آموزش ترید کریپتوکارنسی به همراه بررسی بهترین سایت ترید ارز دیجیتال

ترید کریپتوکارنسی

در این سری از مقالات ایران بورس می‌خواهیم شما را با چگونگی ترید کریپتوکارنسی آشنا کنیم. با پیشرفت علم و گسترش تکنولوژی بازار های کریپتوکارنسی هم ایجاد شده اند و به نوعی نوظهور محسوب می شوند، کریپتوکارنسی با ورود رمز ارز های دیجیتالی چون اتریوم و بیت کوین که بسیار محبوب و پرکاربرد می باشند شناخته شد و مورد توجه بسیاری از معامله گران قرار گرفت. ترید کریپتوکارنسی در مقایسه با بازارهای سنتی همچون فارکس از تفاوت‌ هایی برخوردار می باشد زیرا این بازارها به علت نوظهور بودن به عنوان دارایی های جدید محسوب می شوند و نسبت به محرک های اثر گذار در بازارها کم ترین تاثیر پذیری را دارند، در ادامه این مقاله شما را با ترید کریپتوکارنسی در صرافی های مختلف و مزیت های آن بیشتر آشنا خواهیم کرد.

محتوا پنهان
ارز دیجیتال کریپتوکارنسی چیست؟

ارز دیجیتال کریپتوکارنسی چیست؟

امروزه یکی از پر طرفدار ترین و محبوب ترین روش های کسب درآمد سرمایه گذاری در انواع ارز دیجیتال می باشد با معرفی بیت کوین در سال ۲۰۰۹ رمز ارزها روشی جذاب و هیجان انگیز در میان تریدر ها برای سرمایه گذاری تبدیل شد به گونه ای که در میان بازار های متنوع امروزی بازار رمز ارزها به عنوان یکی از بهترین بازارها برای فعالیت در سال ‌های اخیر شده است.

کریپتوکارنسی یا به عبارتی ارز های دیجیتالی در واقع نوعی پول مجازی بوده که رمزنگاری شده و به این واسطه امنیت آن نیز تامین شده است امروزه با پیشرفت علم و گسترش دنیای تکنولوژی استفاده و سرمایه گذاری در پول مجازی هم رونق پیدا کرده است به گونه ای که امروزه ارز های دیجیتالی به عنوان یکی از منابع اصلی سرمایه گذاری به شمار می روند. ارزهای دیجیتال یا کریپتوکارنسی برخلاف سایر پول های موجود در جهان حکومتی وجود ندارد تا بر روی آن ها نظارت و کنترل داشته باشد. در این روش شما قادر خواهید بود این پول های مجازی یا اینترنتی را به فروش گذاشته و در مقابل پول دیگری همچون یورو یا ریال دریافت نمایید.

تاریخچه کریپتوکارنسی چیست؟

شاید تا به اکنون این سوال برایتان ایجاد شده باشد که کریپتوکارنسی برای نخستین بار چه زمانی مورد استفاده قرار گرفت و تاریخچه آن به چه صورت می باشد؟ در این باره باید بگوییم که در زمان جنگ جهانی دوم به عبارتی در سال هزار و نهصد و شصت برای اولین بار واژه رمز نگار مورد استفاده قرار گرفت، در این زمان شرکت IBM کشور آمریکا خطی را ایجاد نمود که با استفاده از آن پیام های خود را به صورت مخفیانه در جنگ منتقل می‌ کردند پس از گذشت مدتی در سال هزار و نهصد و نود بانک های اینترنتی ایجاد شدند و این سیستم در این بانک ها نیز مورد استفاده قرار گرفت.

کریپتوکارنسی از دو واژه کریپتو به معنای رمز نگاری و کارنسی به معنای ارز تشکیل شده است که از تکنولوژی بلاک چین استفاده می کند، بلاک چین در واقع سیستمی است که برای ثبت گزارشات و اطلاعات به کار می رود تفاوت آن با سیستم های دیگر در این می باشد که اطلاعاتی که بر روی این سیستم ذخیره می‌ شود در میان سایر اعضای دیگر به اشتراک گذاشته می شود اما به علت وجود رمز نگاری امنیت بسیار بالایی دارد و توسط هیچ مرجع مرکزی صادر نمی شود. خوب است بدانید که علاوه بر نام کریپتوکارنسی نام های مختلف دیگری همچون رمز پایه، رمز ارز یا رمزنگاری به آن اختصاص یافته و با این نام ها نیز در میان افراد شناخته می شود.

ترید کرپیتوکارنسی چیست؟

ترید کرپیتوکارنسی چیست؟

ترید در واقع به معنای معامله است و ترید کریپتوکارنسی یعنی خرید و فروش ارز های دیجیتالی با هدف کسب سود می باشد البته باید به این نکته توجه داشت که این پول کاملا مجازی بوده و برای خرید و فروش کردن ارز های دیجیتالی باید از تخصص کافی برخوردار بود. معنای ترید کردن تنها مربوط و محدود به بازار ارز های دیجیتالی نیست و به عبارتی به خرید و فروش سهام در بازار بورس هم ترید کردن گفته می شود، در حال حاضر با روش ‌های مختلفی می‌ توان به ترید ارزهای دیجیتال پرداخت.

ترید کریپتوکارنسی به چه صورت است؟

امروزه یکی از مفاهیم اساسی و اصلی اقتصادی ترید یا معامله است که در آن خرید و فروش کالا و خدمات که با پرداخت هزینه آن از طرف خریدار به فروشنده و یا مبادله کردن کالا صورت می‌ گیرد و به فردی که در بازار های مالی با هدف کسب سود به خرید و یا فروش دارایی های مالی خود می‌ پردازد گفته می شود.

تریدر یا معامله گر در مرحله نخست اوضاع موجود در بازار های مالی را تجزیه و تحلیل کرده سپس با توجه به داده های موجود به انجام معامله می پردازد. ترید کردن را می توان به دو روش کوتاه مدت و بلند مدت انجام داد. روش کوتاه مدت آن به این صورت است که معاملات به صورت روزانه و در کمترین ثانیه یا دقیقه صورت خواهد گرفت در این روش ترید کردن زمان دقیق ورود و یا بسته شدن موقعیت مالی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است اگر چه در این نوع معامله ممکن است معامله گر از سود بسیار زیادی بهره مند شود اما همواره از ریسک بسیار زیادی هم برخوردار است اما تریدر های بلند مدت معامله گر باید نسبت به معامله های کوتاه مدت صبر بیشتری به خرج دهد و ممکن است ماه ها و یا سال ها به طول انجامد.

برای سرمایه گذاری بلند مدت بهتر است به دنبال شرکتی باشید که از رشد قابل قبول و سابقه ثبات برخوردار باشد بسیاری از افراد در سراسر دنیا ترید کردن را به عنوان شغل دائمی خود به حساب می‌ آورند و در جهان به عنوان حرفه ای تخصصی شناخته می شود. در این حرفه معامله گر می تواند با استفاده از روش های مختلف ترید کند و انواع آن به روش‌ های مختلف ساعتی، روزانه، ماهانه و سالانه نیز می باشد.

انواع روش های ترید کربپتوکارنسی

انواع روش های ترید کربپتوکارنسی

امروزه روش های مختلف بسیاری برای انجام معامله ایجاد شده است و هر تریدر برای کسب سود بهتر است سبک خاص خود را دنبال کند چرا که هر سبک با توجه به آستانه تحمل و اهداف هر فرد متفاوت است به همین منظور در ادامه شما را با انواع روش های ترید ارز های دیجیتال آشنا خواهیم کرد.

ترید کریپتوکارنسی به روش اسکالپینگ

روش اسکالپینگ به این صورت است که سود های جزئی و کم در مدت زمان کوتاهی حاصل می شود. این روش یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین روش های ترید به شمار می رود. اگر کنجکاو هستید که بدانید روش اسکالپینگ چگونه است باید بگوییم که در اسکالپینگ، تریدر با توجه به دانش و اطلاعاتی که در رابطه با ارز مورد نظر و قیمت آن در بازار دارد در لحظه نزول قیمت ها اقدام به خرید ارز کرده و زمانی که قیمت ها روند صعودی خود را طی می کنند اقدام به فروش ارز می نماید خوب است بدانید که انجام این روش ممکن است در طول چند ساعت و یا حتی در عرض یک دقیقه صورت بگیرد.

ترید کریپتوکارنسی به صورت روزانه

ترید کریپتوکارنسی به صورت روزانه همانند روش قبلی یعنی ترید به روش اسکالپینگ می باشد اما از یک تفاوت بسیار مهم برخوردار است و این تفاوت در بازه زمانی بین آن ها است. در روش اسکالپینگ بازه زمانی ترید کردن بین چند دقیقه یا چند ساعت بود اما در روش روزانه تریدر ها در بازه زمانی بیست و چهار ساعته معاملات خود را انجام می دهند و همان طور که به خوبی آشنایی دارید بازار رمز ارزها یک بازار بیست و چهار ساعته است. این روش ترید کردن هم یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین روش ها در میان تریدرها محسوب می شود چرا که در ترید روزانه تریدر می تواند سود خوبی را کسب کند اما باید از یک برنامه ریزی صحیح و منظم برخوردار بود.

ترید کریپتوکارنسی به روش سووینگ یا فعالیت در بازه زمانی طولانی مدت

و اما در میان تریدر ها روش دیگری برای ترید کردن وجود دارد که به آن ترید سووینگ نیز گفته می شود، در این روش خرید و فروش رمز ارز ها ممکن است در طی مدت زمان چند روز یا چند هفته به طول انجامد و برای انجام آن به تحلیل بسیار دقیق نیاز است. به عنوان مثال شما ارزی را خریداری کرده و در تحلیل خود نقطه ای را برای فروش و به عنوان سقف آن در نظر می گیرید حال باید منتظر ماند تا قیمت ارز مورد نظر به نقطه ای که برای آن در نظر گرفته اید برسد و این ممکن چند روز و یا چند هفته طول بکشد سپس اقدام به فروش ارز خود کرد تا بتوان از این طریق سود خوبی را کسب کرد.

ترید کریپتوکارنسی به روش موقعیت گیری یا فعالیت بلند مدت در بازار

روش دیگری در میان تریدر ها وجود دارد که به آن Position Trading یا به عبارتی ترید کردن به روش موقعیت گیری گفته می شود و همان طور که از نام آن پیداست بازه زمانی ترید کردن در آن نسبت به روش های قبلی طولانی تر است و شخص تریدر همچون یک شخص سرمایه گذار در آن عمل خواهد کرد. در این روش تریدر برای خرید و فروش رمز ارزها در موقعیتی قرار می گیرد که ممکن تا ماه ها یا حتی سال ها در آن نقطه یا موقعیت قرار بگیرد و هدف تریدر از انجام این روش کسب سود بیشتر و مناسب تر در طولانی مدت است. این روش برای آن دسته از افرادی مناسب است ترید را به عنوان سرمایه گذاری بلند مدت در نظر گرفته و تمایلی به حضور در ترید روزانه در بازار را ندارند.

ترید کریپتوکارنسی در صرافی های مختلف

ترید کریپتوکارنسی در صرافی های مختلف

ترید کردن در بازار های مالی از دنیای گسترده ای برخوردار است و یکی از مهم ترین شیوه های ترید کردن انتخاب بهترین و معتبر ترین صرافی است زیرا هر چه یک صرافی معتبر تر باشد آنگاه امنیت دارایی معامله گر در آن بیشتر حفظ خواهد شد علاوه بر این یک صرافی خوب ارز های مختلفی را در مقابل معامله گر قرار خواهد داد و باعث می شود یک تریدر برای انجام معامله انتخاب راحت تری داشته باشد. به همین منظور در ادامه تعدادی از معتبر ترین و مناسب ترین صرافی ها را به شما معرفی خواهیم کرد و مزایا و معایب هر یک را برای شما ذکر می کنیم.

صرافی بایننس

صرافی بایننس یک صرافی چینی بوده که مدیر و بنیان گذار آن شخصی به نام چانگپنگ ژائو است. این صرافی در حالی که صرافی های قدیمی تر و بزرگ تری مشغول به فعالیت بودند در سال ۲۰۱۷ افتتاح شد به همین منظور کار برای صرافی کوچکی همچون بایننس برای دیده شدن کمی سخت و دشوار بود اما پس از گذشت مدتی به علت تحریم های ایجاد شده از سوی صرافی های بزرگ در پی اقدامی شروع به بلوکه کردن حساب های برخی از کشور ها همچون ایران که مورد تحریم واقع شده بود کردند و در پی این موضوع باعث شد صرافی بایننس مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران قرار بگیرد و امروزه به عنوان یکی از محبوب ترین صرافی ها به شمار رود.

اگر چه این صرافی در گذشته از تعدادی کویین ساده پشتیبانی کرده و تنها خرید و فروش های ساده در آن صورت می گرفت اما با گذشت زمان گسترده تر شد و در آن کوین های مختلف همچون مارجین با لوریج های متنوع، استیک کوین های pos و کاربرد های متنوع دیگری را به مشتریان خود ارائه داده و در میان صرافی ها همواره پیشتاز بازار بوده است.

در رابطه با مزایای این صرافی می توان به مواردی چون جدول بندی پیشرفته، انجام معاملات بسیار بالا با حجم روزانه بالای سه میلیارد در روز، تنوع گسترده ای از رمز ارز های رمز نگاری شده و همچنین پشتیبانی از حدود جفت ارزها اشاره کرد. البته در کنار این مزایا، از معایبی همچون طراحی شده برای کاربران حرفه ای تر و یا پشتیبانی نکردن از برخی ایالت ها نیز برخوردار می باشد.

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس نخستین صرافی دانش بنیان ایرانی می باشد که با استاندارد های جهانی همراه است. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی در ایران هم میزان تقاضا برای ارز های دیجیتالی افزایش یافت به همین منظور ایجاد بستری امن برای خرید و فروش به شدت احساس می شد و به دنبال آن به دلیل ریسک های فراوانی که در کانال های تلگرامی برای خرید وجود داشت صرافی نوبیتکس ایجاد شد و فعالیت خود را به طور رسمی در تابستان ۱۳۹۶ آغاز کرد. معامله گران در این صرافی می توانند به راحتی به خرید و فروش و مبادله دارایی های دیجیتال مانند اتریوم، بیت کوین، ریپل و … بپردازند.

در رابطه با مزایای این صرافی باید بگوییم که احراز هویت در آن بسیار آسان است و در بستری امن و مطمئن صورت می گیرد، امکان انجام معامله تمامی رمز ارز ها، امکان انجام معاملات واریز و برداشت از طریق اپلیکیشن تلفن همراه، ایجاد طرح های تشویقی برای کاهش کارمزد و … در آن فراهم می باشد اما در مقایسه با دیگر صرافی ها کامزد در آن بالاست و برای احراز هویت به تصویر آخرین قبض نیاز است.

صرافی کینکس

صرافی کینکس یکی از صرافی های ارز دیجیتال جهانی و حرفه ای می باشد که فعالیت خود را در دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی آغاز کرد، در حال حاضر دفتر مرکزی این صرافی در هنگ کنگ نیز قرار دارد. صرافی کینکس از مزایای بسیاری از جمله سپرده گذاری، برداشت سرمایه و همچنین خرید ارز های دیجیتال با انواع کردیت کارت یا کارت های اعتباری همراه می باشد.

صرافی هیوبی گلوبال

این صرافی توسط مهندس سابق اوراکل به نام لئون لی در سال ۲۰۱۳ میلادی و در کشور چین تاسیس شد اما پس از گذشت مدتی به علت ممنوعیت ico در چین در سال ۲۰۱۷ این دفتر مرکزی به سنگاپور انتقال یافت. این صرافی به علت حجم معاملاتی روزانه که دارد توانسته است در لیست و در جایگاه دوم صرافی های بزرگ دنیا قرار بگیرد.

در رابطه با مزایای صرافی هوبی گلوبال و ترید کریپتوکارنسی در آن می توان به مواردی چون روش های معاملاتی گوناگون همچون معاملات مارجین، فیوچرز اشاره کرد، در این صرافی علاوه بر وب سایت، نرم افزار های موبایلی مربوط به خود را در اختیار کاربران سیستم عامل های مختلف اندروید و IOS قرار داده است. صرافی گلوبال امکان پشتیبانی 24 ساعته در طول هفت روز هفته و همچنین پاسخگویی سریع وب سایت را برای کاربران فراهم کرده و برای آن دسته از کاربرانی که تازه کار هستند رابط کاربری آسانی دارد. در این صرافی امکان خرید و فروش رمز ارز ها از طریق کارت های اعتباری فراهم است.

اما خوب است بدانید که صرافی گلوبال از کاربران ایرانی پشتبانی نکرده و فاقد پلتفرم معاملاتی Meta Trader است و تنها از استیبل تتر نیز پشتیبانی می کند.

صرافی والکس

این صرافی با تلاش و پشتکار و همچنین هوش و استعداد دانشجویان خوب کشورمان که در دانشگاه های برتر ایران تحصیل کرده‌ اند تاسیس شد و به علت این که اطلاعات حساب کاربران در این صرافی به صورت داده رمزنگاری شده می‌ باشد ترید کریپتوکارنسی در آن از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و علاوه بر آن که کاربری ساده و قابل فهمی دارد، دارای پشتیبانی 24 ساعت در شبانه روز برای حل مشکلات کاربران می باشد، از دیگر ویژگی های صرافی والکس می توان به ارائه کیف پول اختصاصی به کاربر، تنوع در تعداد کوین هایی که کاربر می تواند در آن پلتفرم به خرید و فروش بپردازد، میزان نقدینگی و همچنین حجم بالای معاملات صرافی، خرید و فروش سریع و آنی ارزهای دیجیتال و همچنین کیف پول اختصاصی جهت واریز و برداشت کوین ها برای کاربران از طریق کیف پول اشاره کرد.

کلیپ های ترید کریپتوکارنسی

کلیپ های ترید کریپتوکارنسی

در دورانی که امروزه همه ما با فراگیری ویروس منحوس کرونا مواجه هستیم و در قرنطینه به سر می بریم بهترین و مفیدترین کار در این زمان افزایش مهارت های فردی است زیرا ممکن است در هیچ زمان دیگری مانند این دوران فرصت یادگیری نداشته باشید. آموزش ترید کریپتوکارنسی از پایه یکی از مناسب ترین تصمیم های کسانی که علاقمند به سرمایه گذاری ارز های دیجیتال را دارند. این افراد به راحتی می توانند با مراجعه به اینترنت و جست و جو در سایت های مربوطه همچون سایت بورس ارز دیجیتال، سایت ترید کریپتوکارنسی، سایت ایران بورس علاوه بر مشاهده عکس های ترید کریپتوکارنسی، فیلم های آموزشی در این رابطه را مشاهده کنند.

علاوه بر سایت های مورد نظر یک معامله گر می تواند با مشاهده کلیپ های آموزش ترید کریپتوکارنسی آپارات و یا آموزش ترید کریپتوکارنسی یوتیوب به خوبی و به راحتی به آموزش ترید کریپتوکارنسی بپردازند و نکات لازم را فرا بگیرند.

نمودار های ترید کریپتوکارنسی

نمودار های ترید کریپتوکارنسی

معامله گرانی که در بازار های مالی به معامله می پردازند می توانند با استفاده از دو روش بنیادین یا فاندامنتال و تکنیکی یا تکنیکال به تحلیل این بازارهای مالی بپردازند. تحلیل تکنیکال به صورت تحلیل نمودار قیمتی می باشد این گونه که وقتی تریدر به نمودار نگاه کرد اول قیمت ها را مشاهده کرده سپس اثرات ناشی از فاندامنتال را بررسی می کند. پس یک تریدر با تحلیل و بررسی ارز های دیجیتالی و همچنین در نظر گرفتن نوسانات بازار می تواند مانع ضرر خود شده و درآمد خوبی را از این طریق کسب کند. اگر هم می خواهید بدانید آینده کریپتوکارنسی در سال 2021 و 2022 چگونه می تواند رقم بخورد، کلیک کنید.

بهترین سایت برای ترید کریپتوکارنسی

اگر شما از آن دسته افرادی می باشید که قصد ترید کردن در حوزه ارز های دیجیتالی را دارید بهتر است قبل از ورود به این بازار های مالی ابتدا از آخرین و جدیدترین اخبار های موجود در این رابطه آگاه شوید سپس به آموزش و کسب مهارت های لازم بپردازید برای چگونگی و نحوه ترید کردن در بازار های کریپتوکارنسی می توانید از بهترین سایت های ترید کریپتوکارنسی همچون سایت بورس ارز دیجیتال، سایت ترید کریپتوکارنسی، سایت ایران بورس و … نیز راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همچنین مقاله بهترین صرافی ارز دیجیتال ایران در این مورد بسیار مفید می باشد.

بهترین ارز برای ترید کریپتوکارنسی

بهترین ارز برای ترید کریپتوکارنسی

جهان امروزی در حال پیشرفت است و هر روزه در حال تغییر می باشد و با پیشرفت تکنولوژی بخش بزرگی از این دگرگونی ها بر روش دنیای دیجیتال است، در پی این تغییرات واحد های پولی هم به صورت دیجیتالی درآمده اند و تا به امروز ارز های دیجیتالی متنوعی تولید و به بازار عرضه شده اند به گونه ای که در هر روز شاهد معامله حدود 2475 کریپتوکارنسی و با سرمایه 264 میلیارد دلار را شاهد هستیم.

اما در میان ارز های دیجیتالی موجود تاکنون 10 ارز دیجیتالی توانسته اند 85 درصد از کل ارزش بازار را به خود اختصاص دهند و با توجه به رتبه بندی آن ها از بهترین ارز ها برای سرمایه گذاری می توان به مواردی چون بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، لایت کوین، بایننس کوین، استلار، مونرو و … نیز اشاره کرد.

ترید کریپتوکارنسی چه مزیت هایی دارد؟

کریپتوکارنسی و ترید کردن آن همواره با مزایای فراوانی همراه بوده است از جمله این مزیت ها می توان به مواردی چون زیر نظر هیچ حاکمیتی نبودن و این که دخالت حاکمان و اعمال تحریم ها در آن وجود ندارد اشاره کرد، هیچ بانکی قادر نخواهد بود با استفاده از اجرای سیاست های مداخله گرایانه ارزش این ارز ها را تغییر دهد، چون این ارز ها قابل لمس فیزیکی نبوده از امنیت بالایی برخوردار هستند و مدیریت دارایی ها شخص به خود او واگذار خواهد شد، ارز های دیجیتالی هم همانند بورس زیر نظر دولت نخواهد بود و به راحتی می توان از طریق آن ها کسب درآمد کرد و به سود رسید. با ترید کردن دیگر محدودیت زمانی وجود نداشته و در طی چند ساعت یا حتی چند دقیقه صورت می گیرد، در این روش با هر میزان سرمایه ای می توان وارد معامله شد و به خرید و فروش مشغول شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه مطالعه مقاله استخراج ارز دیجیتال را نیز پیشنهاد می کنیم.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. ترید کریپتوکارنسی به چه روش هایی انجام می شود؟

    معامله گر می تواند به دو روش کوتاه مدت و یا بلند مدت به ترید کردن در این بازار مشغول شود.

  2. چه ارز هایی برای ترید کریپتوکارنسی مناسب می باشند؟

    از میان ارز های موجود ارز های مختلفی چون بیت کوین، اتریوم، ریپل، بایننس کوین و … مناسب و کاربردی می باشند.

  3. صرافی بایننس توسط چه کسی تاسیس و در چه تاریخی فعالیت خود را آغاز کرد؟

    صرافی بایننس توسط شخصی به نام چانگپنگ ژائو تاسیس و در تاریخ 2017 فعالیت خود را آغاز نمود و تاکنون توانسته است در میان سایر صرافی ها همواره پیشتاز بازار باشد.

4.7/5 - (4 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *