استخراج ارز دیجیتال در 7 مرحله به همراه نکات مهم آن

استخراج ارز دیجیتال

در این قسمت از مقاله می خواهیم درباره استخراج ارز دیجیتال صحبت کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

استخراج ارز دیجیتال چیست؟
محتوا پنهان

استخراج ارز دیجیتال چیست؟

به فرایند تایید تراکنش ها در شبکه استخراج و یا ماینینگ ارز دیجیتال گفته می شود که این کار با تولید سکه جدید همراه می باشد و این کار با سی پی یو کارت گرافیک و یا ای سیک انجام خواهد شد. همان طور که می‌ دانید استخراج از معادن کاری است که به هزاران سال قبل بر می ‌گردد و انسان ها از قرن ‌های خیلی قبل این کار را انجام می ‌داده اند، چرا که بهترین راه رسیدن به مواد معدنی استخراج می باشد.

امروزه به دلیل این که انقلاب اقتصادی جدیدی برای مردم در سرتاسر دنیا به وجود آمده است دیگر نیازی نیست که برای به دست آوردن الماس و طلا فعالیت فیزیکی انجام بدهند و دست به تیشه شوند. امروزه استخراج ارز دیجیتال از آن چیزی که فکرش را می کنید با ارزش تر است و ارز های دیجیتال بیت کوین در بین مردم محبوبیت بالایی دارد و می ‌توان گفت پادشاه بازار ارز ها می باشد.

استخراج ارز دیجیتال چگونه ممکن می شود؟

در این قسمت طی هفت مرحله، فرایند استخراج را توضیح خواهیم داد. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

مرحله اول

یک شخص می تواند از طریق کریپتوکارنسی‌ ها که در کیف پول موجود است تراکنشی را انجام دهد و تلاش می‌ کند تا ارز دیجیتال و یا توکن مورد نظر خود را به فرد دیگری ارسال کند.

مرحله دوم

بهتر است که بدانید یک تراکنش از طریق برنامه کیف پول پخش خواهد شد و در آن موقعیت منتظر می ماند تا از طریق یک ماینر روی این بلاک چین انتخاب شود تا هنگامی که ماینری این تراکنش را انتخاب نکند آن در استخراج تراکنش‌ های تعیین شده معلق خواهد ماند.

مرحله سوم

ماینر هایی که در شبکه موجود هستند و گاهی اوقات به آن ها نود گفته می ‌شود، تراکنش ‌ها را از استخر ها انتخاب می کنند و آن ها را به شکل یک بلاک در می آورند. یک بلاک مجموعه ‌ای تراکنش ها، از تراکنش هایی که در آن لحظه تایید نشده است می باشد. به اضافه برخی از اطلاعات مثل زمان سنج، امضای دیجیتال و غیره می باشد.

مرحله چهارم

ماینر ها می توانند با انتخاب تراکنش ها و هم چنین افزودن آن ها به بلاک خود، یک بلاک از تراکنش ها را ایجاد کنند. ماینر ها در بلاک چین برای افزودن این بلاک از تراکنش ها به یک امضا که به این امضا proof of work و یا همان اثبات کار گفته می ‌شود که با حل یک مسئله پیچیده ریاضی ساخته شده است. برای هر بلاک از تراکنش های ویژه استفاده می شود، بهتر است که بدانید هر بلاک یک مسئله ریاضی مختلف دارد.

مرحله پنجم

اگر یک ماینر بتواند اولین امضای واجد شرایط را برای بلاک خود پیدا کند، آن گاه این بلاک و امضای آن برای تمام ماینر ها منتشر خواهد شد.

مرحله ششم

سایر ماینر ها باید با استفاده از داده های بلاک پخش شده صحت امضا را تایید کنند و به بررسی آن بپردازند که آیا هش خروجی با امضای موجود تطابق دارد و یا خیر. اگر منطبق باشد سایر ماینر ها اعتبار آن را تایید خواهند کرد و در نتیجه این بلاک می ‌تواند به بلاک چین اضافه شود.

مرحله هفتم

زمانی که یک بلاک به زنجیره اضافه شود هر بلاک دیگر که بعد از آن اضافه شود تاییدیه برای آن بلاک به شمار می ‌آید. به عنوان مثال اگر تراکنش فردی در بلاک 504 ثبت شده باشد و بلاک چین دارای 509 بلاک باشد به این معناست که تراکنش او 5 تاییدیه 504 تا 509 را دارد.

این موضوع را هم باید افزود هر چه تراکنش شخصی، تاییدیه بیشتری بگیرد، به این منظور که هر چه یک بلاک عمیق‌ تر در زنجیره ‌ای جای بگیرد، تغییر آن برای افرادی مانند هکر ها سخت ‌تر خواهد شد. بعد از این که یک بلاک جدید به بلاک چین اضافه شود سایر ماینر ها باید دوباره از مرحله سوم شروع کنند و یک بلاک جدید از تراکنش ها را تشکیل دهند.

استخراج برای چه ارز های دیجیتالی ممکن است؟

استخراج برای چه ارز های دیجیتالی ممکن است؟

سوالی که برای برخی از افراد به وجود می ‌آید این است که برای چه ارز های دیجیتالی استخراج ممکن است؟ در این باره باید بگوییم که استخراج برای ارز هایی مانند:

 • ZENCash یک نوع ارز دیجیتال با الگوریتم استخراج  equihash می باشد که دارای ویژگی های منحصر به فردی است. هم چنین باید افزود که ZENCash یکی از پنج ارز پیشنهادی در سایت whattomine.com می باشد.
 • AEON از ارز های مناسب برای استخراج با سی پی یو می باشد.
 • الکترونیوم امکان استخراج ارز روی گوشی موبایل را نیز می‌ دهد، البته حالت نمایشی دارد.
 • Feathercoin مشابه ارز بیت ‌کوین می باشد.
 • اتریوم سختی استخراج این ارز به شدت افزایش یافته است، با این حال هنوز هم امکان پذیر است.
 • لایت‌ کوین استخراج آن از طریق الگورتیم Scrypt انجام می‎ شود.
 • مونرو  از پر طرفدار ترین و هم چنین آسان ‌ترین ارز ها برای استخراج با کامپیوتر است.
 • دوژکوین توسط کامپیوتر قابل استخراج است.
 • Vertcoin  استخراج آن با الگورتیم Lyra2RE انجام می‎ شود.
استخراج ارز دیجیتال با موبایل ممکن است؟

استخراج ارز دیجیتال با موبایل ممکن است؟

به طور معمول افراد زمانی که به استخراج ارز های دیجیتال فکر می‌ کنند اولین چیزی که به ذهنشان خطور می‌ کند، داشتن یک سخت افزار گران قیمت است که هزاران دلار قیمت داشته باشد. اما استخراج ارز های دیجیتال با گوشی هم انجام می شود و برای استخراج ارز های دیجیتال استفاده کنند، البته این کار به صرفه نمی باشد.

استخراج ارز دیجیتال با کامپیوتر

از نظر تئوری استخراج ارز های دیجیتال توسط کامپیوتر های خانگی و لپ تاپ امکان پذیر است. مدت ‌ها قبل نرم‌ افزار های متعددی برای استخراج ارز ها با کامپیوتر تولید و روانه بازار شد. البته این نکته را هم باید افزود که استفاده از کامپیوتر های معمولی و لپ ‌تاپ به طور معمول برای استخراج ارز های دیجیتال به احتمال 99% به صرفه و سود آور نخواهد بود. یک درصد باقی مانده به دلیل این است که ممکن است با کارت گرافیک کامپیوتر های خانگی و لپ تاپ بتوانید در زمان طولانی مقدار کمی ارز دیجیتال را به دست آورید.

استخراج ارز دیجیتال با کارت گرافیک

به طور کلی می ‌توان گفت که روش استخراج ارز دیجیتال با کارت گرافیک سود آور است، اگر چه شاهد دستگاه های ای سیک قدرتمند نیز هستیم. البته با پیشرفت در تکنولوژی و دستگاه های جدید امیدوار هستیم که سودآوری استخراج و کارت گرافیک به این زودی ها از بین نرود. به این گونه می‌ توان گفت که استخراج با کارت گرافیک حداقل تا سه الی چهار سال آینده منسوخ نخواهد شد. البته در مقابل سخت افزار های استخراج و یا میزان سوددهی آن ها احتمال دارد با ارائه الگوریتم های جدید تغییر کند.

استخراج ارز دیجیتال در ایران مجاز است؟

استخراج ارز دیجیتال در ایران مجاز است؟

استخراج هر نوع ارزی در ایران قانونی است، البته باید برای انجام این کار از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز دریافت کنید. استخراج ارز های دیجیتال در ایران بدون داشتن مجوز، غیرقانونی می باشد. استخراج به صرفه از طریق دستگاه های استخراج به نام ای سیک انجام می شود.

برخی از رایج ترین ماین ها

در این قسمت به رایج ترین ماین ها خواهیم پرداخت، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

استخراج ارز دیجیتال تتر

تتر یک نوع ارز دیجیتال است که از ویژگی های آن می توان به قیمت ثابتش اشاره کرد. ارزش هر واحد آن همواره برابر با یک دلار آمریکا می باشد، این ارز از ارز های با ثبات در بازار می باشد. امروزه استخراج این ارز نیز توسط خیلی از افراد انجام می شود.

استخراج ارز دیجیتال یوان چین

جالب است که بدانید کشور چین به سمت یک جامعه بدون پول پیش می‌ رود و در آینده نه چندان دور پول از این کشور به طور حتم از بین خواهد رفت و یوان چین مانند بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده نیست. البته در حال حاضر فقط در مراحل اولیه آزمایش می باشد.

استخراج ارز دیجیتال دوج کوین

در مورد دوج کوین باید بگوییم که یک نوع ارز دیجیتال مبنی بر بلاک چین است. هم اکنون ارزش آن چند صد میلیون دلار در بازار می باشد. افراد می‌ توانند استخراج نامحدود از این ارز داشته باشند و این شبکه برای تراکنش های کوچک بسیار کارآمد می باشد. در استخراج این ارز کارمزد های شبکه افزایش زیادی ندارند و به همین دلیل گزینه محبوبی می باشد.

استخراج ارز دیجیتال گرام

گرام یک نوع کوین دیجیتالی جداناپذیر از شبکه باز تلگرامی باشد، رمزارز گرام این پلتفرم نوآورانه می باشد که از طریق آن می ‌توانید به صورت غیرقابل تصویری به استاندارد های جهانی دسترسی پیدا کنید و هم چنین یک میلیون تراکنش را در هر ثانیه انجام دهید.

استخراج ارز دیجیتال بیت کوین

استخراج ارز دیجیتال بیت کوین

به زبان ساده در مورد استخراج بیت کوین باید بگوییم که یک نوع فعالیت داوطلبانه است که در آن اشخاص داوطلب به نام ماینر و یا همان استخراج کننده قدرت پردازش دستگاه های استخراج خود را در اختیار شبکه قرار خواهند داد تا به این ‌گونه امنیت شبکه حفظ شود و تراکنش‌ های بیت کوین نیز تایید شود. البته این افراد محض رضای خدا کار را انجام نمی‌ دهند و به آن ها پاداش داده می ‌شود که همان بیت کوین است.

استخراج ارز دیجیتال اتریوم

اتریوم دومین ارز دیجیتال در بازار می باشد و به ملکه ارز های دیجیتال مشهور است. برای استخراج آن باید فرآیند های زیر طی شود: 1. یک سیستم سخت افزاری قدرتمند، 2. ایجاد یک کیف پول اتریوم برای دریافت اطلاعات استخراج شده، 3. آغاز کار با اجرای نرم‌ افزار ماینر به استخر استخراج می باشد.

استخراج ارز دیجیتال ترون

به دلیل گرانی تجهیزات ماینینگ برخی از افراد به سراغ راه های ارزان تری برای انجام این کار می روند که یکی از این راه ها ترون می باشد. البته این را باید افزود که ترون غیر قابل استخراج است، هم چنین این امکان وجود ندارد که افراد بتوانند با گوشی موبایل خود اقدام به استخراج آن کنند، دلیل آن نیز ماهیت این ارز می باشد.

استخراج ارز دیجیتال بایننس کوین

مدتی قبل بایننس به طور رسمی استخر استخراج خود را راه اندازی کرد که به این گونه می توانید بایننس را آخرین صرافی دیجیتال بدانید که خدمات مخصوص برای استخراج را ارائه می دهد. البته استخر استخراج بایننس هم اکنون تنها مخصوص بیت کوین می باشد.

دستگاه استخراج ارز دیجیتال

سوالی که برای برخی از افراد به وجود می آید این است که دستگاه استخراج ارز دیجیتال چیست در این باره باید بگوییم که ماینر و یا همان دستگاه ماینر به سخت افزار هایی گفته می شود که برای فرآیند استخراج ارز های دیجیتال مورد استفاده افراد قرار می‌ گیرند. به یاد داشته باشید که برای استخراج ارز های دیجیتال به توان پردازشی بسیار بالایی نیاز است و نقش ماینر ها در شبکه فراهم کردن این توان پردازشی می باشد. استخراج کنندگان با دستگاه خود در شبکه فعالیت می ‌کنند و به ازای قدرت پردازشی که در اختیار شبکه قرار می دهند به طور معمول پاداش دریافت می کنند.

جالب است که بدانید افراد هر ارز را می توانند با یک و یا چند سخت افزار کامپیوتر استخراج کنند، به عنوان مثال استخراج بیت کوین فقط با دستگاه هایی مانند ای‌ سیک به صرفه است. به طور کلی امروزه در بازار برای استخراج ارز ها می توان از چهار سخت افزار مانند: پردازنده‌ های گرافیکی یا همان کارت گرافیک (GPU)‌، پردازنده ‌های مرکزی (CPU)، مدار مجتمع دیجیتال برنامه ‌پذیر (FPGA)، مدار های مجتمع با کاربرد خاص (ASIC) اشاره کرد.

ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال

ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال

ماشین حساب های ویژه ای وجود دارند که افراد می ‌توانند برای حساب سود ارز های دیجیتال خود از این ماشین حساب ها استفاده کنند، این ماشین حساب ها کار را برای افراد راحت و آسان کرده است. البته باید روش استفاده از این ماشین حساب ها را در ابتدا بیاموزید و سپس از این ماشین حساب ها استفاده کنید.

مجوز استخراج ارز دیجیتال

مدتی قبل از استخراج ارز های دیجیتال در ایران غیر قانونی و قاچاق به شمار می ‌رفت، اما چند سالی است که استخراج تمام ارز ها قانونی به حساب می ‌آیند و افراد می ‌توانند این کار را انجام دهند. البته برای انجام این کار باید مجوز آن را بگیرند تا بتوانند به صورت قانونی این کار را انجام دهند. افرادی که قصد انجام این کار را دارند باید در مدت یک ماه تعیین شده به ثبت دستگاه های استخراج کننده خود بپردازند تا بتوانند مجوز لازم را برای فعالیت خود را بگیرند. جواز این فعالیت ها به طور معمول شش ماه عمر دارد و شش ماه دیگر نیز قابل تمدید است. در این مدت زمان افراد متقاضی ورود به حوزه ماینینگ ارز دیجیتال تکلیف سرمایه گذاری خود را مشخص خواهند کرد تا به آن ها پروانه ‌های بهره ‌برداری داده شود. اگر شخصی در مدت 12 ماه نتواند از این مرحله عبور کند جواز صادر شده او باطل خواهد شد. افراد متقاضی هنگامی جواز می‌ گیرند، باید تکلیف محل کارگاه و موقعیت آن، دستگاه های ماینر و سایر بخش ها را مشخص کنند تا پروانه بهره‌ برداری برای آن ها صادر شود.

نحوه ثبت نام درخواست مجوز راه اندازی استخراج ارز به این گونه است:

گام اول فرد باید وارد وب سایت بهین ‌یاب شود و گزینه صدور جواز تاسیس رمزارز را انتخاب کنند، در این مرحله با وارد کردن رمز عبور و نام کاربری که از قبل گرفته است می‌ تواند محل استخراج رمزارز و هم چنین ظرفیت پردازش ماینر و نوع سرمایه گذاری را مشخص کند. گام دوم مشخصات عمومی بر روی صفحه نمایش داده می شود، در این مرحله باید مشخصاتی مانند زمین، هزینه تقریبی سالانه گاز، نفت، آب و برق را اعلام کند. گام سوم مشخصات سرمایه گذاری می باشد، در این مرحله فرد باید نام دستگاه، تعداد مورد نیاز ماینر، قیمت هر دستگاه و هم چنین حقوق گمرکی را وارد کند. در نهایت گام آخر نحوه اجرا می باشد که در این مرحله پیش بینی مدت اجرای طرح آمده است و به طور تقریبی شخص متقاضی باید اعلام کند. پیشنهاد می کنیم در این مورد بهترین ارز دیجیتال ایران برای سرمایه گذاری را نیز مطالعه کنید.

نحوه استخراج ارز دیجیتال

استخراج ارز از نظر فلسفی همانند استخراج طلا و الماس می ماند و همان قدر با ارزش است. عملکرد اکثر ارز های دیجیتال مانند یک شبکه همتا به همتا می باشد و تراکنش این شبکه ها بدون نیاز به واسطه انجام می شود. از آن جایی که استخراج فرآیندی است که برق زیادی مصرف می کند به همین دلیل افراد باید مطمئن شوند که حداقل می توانند از پس هزینه های آن مانند هزینه سخت افزاری و انرژی بر بیایند. بخش کوچکی از ارز استخراج شده به عنوان پاداش به شما پرداخت خواهد شد. برای این که بتوانید از نحوه استخراج ارز دیجیتال به صورت دقیق و کامل آگاه شوید، بهتر است که در اینترنت جستجو کنید، چرا که در اینترنت برخی از سایت ها pdf نحوه استخراج آن را در صفحه خود برای کاربران و علاقه مندان قرار داده ‌اند. هم چنین ما در مقالات بعدی نحوه استخراج ارز را به صورت اختصاصی و کامل بیان خواهیم کرد، بهتر است که مقالات بعدی ما را از دست ندهید.

تعرفه برق استخراج ارز دیجیتال به چه صورت می باشد؟

تعرفه برق استخراج ارز دیجیتال به چه صورت می باشد؟

مدتی قبل در فضای مجازی فایلی تحت عنوان مقررات تامین برق مراکز استخراج رمزارز ها پخش شد. طبق گفته ها این فایل مربوط به دستورالعمل برق استخراج ارز های دیجیتال می باشد که در آن امضای رضا اردکانیان وزیر نیرو نیز به چشم می ‌خورد. در این فایل گفته شده است که برای قیمت برق برای استخراج کنندگان به ازای هر کیلو بایت 965 تومان می باشد. طبق تبصره در هشت ماه از سال یعنی از ابتدای فروردین تا انتهای اردیبهشت و هم چنین از ابتدای مهر تا اسفند بدین معناست که نرخ برق در این ماه ها 482 تومان خواهد بود. در ماه ‌های گرم نرخ برق ماینینگ با ضریب 2 یعنی 1920 تومان محاسبه می شود. در این دستورالعمل تمام شرایط و پیش‌ نیاز های لازم گنجانده شده است که می توانید این فایل را در اینترنت جستجو و دانلود کنید و به این گونه آن را مطاله نمایید.

استخراج کدام ارز دیجیتال بهتر است؟

در سال های اخیر همواره بیت کوین یکی از بهترین گزینه ها برای استخراج بوده است که افراد زیادی مشغول به این کار هستند. البته افرادی که می‌ خواهند یک عرض جدید را برای استخراج انتخاب کنند، می توان گفت که با چالش بحث برانگیزی روبرو خواهند شد. زمانی که می ‌خواهید بدانید کدام ارز دیجیتال برای استخراج بهتر است باید به عوامل مهمی مانند: پیش ‌بینی قیمت، نوسانات قیمتی اخیر، حجم بازار سرمایه، پیشینه توسعه ‌دهندگان و مقبولیت و کاربردپذیری را در نظر بگیرید.

استخراج رایگان ارز دیجیتال

در مورد این که آیا می توان استخراج رایگان ارز دیجیتال را انجام داد هم می ‌توان گفت بله انجام می‌ شود و هم می‌ توان گفت خیر انجام نمی شود. امروزه کسی ارز دیجیتال را بدون هیچ چشم‌ داشتی اهدا نخواهد کرد. البته برخی از افرادی که به این زمینه علاقه مند هستند برای آشنا کردن مردم این ارز ها را به صورت رایگان اهدا می کنند، البته زمانی که ارزش چندانی نداشته باشند.

رمز ارز

رمز ارز ها از کد های فوق العاده پیچیده و یا پروتکل های رمزگذاری برای رمزگذاری دیتا های حساس و هم چنین انتقال آن ها استفاده می‌ کنند تا به این گونه معاملات امنی را فراهم کنند. هم چنین باید افزود که امروزه خیلی از افراد به استخراج رمز ارز دیجیتال می پردازند و در این کار موفق نیز می باشند. همچنین مطالعه مقاله بهترین صرافی ارز دیجیتال ایران را نیز پیشنهاد می کنیم.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. آیا استخراج ارز دیجیتال با موبایل امکان پذیر است؟

  برخی از افراد تصور می‌ کنند که برای استخراج ارز باید سخت افزار های گران قیمتی داشته باشند تا بتوانند این کار را انجام دهند. اما باید بگوییم که این کار با گوشی نیز انجام می‌ شود .البته استخراج با گوشی به صرفه نمی باشد و خیلی از افراد انجام آن را پیشنهاد نمی کنند.

 2. در سال های اخیر استخراج کدام ارز دیجیتال بهتر بوده است؟

  در این باره باید بگوییم که در سال های اخیر بیت کوین بهترین گزینه برای استخراج بوده است.

 3. برای این که افراد بدانند کدام ارز دیجیتال برای استخراج بهتر است باید چه عواملی را بدانند؟

  در این باره باید بگوییم که باید عوامل مهمی مانند: نوسانات قیمتی اخیر، پیش ‌بینی قیمت، حجم بازار سرمایه، پیشینه توسعه ‌دهندگان و مقبولیت و کاربردپذیری را بدانند.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *