بازار سهام افزایش یافت و سود ماهانه S&P 500 را به نزدیک به 6.2 درصد رساند. صنعت فناوری در این ماه 9.2 درصد افزایش یافت. از پایان سال، نرخ ها کاهش یافته است، با بازدهی معیار 10 ساله خزانه داری تقریباً 3.5 درصد در مقایسه با 3.9 درصد در دسامبر.

رایدر پیش بینی می کند که اظهارات پاول لحنی جنگ طلبانه داشته باشد. او گفت: “اگر او جنگ‌طلب است، من معتقدم که بازارها قبلاً آن را قیمت‌گذاری کرده‌اند. من معتقدم اگر او انتخاب نشود، بازار می‌تواند پای دیگری داشته باشد.”

معاملات آتی صندوق های فدرال رزرو همچنان با نرخ پایانی کمتر از 5 درصد در بازار آتی قیمت گذاری شد. قیمت‌های آتی همچنین نشان می‌دهند که سرمایه‌گذاران پیش‌بینی می‌کنند که فدرال رزرو تا پایان سال 2023 مسیر خود را معکوس کرده و نرخ‌ها را حداقل 25 واحد پایه کاهش دهد. یک نقطه پایه برابر با 0.01 واحد درصد است.

جیم کارون، رئیس استراتژی‌های کلان برای درآمد ثابت جهانی در مدیریت سرمایه‌گذاری مورگان استنلی، اظهار داشت: “من معتقدم که او در رابطه با قیمت‌گذاری بازار متعصب خواهد بود.”

کارون اظهار داشت که کاهش افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو به‌عنوان غیرقانونی تلقی خواهد شد. قبل از افزایش 50 واحدی در دسامبر، بانک مرکزی نرخ ها را چهار بار در مجموع 75 واحد پایه افزایش داد.

کارون اظهار داشت: «او می‌خواهد از اعتبار پیش‌بینی نرخ پایانه 5 تا 5.25 درصدی دفاع کند.» وی افزود: همزمان، او مشاهده می کند که قیمت مسکن در حال کاهش است. تورم دستمزدها در حال کاهش است. صنعت خودرو وضعیت خوبی ندارد. خرده فروشی خوب نیست.

جیم کارون، رئیس استراتژی‌های کلان برای درآمد ثابت جهانی در مدیریت سرمایه‌گذاری مورگان استنلی
جزئیات صحبت های فدرال رزرو برای سال 2023
جزئیات صحبت های فدرال رزرو برای سال 2023

جزئیات صحبت های فدرال رزرو برای سال 2023

کارون اظهار داشت که پاول مایل است بیش از حد محافظه کار به نظر نرسد. او گفت: «خطایی در ارتباطات فدرال رزرو یا در تفسیر اولیه بازار بسیار آسان است. این نشان می دهد که نوسانات زیادی در بازار وجود خواهد داشت.

همانطور که بسیاری از اقتصاددانان پیش بینی می کنند، سرمایه گذاران به هر اظهاراتی که پاول در مورد اقتصاد و اینکه آیا او یک رکود را پیش بینی می کند یا خیر توجه خواهند کرد. بانک مرکزی در پیش‌بینی خود رکود اقتصادی را پیش‌بینی نکرده است، اما پیش‌بینی می‌کند که رشد ثابت بسیار کند و افزایش شدید نرخ بیکاری تا پایان سال از 3.5 درصد در دسامبر به 4.6 درصد تا پایان سال برسد.

زمانی که فدرال رزرو افزایش نرخ را اعلام می کند، پیش بینی نمی شود که بیانیه سیاست آن تحت بازنگری های قابل توجهی قرار گیرد. در جدیدترین بیانیه خود، فدرال رزرو اعلام کرد که برای دستیابی به سیاستی که می تواند تورم را به 2% برگرداند، “افزایش مستمر” در محدوده نرخ هدف ضروری است.

فدرال رزرو در برابر تورم سود می برد. نرخ اصلی تورم برای مخارج مصرف شخصی در دسامبر 0.3 درصد و از 4.7 درصد در نوامبر به 4.4 درصد به صورت سالانه افزایش یافت که کندترین افزایش از اکتبر 2021 را نشان می دهد.

به گفته استراتژیست ها، فدرال رزرو حداقل تا ماه مارس منتظر خواهد ماند تا مشخص کند که تا چه مدت به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد. اگر این روند ادامه یابد، ممکن است دو ربع افزایش دیگر وجود داشته باشد.

چهارشنبه، فدرال رزرو هیچ پیش بینی یا پیش بینی اقتصادی جدیدی منتشر نخواهد کرد. پیش بینی بعدی انتشار سه ماهه پیش بینی های اقتصادی در نشست ماه مارس خواهد بود و این راهی است که بازارها از طریق آن اطلاعات بیشتری در مورد مسیر نرخ مورد نظر به دست می آورند.

مایکل گپن، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی آمریکا، اظهار داشت: «آنها نمی‌خواهند شرایط مالی تا این حد کاهش یابد، و مجموعه‌ای از پیش‌بینی‌های جدیدی برای ارائه ندارند، بنابراین فکر می‌کنم این بدان معناست که تغییرات کمتری رخ خواهد داد. در بیانیه و آن خط در مورد “افزایش های مداوم” ثابت خواهد ماند.”

گپن اظهار داشت که پاول تلاش خواهد کرد تا بیش از حد جنگ طلب به نظر برسد. او گفت: “اقدامات متقاعد کننده تر از کلمات هستند. اگر برای دومین جلسه متوالی [میزان افزایش نرخ] را کاهش دهند، توجیه آن با زبان شاهین دشوار خواهد بود.”

مایکل گپن، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی آمریکا

بوکوار دیگر اقتصاددان اظهار داشت که پاول باید تاکید کند که چگونه فدرال رزرو با وجود انتظارات بازار مبنی بر اینکه به زودی نرخ‌ها را کاهش خواهد داد، نرخ‌های بهره بالاتر را حفظ خواهد کرد. بوکوار اظهار داشت: “پاول بیشتر نگران کاهش تورم و پایین ماندن آن است تا کمک به S&P 500.”

5/5 - (4 امتیاز)

Navid Ramezaniمشاهده نوشته ها

من نوید رمضانی هستم و در دانشگاه تهران، مدیریت مالی خوانده ام. تجربه کاری من شامل مدیریت سبد سرمایه گذاری، مشاوره سرمایه گذاری و برنامه ریزی مالی در شرکت های مختلف است. من با بازار سرمایه، تحلیل سودآوری و ریسک، طراحی استراتژی های سرمایه گذاری و ارائه مشاوره به مشتریان آشنا هستم. هدف من پیشرفت حرفه ای و گسترش دانش و تجربه در زمینه مدیریت مالی است. از طریق ایمیل: [email protected] و تلگرام: Navidrmz@ و اینستاگرام Nowwheat@ می توانید به صورت مستقیم با من در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *