کاربرد سامانه سیستم وضعیت دارایی چیست؟ + آموزش ثبت نام سیستم وضعیت دارایی

سیستم وضعیت دارایی چیست

آیا با سیستم وضعیت دارایی آشنایی دارید و می دانید که منظور از سهم و سهام چه می باشد؟ از افرادی که در این حوزه فعال می باشند، می توانید به آنان جهت پاسخ گویی به سوالات پیش آمده خود در این عرصه مراجعه نمایید و اطلاعات خود را کمی کامل تر نمایید.

سیستم وضعیت دارایی چیست

سیستم وضعیت دارایی چیست؟

آیا می دانید که مزیت های استفاده از سیستم وضعیت دارایی چه می باشد؟ هم اکنون می خواهیم کمی از مزایای این سامانه را برای شما عزیزان شرح دهیم. در ابتدای امر که باید بدانید بهره بردن از این سیستم کاملاً بدون پرداخت هزینه است و رایگان می باشد، دوم این که برای امکان تحقیق و جست و جو روی سبد سهام برای افراد سهام دار امکان پذیر می باشد و هم چنین می توانید در هر زمان که اراده نمودید به ویرایش مشخصات فرد سهام دار بپردازید. گذشته از این موارد هم می توانید به صورت مکرر و رایگان گزارش گیری به صورت نا محدود تجربه نمایید.

علاوه بر موارد فوق توانایی دریافت و چاپ خروجی اکسل را بر روی بد نیز دارید، دریافت کردن شناسه و رمز عبور را می توانید در دفاتر پستی تجربه کنید و جای نگرانی ندارد. البته سهام داران حقوقی برای ثبت نام از طریق تلفن با شرکت سمات ارتباط برقرار می کنند و در مورد مدارک اطلاعاتی را کسب می نمایند.

آیا تابحال در مورد سیستم وضعیت دارایی تفکر نموده اید و می دانید چه معنی را می دهد؟ در حقیقت سیستم وضعیت دارایی سهام، آخرین مقدار کل دارایی افراد سهام دار، قابل معامله و اطلاعات مربوط به کارگزار نظارت کننده در هر نماد را در اختیار اشخاص سهام دار قرار می دهد. البته به نقل از واحد خبری بازار سرمایه یا همان سنا، اشخاص سهام دار حقیقی و حقوقی شرکت هایی که در بور و فرابورس نیز مورد قبول واقع شده اند با استفاده از این سیستم، قادر هستند تا بعد از دریافت شناسه کاربری و پسوردشان، به صورت آنلاین و اینترنتی از آخرین وضعیت دارایی سهام خود نیز مطلع شوند.

اما می دانید که چگونه می توان از این سیستم وضعیت دارایی استفاده نمود و آن را به کار برد؟ در ابتدا اشخاصی که دارای سهام می باشند باید برای بهره بردن از این سیستم حساب کاربری برای خود ایجاد نمایند. هم چنین برای ایجاد حساب اصلی، سهام داران به دفتر های پیشخوان دولت مراجعه می نمایند و از افراد فعال در این زمینه در خواست می کنند که برایشان حساب کاربری و رمز عبور دریافت نمایند. در نهایت پس از درست نمودن حساب کاربری می توانند با مراجعه به سایت شرکت به سامانه مد نظر خود وارد شوند.

سیستم وضعیت دارایی سهامداران

شما افراد سهام دار قابل احترام و گرامی عزیز می توانید جهت بهره مند شدن از خدمات قابل ارائه به واسطه شرکت سپرده گذاری و تسویه وجوهی مانند مشاهده نمودن وضعیت سبد دارایی که عبارت است از نام و نماد، ارزش و میزان قیمت، میزان تعداد موجود، درصد دارایی کل از هر سبد، میزان گردش معامله های انجام شده، نگاه کردن  و بررسی علت ممنوع شدن از معامله به صورت الکترونیکی در درگاه افراد ذی نفع بازار سرمایه ورود پیدا کنید.

البته قابل ذکر می باشد که جهت بهره برداری از سامانه، الزامی می باشد که در سامانه سجام عضویت پیدا کنید و ثبت نام خود را انجام دهید. جهت تسریع در عضویت و انجام و اثبات نمودن احراز هویت از نوع غیر حضوری می توانید از طریق نرم افزار های مربوط به احراز هویت استفاده نمایید.

سیستم وضعیت دارایی سهام

سیستم وضعیت دارایی سهام

هم اکنون تمایل داریم تا کمی در مورد سامانه مربوط به اطلاعات درج شده افراد سهام کمی با شما عزیزان سخن بگوییم. با استفاده از نرم افزار افراد امکان ایجاد نمودن و نگه داری اطلاعات مربوط به سهام داران، معاملاتشان، و امور مالی مربوط به آنان را دارند.

تمامی اطلاعات توسط خود شخص در سیسستم درج می شود و در نهایت در قالب پرونده های اطلاعاتی در محیط خارج از عملیات، همانند شرکت بورس، اوراق بهادار و یا واحد های مرتبط به امور مالی نگه داری و انتقال داده می شوند. باید بدانید که این بسته به شما عزیزان این امکان را می دهد که گزارش های بسیار گوناگون و دارای تنوعی را از وضعیت مشخصات مخاطبین مشغول در بازار سرمایه، وضعیت انواع سهام و امورات مرتبط با نقل و انتقال آن ها، مطالب ارائه شده مالی مربوط به اشخاص سهام دار، کل محاسبات در طول دوره و افزایش سرمایه را تهیه نمایید.

ورود به سیستم وضعیت دارایی سهامداران

در جهت این که بتوانید کمی از اطلاعات مرتبط با افراد سهام دار را بدانید کافی است به اطلاعات زیر دقت کنید. اما نحوه مدیریت ریسک معامله های سهام به صورت مقابل است، در ابتدا امکان درج و ذخیره تقاضا ها در جهت دستورات خرید و فروش و هم چنین دیدن و چاپ نمودن تمامی اعلامیه های مرتبط با خرید و فروش که دارای طراحی های خاص هستند نیز وجود دارد.

البته می توانید به محاسبه و مشخص نمودن میزان کل دارایی و درصد مالیات و کسری های موجود برای فروشنده و فرد خریدار را بپردازید. در نهایت هم امکان این وجود دارد تا به ثبت تاریخ و شماره مدارک مرتبط با پرداخت کسری ها و مالیات تمامی معامله های انجام شده بپردازید. اما درمورد مدیریت مربوط به برگه سهام باید به دو نکته توجه نمود، ابتدا در صدد ایجاد برگه سهم برای افراد سهام دار در زمانی که افزایش سرمایه نهایی می شود، باشید و دوم ویرایش برگه های سهام، باطل نمودن و ایجاد، ساخت و انجام طراحی آنان را نیز در نظر بگیرید. امیدواریم که این مطالب برایتان کاربردی و مفید واقع شود، اطلاعات مربوط به واحد مالی سهام داران شامل موارد زیر می باشد.

 • انجام پردازش و ثبت نمودن عملیات پرداخت افراد سهام دار که خود به دو دسته تک نفره  گروهی تقسیم می گردد و این توزیع شدن بر اساس بانک و نوع شعبع فرد سهام دار، سیستم فراگیر انجام می شود و باید بدانید که امکان پرداخت نمودن سود افراد فعال و کارکنان نیز به تفکیک واحد مالی امکان پذیر می باشد.
 • نگهداری و درج تمامی اطلاعات مربوط به اشخاص سهام دار که آن هم بر اساس تفکیک دوره های مالی صورت می پذیرد.
ثبت نام سیستم وضعیت دارایی سهامداران

ثبت نام سیستم وضعیت دارایی سهامداران

جهت ثبت نام در سیستم وضعیت دارایی می توانید در صورت تمایل به دفاتر پیشخوان مراجعه و از آنان بخواهید تا تمامی مراحل مربوطه جهت ثبت نام را برای شما عزیزان انجام دهند و نام کاربری و رمز عوبرتان را دریافت نمایند. جالب است بدانید که بازار سرمایه در کشور آن چنان که باید مورد اهمیت قرار بگیرد، متأسفانه این گونه نشده و به همین علت بسیاری از عموم سرمایه و دارایی های خود را در سیستم های بانکی نگهداری می نمایند و آن بهره اندکی که بانک به عنوان سود اموالشان به آنان پرداخت می نمایند، اکتفا می کنند و راضی هستند.

البته اشخاصی هم از جسارت کافی برخوردار می باشند  و از سرمایه خود جهت راه اندازی یک کسب و کار استفاده می نمایند. تعداد دیگری نیز سرمایه خود را در بازار طلا، ملک، خریداری زمین و دیگر موارد استفاده می نمایند و اشخاص متعددی وجود دارند که درک صحیحی از سهام ندارند و مفهوم آن را نمی دانند و اگر شخصی از آن ها سوال کند که سهام چیست، پاسخ مناسبی را نمی توانند به شخص سوال کننده بدهند.

برای این که بتوانید از چگونگی ثبت نام سیستم وضعیت دارایی سهامدار اطلاع پیدا کنید کافی است سری به دفاتر پیشخوان بزنید و اطلاعات مربوطه را دریافت کنید. اما آیاد می دانید که سرمایه خود به تنهایی در شرکت سهام چه مفهومی را می رساند؟ در حقیقت منظور از سرمایه میزان دارایی صاحبان و مالکان شرکت یا واحد تجاری مربوطه می باشد و هر شرکت برای انجام فعالیت در واحد های تجاری و به دست آوردن میزان مبلغی در ابتدای امر باید سرمایه ای را داشته باشد و جالب است بدانید که حداقل این هزینه از پانصد هزار تومان شروع می شود و میزان حداکثر برای آن هنوز مشخص نشده است.

برای بهره بردن و استفاده از سیستم وضعیت دارایی سهامداران ips می توانید جهت عضویت اقدام نمایید و رمز و نام کاربری را پس از تکمیل مراحل و ثبت اطلاعات مربوط به خود دریافت نموده و در نهایت نیز به سامانه ورود پیدا کنید. اما هم اکنون می خواهیم کمی در مورد سهم اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه دهیم. آیا می دانید فلسفه وجودی سهم چه معنایی دارد؟ اگر بخواهیم درک عمیقی نسبت به این موضوع پیدا کنیم در ابتدا از جانب یک شرکت به این موضوع می پردازیم و در نهایت از دید سرمایه گذار این موضوع را موشکافانه بررسی می کنیم.

تصور کنید که شخص دارای سرمایه ای می باشد و جهت راه اندازی کسب و کار از آن استفاده می کند. در ابتدا که به تهیه لزومات و تجهیزات می پردازد و کم کم فعالیت خود را در زمینه مورد نظرش آغاز و در ادامه به گسترش آن می پردازد، سرانجام بعد از سپری شدن مدت زمانی شرکت بزرگی را تأسیس نموده و عملکرد مناسبی را دارد.

 آن فرد در جایگاه صاحب این شرکت به دنبال راهی است که بتواند از سرمایه دیگر اشخاص در جهت توسعه بیش تر کسب و کارش استفاده کند و به دنبال وام های بانکی نیز خواهد رفت، در نهایت شرکت خود را به سهامی عام تبدیل می کند و سرمایه ای که به دست آورده را به سهام تقسیم می نماید. بعد از گذر زمان وارد بورس خواهد شد و قسمتی از سهامش را به دست افراد سهام دار واگذار می شود. در حقیقت بورس این امکان را به او می دهد تا بدون نیاز به  از بین رفتن دارایی و صرف زمان زیادف شریک جدیدی را برای خود پیدا کند.

سیستم وضعیت دارایی سهام

در نوشته های بالا به طور کامل در مورد سیستم وضعیت دارایی سهام با شما عزیزان صحبت نمودیم و سعی نمودیم تا با کمی تحقیق، تجربیات به دست آمده خود را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم. جهت اطلاع دقیق تر می توانید به مقاله های موجود مراجعه فرمایید.

آیا می دانید نقش سیستم وضعیت دارایی چیست؟ سیستم وضعیت سهام در حقیقت آخرین میزان سرمایه سهام داران و اطلاعاتی که به کارگزار در واحد  نظارت در هر نماد، مربوط می شود را در اختیار فرد سرمایه دار قرار می دهد. به گزارش از واحد های خبرنگاری در مورد امور مرتبط با بازار سنا و سرمایه، افراد سهام دار مربوط به شرکت های حقوقی که در فرابورس پذیرفته شده اند، مجاز هستند تا در این سامانه اقدام به ثبت نام و عضویت کنند و در هر لحظه از زمان که تمایل داشتند از وضعیت، قیمت، نمودار و میزان سهام و سود خودشان مطلع شوند.

نحوه دسترسی به این سیستم وضعیت دارایی بدین صورت می باشد که نیازی به هیچ گونه پرداختی جهت راه اندازی و ورود خود در سامانه ندارید و کافی است تا با وارد شدن به بخش عضویت اطلاعات شخصی خودتان را درج کنید و به سوالات پرسش شده پاسخ درست دهید و در ادامه نام کاربری و رمز عبوری که برایتان در نظر گرفته شده را دریافت کنید تا بتوانید به سامانه وارد شوید و به فعالیت خود بپردازید.

توضیحات در مورد سهام

هم اکنون در مورد سهام توضیحات مختصری را برایتان درج خواهیم نمود که امیدواریم برایتان سودمند واقع شود. در حقیقت شرکت های فعال جهت جذب سرمایه برای انجام فعالیت های خودشان تمایل دارند تا سهام موجود خود را عرضه نمایند و در نهایت آن را به فروش برسانند. شخص صاحب سهام با انجام خرید بخشی از سهام شرکت، بسته به نوع آن سهامی که خریداری نموده است، این توانایی را دارد که برای دریافت و اطلاع ازدارایی و میزان سود خود اقدام نماید.

 یا به عبارتی دیگر می توان گفت که فرد سهام دار، نسبت به آن شرکتی که به خریداری اش اقدام نموده است، مالک به حساب می آید. آن چه را که باید بدانید این است که میزان مالکیت یک فرد با شمارش تعداد سهامی که در اختیارش قرار گرفته است، مشخص می گردد. فرضاً اگر مجموعه ای دارای 2000 برگه سهم باشد و یک نفر هم در این میان صاحب 200 سهم باشد، آن شخص صاحب 20 درصد از سهام و سود متعلق به آن نیز می باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. چگونه می توان به سیستم وضعیت دارایی ورود پیدا نمود؟

  از طریق ثبت نام و عضویت می توانید اقدام به دریافت رمز عبور و نام کابری کنید و در سامانه وارد شوید.

 2. سیستم وضعیت دارایی چیست؟

  سیستم وضعیت دارایی مقدار ارزش و دارایی کل فرد سهام دار و اطلاعات کارگزارمربوط به نظارت در هر نماد را در دست شخص سهام دار قرار می دهد.

 3. کدام شرکت بیشترین سرمایه را دار می باشد؟

  هتر می باشد، بدانید که بالا ترین میزان سرمایه به شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز تعلق دارد.

سیستم وضعیت دارایی شرکت های بورسی را از کجا بفهمیم؟

با رفتن به سایت اصلی بورس ایران می توانید در این خصوص به اطلاعات لازم برسید.

برای ثبت نام در سیستم دارایی چه باید کرد؟

در این خصوص می بایست به دفاتر پیشخوان مربوطه مراجعه نمایید.

برای مشاوره در زمینه های بورسی چه می توان کرد؟

فقط کافی است با مشاوران ما در تماس باشید و به صورت رایگان از اطلاعات استفاده نمایید.

به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *