آموزش ارزهای دیجیتال به زبان ساده و معرفی بهترین کتاب ها و اصول اولیه آن

ارزهای دیجیتال

آموزش ارزهای دیجیتال یعنی چه؟ ارزهای دیجیتال چیست ؟ ارزهای دیجیتال چه کاربردی دارد ؟ این ها موضوعاتی هستند که ما امروز میخواهیم راجب شان با شما صحبت کنیم پس در ادامه ی مقاله همراه باشید.

ظهور و ماهیت بازار ارزهای دیجیتال و بلاکچین داشتن یک راهنمای کامل برای کاربرانی که می خواهند از این بازار سود ببرند، ضروری است.

یک راهنمای کامل برای علاقه مندان و مبتدیانی که شاید تاکنون نام بیت کوین یا کسانی که می خواهند با قدرت وارد این بازار جذاب و نامحدود شوند نشنیده اند.

بارها دیده شده است که افراد از لحاظ عاطفی و فقط به توصیه دوستان خود وارد عرصه معدن یا تجارت شده اند و متأسفانه متحمل خسارات زیادی شده اند. از زمان راه اندازی سایت تبادل دیجیتال، ما سعی کرده ایم با انتشار مطالب مفید و اطلاعات سریع، مخاطبان خود را مطلع کرده و از خسارات آنها جلوگیری کنیم، اما همیشه یک دوره آموزشی منظم در بین خدمات ما وجود ندارد، بسیاری از افراد قبلاً به ما مراجعه می کردند یا با ما تماس می گرفتند تا دوره های حضوری یا حضوری در آموزش ارز دیجیتال، تجارت و استخراج داشته باشیم و تا به امروز پاسخ مناسبی به این نیاز نداشته ایم.

به همین دلیل، مدت ها پیش تصمیم گرفتیم دوره جامع غیبت را در این زمینه طراحی و تولید کنیم که برای طیف وسیعی از مخاطبان قابل استفاده و آموزنده باشد. اکنون ما به شما مژده می دهیم که شما همراهان همیشگی ArzDigital، طراحی و تولید بسته آموزشی AtlasTDital Atlas را با همکاری تیم مجرب AtlasTED AtlasTED و ArzDigital آماده کرده و پس از 8 ماه آماده ارائه می کنید.

بازار ارز دیجیتال مزایا و خطرات زیادی دارد. در این بازار کافی است که فقط یک اشتباه مرتکب شوید تا سرمایه سخت بدست آمده را از دست دهید.

آموزش ارزهای دیجیتال

آموزش ارزهای دیجیتال

در این مقاله ما می خواهیم شما را با ارزهای دیجیتال آشنا کنیم. ارزهای دیجیتال ارزهایی هستند که فقط با رایانه یا تلفن همراه قابل دسترسی هستند، زیرا فقط به صورت الکترونیکی وجود دارند.

از آنجا که ارزهای دیجیتال به هیچ واسطه ای نیاز ندارند، اغلب ارزانترین روش برای معامله ارزها هستند.

همه ارزهای رمزپایه ارزهای دیجیتالی هستند اما همه ارزهای دیجیتال رمزنگاری نیستند.

ارزهای دیجیتال پایدار هستند و با بازارها معامله می شوند، در حالی که ارزهای رمزپایه از طریق احساسات مصرف کننده و عوامل روانی در حرکت قیمت معامله می شوند.

ارزهای دیجیتال نامحسوس هستند و تنها با استفاده از رایانه ها یا کیف پول های الکترونیکی متصل به اینترنت یا شبکه های تعیین شده می توان آنها را مالک و معامله کرد. در مقابل، ارزهای فیزیکی مانند اسکناس و سکه های ضرب شده ملموس هستند و معاملات فقط توسط دارندگان آنها که مالکیت فیزیکی دارند امکان پذیر است.

مانند هر ارز استاندارد فیات، از ارزهای دیجیتال می توان برای خرید کالا و همچنین پرداخت هزینه خدمات استفاده کرد، اگرچه در برخی از انجمن های آنلاین مانند سایت های بازی، درگاه های قمار یا شبکه های اجتماعی نیز استفاده محدود می تواند داشته باشد.

ارزهای دیجیتال دارای کلیه خصوصیات ذاتی مانند ارز فیزیکی هستند و این امکان را برای معاملات فوری فراهم می کنند که می توانند به صورت یکپارچه برای پرداخت های خارج از مرزها در صورت اتصال به دستگاه ها و شبکه های پشتیبانی شده ، انجام شوند.

به عنوان مثال، برای یک آمریکایی امکان پرداخت با ارز دیجیتال به یک طرف مقابل دور مقیم سنگاپور وجود دارد، مشروط بر اینکه هر دو به همان شبکه مورد نیاز برای معامله در ارز دیجیتال متصل باشند. همچنین مقاله بهترین ارز دیجیتال ایران برای سرمایه گذاری بسیار برای کسانی که قصد سرمایه گذاری در این حوزه را دارند، مفید می باشد.

شرح ساده ارزهای دیجیتال

شرح ساده ارزهای دیجیتال

اگر بخواهیم یک ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین را با ساختار فعلی پول و سیستم بانکی شرح دهیم، می‌توان گفت:

کیف پول بیت‌کوین معادل حساب بانکی شماست. کیف پول ارز دیجیتال، یک نرم‌افزار است که می‌توان روی موبایل یا کامپیوتر نصب کرد.

آدرس بیت‌کوین معادل شماره حساب بانکی یا شماره کارت‌تان است. آدرس بیت‌کوین را از کیف پول می‌گیرید.

بلاک‌چین، معادل سیستم بانکی است که تراکنش‌ها در آن نگهداری و مدیریت می‌شوند. بلاک‌چین را می‌توان یک دیتابیس (پایگاه داده) بزرگ دانست.

با این حساب برای ارسال بیت‌کوین، باید کیف پول‌تان را باز کنید، وارد بخش ارسال شوید، آدرس بیت‌کوین طرف مقابل را وارد فیلد گیرنده کنید، رقم را وارد کنید و ارسال را بزنید، به همین سادگی!

برای دریافت بیت‌کوین، باید کیف پول‌تان را باز کنید، وارد بخش دریافت شوید، آدرس بیت‌کوین را بردارید و آنرا به شخص یا سایتی که قصد دارد برای شما بیت‌کوین بفرستد بدهید.

در سیستم بانکی، کار پردازش تراکنش‌ها، نگهداری موجودی و همه کارهای مرتبط را سیستم بانکی و بانک مرکزی انجام می‌دهد.

اما بیت‌کوین دارای چنین سیستمی نیست. بیت‌کوین شبیه یک سیستم خودمختار است. شبکه بیت‌کوین شامل هزاران کامپیوتر و دستگاه ماینر است که در سرتاسر دنیا پراکنده هستند. تایید تراکنش‌ها و بروزرسانی موجودی‌ها توسط این سیستم انجام می‌شود.

آموزش ارز های دیجیتال فراچارت ( نموداری )

آموزش ارز های دیجیتال فراچارت ( نموداری )

اگر می خواهید وارد معاملات شوید، یادگیری نحوه خواندن نمودارهای رمزنگاری شده ارزهای دیجیتال یک مهارت اساسی است. با گفتن این موارد، یادگیری تجزیه و تحلیل تکنیکی و اصطلاحاتی که همراه آن باشد می تواند برای مبتدیان بسیار ترسناک باشد. به همین دلیل ما این راهنما را برای سهولت سفر شما نوشته ایم.

توجه: حرکت صعودی یک حرکت رو به بالا و مثبت است و حرکت نزولی یک حرکت رو به پایین یا منفی است. گاوها / خریداران می خواهند با خرید رمزنگاری قیمت بازار را بالا ببرند و خرس ها / فروشندگان با فروش رمزنگاری قیمت بازار را زیر می گیرند.

تئوری داو چیست؟

تئوری داو چیست؟

شناختن تئوری داو در ارزهای دیجیتال برای درک بهتر تجزیه و تحلیل فنی ضروری است. ایده های اساسی پشت تئوری داو به شرح زیر است:

بازار در هنگام قیمت گذاری همه چیز را در نظر می گیرد. تمام جزئیات موجود، قبلی و آینده قبلاً در قیمت دارایی های فعلی ادغام شده اند.

وقتی نوبت به رمزنگاری می رسد، مواردی که در نظر گرفته می شود متغیرهای متعددی مانند تقاضای فعلی، گذشته و آینده و هر نوع مقرراتی است که ممکن است بر بازار رمزنگاری تأثیر بگذارد.

حرکات قیمت دقیقاً تصادفی نیستند. آنها بیشتر اوقات روندها را دنبال می کنند و ممکن است طولانی مدت یا کوتاه مدت باشد.

تحلیلگران بازار بیش از تک تک متغیرهایی که حرکتی در قیمت آن ایجاد می کنند، روی قیمت سکه متمرکز هستند.

تاریخ تمایل به تکرار دارد. به همین دلیل، می توان رفتار بازار را پیش بینی کرد زیرا معامله گران با یک نوع الگوی خاص همان واکنش را نشان می دهند.

چهار اصل تئوری داو در ارزهای دیجیتال

تئوری داو دارای چهار  اصل اساسی است. آنها به شرح زیر است:

1: سه حرکت بازار

جنبش اصلی “حرکت اصلی” است که یک روند عمده است و ممکن است از کمتر از یک سال تا چند سال طول بکشد. این می تواند صعودی یا نزولی باشد.

سپس نوسان متوسط ​​داریم که یک واکنش ثانویه یا متوسط ​​است و ممکن است از ده روز تا سه ماه طول بکشد. به طور کلی از 33٪ به 66٪ از تغییر قیمت اولیه از زمان تغییر متوسط ​​قبلی یا شروع حرکت اصلی ، پس گرفته می شود.

سرانجام، نوسان کوتاه داریم یا حرکت جزئی با توجه به حدس و گمان بازار از ساعاتی به یک ماه یا بیشتر متفاوت است.

سه مرحله از روند بازار

2: سه مرحله از روند بازار

مرحله انباشت: این دوره ای است که سرمایه گذاران آگاه برخلاف تصور عمومی از بازار شروع به خرید یا فروش دارایی می کنند. در این مرحله از بازار، قیمت دارایی تغییر چندانی نمی کند زیرا این سرمایه گذاران آگاه در اقلیت هستند.

مرحله جذب (یا مشارکت عمومی): در نهایت بازار جذب این “سرمایه گذاران باهوش” می شود و آنها روند خود را دنبال می کنند. افراد بیشتری این روندها را دنبال می کنند تا زمانی که حدس و گمان گسترده شروع شود.

3: بازار سهام همه اخبار را تخفیف می دهد

بورس سهام اطلاعات جدید را به محض دسترسی در اختیار دارد. پس از انتشار این خبر، قیمت دارایی تغییر می کند تا این اطلاعات جدید را منعکس کند. این قیمت مجموع امیدها، ترس ها و انتظارات همه فعالان بازار را منعکس می کند. عواملی مانند حرکت نرخ بهره، انتظارات برای کسب درآمد، پیش بینی درآمد، انتخابات مهم، ابتکارات محصول و … همه در قیمت بازار ادغام شده اند.

4: میانگین های بورس و ارزهای دیجیتال باید یکدیگر را تأیید کنند

برای درک چگونگی عملکرد این مثال را در نظر بگیرید. یک شرکت A و یک شرکت B وجود دارد. فرض کنید A یک شرکت صنایع دستی و B یک شرکت حمل و نقل است. الف از خدمات B برای حمل محصولات خود استفاده می کند. اکنون، اگر A تجارت بیشتری کسب کند، B نیز تجارت بیشتری پیدا خواهد کرد زیرا A برای حمل کالاهای خود به B نیاز دارد و بالعکس. همچنین پیشنهاد می کنیم Digital currency در ویکی پدیا را بخوانید.

کتاب آموزش ارزهای دیجیتال

کتاب های زیادی وجود دارند که آموزش ارزهای دیجیتال را به صورت کامل و گستره آموزش می دهد، ما در اینجا می خواهیم 10 تا از بهترین آن ها را به شما معرفی کنیم.

 • تحلیل تکنیکال بازارهای مالی؛ نوشته جان مورفی
 • دوره نمودارهای شمعی؛ نوشته استیو نیسون
 • مبانی تحلیل تکنیکال؛ نوشته جک شواگر
 • دایره‌المعارف اندیکاتورهای بازار تکنیکال؛ نوشته رابرت کولبی
 • دایره‌المعارف الگوهای نموداری؛ نوشته توماس بولکوفسکی
 • راهنمای جامع بازار قراردادهای آتی؛ نوشته جک شواگر
 • تحلیل تکینکال با استفاده از چند تایم ‌فریم؛ نوشته برایان شانون
 • هنر و علم تحلیل تکنیکال؛ نوشته آدام گریمز
 • تعریف تحلیل تکنیکال؛ نوشته مارتین پرینگ
 • تحلیل تکنیکال مبتنی بر شواهد؛ نوشته دیوید آرونسون

سوالات متداول

 1. ارزهای دیجیتال چیست ؟

  ارزهای دیجیتال ارزهایی هستند که فقط با رایانه یا تلفن همراه قابل دسترسی هستند، زیرا فقط به صورت الکترونیکی وجود دارند.

 2. تئوری داو چیست؟

  شناختن تئوری داو در ارزهای دیجیتال برای درک بهتر تجزیه و تحلیل فنی ضروری است که دارای ایده های اساسی متفاوت است.

 3. کدام کتاب آموزش ارزهای دیجیتال خوب است ؟

  بهترین کتاب ها تحلیل تکنیکال بازارهای مالی؛ نوشته جان مورفی، دوره نمودارهای شمعی؛ نوشته استیو نیسون و مبانی تحلیل تکنیکال؛ نوشته جک شواگر هستند.

 4. سه حرکت بازار یعنی چه ؟

  جنبش اصلی “حرکت اصلی” است که یک روند عمده است و ممکن است از کمتر از یک سال تا چند سال طول بکشد. این می تواند صعودی یا نزولی باشد.

به این مقاله امتیاز دهید :

شهریار حقیقیمشاهده نوشته ها

به مدت 8 سال تحلیلگر بازار فارکس بوده و همراه شما در سایت ایران بورس هستم. تجربیات خودم را در ایران بورس با شما به اشتراک می گذارم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *