برسی نماد خبهمن (شرکت گروه بهمن) برای سرمایه گذاری

شرکت گروه بهمن

در خصوص توضیحات مربوط به خبهمن ( شرکت گروه بهمن ) باید گفت این شرکت در سال 1331 تاسیس شده است و حوزه فعالیت آن در راستای حمل و نقل دریایی و حق العمل کاری نمایندگی های تجاری و در ابتدا با نام شرکت سهامی ایران خلیج کو تاسیس شده است.

معرفی شرکت گروه بهمن یا نماد خبهمن

خالص ارزش دارایی هر سهم “خبهمن” چقدر است ؟ آپدیت زمستان 1401

اخبار ایران بورس به تازگی منتشر شده که درباره شرکت خبهمن و ارزش دارایی های آن اطلاعاتی را فراهم می کند. شرکت خبهمن در زمینه تولید ماشین آلات و ماشین های سنگین تا 18 چرخ فعالیت می کند و از مهمترین دارایی های پورتفوی بورسی است. همچنین، ارزش دارایی هر سهم این شرکت از نظر نسبت قیمت به خالص ارزش دارایی حدود 75 درصد است.

پورتفوی بورسی شرکت شامل دارایی هایی مانند خدیزل، وبهمن، پارسان، تایرا و… است. از سوی دیگر، پورتفوی غیر بورسی شرکت شامل دارایی هایی مانند بهمن موتور، ایران دوچرخ، سیباموتور و… می باشد. باید توجه داشت که ارزش گذاری دارایی های غیر بورسی شرکت ها به دلیل عدم معامله آنها در بازار بورس و ابهامات اطلاعاتی، به هیچ عنوان نمی تواند کاملا دقیق باشد و در این گزارش صرفا از مدل های ارزش گذاری استفاده شده است.

از آنجایی که بخش عمده ای از ارزش افزوده شرکت خبهمن مربوط به دارایی های غیر بورسی آن است، ارزش دقیق پورتفوی غیر بورسی به دلیل عدم قطعیت به دست آمده است. همچنین، باید به یاد داشت که قیمت سهام شرکت خبهمن در حال حاضر 2,089 ریال است. ( 6 اسفند 1401)

به علاوه، در زمینه بازار بورس ایران، ممکن است برخی از شرکت های دیگر نیز در حوزه تولید ماشین آلات و ماشین های سنگین فعالیت داشته باشند. با این حال، خبهمن به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های این حوزه در بازار بورسی ایران به شمار می رود.

علاوه بر این، قیمت سهام شرکت خبهمن نیز به عنوان یکی از مؤشرهای اصلی در بازار بورسی ایران مورد توجه قرار گرفته است. این قیمت تحت تأثیر عواملی مانند عملکرد شرکت، شرایط بازار و شرایط اقتصادی عمومی قرار می گیرد. بنابراین، تحلیل دقیق این عوامل می تواند به معرفی روند قیمت سهام شرکت خبهمن کمک کند.

به طور کلی، اطلاعات و اخبار مربوط به بازار بورس ایران و شرکت های مختلف می تواند برای سرمایه گذاران و علاقمندان به بازار سهام ایران مفید باشد. بررسی عملکرد شرکت ها و روند قیمت سهام آنها، اطلاعاتی کاربردی را به سرمایه گذاران می دهد و به آنها کمک می کند تا تصمیمات خود را در خصوص سرمایه گذاری در بازار بورس ایران بهتر و مبتنی بر اطلاعات بیشتری بگیرند.

معرفی شرکت گروه بهمن یا نماد خبهمن

شرکت گروه بهمن برای اولین بار توانسته است در سال 1338 اولین محصول تولیدی خود را با عنوان و نام وانت سه چرخ مزدا تولید کند و به همین دلیل نیز نام شرکت به کارخانه اتومبیل سازی مزدا تغیر یافته است. نماد خبهمن توانست در سال 1363 وانت مزدا مدل 1600 را به مرحله تولید برساند و در نتیجه با این کار نام شرکت را به ایران وانت تغییر داده اند.

در توضیحات نام کنونی این شرکت باید گفت ابتدا در سال 1378 حوزه فعالیت های شرکت به زمینه های تولیدی و بازرگانی و سرمایه گذاری توسعه یافته است و نام شرکت به نام کنونی آن تغییر کرده است و سر آغاز نوین و جدیدی برای این شرکت و تیم کاری آن رقم خورده است.

در خصوص تاریخچه این شرکت می توان به کسب افتخاراتی چند چون دریافت عنوان خودرو ساز نمونه و  بهره ور ترین خودرو ساز و اولین خودرو ساز سبز و پیشرو بودن در میان شرکت های برتر و قرار گرفتن در میان کیفی ترین خودرو های تولیدی کشور و توسعه ساخت داخل محصولات و سود آوری پایدار و اخذ جوایز و نشان های متعدد ملی در حوزه های تعالی سازمانی، کیفیت، بهره وری، مدیریت دانش و منابع انسانی اشاره کرد.

تیم مشغول به فعالیت در این شرکت معتقد هستند که ماموریت اصلی تعیین شده برای شرکت پوشش نیاز های بازار حمل و نقل با رویکرد تولید وسائل نقلیه از دو چرخ تا 18 چرخ  و در قالب شرکت های ایران دو چرخ، بهمن موتور، سیبا موتور و بهمن دیزل، بلدیت لازم را کسب نموده و نقش موثری در صنعت خودرو به ویژه در بخش خودرو های کار و تجاری بتواند داشته باشد.

زمینه های اصلی که این شرکت

زمینه های اصلی که این شرکت

در حال حاضر این شرکت در سه زمینه اصلی خودرو، انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی و سرمایه گذاری مالی مشغول به فعالیت می باشد و مسیر خود را در این راستا تعیین و مشخص کرده است و تمام تلاش خود را می کند که در این راه موفق عمل کند.

گروه بهمن با تدوین ماموریت سازمانی در جهت ارائه راهکار های مفید و موثر برای بازار حمل و نقل کشور آینده ای روشن را برای دست یافتن به جایگاه معتبر ترین و ارزشمند ترین برند در صنعت خودرو برای خود ترسیم و رسم نموده است.

در خصوص اعتبار مربوط به این شرکت باید گفت در حال حاضر این شرکت دارای 65 سال سابقه کاری موفق می باشد که به عنوان پشتوانه فعالیت های آینده آن خواهد بود.

ارزش بازار شرکت گروه بهمن

ارزش بازار نماد خبهمن یا هر نماد دیگری در بازار بورس ایران بسته به این دارد که شما چگونه بازار را ارزیابی کنید. گاهی اوقات افرادی هستند که به شما مشاوره در خرید یک سهم یا فروش سهم دیگر را می دهند اما باید توجه داشته باشید که در بازار بورس و فعالیت درون آن اطلاعات خود شما و تصمیم گیری شما می تواند بهترین نتیجه را برایتان به دنبال داشته باشد.

شما به راحتی می توانید با مشاهده و یا بررسی اطلاعات مربوط به یک شرکت، میزان دارایی های مربوط به آن شرکت و سایر ویژگی های مربوط به آن بسنجید که آیا سهام  مربوط به این شرکت در بازار بورس از ارزش مناسبی برخوردار می باشد و می تواند سود دهی مناسبی را برای شما در پیش داشته باشد یا خیر.

خرید سهام خبهمن

خرید سهام خبهمن

خرید سهام شرکت گروه بهمن همانند سایر سهامی شرکت های موجود در بازار بورس اوراق بهادار صورت می گیرد و در حقیقت باید به این موضوع توجه داشته باشید که شما با خرید سهام این شرکت یکی از سهامداران آن به حساب خواهید آمد و در سود و زیان مربوط به شرکت در طی سهامداری خود شریک خواهید بود.

اگر شما بتوانید سهام مربوط به این شرکت را هنگامی خریداری کنید که در پایین ترین نرخ مربوط به خود در بازار قرار داشته باشد در نتیجه سود بیش تری را خواهید داشت چرا که رشد سهام شما بیش تر خواهد بود.

پس اگر قصد خرید سهام مربوط به این شرکت را دارید ابتدا باید این موضوع را بررسی کنید که چه زمانی و چه مبلغی بهترین گزینه برای خرید سهام می باشد. معمولا زمان هایی که قیمت در کف است بهترین زمان خرید سهم مورد نظر است زیرا در ان زمان سهم اصلاحیات خود را انجام داده و برای یک دوران سود دهی جدید خود را اماده می کند.

فروش سهام خبهمن1

فروش سهام خبهمن1

همان طور که می دانید در بازار بورس فروش یک سهم نشان دهنده آن است که شما دیگر جز سهامداران آن شرکت به حساب نخواهید آمد و دیگر در سود و یا زیان مربوط به شرکت سهیم نخواهید بود.

این نکته که شما بتوانید فروش سهام شرکت گروه بهمن خود را که قبلا در بازار بورس خریداری کرده اید با قیمت بالا تری داشته باشید بسیار اهمیت دارد چرا که هر چقدر تفاوت قیمت خرید شما با فروش شما بیش تر باشد در نتیجه سود بیش تری را شامل می شوید.

درآمد سود حاصل از سرمایه گذاری:

درآمد سود حاصل از سرمایه گذاری:

در این جا می خواهیم در رابطه با بخش اعظم از سود به دست امده از سرمایه گذاری های این شرکت از شرکت های بهمن دیزل، کیا مهستان، بهمن لیزینگ، سرمایه گذاری بهمن، بهمن موتور، نفت و گاز پارسیان، بیمه ملت و تراکتور سازی ایران را بررسی کنیم.

در رابطه با اقلام عملیاتی باید بگوییم که بیش تر به کاهش ارزش سرمایه گذاری و بازگشت پول مربوط می شود و باید این نکته را بدانید که در صورتی که مبلغ سهامی که خریداری می شود در زمان تهیه صورت های مالی از میزان مبلغ پرداخت شده کمتر از قیمت شرکت باشد، شرکت تصمیم می گیرد که ارزش سرمایه گذاری ها از محل مورد نظر را کم کند و هر موقع که این میزان از سرمایه بازگشت، شرکت خبر برگشت ذخیره کاهش ارز را اعلام می کند که در این جا می توان اولین قلم را به عنوان کم کننده سود و دومین قلم را افزاینده سود در نظر گرفت.

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که دلیل این کارها چیست و چرا شرکت ملزم است این اقدامات را انجام دهد؟ در واقع دلیل این امر ان است که شرکت موظف است استاندارد های مربوط به امور مالی و حسابداری را رعایت کند و به همین دلیل این اقدامات در دستور کار قرار گرفته است.

در این راستا دیگر اقلام به اصطلاح عملیاتی استثنایی بدین گونه هستند که اگر یک مجموعه و یا یک شرکت سهامی را بفروشند که خود نزدیک به ده درصد از ان را دارد، باید در این حساب گزارش خود را به ثبت برساند. اگر چنین حالتی پیش بیاید معمولا نسبت به ارزش بازار قیمت بیش تری را به خود اختصاص خواهد داد و با قیمت بالاتری مورد خرید و فروش قرار می گیرد.

در این جا چند عامل بسیار تعیین کنده و اثر گذار بر روی قیمت سهام خبهمن را با هم بررسی خواهیم کرد. باید در این خصوص به این نکته توجه کرد که اگر می خواهیم قیمت سهام ما رشد کند باید سرمایه گذاری های مناسب و دقیقی را انجام دهیم تا با این کار سود اوری از محل های دیگر به خوبی انجام شود و در همین راستا بهترین کار این است که از شرکت های زیر مجموعه بهترین استفاده را ببریم و در ان بخش ها پتانسیل های موجود را افزایش داده و به بهره وری برسیم.

سرمایه گذاری خبهمن:

سرمایه گذاری خبهمن:

بهتر است بدانید که این شرکت سبد مربوط به خود را در بورس به چند شاخه مخصوص اختصاص داده است که این شاخه ها عبارتند از خودرویی، پالایاشی ها، معدنی ها و پتروشیمی ها که به طبع زمانی که این شرکت ها سوداوری داشته باشند و روند خوبی را در پیش بگیرند، این شرکت هم بهره های خود را می برد.

یکی از این شرکت ها بهمن دیزل است و در حوزه های مختلفی از جمله ماشین الات سنگین تا نیمه سنگین فعالیت دارد و یکی از شرکت هایی است که حمایت های خوبی از ان شده و به دنبال ان روز های خوبی را نیز تجربه کرده است. این شرکت با موقعیت مطلوبی که داراست، سرمایه گذاری بسیار منطقی برای خبهمن به شمار می آید.

شرکت بعدی گسترش نفت و گاز پارسیان نام دارد که این شرکت بیش ترین فعالیت و پتانسیل خود را بر روی صنایع پتروشیمی قرار داده است و در هر زمان که قیمت فراورده های پتروشیمی زیاد شود این شرکت نیز تحت تاثیر قرار می گیرد و به دنبال ان شرکت اصلی نیز سود اوری خوبی خواهد داشت.

شرکت بعدی تراکتور سازی ایران نام دارد که با توجه به اسم ان معلوم می شود در صنایع تراکتور سازی مشغول است و هر گونه تقاضا برای ساخت و ارائه این محصول، سود خوبی را نصیب این شرکت و به طبع نصیب خبهمن خواهد کرد.

مجموعه بعدی شرکت بهمن لیزینگ نام دارد که در زمینه ارائه خدمات مربوط به لیزینگ فعالیت می کند و زمانی که تولید خودرو سازی افزایش یابد و یا ان قدر قیمت خودرو ها زیاد شود که مردم تمایل داشته باشند ماشین خود را به صورت لیزینگ خریداری کنند، این شرکت سود اوری خواهد داشت و خبهمن نیز از ان سود خواهد برد.

اخرین مجموعه و شرکت بهمن موتور نام دارد که فعالیت های گسترده ای در زمینه تولید و فروش و ارائه وانت های سواری یک کابینه و دو کابینه و هم چنین وانت کاپرا و دیگر انواع از خودرو های سواری دارد. با توجه به این حجم از گستردگی فعالیت های انان تمامی تصمیمات و نوسانات در بازار خودرو این شرکت را به شدت تحت تاثیر خود قرار می دهد. برای مثال اگر قیمت خودرو افزایش یابد و یا … این شرکت به شدت رشد صعودی در زمینه سود اوری خواهد داشت.

با توجه به اطلاعات بالا، زمانی که بر روی شرکت های زیر مجموعه سرمایه گذاری های هدفمند انجام شود سود اوری به شدت بالا رفته و باعث می شود که سهام مادر یعنی خبهمن محل های زیادی را برای سرمایه گذاری داشته باشد.

لیست هیئت مدیره خبهمن1

لیست هیئت مدیره خبهمن1

مدیران شرکت گروه بهمن در تلاش می باشد که با هدایت شرکت در مسیر موفقیت و پیشرفت کارنامه مدیریتی خود را درخشان تر از قبل بنماید و نام شرکت را در بین شرکت های هم رده بالا تر ببرند.

سهامداران خبهمن از مدیران شرکت انتظار دارند تا سرمایه آن ها را حفظ کنند و از سرمایه آن ها در مسیر موفقیت شرکت استفاه کنند تا آن ها به سود خود برسند. طبیعی است که تا زمانی که منافع سهام داران و معامله گران تامین شود، انان از این سهم حمایت می کنند و در غیر این صورن می توانند به سرعت سرمایه خود را خارج کرده و از سهام داری این شرکت انصراف دهند.

اطلاعات تماس شرکت گروه بهمن

شما می توانید از طریق درگاه های زیر با مدیران شرکت در ارتباط باشید و نظرات و پیشنهادات خود را به گوش مدیران شرکت برسانید و آن ها را برای تولید محصولی با کیفیت تر راهنمایی کنید.

مدیران شرکت نیز در راستای مشتری مداری سعی کرده اند تا با ایجاد این راه های ارتباطی ارتباط مشتری با خود را آسان تر نمایند.

آدرس سایت خبهمن:

تلفن تماس با خبهمن: 02148027

آدرس شرکت گروه بهمن : کیلو متر 13 بزرگراه شهید لشکری

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. زمینه فعالیت شرکت گروه بهمن چیست؟

    در زمینه تولید ماشین آلات و ماشین های سنگین تا 18 چرخ

  2. شرکت خبمهن1 در چه سالی تاسیس شده است؟

    در سال 1331 این شرکت فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است.

  3. نام اولیه شرکت گروه بهمن چه بوده است؟

    خلیج کو نام اولیه شرکت بهمن بوده است.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *